بازدید 40519
واکنش سردار نجات به مستند بی بی سی علیه دفاع مقدس

پس از تذکر امام خمینی، آن برادران فهمیدند که اشتباه کردند

جریانی علیه فرماندهان آن مقطع سپاه درست کردند و دو نفر مدنظرشان بود؛ یکی مهدی هاشمی مسئول واحد نهضت‌های سپاه و عامل اصلی نفوذ در بیت منتظری که بعد‌ها به اتهام همکاری با ساواک و قتل مرحوم شمس آبادی و دو نفر دیگر اعدام شد. دیگری هم آدم بدی نبود، لیکن به بیت آیت‌الله منتظری خوش‌بین بود و تابع آنان بود.
کد خبر: ۱۰۰۴۸۲۸
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷ 24 September 2020

پس از تذکر امام خمینی، آن برادران فهمیدند که اشتباه کردند

جانشین قرارگاه ثارالله تهران درباره پشت پرده جریانی که در مستندی در بی بی سی مورد بهره بهرداری تبلیغاتی علیه دفاع مقدسی قرار گرفته، تاکید کرد: زمانی که ما درگیر جنگ بودیم و احتیاج به اتحاد داشتیم، این افراد جریانی توسط تعداد محدودی از برادران یکی از یگان‌های ما درست کردند که در جبهه‌ها خیانت می‌کنند اما هدف چیز دیگری بود.

به گزارش «تابناک»؛ سردار حسین نجات درباره مستند اخیر بی‌بی‌سی فارسی در مورد جلسه فرماندهان سپاه در میانه دفاع مقدس گفت: ما در زمان جنگ دو جریان نفاق داشتیم؛ یک جریان نفاق آشکار بود که همان منافقین بودند که‌ به صدام پناهنده شدند و اخبار و اطلاعات جنگ را یا به صورت تخلیه تلفنی یا به واسطه نفراتی که داشتند، در اختیار صدام می‌گذاشتند.

جانشین قرارگاه ثارالله تهران، با بیان اینکه یک جریان نفاق پنهان هم داشتیم که در دفتر آقای منتظری جمع شده بودند، اظهار داشت: این جریان که تبلور آن در داماد آقای منتظری و برادر دامادش، سید مهدی هاشمی بود که بعدا اعدام شد، از ساده‌لوحی آقای منتظری استفاده و احساس می‌کردند که می‌توانند همه کارهایی که مدنظرشان است، از طریق ایشان انجام دهند. ایشان فقیه وارسته و زحمت کشیده‌ای بود ولی متاسفانه بسیار ساده بود و روی ایشان اثر می‌گذاشتند.

سردار نجات ادامه داد: آنها اولین کاری که کردند، این بود که توانستند با جریان‌سازی به گونه‌ای که کسی هم متوجه چگونگی آن نشود - به خاطر صلاحیت‌های فقهی و سابقه مبارزاتی که آقای منتظری داشت - در مجلس خبرگان ایشان به عنوان قائم مقام رهبری رای‌گیری کنند، بدون اینکه با امام مشورت یا صحبتی کرده باشند.

معاون پیشین سازمان اطلاعات سپاه، با بیان اینکه بعدها امام (ره) در نامه‌ای فرمودند که والله از همان اول من با قائم مقامی آقای منتظری مخالف بودم و با من هم مشورت نشد، تصریح کرد: این جریان دنبال بازوی دوم هم بودند؛ یعنی سپاه را به عنوان یک قدرت برای خود می‌خواستند؛ بنابراین، جریانی علیه فرماندهان آن مقطع سپاه درست کردند و دو نفر مدنظرشان بود؛ یکی مهدی هاشمی، مسئول واحد نهضت‌های سپاه و عامل اصلی نفوذ در بیت منتظری، که بعدها به اتهام همکاری با ساواک و قتل مرحوم شمس آبادی و دو نفر دیگر اعدام شد. دیگری هم آدم بدی نبود، لیکن به بیت آیت‌الله منتظری خوش‌بین بود و تابع آنان بود.

سردار نجات افزود: زمانی که ما درگیر جنگ بودیم و احتیاج به اتحاد داشتیم، این افراد جریانی توسط تعداد محدودی از برادران یکی از یگان‌های ما درست کردند که موجه و پاک بودند، ولی آنها اینطور وانمود کردند که فرمانده وقت کل سپاه در جبهه‌ها خیانت می‌کند، در صورتی که در آن موقع همه تلاش محسن رضایی معطوف به این بود که همه نیروها و سلیقه‌ها را جمع کند تا در جبهه پیشروی انجام دهد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه آن جریان قبل از عملیات بدر در جلسات مختلف علیه فرمانده وقت کل سپاه موضع‌گیری نمودند، خاطرنشان کرد: حتی در جلسه‌ای هم آقای منتظری به خدمت امام رسیده و گفته بود که فرمانده سپاه کودتا می‌کند که امام چون می‌دانست این از کجا آب می‌خورد، به آقای منتظری گفته بود، اینها که بچه‌های خودمان هستند، بگذارید کودتا کنند. بچه‌های خودمان که علیه ما کودتا نمی‌کنند.

سردار نجات با بیان اینکه جریان کودتای خزنده به عنوان تغییر فرمانده کل سپاه و گذاشتن فردی هم‌راستای خودشان در دست دفتر آقای منتظری بود، ابراز داشت: آنها همان بلوا را راه انداختند که در آن زمان فرمانده سپاه پاسخ‌شان را داد که قبول نکردند. نهایتاً امام (ره) پیامی توسط آیت‌الله شهید محلاتی دادند که در پادگان ولیعصر قرائت شد. اول امام افرادی که این بلوا را به راه انداختند، نصیحت کرد و گفتند فریب نخورید ما با غوغاسالاری فرمانده عوض نمی‌کنیم. الان وقت جنگ است، همه باید به جنگ توجه کنید.

او که در گفت و گو با ایرنا سخن می‌گفت، یادآور شد: ایشان گفتند چون می‌دانم شما فریب خورده‌اید و به اصطلاح خائن نیستید، شما را می‌بخشم، بروید دنبال جنگ. اگر بعد از این کسی این قضیه را ادامه دهد، آن موقع برخورد دیگری می‌کنم. آن برادران هم چون فهمیدند که اشتباه کرده و مسیر بدی را طی کردند، در یگان‌های دیگر ناشناس رفتند، جنگیدند و یکی، دو نفر از آنها که من یادم هست، شهید شدند.

جانشین قرارگاه ثارالله تهران با بیان اینکه بعضی از آن افراد مانند اکبر گنجی که خود او هم عامل بیت منتظری و سیدمهدی هاشمی‌ها بودند، همان فتنه‌انگیزی‌ها را ادامه دادند که منجر به فرارشان از ایران شد، عنوان کرد: طیف اکبر گنجی و اینها که سنجیده کار نفاق را انجام می‌دادند، همین الان هم در خارج از کشور با رسانه‌های بیگانه همکاری می‌کنند ولی جریانی که فریب خورده بودند، شهید شدند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۹
در انتظار بررسی: ۳۷
انتشار یافته: ۲۱
باش!
حفاظت اسرار نظامی به جای خود ولی تاریخ جنگ و انقلاب را درست و نه درشت تعریف کنید ... تا دیرتر نشده البته!
سردار این جواب محکمی نیست
نادیده گرفتن نظرات مردان جنگی و کارآمد در میدان نبرد موجبات شهادت خیل عظیم جوانان کشور گردید. آقای نجات توبه کنید و مغلطه نکنید.
حقایق بالاخره آشکار می شود
پس چرا همه آنها کشته شدند
احتمالا ، بیشتر از ترس واکنشها و تبعات بعدی ترجیح دادن سکوت کنن
چه اسنادی که بعدها منتشر خواهد شد
منظورت همون تهدیده دیگه زیبایی جون
تذکر که نبود تهدید بود!!!!
تابناک واقعا نمیخواین این تبلیغ زشت صفر تا صد فتوشاپ برای عکاسان رو بردارید؟ بی حیایی هم حدی داره
مگر می شود کسی که به درجه آیت الهی رسیده ساده لوح گفت؟ لطفا از ایشان جواب قانع کننده بگیرید تا مردم نسبت به عقایدشان شک نکنند
مردم خودشون قضاوت و تحلیل میکنن! قطعا شروع و ادامه جنگ و خسارت 1200میلیارد دلاری و شهید ومجروح شدن 1.5ملیون نفر تصمیم درستی نبود از نظر من دهه 60ای،حالا کسایی مثل این آقا معلومه که میان و این حرفها و میزنن
خدایا ، چنان کن سرانجام کار
تو خشنود باشی ، و ما رستگار
چیه میترسی پیامهارا بزاری
خب شما میخواستین قبل از بی بی سی فارسی خودتون یه مستند درست کنید! نه حالا که اون مستند پخش شده و خیلی ها دیدند بیایید و توضیح دهید..
آقای نجات شما نفرمودید که این وسط چه کار میکردید
ادامه سیاستهای آن‌زمان نشان دهنده وضعیت کنونی جامعه است
اینی رو میگی تذکر نبود تهدید به اعدام بود.
تحریف تاریخ
به راستی آیا بهتر نبود که خودتون قبل از بی بی سی، این نوار رو پخش و تفسیر می کردید!؟
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی