بازدید ۳۰۴۸۳
دو هزار و دویست و بیست و هشتمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: آیین‌نامه ساماندهی کولبران اجرایی شد / هشدار صریح شمخانی به ترامپ / کامنت جالب خواننده مشهور برای حجت‌الاسلام انصاریان و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۰۳۱۴۶
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۸ 16 September 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
دادگستری فارس در اطلاعیه‌ای نحوه اجرای حکم نوید افکاری را تشریح کرد

روابط عمومی دادگستری استان فارس در مورد پرونده نوید افکاری اطلاعیه‌ای صادر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است: به مرحوم افکاری اعلام می‌شود قبل از اجرای حکم، خواستار ملاقات حضوری است یا تماس تلفنی که وی اعلام می‌کند صرفا تقاضای تماس تلفنی با خانواده را دارد و برای این موضوع شماره موبایلی را اعلام و با خانواده خود صحبت می‌کند. اتفاق مورد اشاره صورت جلسه شده و مرحوم افکاری نیز آن را امضا کرده و اثر انگشت زده است. ضمن آنکه علاوه بر آقای افکاری شش نفر از مقام‌های زندان نیز پای صورت جلسه را امضا کرده‌اند و تمامی مراحل قانونی قبل از اجرای حکم به صورت دقیق و با نظارت ویژه قاضی اجرای احکام به مرحله اجرا درآمده است. در خصوص شبهه مطرح درباره لزوم عدم اجرای حکم در ماه محرم نیز تصریح می شود هیچ قانون، دستورالعمل و یا آیین نامه‌ای که تکلیف کند در ماه محرم نباید حکم قصاص را اجرا کرد، وجود ندارد.
 
در پایان این اطلاعیه تاکید شده است: رویه دستگاه قضایی و از جمله دادگستری استان فارس طی ماههای اخیر در عفو، مرخصی و تقویت گروه های مردم نهاد صلح و سازش نشان می دهد موضوع عفو و گذشت جایگاه بالایی در راهبرد قوه قضائیه دارد. در خصوص این پرونده نیز خانواده مرحوم افکاری و وکلای وی بیش از دو سال فرصت داشتند تا از خانواده مرحوم ترکمان رضایت بگیرند که متاسفانه این اتفاق صورت نگرفته است و بر اساس اصرار خانواده مقتول حکم قصاص طبق ضوابط و تکالیف قانونی اجرایی شده است، قصاص یک حق برای خانواده مقتول است و دستگاه قضایی نمی تواند از اجرای این حق جلوگیری نماید.

ثبت‌احوال صدور شناسنامه برای فرزندان نامشروع را تکذیب کرد

سخنگوی سازمان ثبت احوال، خبر صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از رابطه نامشروع از سوی ثبت احوال را تکذیب کرد. سیف الله ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور، انتشار خبر صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از رابطه نامشروع به نقل از سازمان ثبت احوال را تکذیب و اظهار کرد: اینکه سازمان ثبت احوال به فرزندان حاصل از رابطه نامشروع شناسنامه می‌دهد، صحت و امکان ندارد. او در ادامه بیان کرد: اخباری در این خصوص به نقل از بنده منتشر شد که آن را تکذیب می‌کنم، فرزندان نامشروع در صورتی که دادگاه تایید کند و حکم دهد، می‌توانند شناسنامه دریافت کنند. سخنگوی سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه این موضوع، مساله جدیدی نیست و از قبل نیز مطرح بوده است، گفت: مساله‌ای است که تنها دادستانی باید آن را تایید کند و سازمان ثبت احوال هیچ دخالتی در آن نخواهد داشت. او با اشاره به اینکه نام پدر فرزندان نامشروع نامعلوم است، گفت: آماری در دسترس نیست که تا کنون چند شناسنامه برای این افراد صادر شده است. ابوترابی با اشاره به صدور شناسنامه برای فرزندانی که مادرشان ایرانی و پدرشان خارجی هستند، بیان کرد: کلیه اتباع ایرانی می‌توانند شناسنامه دریافت کنند، فرزندانی که حاصل ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی هستند، باید به استانداری مراجعه کنند که تاکنون شناسنامه‌ای برای این افراد صادر نشده است.

سردار علایی: شانس پیروزی حزب اللهی ها در انتخابات آزاد بیشتر است

سردار علایی با یادآوری ادوار نخست انتخابات در کشور گفت: در نخستین انتخابات مجلس ـ از منافقین گرفته تا بقیه گروه ها ـ همه نامزد شدند ولی مردم به انقلابیون رأی دادند. ما دیدم هر زمانی انتخابات آزاد بوده است در نتیجه آن افراد حزب اللهی بیشتر رأی آورده اند. در انتخابات آزادِ شوراهای شهر و روستا که در زمان آقای خاتمی برگزار شد، برخی نگران نتیجه انتخابات بودند ولی افرادی که هماهنگ با دولت بودند رای نیاورند؛ بنابراین، هرچه انتخابات آزادتر و رقابتی تر باشد برای کشور بهتر است. وی تاکید کرد:‌ باید فضایی ایجاد شود تا کسانی که می گویند اگر ما بودیم می توانستیم رای بیاوریم و همه مشکلات را درست کنیم، بهانه ای نداشته باشند. پس انقلابی بودن یعنی همکاری برای برگزاری انتخابات آزاد و رقابتی و سالم. کسانی که انقلابی هستند، باید از برگزاری انتخابات آزاد و سالم که موجب رقابت دلسوزان کشور می شود دفاع کنند. برگزاری انتخابات آزاد و سالم بسیاری از مسائل کشور را حل می کند. نمی شود انتخابات به گونه ای برگزار شود که بخشی از مردم بگویند که شرایط برای شرکت و حضور ما فراهم نبوده است.  علایی در پایان گفت: تجربه برگزاری انتخابات مجلس در سال گذشته و انتخابات اخیر میان دوره ای موضوع مهمی است. بهتر است سخنان امام خمینی (ره) در سال ۵۷ را یک بار دیگر منتشر کنید تا شنیدن معیارهای امام درباره انتخابات، مردم را شاد و امیدوار کند.
 
ادعای انتخاباتیِ هاشمی‌طبا درباره اصولگرایان و پایداری‌ها

کاندیدای پیشین انتخابات ریاست جمهوری گفت: همه تلاش اصولگرایان و پایداری‌ها بر این بوده که مردم بدبین شوند و در انتخابات حضور پیدا نکنند تا در نهایت، تنها تعداد کمی که به آن‌ها تمایل دارند، کاندیدا شده و انتخاب شوند. «مصطفی هاشمی‌طبا»، کاندیدای پیشین انتخابات ریاست جمهوری، در این باره که تا چه میزان، احتمال دوقطبی شدن انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ وجود دارد، به برنا گفت: اینکه انتخابات دو قطبی خواهد شد یا خیر، در حد پیش‌بینی است؛ بنده هم که اهل پیش‌بینی نیستم، در واقع باید بررسی کنیم که چه اتفاقاتی در آینده رخ خواهد داد و همچنین چه کسانی به میدان خواهند آمد؟ فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: صحبت‌هایی که درباره انتخابات ۱۴۰۰ مطرح می‌شود. بیشتر دلخواه گویندگان آن است چراکه آن‌ها می‌خواهند آنگونه که می‌گویند به واقعیت تبدیل شود، وگرنه چه کسی از آینده خبر دارد؟ به نظر می‌رسد افراد مختلفی در تیپ‌ها و صنف‌های گوناگون برای انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام خواهند کرد حال اینکه به تعبیری قدرت کدام کاندیدا بر دیگری غلبه کند، بحثی دیگر است.هاشمی‌طبا با بیان اینکه نظامی بودن کاندیدا ایرادی ندارد، تشریح کرد: مهم نیست فرد کاندیدا دارای پوشش لباس نظامی باشد یا نه، بلکه نکته مهم این است که در ذهن آن کاندیدا چه می‌گذرد و چه برنامه‌هایی دارد.
 
گاف بایدن درباره ایران

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در یک سخنرانی به اشتباه نام ایران را به جای عراق ذکر کرد. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز سه شنبه در یک سخنرانی با یک اشتباه لفظی به اشتباه از ایران به جای عراق نام برد. بایدن به اشتباه گفت: نظامیان آمریکایی در ایران و افغانستان جانشان را از دست دادند. او سپس این اشتباه را اصلاح کرده و گفت: نظامیان مجروح آمریکایی ۵۳,۱۹۲ نفرند. نه بیش از ۵۳,۰۰۰ نفر. این اولین بار نیست که بایدن گافی داده که موجب گمانه زنی آمریکایی ها درباره وضع سلامت روانی او شده است.
 
زیباکلام: کارگزاران می‌خواهد با لاریجانی به رویاهایش برسد

صادق زیباکلام در گفت‌وگو با نامه نیوز درباره چرایی اصرار کارگزاران به بازی با برگ علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: حزب کارگزاران نمی‌خواهد حقایق و واقعیت‌های سیاسی امروز کشور را بپذیرد. وی با اشاره به عملکرد ناامیدکننده دولت حسن روحانی افزود: نه کارگزاران و نه سایر مجموعه‌های اصلاح طلب ظرف سه سال گذشته هیچ تلاشی نکردند بدنه اجتماعی را درباره دلایل این اتفاق مجاب کنند. این استاد دانشگاه تأکید کرد: علی لاریجانی، محمدجواد ظریف، اسحاق جهانگیری، محسن هاشمی و محمدرضا عارف که جای خود دارند، حتی اگر شخص آقای خاتمی هم تأیید صلاحیت شود، دیگر آن ۲۴ میلیونی که در اردیبهشت ماه سال ۹۶ پای صندوق‌های رأی حاضر شدند و به حسن روحانی رأی دادند، انگیزه‌ای برای شور و نشاط سیاسی ندارند. وی افزود: حزب کارگزاران این واقعیت تلخ، اما ساده را نمی‌خواهد قبول کند، چون امیدوار است در ماه آخر منتهی به انتخابات ریاست جمهوری تغییر و تحولاتی به وجود آید، قبض و بسط‌هایی رخ دهد و یک دفعه ستاره بخت و اقبال علی لاریجانی بشکفد. آن‌ها نمی‌خواهند قبول کنند که ما مشکل داریم. این تحلیلگر مسائل سیاسی یادآور شد: کارگزاران در اسفندماه سال ۹۸ نیز حقیقت را نپذیرفت و اصرار داشت که باید اصلاح طلبان پای صندوق رأی بیایند، اما در تهرانی که چهار سال قبل، یک و نیم میلیون نفر در انتخابات مجلس دهم به آقای محمدرضا عارف رأی داده بودند، در انتخابات مجلس یازدهم ۵ درصدشان هم پای صندوق رأی نیامدند، چون سرلیست کارگزاران کمتر از ۸۰ هزار رأی آورد. زیباکلام افزود: کارگزاران فقط امیدوار است که اگر علی لاریجانی به صحنه بیاید و روحانیت مبارز و دانشگاهیان از او حمایت کنند، شاید معادلات انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ تغییر کند. در واقع کارگزاران دنبال رویا‌ها و فکر و خیال‌هایی هستند که نتیجه اش را در انتخابات مجلس یازدهم دیدیم.
 
انتقاد زائری و سردبیر سابق کیهان از تفاوت حکم طبری و سلطان سکه
 
حجت‌الاسلام محمدرضا زائری و مهدی نصیری از تفاوت حکم طبری و حکم سلطان سکه انتقاد کردند.مهدی نصیری، مدیرمسئول سابق روزنامه کیهان در توئیتی نوشت: با کدام تفسیر حقوقی، عنوان "مفسد فی الارض" شامل سلطان سکه شده و با سرعت اعدام می‌شود، اما سلطان رشوه، کارچاق کنی، خریدن قاضی و عامل بالاترین رسوایی در قوه قضاییه‌ی پس از انقلاب، حکمی چنین سبک می‌گیرد؟! او این توئیت را با هشتگ طبری گیت منتشر کرد. در همین راستا، حجت الاسلام محمدرضا زائری در پاسخ به او نوشت: برای این که سلطان سکه بدبخت نمی‌دانست که چگونه باید ده‌ها نفر را آلوده کند و برای خود به عنوان تضمین حیات و بقا داشته باشد! طوری که اگر بخواهند به او دست بزنند پای خیلی بزرگان به ماجرا کشیده شود!
 
افزایش حساسیت صدا و سیما نسبت به زبان فارسی

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: سال هاست ما از دست اندرکاران صدا و سیما می‌خواهیم که تعصب و غیرت زبانی نسبت به زبان فارسی نشان دهند که خوشبختانه علامت‌های خوبی می‌بینیم.حداد عادل در برنامه صبح به خیر ایران شبکه یک سیما با گرامیداشت روز بزرگداشت شعر و ادب فارسی به فرآیند معادل سازی واژگان خارجی اشاره کرد و افزود: گاهی دو تا سه سال طول می‌کشد واژه‌ها به تصویب برسد و حدود سه سال هم آزمایشی اجرا و بعد از این مرحله از طریق رئیس جمهور کاربرد واژه ابلاغ می‌شود. وی با اشاره به اینکه علاوه بر مجریان و برنامه سازان حتی در تبلیغات بازرگانی صدا و سیما نیز باید به کاربرد زبان فارسی و پرهیز از به کارگیری واژه‌های خارجی توجه شود، گفت: اینکه به تولیدکنندگان آگهی‌های بازرگانی گفته شده که اگر از واژه خارجی استفاده کنید، تبلیغات ممنوع، کار بسیار خوبی است.
 
انتقاد صریح مطهری از فرمانداری تهران درباره بازرگان

نماینده تهران در مجلس دهم نوشت: چگونه معتدلانی در هیات تطبیق فرمانداری تهران هستند که این‌طور تصمیم می‌گیرند؟! وزیر کشور چه انتصاباتی انجام داده که کار به اینجا کشیده است؟ همین‌طور رئیس‌جمهور باید توجهی به انتصاباتش کند که کار را به اینجا رسانده‌اند که زیرمجموعه او می‌گوید مهندس بازرگان در ردیف شخصیت‌های انقلاب نیست و نمی‌تواند خیابانی به نام او باشد.علی مطهری در یادداشتی با انتقاد از مخالفت فرمانداری تهران با نامگذاری یک خیابان به نام مهدی بازرگان به دلیل ناشناخته بودن نوشت: در خبرها آمده بود که هیات تطبیق فرمانداری تهران با پیشنهاد نام‌گذاری یکی از خیابان‌های تهران به نام «مهندس بازرگان» از طرف شورای شهر تهران مخالفت کرده و ایشان را در ردیف شخصیت‌های انقلاب نپذیرفته است. البته مایه تاسف شد، بیشتراز آن جهت که چرا برخی مراجع تصمیم‌گیری در کشور درباره موضوعات مربوط به خود کم‌اطلاع یا دچار جمود فکری هستند.

مرحوم مهندس مهدی بازرگان از دهه سی در مبارزات ملی و اسلامی شرکت و از همان سال‌ها به همراه شهید آیت‌الله مطهری و مرحوم آیت‌الله طالقانی نقش اساسی در نزدیک کردن قشر تحصیل‌کرده و دانشگاهی به روحانیت و سوق دادن آنها به سوی نهضت امام خمینی(ره) داشته است. اگر نهضت اسلامی ما در پانزده خرداد ۴۲ به پیروزی نرسید، ولی در ۲۲ بهمن ۵۷ به سرعت به پیروزی رسید، یکی از عوامل آن این بود که قشر تحصیلکرده و دانشگاهی در قیام پانزده خرداد غایب بود و طی این پانزده سال مصلحانی و در راس آنها استاد مطهری و مهندس بازرگان و آیت‌الله طالقانی این قشر را به سوی اسلام و روحانیت و نهضت امام(ره) سوق دادند. مهندس بازرگان منتخب شورای انقلاب خصوصا استاد مطهری برای نخست‌وزیری دولت موقت بود که این انتخاب مورد تایید امام خمینی(ره) نیز قرار گرفت. این در حالی است که شهید مطهری انتقاداتی به برخی نظریات بازرگان در مسائل کلامی داشت، ولی معتقد بود که بازرگان فردی متشرع و اهل نماز شب است و این عقاید او ناشی از انس با علوم تجربی و ناآشنایی با فلسفه است، همچنان که امام خمینی او را فردی متشرع می‌دانست. اختلاف نظر در برخی موضوعات باعث نشد که از به‌کارگیری او خودداری کنند. این رویه باید راهنما و الگوی ما باشد. اینکه فردی در موضوعی، نظری غیر از نظر رسمی نظام داشته باشد، دلیل بر انقلابی نبودن او و پیاده کردن وی از قطار انقلاب نیست.

با این روش، در نهایت چند نفر بیشتر در دایره انقلاب نمی‌مانند. مثلا مهندس بازرگان با تسخیر سفارت امریکا مخالف بود؛ عقیده‌ای که امروز بسیاری از انقلابیون حتی برخی تسخیرکنندگان دارند. یا او با ادامه جنگ بعد از فتح خرمشهر مخالف بود، باز عقیده‌ای که امروز بسیاری از افراد دوستدار انقلاب ابراز می‌کنند. اینها دلیل نمی‌شود که ما افراد را غیرانقلابی بدانیم و با نام‌گذاری یک خیابان به نام مهندس بازرگان با آن سابقه درخشان در نهضت اسلامی مخالفت کنیم.
 
کامنت جالب خواننده مشهور برای حجت‌الاسلام انصاریان

محمد معتمدی در پی بیماری حجت‌الاسلام حسین انصاریان کامنت جالبی را در صفحه عقیق منتشر کرد. در پی مبتلا شدن حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریان به ویروس کرونا، پیج اینستاگرامی عقیق پستی از ایشان بر روی تخت بیمارستان را منتشر کرد. محمد معتمدی موسیقی‌دان و آهنگساز، کامنت جالبی را زیر این پست به اشتراک گذاشت که مورد استقبال بسیاری از کاربران فضای مجازی قرار گرفت. معتمدی نوشته بود: "حاج آقا انصاریان یاداور خاطرات محرم‌های کودکی من در کاشان است. برای ایشان آرزوی سلامتی دارم. "
 
هشدار صریح شمخانی به ترامپ

دبیر شورای عالی امنیت ملی در کنایه‌ای به ادعای اخیر ترامپ پاسخ گفت و تاکید کرد: قطعا آمرین و عاملینی که دستشان به خون فرزندان ایران آغشته است، روانه قبرستان می‌شوند. دریابان علی شمخانی در توئیتی نوشت: "هفته دفاع مقدس تاریخی مستند از اراده نسل شهید قاسم سلیمانی برای تنبیه دیکتاتور‌های متوهمی است که تصور می‌کنند ۱۰۰۰ برابر قدرتمندتر از ایران هستند. قطعا آمرین و عاملینی که دستشان به خون فرزندان ایران آغشته است، مانند صدام روانه قبرستان می‌شوند. انتقام سخت ترامپ اخیرا با تهدید ایران گفته بود: هر حمله‌ای توسط ایران، به هر شکلی علیه آمریکا با حمله‌ای ۱۰۰۰ برابر بزرگ‌تر پاسخ داده خواهد شد.
 
آیین‌نامه ساماندهی کولبران اجرایی شد

معاون اقتصادی وزارت کشور درباره ساماندهی کولبران گفت: از امروز آیین نامه ساماندهی مبادله کالا در بازارچه‌های موقت مرزی موسوم به کولبری در سه استان مرزی آذربایجان غربی، کرمانشاه و کردستان اجرایی می‌شود. بابک دین پرست دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور، در حاشیه نشست حل و فصل نهایی آیین نامه ساماندهی مبادله کالا در بازارچه‌های موقت مرزی - موسوم به کولبری که روز چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹ در محل وزارت کشور برگزار شد، افزود: با دستور مستقیم وزیر کشور، امروز علل عدم اجرایی شدن آیین نامه ساماندهی مبادله کالا در بازارچه‌های موقت مرزی که مرتبط با ساماندهی فعالیت‌های کولبران بوده و از سه سال قبل، بار‌ها در دولت مورد بررسی قرار گرفته و بازنگری شده است، مورد بررسی دقیق کارشناسی قرار گرفت. وی ادامه داد: در این جلسه مسئولین و نمایندگان وزارت صنعت، معدن تجارت، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گمرک جمهوری اسلامی ایران، بانک مرکزی، همچنین معاونین اقتصادی استانداری‌های آذربایجان غربی، کرمانشاه و کردستان و مدیران ذی ربط دستگاه‌های مسئول استانی (گمرک و صمت) حضور داشتند و به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۴
در انتظار بررسی: ۱۶
انتشار یافته: ۹۲
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
1
دیشب پیمان صلح اسراییل با دو کشور عربی امضا شد و ترامپ که در نظر سنجیها از بایدن عقبتر بود کم کم به وی نزدیک میشود.اینهم پاس گل اندسته سیاسیون تندرو ما به ترامپ برای انتخاب مجدد!!! سیاستهای ان دوستان ما تاکنون باعث شده ترامپ میلیاردها دلار اسلحه به اعراب بفروشد،پایگاههای خود را در منطقه به بهانه مقابله با اقدامات ایران مستحکم کند،دیگر تولید و قیمت نفت در اوپک تعیین نشود،صلح اعراب و اسراییل از همیشه نزدیکتر باشد و بلاخره به انتخاب مجدد ترامپ کمک شود. سوال از دوستان ملقب به دلواپس و تندرو: ایا حقیقتا مطمئنید که با امریکا خصوصا در دوره ترامپ دشمنید؟ و اگر دشمنی شما برای دشمنانمان چنین پرفایده است بهتر نیست که مدتی با ملتهای سوریه و لبنان و عراق و یمن و... دشمن باشید؟؟؟ باشد که باران رحمت الهی بر ملل فرسوده از جنگ در ان کشورها نیز باریدن اغاز کند؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
اول برو هدف امریکا از 60 سال چی بوده بعد بیا افاضه کن
چطور است بگوییم وقتی با قطر قطع رابطه کردن رفتند با اسراییل پیمان بستند؟!!!!!!
چون خیلی دوست دارید چیزی بی مربوط را ربط بدهید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
میشه بگی کی کدوم کشور بدون دلیل از برجام خارج
شد ؟
میشه بگی کدوم کشور افغانستان عراق و سوریه رو تجزیه کرد؟
میشه بگی کدوم کشور داعش رو به اعتراف خودشون
ایجاد کرد؟
انصاف داشتن باعث میشه انسان خودش رو گول نزنه قطعا ما هم اشتباه داشتیم که میشه روش بحث کرد اما بدون استعمار نقشه هایی برای ملت ها داره اگر قوی نباشی با گناه یا بی گناه قربانی میشی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
اصلا کارایی که دارن می کنن متاسفانه همه به نفع اسرائیله باعث شده اعراب و اسرائیل غاصب صلح کنن
ناشناس
| Russian Federation |
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
۲۲.۰۶
۲۲.۲۴
عزیزم ایکیوی درک کامنت نداری مجبور نیستی جواب بدی.کامنت نمیگه امریکا خوبه داره میگه چرا سیاستهای دلواپسان بنفع امریکای تجزیه طلب داعش پرور بد ذاته بخصوص در این دوره ترامپ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
در تایید این کامنت منطقی و مستدل و واقعی
در زمان اوباما که اسرائیل منزوی ترین دوران ۷۵ ساله خود را سپری میکرد
احمدی نژاد با دادن شعار محو اسرائیل
باعث شد تا اسراییل با مظلوم گرایی و گریه و زاری ، جامعه جهانی را با خود همراه کند
و از طرفی اشغال سفارت عربستان و دادن شعارهای مرگ و لعنت و تهدید اعراب ، باعث شد تا اعراب به سمت اسرائیل بروند
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
2
راجع به موشکهای زمین به زمین زیاد صحبت شده اما با توجه به تجهیز سفارت و پایگاههای امریکا به سامانه پاتریوت، احتمال قریب الوقوع یک درگیری مقطعی را نباید نادیده گرفت. درچنین حالتی مخوفترین اسلحه شناخته شده امریکا یعنی اف ۳۵ نقش اصلی را در حمله انها خواهد داشت و اف ۱۴ های ما توان مقابله با انها را به خاطر تکنولوژی قدیمی تر نخواهند داشت و چه بسا فرودگاه انها خود از اهداف حمله باشد. ما باید روی موشکهای زمین به هوا کار کنیم که بتواند اف ۳۵ را هدف قرار دهد و با توجه به حملات مکرر اسراییل توسط این هواپیما در سوریه امکان عملی مناسبی برای تست این نوع موشکها وجود دارد. بدیهی است اگر یک اف ۳۵ توسط پدافند نیروهای ما در سوریه سرنگون شود در محاسبات خیلیها راجع به توان ایران در منطقه تغییر اساسی ایجاد خواهد شد. باید هوشیار بود تا همانند ترور شهید سلیمانی از حرکت حریف غافلگیر نشویم.
پاسخ ها
نسیم
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
توسط نیروهای سوری در سوریه نه " توسط نیروهای ما در سوریه"!!!!! شما ظاهرا همچنان دل در گرو حمله ایران به اسرائیل دارید و چون از پیشنهاد مستقیم حمله به اسرائیل و افتادن در دام اسرائیل طرفی نبستید،اینبار غیرمستقیم وارد شدید
ناشناس
| Russian Federation |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
نسیم جان علائم تقریبا روشنه.نکنه شما جزو دسته خوش خیال بودی که میگفتی امریکا امکان نداره دست به ترور مرد بزرگی مثل سرادار بزنه و جراتشو نداره؟بهر حال باید اماده بود.دیر یا زود خوب یا بد چشم بستن و نشستن که انشالله که گربه است دردی دوا نمیکنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
دمت گرم رو کارت ملی هم کار کن
زه پراید هم یادت نره
نسیم
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
23:17
منظور مرا درنیافتید...سخن من چیز دیگری بود...البته که باید آماده بود ...اما آماده بودن با افتادن در دام اسراییل بسیار متفاوت است....توضیح بسیار است و جای آن اینجا نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
«طوری که اگر بخواهند به او دست بزنند پای خیلی بزرگان به ماجرا کشیده شود!»والسلام نامه تمام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
عجب!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
دقیقا، مگر مشابه همین احکام زندان ها را که برای سایر مفسدان بزرگ دادند ؟
چه شد ؟
کدامشان حداکثر ده درصد حبس خود را در زندان و سوئیت های مجلل اوین کشیدند ؟
رحیمی
مرتضوی
و برادر رفیق دوست
رئیس پدیده
رئیس ثامن
برادران جهانگیری و روحانی و لاریجانی
صندوق های بازنشستگی و شستا ؟
و سایر وابستگان دوستان بزرگان !!!!؟؟؟؟؟؟
اینترنت و شبکه های مجازی بلای جان تبعیض و سانسور و خفقان در تمام دنیا است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
آقای مطهری خودنمایی نکن وقتی تو ایبندمملاکت کار های بودی هبچ خدمتی نکردی حالا هم ول نمی کنی وای بنازم جنتی بزرگ که خوب حساب شما رسید وبرای عمرت عزلت نشین شدی
پاسخ ها
ناشناس
| Russian Federation |
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
منفیها نوش جونت. چون میدونم جوابت چیه و میگی اینا در فضای مجازین و فلان بیسار که قبلا گفتی، قضیه اینه که نظرات اینجا نظرات ۵ سال بعد اکثریت جامعه هست چون نخبگان اهل مطالعه از جامعه جلوترن برای همین در انتخابات میان دوره تو بعضی شهرها زیر ده درصد شرکت کردن که بشما چیزی نمیگن ولی خودشون نگران هستن. خلاصه اقای جنتی دیر یا زود باید بازنشست بشه و جاشو بده به جوونها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
همین منفی ها زیر پای مصدق خالی کردن
ملاک کاراتون همینه که به اینجا رسیدیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
خخخخه
اهل نخبه!!!
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
3
"اگر امثال بابک زنجانیها و طبری ها نبودند هیچوقت امثال افکاریها با دغدغه معیشت و نان به خیابان نمیامدند" و ان فجایع رقم نمیخورد. بابک زنجانی علی رغم صدور حکم اعدام، همچون طبری برای خرج پولهای حاصل از دزدیهای کشف نشده اش پس از ازادی نقشه میکشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
هیسسسسس حرف حساب ممنوع
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
احسنت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
اصلا بابک زنجانی الان کجاست
و چه میکند ؟
شرایط زندگی اش ، اگر در زندان باشد
که شک بزرگ وجود دارد
چگونه است ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
اقای مطهری اول برو سخنان امام را کامل در مورد بازرگان بخوان بعد بیا چیزی بگو
لطفا تاریخ را تحریف نکنید
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
از فرط بی اعتمادی، رابطه بین مسئولین و مردم ما مثل رابطه داستان چوپان دروغگو با مردم روستا شده است. طی این سالها، از بس مردم از مسولان حرفهای بی استناد وغیرواقعی شنیده اند که حتی اگر بر فرض محال (که محال نیست!)، یک بار هم مسوولین حقیقت را بیان کنند مردم دیگر حرفشان را خریدار نیستند و قبول نمیکنند. امروز این یک واقعیت تلخ در جامعه ما است که مسولان باید علت آن را درعملکرد غیر شفاف و غیر صادقانه خود در طی سالهای گذشته جستجو کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
انتقاد صریح مطهری از فرمانداری تهران درباره بازرگان) تندرو های انقلابی نما دیگر نفسی برای ایران نگذاشتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
از کی تا حالا دریافت رشوه مصداق بارز اعدام شده؟
یک کمی از محیط مجازی فاصله بگیرید حاج اقا
پاسخ ها
ناشناس
| Russian Federation |
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
بیست سال دریافت رشوه و دخالت در پرونده های قضا و بد بین کردن مردم به ان دستگاه مصداق بارز مفسد فی الارض نیست پس چیست؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
والا منم همیییینو میگم یه سفره ایه حالا دورهم چقدر سخت میگیرن بعضیا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
حاج آقا طبری نرسیده به زندان دسترسی به اینترنت بهتون اعطا شد؟
ناشناس
| Canada |
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
از خرید خودرو با سرمایه شخصی که بدتره !!
بندری
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
همانطورکه خرید و فروش سکه مصداق بارز اعدام شده؟
امل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
خطرناکتر از اصولگرایان جناحی درایران نیست چرا که برای رسیدن بقدرت مردم را با سنگ اندازی درکار دولت به مضیقه انداختن تا مردم ازاصلاح طلبان بریده تا بسمتانهادرانتخابات اسفند بروند الحمدالله مردم ضرب شست نشان دادند بهرحال اصولگرایان نه برای دین ونه برای مردم ونه برای کشور فایده ای ندارند صرفا خودشان را به رهبری وشهدا وانقلاب ومعصومین ع منتسب کردند وازاین طریق برمسند قدرت تکیه زدند والان هم تمام سنگ اندازی درچرخه خدمت دولت بخاطر انتخابات اسفند98 وانتخابات1400بوده وهست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
این چیزا بیشتر برای اصلاح طلب ها عینیت دارد
چون عامل هرگونه اشوب ها در ایران اصلاح طلب ها بودن ورای این که از عملکرد گذشته درس نگرفت این دولت منفعل و همان راه قبلی ها را پیمود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
عملکرد تون باعث شکستتون شده
بهونه نیارید

قیمت دلار دستت هست؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
اصولگرایان نگذاشتند وسنگ اندازی کردن تا دولت درکارش موفق نشود چون میدانستند اگر دولت روحانی موفق شود برای همیشه باید عرصه سیاست وقدرت را به اصلاح طلبان ببخشند وازانجاییکه درسه انتخابات ومریاست جمهوری ومجلس وشورای شهر کرسی قدرت به به اصلاح طلبان باختند ازهمان روز اول شروع به سنگ اندازی درکاردولت وتخریب ازنمازجمعه بگیر تا همین روحانی لاکچری شما اقای پناهیان ازهاشمی تخریب شد تا روخانی ودولت روحانی دست اخر با 15درصد رای انهم با رای فامیلی وبستگانی وسنتی راهی مجلس شده اید اهلا وسهلا یا قالیباف15درصد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
درد دل . مدتی هست که عارضه ناراحتی قلبی داشتم و در طی این‌مدت به چند پزشک مراجعه کردم . و هر بار در مطب پزشکان نوار قلب سپس ویزیت ۷۵ هزارتومان هست . بعد از معاینه در همان‌مطلب تست ورزش و سپس اکو انجام‌میگیرد و کل لوازم تشخیصی در یک مجموعه جمع شده است . لذا وقتی درمان نشدم دوباره به مطب دیگری بعد از چند روز مراجعه کردم و پزشک همان مراتب درمانی شامل نوار قلب . اکو و تست ورزش را نسخه فرمودند .....‌...‌. امروز دوباره بعد یک ماه به پزشک سوم‌مراجعه کردم که ..........‌..سوال کردم آیا وقتی اینهمه نوهر قلب از بیماران میگیرید هیچکدام از این نوارها عارضه ای را نشان نمیدهد . چرا تست ورزش و اکو مطب های دیگر را قبول نمیکنید ........... جوانی که دانشجوی شهرستان بود به ویزیتور پزشک بحث میکرد و میگفت من درد قولنج دارم و میخواهم‌پیش پزشک بروم و معاینه بالینی شوم پول آنچنانی ندارم و باز سماجت میکرد ویزیت با نوار قلب ۷۵ هزار تومان مرحمت کنید تا بعد نوببت بشه .....که اجازه نداد و گفت بدون نوار قلب اصلا امکان پذبر نیست ........لذا من‌پرسشم این هست که چرا مطب های پزشکی دکان خانه و چاپ‌پول باز کردند . متخصص گوش دستگاه شنوایی سنج دارد . مغز اعصاب دستگاه تست نوار اعصاب دارد ......آبا واقعا همان روش قدیمی برای تست اعصاب از چکش به زانوی پا و برای چکاو قلب با گوشی به صدای قلب متخصص گوش میداد بهتر نبود . جامعه پزشکی به کجا میرود و متاسفانه هیچکدام هم طرف قرارداد بیمه هم نیستند . آن از سیاست های کشور ان از بخش،سلامت انهم از اقتصاد . دوستان و روحانیون اصولگرا ؟ آیا پول واقعا چرک کف دست بود ؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
ازهمه بهترفالگیرورمال هست چون پزشکهاکلی آزمایش میدهندبیخودمیکنندباید مثل فالگیرهابادیدن کف دست هم تشخیص بیماری بدهندوهم درمان کنندوهم آینده مارا پیشگوئی کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
سردار علایی با یادآوری ادوار نخست انتخابات در کشور گفت: در نخستین انتخابات مجلس از منافقین گرفته تا بقیه گروه ها! همه نامزد شدند ولی مردم به انقلابیون رأی دادند) یعنی شما فکر می کنیدتجربه در مردم ایران تاثیری نداشته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
به داد مستاجرین برسید به داد بی خونه ها برسید صاحبخونه ها دارن پوست مستاجرا رو میکنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
اجاره ما در یکسال ۳۰ درصد اضافه شد.
مسئولین خوابن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
من خودم صاحبخونه هستم و داره پوستم کنده میشه از گرانی ها، شارژ آپارتمان ما امسال شده 350 تومان، مشکل موجر نیست، مشکل مستاجر نیست، مشکل زیر بنای اقتصاد ماست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
بزار مشکل نامگذاری خیابونا حل بشه
اصلا مهم نیست اجاره نشینی شما
امثال مطهری شده یه بار درباره اقتصاد دولت حرف بزنن
فقط حاشیه می‌ره
بابا چقدر ساده ایم ما
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
دوست عزیز مشکل اقتصادی را مطهری نباید حل کند باید مجلس انقلابی جهادی تو حل کند که فعلا درگیر سخنرانی وشعار هست بله واقعا ساده ای تا امثال ساده لویی مثل شماها نباشند اقای قالیباف نمیگوید من6میلیون پس انداز دارم ویک اپارتمان وگول شعارش را نمیخوردی بش رای بدهی چیکارکرد درمدت5ماه؟
ناشناس
| United Kingdom |
۰۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
نگو! رئیس جمهور فرمودند که با اعطای وام ودیعه مشکل مستاجران رو حل کردند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
مشکل از صاحبخانه نیست مشکل از اقتصاد ویرانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
چرا سایت دیوار رو کنترل نمیکنید شده گرگ بازار هر کی یه قیمتی برای خودش میذاره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
قیمت خودرو رو از دیوار حذف کردند مگر تاثیری داشت؟

طرف مالش رو به سختی به دست آورده، چرا باید شما به آسونی به دستش بیاری؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
من با فرماندار تهران موافقم چونکه بازرگان به هم حزبی‌هایش هم وقت نداشت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
وفا نکرد صحیح است
کفائی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
سردارعلائی نشون داد ازتبار شهیدان و عیاران است دمت گرم
سردار --------بله انتخابات مجلس مستقر و27 هزارنفری کرج یعنی نوعی تخریب آرمانهای مردم ومرحوم امام --------- حالا بخاطر قدرت ورانت و ورانت زمین و خانه به اسم هدیه مردم را حذف کنید بخدا اینی که دستگاههای نظارت تودرتو اعمال میکنن اسم واقعیش گزینش ونون به نرخ روز بخوران است من اگر درعاشورا بودم تا آخرین قطره خونم پای امام حسین می ایستادم ولی حاضر نیستم با این گزینشها نماینده مجلس بشوم این یعنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ببینید چه کردید با انقلاب ورای مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
بااین سخنگوی جدید وزارت خارجه کاملا مشخصه ظریف هم مانند روحانی هیچ کاره شده ؟؟؟ علی برکت الله ؟؟ تخم مرغ شده شانه ای ۵۰ هزار تومان ، اقای روحانی هنوز فکر میکنی اتفاقی نیفتاده ؟؟ شک نکید شنبه و یکشنبه اگه شما نباشید ملت از همه خوشحال ترند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
اصلا جای نگرانی نیست 4 تا صفر از ریال بر میداره مشکل قیمت حل میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
بله، 8 سال رویای اصواگرایان احمدی نژاد بود، 8 سال رویای اصلاح طلبان روحانی، 8 سال رویای کارگزاران هم ریاست جمهوری آقای لاریجانی خواهد بود، اما رویای مردم بماند برای بعد ..... آخه صبر مردم حدی نداره!

......... راستی کره گرمی چند؟ منظورم کره شمالی-جنوبی نیست، کره خوردنی گرمی چند؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
یک چیز قطعیه:
اعراب و اسرائیل متحد شدن برای تشکیل اتحادی نظامی در آینده ای نزدیک علیه ایران.
دقیقا در دورانی که ایران با برجام محدود شد برنامه هسته ای امارات کامل شد و برنامه هسته ای عربستان بدون نظارت داره پیش میره.
عربستان قطعا با استفاده از لولوخورخوره ای که غربی ها از ایران ساختن با مخالفتی روبرو نخواهد شد و بمب رو خواهد ساخت.
ساختن بمب تنها راهکار عربستان برای مقابله با ایرانه.
کشور از چهار طرف داره محاصره میشه....
اقتصاد کشور متلاشی شده...
چی بگم دیگه؟
مسئولان باید بگن برنامشون چیه.
چون با چیزی که از آمریکا و اسرائیل و اعراب دیده میشه،دیر یا زود،خیلی زود در حقیقت جنگی در پیشه.
۸۰ میلیون نمیتونن مهاجرت کنن.اینجا کشور ماست.گذشته و حال و آینده ی ماست.
در جنگ ها مردم عادی کشته میشه.
برنامه ی مسئولین چیه؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
جوابت اینه:مسئولان اصلا خواهان این وضعیت هستند .چیزی که براشون اهمیت نداره،ایرانه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
خالی کردن ته مانده جیب مردم
ناشناس
| United Kingdom |
۰۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
بابا بنده خدا روحانی که گفت برنامه اش چیه نزاشتند.
اگه به طرح گشایش اقتصادیش مخالفت نکرده بودند الان هم اقتصاد شکوفاتر شده بود(چون در هر حال از دید ایشون اقتصاد ما شکوفا هست فقط بحث سر شکوفاتر شدنشه) و هم مشکلات داخلی و خارجیمون حل میشد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
برنامه ی مسئولین چیه؟؟؟
مرگ بر اعراب هم به شعارها اضافه شود.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
مسولان سه دسته اند
الف ) یا نابلد و شعار دهنده و کار خراب کن و جنگ درست کن
ب ) یا کاربلد و سرمایه جمع کن واسه خودشان و کاسبان تحریم و جنگ
ج ) دلسوز و کاربلد و پاکدست که در اقلیت هستند
و به گوشه ای رانده شده و در حال سوختن و ساختن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
انتخابات ازاد؟ کجا؟ تو ایران؟ عجب!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
منظور همان رای گیری است
الف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
من نميدونم كي اين محمد معتمدي نُون به نرخ روز خور رو خواننده كرده.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
امیدواریم در انتخابات ِآمریکا بایدن انتخاب بشه تا این فضای سنگین تحرسم شکسته بشه مردم دارن له میشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
, هرگاه نرخ سود بانکی و تورم به زیر چهار درصد رسید آن موقع ادعا کنید والا با این وضعیت هرگز مملکت درست نخواهد شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
منفی اشتباهی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
آره اون موقع باید ۴ تا که نه! باید ۵ الی ۶ صفر حذف بشه، وگرنه با این چاپ پول بدون پشتوانه فایده ای نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
نامه های بازرگان را دو سال پیش که بالع بر ده نامه برای مقامات وقت در باره سیاست . اقتصاد . جنگ و بانک . دولت . هست بخوانید . امکان دارد بعدا با فیلتریتگ گوگل نتوانید بفهمید که بازرگان چه کسی بود و چه اندیشه سیاسی داشت . اولین دلیل مخالفت با بازرگان افرادی بودند و هنورز هم هستند که میگویند صورت زن و دست و پای زن محل تحریک هست . صدای زن تحریک‌میکند . جای که زن مینشیند و مرد دیگری بشیند تحریک امیز هست . . همیشه سوالم این هست چرا نقطقه تحریک برخی اینقدر زیاد هست ؟ چه غذای میخورند ؟ آیا غذای فکری انها اینقدر تحریک امیز دارد ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
من دلیلش رو گفتم تابناک سانسور کرد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
بازرگان ادم معتقدی بود واین چیزهایی که تو قبول نداری وشرعی است قبول داشت .مشکل فهم سیاسی ایشان بود.خدا رحمتش کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
از رفتار مسئولین میشه متوجه شد روحانی و ظریف دارن اونا را راهنمایی میکنن این بی توجهی نسبت به مردم فقط میتونه تحت تاثیر مشاوره های روحانی باشه احتمالا الان هم گفته هیچ کاری نکنید تا انتخابات آمریکا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
روحانی همانی ست که در دور اول ریاست خود تورم را تک رغمی کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
داداگستری در مورد اعدام افکاری تشریح کرد که انها چند ماه فرصت داشتند که از خانواده مقتول رضایت بگیرند ! هنوز پرونده قتل و خانواده مقتول قبول نکردند . آن فیلم و کلیپ مال کشورهای خارجی هست !
کوروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
سردار علایی گفت . بعد از انقلاب افراد زیادی حتی صد انقلاب و منافقین کاندید شده بودند ولیرمردم به منتخبین انقلابی جمهوری اسلامی رای دادند .........من به بنی صدر رای دادم . تفسیرو تحلیلت چیه ؟ من به موسوی و خاتمی رای دادم . چرا به سلمان فارسی رای ندادم ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
مردمون خوبی داریم مردم ایران مثل مردم سوییس رفتار میکنن در کمال متانت و آرامش بندگان خدا یه شونه تخم مرغ میخرن پنجاه هزار تومان میگن بازم خدا رو شکر که همینم گیر میاد شما باب طبع روحانی هستین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
آقای شمع خانی گفتند ما ترامپ‌را هم‌مثل صدام به قبرستان‌میفرستیم ............( گردن صدام را که امریکا به طناب دار برد)
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
از اینکه روز شعر و ادب پارسی را به نحو احسن پوشش میدهید نهایت امتنان خود را اعلام میکنم!
ریشه این همه بغض و کینه کجاست؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
تنها حرفی که مسئولین به مردم میزنن در جواب نارضایتی ها
یه کم تحمل کنین حالا یه کم تحمل کنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
رییس فرهنگستان ادب فارسی از صدا و سیما بابت استعمال کلمات خارجی در پیام‌های تبلیعی انتقاد کردند ( بهرحال بودجه سالی صد میلیارد تومان وقتی گرفته بشه حتما باید یک انتقاد هم داشته باشه . والاه مشکل ما زبان انگلیسی نیست . حاجی از دست زبان عربی چکار کنیم‌. . اخه وقتی میشه گفت بیا اینجا . چرا باید گفت تآل . بخور .آکل . برو . آذهب . چه ربطی بما ایرانیان داره اخه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
جناب حداد عادل ، اخر نگفتید که سالی ۴۲ میلیارد تومان
بودجه دولتی که بابت بنیاد سعدی که متعلق به خودتان است
را چکار میکنید ؟
دالغا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
آقای حداد عادل بعد از گذشت دو دهه هنوز اقوام ایرانی در مدرسه حق ندارند زبان مادری شان رابیاموزند آن وقت شما خواستار تعصب نژادی صداوسیما به زبان فارسی هستید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
امریکا هیچوقت در هیچ جنگی ادوات و عملیلتش را فاش نمیکند تا بر ضد ان ادوات و نقشه ها دیگران کار کنند . لذا طبق براورد کارشناسان نطامی که در رسانه ها درز پیدا کرده امریکا در چند کشور مراکز تصمیم گیری و مراکز نطامی و قلب دفاعی چند کشور در اطراف ایران را نشانه گیری و فیکس کرده است . مرحله دوم مراکز پشتیبانی شامل نیروگاها و فلج کردن بنادر و تلویزیون و مخابرات کشورهای هست که با امریکا مشکل سیاسی دارند
کوروش اصلاح طلب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
در ۱۴۰۰ حزب الاهی ها پیروز هستند ؟ ببخشید چی هستند ؟ پیروزی در برابر چی ؟ مگر انتخابات تک حزبی اصلا انتخابات هست ؟ آرام ارام مفهوم رای و انتخابات تغییر کرده و حالا به جای رسیده که هم‌مردم و هم انقلابیون سر قدرت میگویند بی خیال انتخابات . مردم هم که بی خیال هستند . ما هم بی خیالیم . اصلا چرا باید پول ها را صرف انتخابات کنیم . شبکه اب بنادر لبنان خسارت زیادی دیده کمکشان کنیم . صوابش،هم بیشتر هست . روح دمکراسی از دست تندروها در حال عذاب کشیدن هست . چون هر هفته تغییرش میدهند . تکلیف مردم اقلیت سر فرود در لاک سیاسی که معلوم هست مردم روشنفکر چکار کنند ؟ آنهای که مفهوم انقلاب و دمکراسی را بیشتر میفهمند چکار کنند ؟ اصولگرایان را که حتی نمیشود امر به معروف کرد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
بازرگان دانشگاهی و با تجربه بود و ارزش او را ندانستیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
اتفاقا بزرگترین اشتباه بازرگان
همان کارهایی بود
که علی مطهری بعنوان خدماتش اعلام کرده است
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
در مظلومیت زبان فارسی همین بس که مهران مدیری شبی چند بار در تلویزیون حاضر میشه و طوری میگه ب رند که یه وقت حق کلمه ضایع نشه!
ناشناس
|
Germany
|
۰۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
به روابط عمومی دادگستری فارس
در زیر صورتجلسه ای که در گزارش شما به آن اشاره شده نام هفت نفر از عوامل زندان شامل (فرمانده یگان حفاظت و معاون ایشان و مسئول حفاظت اطلاعات زندان و ...) آمده است و یک نفر نامش هست که به دلایلی نامشخص امضا نکرده اند. (شاید این نامه را چیزی در حد قرارداد ویلموتس میدانسته و امضای آن را عامل دردسر اما به هر نام ایشان به هر دلیلی در زیر نامه نوشته شده که یا در جلسه حاضر بوده و یا به دلیلی نامشخص عوامل حاضر در جلسه قصد داشته اند از ایشان هم امضا بگیرند که به هر حال نه امکان حذف نام وجود داشته و نه امکان اخذ امضا)
لطفا این ایراد در سند را توضیح دهید
ناشناس
|
France
|
۰۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
در اطلاغیه دادگستری فارس هیچ صحبتی از حضور و یا عدم حضور خانواده مقتول در زمان اجرای حکم نشده!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
دادگستری فارس در اطلاعیه‌ای نحوه اجرای حکم نوید افکاری را تشریح کرد
نوید
بهتره هیچچی نگید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
اقای مطهری درست میگه درود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
مطهری خدمتی هم‌به این کشور نکردی دنبال خیانت نباش
افشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
این آقای طبری موجب بدبخت شدن خانواده های فراوان، بیکاری جوانان بسیار، از هم پاشیده شدن خانواده ها به دلایل مختلف، بی اعتمادی مردم ... در جامعه و در دستگاه های دولتی زیادی نشده است؟ چرا چنین حکم سبکی به این آدم باید اختصاص داده شود؟ صد البته که بعد از مدتی به دلایل مختلفی از قبیل بیماری، کهولت سن، خوش رفتاری در زندان و ... ایشان آزاد خواهند شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
بله پارسی را پاس بداریم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
علائم کرونا طرح وان مذاکرات سودان و اسرائیل انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 جو بایدن دونالد ترامپ