بازدید ۳۱۷۲۳
پیامک‌های بدحجابی بحث‌ها و حاشیه‌های زیادی را در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخته است. بسیاری از کسانی که برای پیگیری اتهامشان به پلیس امنیت اخلاقی مراجعه کرده‌اند، می‌گویند مرتکب چنین جرمی نشده‌اند.
کد خبر: ۱۰۰۲۷۹۳
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰ 15 September 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از همشهری آنلاین، در آخرین روزهای گرم تابستان خیابان وزرا شلوغ و پرترافیک است؛ خیابانی که مدت‌هاست وعده‌گاه کسانی شده که متهم به بدحجابی‌اند. بیشتر زنان می‌گویند بیگناه‌اند و گزارش اشتباه درباره‌شان داده‌اند. ادعایی که نیروی انتظامی آن را رد می‌کند و می‌گوید مستندات کافی برای احضار متهم‌شدگان در اختیار دارد.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی تهران بزرگ پیش‌تر به گفته بود که اصل را بر برائت افراد از اتهام وارده می‌گذارد و با گرفتن تعهد از افراد، برای احضارشدگان مشکلی ایجاد نمی‌کند. با این حال، گزارش‌هایی که به‌تازگی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، صدای نقد و نظرها درباره شیوه ثبت تخلفات و احتمالا بروز اشتباهاتی در ثبت شماره پلاک متخلفان را بلند کرده است.

حتی برخی روحانیون و چهره‌های شناخته‌شده هم گفته‌اند که به اتهام بدحجابی به پلیس امنیت اخلاقی ناجا احضار شده‌اند و از آنها برای خودداری از تکرار جرم تعهد گرفته شده است.

اثبات کردم تخلف نکردم باز هم تعهد گرفتند
یکی از چهره‌هایی که به اتهام بدحجابی به پلیس امنیت اخلاقی احضار شده است وحید رجب‌لو است. او معلولیت دارد و فقط ۲ درصد اعضای بدنش توان حرکت کردن دارد. با این حال، او در فضای مجازی از احضار شدنش به پلیس امنیت خبر داد و از این موضوع گلایه کرد.

او می‌گوید با ارائه سند به نیروی انتظامی اثبات کرده است ساعت و روزی که متهم به بدحجابی شده است در محل مورد نظر نبوده است: «پیامک دادند که در فلان ساعت و روز در فلان مکان فرد بدحجابی در خودرو بوده و باید برای ادای توضیح به خیابان وزرا بیایم و پاسخگوی پلیس امنیت باشم. ساعت و زمان اعلام‌شده را بررسی کردم و با بردن فیلم دوربین مداربسته پارکینگ خانه، ساعت حضورم در جلسه کاری که افراد زیادی در آن حضور داشتند، و نیز ارائه مدارک محکمه‌پسند دیگر به مأموران ثابت کردم اعلام تخلفم اشتباه بوده و جرمی مرتکب نشده‌ام.»

او با بیان اینکه مأموران پلیس امنیت اسنادش را پذیرفته و تأیید کرده‌اند در ساعت و زمان اعلام‌شده، خودرو او در پارکینگ منزل بوده و از آن محل خارج نشده است، می‌گوید: «با وجود اینکه مأموران پلیس تأیید کردند که تخلف بدحجابی نداشته‌ام، اما گفتند باید برگه تعهدنامه خودداری از تکرار تخلف را امضا کنم. تا زمانی که برگه تعهد را امضا نکردم اجازه اینکه اتومبیلم را تحویل بگیرم، پیدا نکردم.»

رجب‌لو در پاسخ به این پرسش درباره اینکه می‌داند چطور گزارش خلاف واقع از او در سامانه پلیس ثبت شده، می‌گوید: «فردی را که گزارش خلاف واقع از من به پلیس داده است، می‌شناسم. این فرد چندی قبل با من مشکل پیدا کرد و برای آزار دادنم گزارشی را به پلیس داده که غیرواقعی است. از مأموران پلیس امنیت اخلاقی خواسته‌ام موضوع را بررسی کنند و با فرد خاطی برخورد کنند. آنها قول داده‌اند این کار را انجام بدهند.»

رجب‌لو با انتقاد از اینکه نرم‌افزارهای مربوط به اعلام چنین تخلفاتی نباید در اختیار هر فردی قرار بگیرد، ادامه می‌دهد: «باید صلاحیت افراد استفاده‌کننده از چنین نرم‌افزارهایی تأیید شود. نباید به هر فردی امکان استفاده از آنها داده شود تا شاهد چنین مشکلاتی باشیم.»

یک مورد متفاوت

در این حال، دایره ارسال پیامک‌های اعلام تخلف بدحجابی هرروز گسترده‌تر از قبل می‌شود. حجم ارسال پیامک‌ها به قدری افزایش یافته که حالا بین دریافت‌کنندگانش روحانیون نیز دیده می‌شوند.

مرتضی روحانی، فعال دینی و رسانه‌ای، ازجمله این افراد است. او با انتشار پستی در شبکه‌های اجتماعی از ارسال پیامک تخلف بدحجابی به تلفن همراهش خبر داد و نوشت: «آقا، من نمی‌دانستم عمامه از سر برداشتن هم کشف حجاب حساب میشه. بگذریم از اینکه خدا میدونه من خیابان اندرزگو نبودم. آخه چرا؟»

در همین حال، تعداد دیگری از افرادی که با مدارک هویتی به پلیس امنیت اخلاقی مراجعه می‌کنند، مدعایی مشابه دارند و می‌‎گویند تخلف بدحجابی نداشته‌اند، اما مجبورند برای فیصله دادن به پرونده بدحجابی که برای آنها باز شده مراحل اداری مراجعه و تعهد دادن را طی کنند. مهم‌ترین انتقادی که در شبکه‌های اجتماعی و همچنین در صف مردم ایستاده در خیابان وزرا شنیده می‌شود، تأکید احضارشدگان بر این است که گزارش‌های مربوط به بدحجابی ارتباطی با خودروهای آنها ندارد.

گوگل چه می‌گوید؟

طرح امنیت اخلاقی و مبارزه با بدحجابی سال‌هاست اجرا می‌شود اما در همه زمان‌ها شدت عمل و نحوه برخورد پلیس با متخلفان یکسان نبوده است. هرچند پلیس امنیت اخلاقی بارها گفته است که در زمینه مقابله با بدحجابی روال یکسان و همیشگی را مدنظر دارد، اما ساکنان خیابان وزرا و از آن جمله کسبه می‌گویند در هفته گذشته، ترافیک خودرو و ازدحام مراجعه‌کنندگان به‌مراتب بیشتر شده است.

آنطور که مراجعان می‌گویند، در هفته‌های اخیر در پیامک‌های ارسالی به متهمان بدحجابی، تأکید شده است آنها باید در مدت ۱۰روز به یکی از مراکز پلیس امنیت اخلاقی مراجعه کنند. اتفاقی که باعث شده جست‌وجوی عبارت‌های مربوط به مراکز پلیس امنیت اخلاقی در اینترنت افزایش معناداری پیدا کند. براساس گزارش Trending Searches، جست‌وجوی عبارت «مرکز امنیت اخلاقی تهران» در فاصله روزهای ۹تا ۱۵ شهریورماه جاری، در مقایسه با روزهای ۲تا ۸ شهریور، به‌شدت افزایش یافته است.

این در حالی است که بیشترین جست‌وجوی این عبارت ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه ظهر روز ۲۳ شهریور به ثبت رسیده است. این موضوع احتمالا به آن معناست که در ۱۰روز گذشته حجم ارسال پیامک‌های بدحجابی به شهروندان افزایش پیدا کرده و متهمان به این تخلف برای پیدا کردن نزدیک‌ترین مرکز پلیس امنیت اخلاقی از جست‌وجوی نشانی این مراکز استفاده کرده‌اند. در این آمار، جست‌وجوکنندگان در محدوده شهر تهران بوده‌اند.

گزارش گزارش‌دهنده باید وثاقت داشته باشد

سیدمحمود محمدی،‌ حقوقدان، در این باره می‌گوید: نیروی انتظامی در دو بخش اختیار قانونی برای برخورد با تخلف دارد. یکی در جرائم مشهود که وظیفه دارد به آن طبق قانون و دستور مقام قضایی وارد شود و دوم، قانون اصناف که در آن براساس ماده ۲۸جرائم صنفی می‌تواند از فعالیت واحدهای صنفی غیرمجاز یا مجاز متخلف جلوگیری و این مراکز را پلمب کند. در غیر از این موارد، پلیس اجازه گرفتن تعهد از مردم به هر دلیلی را ندارد. اما اینکه اکنون پلیس از افرادی که به آنها اتهام بدحجابی وارد کرده است تعهد به‌ خودداری از تکرار تخلف می‌گیرد کاملاً خلاف قوانین حقوق شهروندی و حتی قانون اساسی است.

در چنین مواردی، دادستان می‌تواند وارد عرصه شود و در باب نظارت بر آموزش ضابطان مسئله را رسیدگی کند. ممکن است این سؤال پیش بیاید که تکلیف افرادی که اتهام بدحجابی به آنها وارد شده، اما می‌توانند تخلف واردشده را از خود ساقط کنند، چیست؟ پاسخ به این سؤال روشن است. اگر مأموران، با وجود ادله ارائه‌شده، خواهان اخذ تعهد از فرد باشند و آزاد کردن خودرو توقیف‌شده را منوط به ارائه تعهد کنند، فرد متهم می‌تواند به دادستانی مراجعه کند و خواستار رفع توقیف خودرو خود بدون ارائه هرگونه تعهدی به پلیس شود. اگر قانون در این زمینه رعایت نشده باشد، حق فرد این است که شکایت خود را به دادستانی ارائه دهد و دادستان از باب آموزش ضابطان، دستور پیگیری و برطرف کردن مشکل را صادر کند.

از سوی دیگر، متأسفانه گزارش شده است افرادی که از آنها به‌عنوان گزارشگران نامحسوس در چنین مواردی استفاده می‌شود در برخی موارد گزارش‌های اشتباهی به مراکز پلیس می‌دهند و این گزارش‌ها مبنای عملکرد مأموران انتظامی قرار می‌گیرد.

پلیس مکلف است گزارش‌هایی را که از این افراد دریافت می‌کند مورد ارزیابی قرار دهد و صحت و درستی آن را تأیید کند. هم‌اکنون براساس برخی مقررات، گزارش‌های پلیس نیز باید برای مرجع قضایی (براساس مقررات قانونی و استثنائات تعیین‌شده) وثاقت داشته باشد. موضوعی که نیروی انتظامی به آن اعتراض دارد. همین رویه باید در گزارش‌های ارسالی گزارشگران نیز مورد توجه قرار بگیرد تا قبل از هرگونه اقدام انتظامی بر مبنای گزارش‌های ارائه‌شده آنها، صحتشان اثبات شود.

علاوه براین، توقیف خودروی افراد متهم به بدحجابی که از زمان وقوع آن گذشته است، بدون دستور مقام قضایی وجاهت قانونی ندارد. فقط در شرایطی می‌توان خودرو افراد را توقیف کرد که بلافاصله بعد از وقوع جرم، مأموران در محل حضور داشته باشند و با اطلاع دادستان یا مرجع قضایی اجازه توقیف خودرو را اخذ کنند. توقیف خودرو افراد متهم به بدحجابی آن هم بعد از یک هفته از وقوع جرم اتهامی، بدون دستور مقام قضایی وصف مجرمانه خواهد داشت.

این موضوع را نباید از نظر دور داشت که پلیس، براساس ماده ۴ قانون ناجا، حق پیشگیری از وقوع جرم را دارد و در حوزه حجاب در جامعه پلیس می‌تواند از اختیارات این ماده برای پیشگیری از وقوع جرم استفاده کند. اما معتقدم خلأ قانونی جدی در این ماده وجود دارد و ضرورت دارد قانون مصوب مشخصی برای تعریف پیشگیری و سیاستگذاری پلیس در این حوزه داشته باشیم. متأسفانه باید گفت، کلی‌گویی در این حوزه می‌تواند منجر به نقض حقوق شهروندی و قانون اساسی شود. درصورت داشتن قانونی جامع در این ‌باره می‌توان اختیارات روشنی به پلیس اعطا کرد که نقض‌کننده حقوق مردم و قانون اساسی نباشد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۲۲
انتشار یافته: ۳۸
ناشناس
|
Thailand
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
خلایق هر چه لایق ، خودتون خواستید متفاوت زندگی کنید . نوش جانتان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
باید طوری قوانین تنظیم شود که مردم بتوانند از کسی که گزارش دروغ داده شکایت کنند و حتی اگر طرف مامور باشد و نباید پایه و اساس را به دروغ بنا کرد.
احمد احمدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
هر وقت تورم اوج میگیره ارسال این پیامکها مجددا شروع میشه تا حواس مردم پرت شه....!!!!!
یاشار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
روحانیون که پسرشون روحانی نیست!! هستند روحانیونی که پسرشون ماشینو برمیداره و میره و ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
دقیقا مثل خلافی وسایل نقلیه! که اصلا اون شهرنرفتی ولی تو برگه خلافی خودرو یا موتورسیکلت...وسیله ات تو رویا بتنهایی رفته تو اون مسیر دوری زده وبرگشته
پاسخ ها
زنبورک
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
درسته که در خلافی خودرو چنین جرایم نابحقی صورت میگیره ولی در بحث بی حجابی یا بدحجابی آبروی آدم ریخته میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
خودتان هم می دانید این گزارش دردی از مردم دوا نخواهد کرد. ضمن اینکه این پیامکهای بدحجابی محلی شده برای تسویه بدهی تخلفات ماشین و تامین بودجه نیروی انتظامی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
باعث تاسف است
با این حجم از فساد اداری و غیر اداری پرداختن به این مساله
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
دین از دنیا برای من و برای خیلی ها مهم تره.
من هم مخالف فساد هستم چه اقتصادی چه اداری و...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
حالا چرا پلیس امنیت اخلاقی به زور تعهد میگیرد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
چون زورش می رسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
این بگیر و ببندها و این شل کن سفت کن ها فقط آرامش و امنیت روحی و روانی جامعه را که امروزه در شرایط بدی هم هست بدتر می کنه و تخم بی اعتمادی مردم به هم و به نظام را عمیق تر می کنه تو را به خدا دست از این کارها بردارید . به هر کس که می پرستید قسم که این راهش نیست . این ره که تو می روی به ترکستان است .
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
همش فیلم بازیه برای خالی کردن جیب مردم، گرفتن پول 1هفته تا 10 روز پارکینگ و وصول خلافی! مخارج نیرو انتظامی باید از یجا در بیاد دیگه، کجا بهتر و راحت تر از جیب مردم...
ب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
برای من هم پیامک آمده است در ساعت مورد نظر پسر من با یک هم کلاسی پسر مو بلند بوده ! و آقایان تشخیص نداده اند که ایشان پسر می باشد لذا پیامک بد حجابی برای من آمده است ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
یادمه سال 72 به دلیل بلند بودن موهام سه ساعت بازداشت شدم و آخرش هم تا موهامو کوتاه نکردم ولم نکردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
نیروی انتظامی جایگاهش را گم کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
حضرت رسول اکرم (ص) به جبرئیل فرمودند یا جبرئیل مرا موعظه کن
1-ای محمّد(ص) تو هر گونه که می‎‏خواهی زندگی کن ولی بدان خواهی مرد ،
2- ای پیامبر،هر کس را می‏‎خواهی دوست بدار ولی بالاخره روزی از او جدا خواهی شد،
3- هر چه می‏‎خواهی وهرعملی را انجام بده ولی آن عمل وحسابِ خودت را می بینی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
جلوی درب ورودی توچال اکثرا شب ها یک خودروی نیروی انتظامی پارک است، مامور محترم تو ماشین نشسته، ماشین هارو در تاریکی شب در حالیکه لم داده شماره بدحجاب هارو بر میداره، طرف حجاب کامل داشته ایشون فکر کرده بی حجابه، جالبه یکبار صد متر پایین‌تر زورگیری از دخترخانمی شد، اینها حتی از خودرو پیاده نشدند. واقعا به حال خودمون تاسف خوردم، همه دنبال راحتی هستیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
باید مثل ماشین ها عکس خاطی در محلی که جرم بد حجابی واقع شده در پرونده ضمیمه کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
هر دم از این باغ بری می رسد.دزد رو نی گیری وبا مدرک تحویل میدی آزاد میشه.اونوقت طبق یک گزارش که خلافش اثبات میشه باید تعهد بدی...عدل علی......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
به جای این کارها برخی خدمات شهروندی را سلب کنید خود به خود حل می شود
ولی وقتی نمیخواهید و بازی می کنید با ان مانند فروختن لباس های ناهنجار مشخص است نمیخواهید و ازعمد....
این پیامک ها بیشتر جنبه تزئینی دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
تابناک جون ، لطفا نظر من رو منتشر کن:

جلوی ورودی بعضی از ایستگاههای مترو ، پلیس با چندین و چند ماشین حضور داره اما اصلا به مردمی که ماسک نزدن کار ندارن و فقط به حجاب خانم ها توجه می کنن. توی واگن های پر ترافیک مترو میشه جلوی چشم رو گرفت و به عامل گناه نگاه نکرد اما نمیشه نفس نکشید. این رفتار پلیس که باید یه الگو توی جامعه باشه ، چه منطقی داره؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
دو بار در شهر بندرعباس و کرمان برای ما پیامک بدحجابی ارسال شد و در پیامک آمده بود که خودرو شما توقیف شده و به پلیس امنیت مراجعه کنید در حالیکه خودرو در پارکینگ خانه بود.
در بندر عباس من هم با همسرم مراجعه کردم اما تجربه ای شد تا درکرمان دیگه خودم مراجعه نکنم و همسرم به تنهایی برود.
ما شاکی بودیم که چرا این پیامک برای ما ارسال شده و حجاب من معمولی است در حالیکه همسرم به آنها اعتراض می کردند گفتند همین الان هم حجاب شما مناسب نیست، این در حالی بود که دم در به من چادر دادند و من چادر پوشیده بودم. و مورد اتهامات دیگری هم قرار دادند
علی محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
سلام برای ما که در شهر یزد ساکن هستیم گزارش کشف حجاب در میدان با هنر نیاوران ثبت شده این در حالی است که همسر من معلم بازنشسته یزد و کلا خانواده شاغل و ساکن یزد هستیم و حداقل یک سال و نیم است که به تهران مسافرتی نداشتیم در ضمن اگر قصد مسافرت به تهران داشته باشیم با ماشین خودم که ساخت سال 98 است مسافرت می کنیم نه ماشینی که مربوط به همسرم و سال ساختش 1388 باشد.
این موضوع وهن نظام و نیروی انتظامی و باعث بدبینی و بی اعتمادی عموم مردم می شود . از همکاران یزدی که ماشین نمره یزد دارند هم به همین صورت پیامک دریافت و اعتراض کردند ولی انگار کسی رسیدگی و توجه نمی کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
اتفاقا تنها چیزی که ارائه نمیشه سند و مدرک وقوع جرم هست.... ما رفتیم خواستیم اعتراض کنیم، دیدیم باید کفش آهنی بپوشیم که بگیم اشتباه شده و کلا همه ی مرخصی هامون مصرف شه... به جرم نکرده اعتراف کردیم و تعهد دادیم....هشتگ نه به اعتراف اجباری!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
همه چی کشور درست شده فقط حجاب ظاهری مونده
مسئولین محترم اگر حجاب درون خود و آقازاده هاتون رو حفظ کنید، مردم هم به حرف شما گوش می دهند و نیازی به قوه قهریه نیست
مرمان بر دین حاکمانشان هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
چرا این پلیس وظیفه شناس برای غارتگرای اموال عمومی و خزانه کشور پیامک ارسال نمی کند؟
زنبورک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
میگم من الان دیگه خیلی ترس افتاد توی دلم. دیگه جرات ندارم پشت فرمون بشینم، مخصوصاً با زن و بچه هام. حالا یه سوال مهم: خانمم که همیشه حجابش کامله ولی من نمیدونم سرم رو باید بپوشونم یا مشکلی نداره!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
دست از این مسخره بازی و انحراف فکری جامعه بردارید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
به نظرم اینجوری می خوان اعترافات اجباری رو در بین عموم نهادینه کنند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
آقایان لطفا مراعات حال مردم را بکنید .برای مردم چه آوردید.بعنوان یک ایرانی ویکی از مردم ویک پدر , خواهش میکنم به سرنوشت فرزندانمان وکشورمان بی تفاوت نباشیم.این کارها فقط تنفر ودرگیری وخودی وناخودی بین افراد کشور را اضافه میکند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
تنها راهش شیشه دودی است چون فوقش جریمه میشید دیگه تعهد و خواباندن ماشین نداره
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
من در شهرستان دماوند بودم و برای من پیامک ولنجک اومده .موندم چطور تشخیص دادن .ایا مدرکی دارن و یا فقط قصدشان اذیت مردم است.
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
برای چند نفر هم من میشناسم اومده که کاملا نادرست گزارش شده ، متاسفانه هیچ مرجعی هم رسیدگی نمیکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
خنده دار نیست در شرایطی که مردم کشور گرفتار عواقب وهشتناک افزایش ارزش دلار هستند، شاهد ایجاد چنین پرونده هایی برای مردم باشیم. در این شرایط پر استرس اقتصادی، اگر یکی از مراجعین تحت فشار کنترل خود را از دست دهد و دچار اقدامی مجرمانه شود، علت و معلولی جرم ایجاد شده، چگونه تفسیر خواهد شد؟
کامبیز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
در روز وساعتی که پسر من ،همراه من بود،برای او پیامک عدم رعایت حجاب ارسال شد،وقتی به اتفاق مراجعه کردیم،برای من که محرز بود،پیامک،واهی‌ست،اما از ما انکار واز اقایان اصرار که باید حتما تعهد دهید،وقتی پافشاری من،بر ارائه مدرک را دیدند، گفتند،خیلی ها،مسئول ارسال این پیامک هستند،یک پلیس،یک بسیحی،یک.....که ممکن است از پسر شما خوشش نیاید،یا به ماشین مورد نظر حسادت کند و.....اینها ازادند که پیامک بفرستند،پیگیر نباشید،تعهد بدهید وبروید،علی برکت‌ا...
Mojtaba
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
واسه منم اشتباهی اومد من اون شهری که واسم اومده از دو سال پیش تا حالا نرفتم ودر ساعت مورد نظر در خانه خواب بودم وپیش خانواده اینا یا این کارشون بنیان خانواده‌ها رو خراب می‌کنند چون بعض از خانواده‌ها به هم مشکوک میشن
هم وطن
|
France
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
برای من هم این پیامک مسخره اومده، به جای اینکه دزدها و مواد مخدر فروشها و اختلاسگر ها رو دستگیر کنند و به فکر مشکلات اقتصادی و سلامت مردم باشند، مردم آزاری می کنند.
پول در خزانه کم شده به این بهانه مردم را وادار به پرداخت خلافی خودروها می کنند.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
علیرضا رزم حسینی انتخابات آمریکا صباح احمد جابر الصباح روز جهانی ناشنوایان