بازدید ۲۵۲۶۱
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون معاون وزیر اقتصاد: در همه جای دنیا بورس با افت و خیز‌هایی روبروست، حمله بانک مرکزی به قیمت ارز، قیمت طلای جهانی بالا رفت، طلای سیاه گران شد، عرضه سویا با قیمت ۲۷۰۰ تومان در مبادی ورودی، کره داخلی ۱۰۰ گرمی چند؟، روند بهبود اقتصادی آلمان کند شده است و مالیات سهام عدالت وراث بخشیده شد را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۰۲۶۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۲ 14 September 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون معاون وزیر اقتصاد: در همه جای دنیا بورس با افت و خیز‌هایی روبروست، حمله بانک مرکزی به قیمت ارز، قیمت طلای جهانی بالا رفت، طلای سیاه گران شد، عرضه سویا با قیمت ۲۷۰۰ تومان در مبادی ورودی، کره داخلی ۱۰۰ گرمی چند؟، روند بهبود اقتصادی آلمان کند شده است و مالیات سهام عدالت وراث بخشیده شد را در بر دارد.

بازگشت شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار

امروز  شاخص کل با 29229 واحد افزایش معادل 1.86 درصد به یک میلیون و 607 هزار و 489 واحد، شاخص‌ قیمت وزنی - ارزشی با 7684 واحد افزایش معادل 1.86 درصد به 421 هزار و 601 واحد، شاخص کل هم وزن با 260 واحد کاهش معادل منفی 0.06 درصد به 422 هزار و 887 واحد، شاخص قیمت هم وزن با 170 واحد کاهش معادل منفی 0.06 درصد به 277 هزار و 203 واحد، شاخص آزاد شناور با 34538 واحد افزایش معادل 1.62 درصد به دو میلیون و 172 هزار و 630 واحد، شاخص بازار اول با 27060 واحد افزایش معادل 2.33 درصد به یک میلیون و 189 هزار و 82 واحد و شاخص بازار دوم با 36483 واحد افزایش معادل 1.16 درصد به 3 میلیون و 193 هزار و 603 واحد رسید.

گزارش بورس امروز دوشنبه 24 شهریور 99/ بازگشت شاخص کل به کانال یک میلیون و 600

گزارش بورس امروز دوشنبه 24 شهریور 99/ بازگشت شاخص کل به کانال یک میلیون و 600

معاون وزیر اقتصاد: در همه جای دنیا بورس با افت و خیزهایی روبروست

معاون وزیر اقتصاد و دارایی گفت: با ابزار اوراق تبعی و اوراق خزانه و بازارگردانی سهامداران نباید نگران نوسانات بازار سرمایه باشند. به نقل از صداوسیما، محمدعلی دهقان دهنوی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: علت حمایت از بورس این است که هدف سیاستگذاری اقتصادی هر کشور، رشد و توسعه اقتصادی است که با رشد سرمایه گذاری محقق می‌شود و برای تقویت سرمایه گذاری باید اقتصاد را تأمین مالی کنیم. در کشور ما تاکنون بار اصلی تأمین مالی بر دوش بانک‌ها بوده است، اما الان ما انتخاب کرده‌ایم که بازار سرمایه را به عنوان تأمین کننده مالی اقتصاد کشور حمایت کنیم و توسعه دهیم. معاون وزیر اقتصاد و دارای گفت: نوسانات ذات بازار سرمایه است و در همه جای دنیا بورس با افت و خیزهایی روبروست.

او در خصوص اقدامات حمایتی از بازار سرمایه و سهامداران خرد گفت: باید در ابتدا نقدشوندگی برای این بازار ایجاد کنیم و از رفتارهای هیجانی جلوگیری کنیم و باید ساختارهای بازار را به نحوی اصلاح کنیم که سرمایه گذاران خرد کمتر آسیب ببینند. از ابتدای سال جریان ورودی به بازار سرمایه مثبت بوده است و بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان وارد بورس شده است.

جهش بیش از ۳ هزار تومانی قیمت دلار در صرافی ملی

در حالی که تا ظهر امروز، قیمت دلار در صرافی های بانکی همچون صرافی ملی با رشد محدود 150 تومانی همراه شده بود، ساعاتی پیش، نرخ دلار با افزایش معنادار 3160 هزار تومانی نسبت به ظهر امروز به رقم 26750 تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته شد. همچنین به قیمت 26700 تومان از مردم خریداری می شود. هر یورو نیز در حال حاضر در صرافی ملی به قیمت 31600 تومان از مردم خریداری می شود و در مقابل به قیمت 31650 تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می شود که نسبت به ظهر، 3860 تومان گران تر شده است. افزایش یکباره نرخ دلار در صرافی ملی باعث شده است که دلار در بازار آزاد از کانال 27 هزار تومانی عقب نشینی کند و به میانه کانال 26 هزار تومانی بازگردد.

حمله بانک مرکزی به قیمت ارز

اقتصادنیوز: بانک مرکزی امروز به قیمت دلار حمله کرد،ابتدا ممنوعیت عرضه 2200 دلار به هر کارت ملی برای یک‌بار در سال را برداشت، سپس سقف قیمت در بازار نیما را حذف کرد تا قیمت از ملاقات عرضه و تقاضا به دست آید و دست‌آخر قیمت صرافی ملی که نماد بازار متشکل است را با بیش از سه هزار تومان افزایش به قیمت بازار نزدیک کرد. 

قیمت طلای جهانی بالا رفت

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر دلار ضعیفتر و انتظارات برای اتخاذ یک موضع تسهیلی از سوی بانک مرکزی آمریکا، اندکی افزایش پیدا کرد. بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۹۴۶ دلار و ۶۶ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۰.۳ درصد رشد کرد و به ۱۹۵۴ دلار و ۶۰ سنت رسید.

طلای سیاه گران شد

قیمت نفت در معاملات امروز به علت وقوع طوفان گرمسیری در خلیج مکزیک که سبب شد تا حفاران دکل ها را تخلیه و تولید را متوقف کنند، افزایش یافت اما نگرانی در مورد مازاد عرضه در جهان و کاهش تقاضا برای سوخت مانع از افزایش بیشتر قیمت ها شد. هر بشکه نفت برنت با 13 سنت افزایش 39.96 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 20 سنت افزایش 37.53 دلار معامله شد. متوسط قیمت هر دو شاخص نفتی، طی هفته گذشته برای دومین هفته متوالی کاهش یافته بود. طوفان گرمسیری سالی روز یک شنبه در خلیج مکزیک در غرب فلوریدا را درنوردید و از لحاظ شدت در گروه 2 قرار گرفت. این طوفان برای دومین بار طی کمتر از یک ماه گذشته پس از طوفان لارا تولید نفت آمریکا را متوقف کرد. معمولا در زمان توقف تولید، قیمت نفت افزایش می یابد اما با توجه به شیوع کرونا نگرانی ها در مورد تقاضا برای سوخت را بیشتر شده و در عین حال همچنان عرضه در بازارهای جهانی رو به افزایش است.

قیمت تخم مرغ رکورد زد

قیمت هرشانه تخم مرغ که هفته گذشته به حدود ۳۰ هزارتومان رسیده بود در حال حاضر با جهشی مجدد به هر شانه حدود ۳۸ هزارتومان رسیده است. افزایش قیمتی که رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی آن را بی سابقه دانست و علت آن را صادرات و حباب ایجاد شده  مطرح کرد. مهدی یوسف خانی در گفت وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: قیمت هر شانه تخم مرغ درب مرغداری ۳۳ هزارتومان، قیمت برای مغازه دار ۳۵ هزارتومان و  قیمت برای مصرف کننده ۳۸ هزارتومان شده است. وی با بیان اینکه در سال های اخیر سابقه نداشته که قیمت تخم مرغ بیش از ۳۰  هزارتومان شود، گفت: صادرات علت اصلی این افزایش قیمت است و برخی نیز با سو استفاده از اهرم صادرات قیمت ها را به شکل کاذب بالا می برند و حباب ایجاد می کنند.

عرضه سویا با قیمت ۲۷۰۰ تومان در مبادی ورودی

سرپرست معاونت بازرگانی وزارت صنعت گفت: کارگروه تنظیم بازار نرخ عرضه کنجاله سویا را اصلاح کرد و مقرر شد در مبادی ورودی ۲۷۰۰ تومان عرضه و هزینه حمل و نقل به آن اضافه شود.

کره داخلی 100 گرمی چند؟

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص مصوبات ستاد تنظیم بازار در خصوص عرضه کره با بیان این مطلب، افزود: ستاد تنظیم بازار نرخ عرضه هر کیلوگرم کره داخلی را 80 هزار تومان مصوب کرد که در بسته بندی 100 گرمی حدود 8000 تومان خواهد بود و در سایر بسته بندی ها توسط سازمان حمایت محاسبه خواهد شد. وی در این رابطه تصریح کرد: این تصمیم با توجه به تغییر ارز واردات کره از 4200 تومان به ارز نیما در سال گذشته و اتمام موجودی کره با ارز 4200 تومانی در کشور گرفته شده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران: قیمت خودرو در بازار کاذب است

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو در مورد وضعیت بازار خودرو به خبرنگار فارس گفت: قیمت خودرو در بازار از سه شنبه هفته پیش کمی فروکش کرده، اما معاملات در این بازار همچنان صفر است و خرید و فروش چندانی صورت نمی‌گیرد. هم اکنون در بازار نه خریدار داریم و نه فروشنده، خریداران معتقدند قیمت خودرو بالا است و فروشندگان نیز منتظرند تا دوباره قیمت‌ها افزایش یابد. به گفته وی، طی روزهای اخیر قیمت خودرو در بازار کاهشی بوده است، به طوری که در مورد برخی خودروها تا 6 میلیون تومان و در مورد برخی دیگر نیز تا 13 یا 14 میلیون تومان افت قیمت داشته‌ایم. موتمنی با تاکید بر اینکه هم اکنون قیمت خودرو در بازار کاذب است، ادامه داد: مردم باید حواسشان را جمع کنند تا خودرو با قیمت مناسب را خریداری کنند. وی با اشاره به ارائه چندین قیمت برای یک خودرو در بازار از سوی فروشندگان مختلف، گفت: به دلیل بالا بودن نوسان قیمت در بازار خودرو، مشتریان نمی توانند برای خرید خودرو اقدام کنند. /فارس

روند بهبود اقتصادی آلمان کند شده است

بلومبرگ: بر اساس یک گزارش دولتی، با تقاضای ضعیف در بخش خودروی آلمان و کاهش تولیدات ماشین آلات در این کشور، بهبود اقتصادی آلمان اخیرا کند شده است. وزارت اقتصاد آلمان در گزارش ماهانه خود اعلام کرد: «روند بهبود اقتصاد آلمان ادامه دارد اما اخیرا ضعیف شده است... در طول سال، روند بهبود ادامه می یابد اما رسیدن به سطح قبل بحران کرونا در اواخر سال 2019، در اوایل سال 2022 محقق خواهد شد.» این گزارش با توجه به چشم انداز اقتصادی بی ثبات جهان نوشت وضعیت شرکت ها بهتر است و چشم انداز صنعت صادرات آلمان با احتیاط خوش بینانه است.

مالیات سهام عدالت وراث بخشیده شد

مدیر برنامه‌ریزی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی: عملیات انتقال سهام عدالت متوفیان در ماه‌های آینده قابل انجام خواهد بود و مردم نگران این موضوع نباشند. محمدجواد فرهانیان درباره آخرین اقدامات واگذاری سهام عدالت اموات افزود: بخشی از اقدامات، فراهم شدن زیرساخت‌ها برای واگذاری الکترونیک این سهام به وراث است و بخشی دیگر، پیوستن دو سازمان، دستگاه قوه قضاییه و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به همدیگر است. البته عمده اقدامات زیرساختی، انجام شده,، اما پیوستن دو دستگاه به یکدیگر، زمان‌بر است؛ نمی‌خواهیم مردم را در وضعیت اضطرار قرار دهیم و پیشنهاد ما به همه مردم این است تا فراهم شدن زیرساخت‌ها، اقدامات مربوط به انحصار وراثت را انجام دهند. طبق مصوبات، مالیات سهام عدالت وراث هم بخشیده شده است. فرهانیان درباره زمان انتقال سهام عدالت اموات به وراث افزود: این موضوع بستگی به آماده بودن دو دستگاه دارد البته شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، کار‌های زیادی در این زمینه انجام داده است. به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وی گفت: وراث سهام عدالت اموات، عملا سهام داران شرکت‌های سرمایه گذاری استانی خواهند بود و مشمول روش غیر مستقیم هستند چراکه کسی روش مدیریت سهام را برای آن‌ها انتخاب نکرده است؛ بنابراین کسی بازنده نیست.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۵
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
انصافا کسی نیست جلوی افزایش دلار رو بگیره چرا!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
تمام ارزاق تولیدی در کارخانه های مواد غذایی که سهم مردم است
از جمله : مرغ و گوشت و لبنیات و میوه و خشکبار و برنج
تخم مرغ و ماکارونی و آرد و سایر مواد تولیدی غذایی را که مواد اولیه اش با دلار دولتی وارد شده است
و دستمزد ارزان کارگران ایرانی و انرژی ارزان و عملا رانت اهدا شده به تولید کنندگان است
را اجازه میدهند تا به دلار به عراق و سایر کشورهای همسایه صادر گردد
و برای خود مردم هیچ چیزی دیگر با این حقوق های ماهی صد دلاری قابل خریدن نیست
کالاهای تولیدی مواد غذایی که به نرخ ارزان و رانت دولتی تولید شده است
را چرا اجازه صادرات میدهند ؟
و درآمد نجومی به تجار و تولید کننده طماع داخلی میدهید ؟
پس بفرمائید مردم از گرسنگی رو به قبله دراز بکشند
و یا مثل کره شمالی به علف خوردن بپردازند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
هست نمیخواد بگیره! دیگه...
تورج
| Netherlands |
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
چند بار اومدن جلوشو بگیرن بعدش بدتر شد. مثلا وقتی که جهانگیری دلار معروفش رو معرفی کرد. یا وقتی سکه با سررسید چند ماهه ثبت نام کردن.. چیزی که معلومه مسؤلان هم از توانایی دشمن برآورد واقعی ندارن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
برای چی جلوشو بگیرند برادر من؟
وقتی خودشون صدها هزار دلار برای خودشان قایم کرده دارند، چرا جلوشو بگیرند؟
افزایش قیمت دلار براشون خبر خوشیه داداشم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
افزایش قیمت دلار به نفع اقتصاده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
همه این افزایش قیمت ارز در چند ماه قبل تا الان توسط خود دولت صورت می گیرد که بالا ببرد تا گران به مردم دلار بفروشند تا ریال ها را جمع کند وبعد اگر خواست بیاورد پایین ولی مشکل این جا است که اقتصادی که بی درو پیکر است و قیمتها به بهانه ان بالا می برند دودش به چشم مردم می رود
این کارها را نکن دولت محترم و راه های درستی هم دارید برای درامد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
چرا پالایش نفت تهران از متوقف در نمیاد!!!!!!!!!!

چه وضعیه!!!!!!!!

شورش رو درآوردید

بسه دیگه!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
مرجع این نرخ های که در سایت ها عنوان می شود کجاست؟
کدام بنگاه نرخ کشوری را تعیین می کند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
ملت ایران را به خاک سیاه نشاندید از خوردن تخم مرغ هم عاجزند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
مبارکه انشاالله اقتصاد ما داره تخته گاز ونزوئلا رو جا میذاره . فروپاشی کامل اقتصاد . نابود شدیم رفت
ناشناس
|
Russian Federation
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
مرغها تخم طلا نمیذارن، این ریال است که داره سقوط میکنه و هیچ فریادرسی نیست. نیست نیست
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
تنها را ه برون رفت از این اوضاع رفع تحریم هاست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
همیشه گفته میشه قیمت دلار در بازار کاذب است قیمت خودرو کاذب است قیمت طلا کاذب است قیمت فلان وفلانووووکادب است پس کی زمان قیمت صادق فرا می رسد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
اقتصاد ایران درسراشیبی سقوط آزاد....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
حالا هر کی هر چی دلار میخاد بره توصف سفته بازی کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
همه اش در این فکر هستم که با این افزایش قیمتهای چند ماه اخیر، اگر یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی و....... خراب شده و قابل تعمییر نباشند باید چه خاکی به سرم کنم. گرچه تعمییر هم هزینه زیادی می خواهد. یا اگر صبح پرایدم استارت نخورد یا اگر لاستیکش بترکد از کجا بیاورم باتری و لاستیک میلیونی بخرم. استرس همه وجودم را گرفته.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
باهات همدردم عزیزم. آرزوی سلامتی برات دارم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
قیمت همه چیز کاذب است - قیمت چی واقعی است ؟
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
دلار27000 تومان، گشایش اقتصادی برای مردم مستضعف ایران.
منتظر گشایش های دیگر باشید ...
دلار 7 تومانی به برکت گشایش عزیزان به 27000 تومان رسید.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
مرغ تخم طلا نمی گذارد اما دانی که میخورد قیمت طلا دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
کشور دچار تحریم است. فروش نفت به حداقل رسیده، تبادل ارزی با دیگر کشورها به دلایل تحریم و نیز عدم تصویب FATF دچار اختلال شده، همه قبول، ولی واقعا مردم باید چکار کنند؟
وقتی هزینه ها با دلار بالا می رود ولی درآمد قشر عظیمی با حقوق های ثابت، در جا می زند، تکلیف چیست؟
شرایط برای آنهایی که بیکار بودند و یا دارای مریض هایی وابسته به داروهای وارداتی گرانقیت هستند، فاجعه آمیز است. آیا ترمز اقزایش قیمت دلار نباید کشیده و دنده عقب داده شود؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
مردم باید بمیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
خدا وکیلی هر از گاهی نظر رییس اتحادیه نمایشگاه داران در خصوص قیمت اتومبیل را پرسیدن و اینکه جواب همیشگی قیمت اتومبیل حباب دارد به چه دردی میخورد؟ ...از همه اینها گذشته نظر همیشگی کهدفیمت خودرو حباب دارد هم درست نیست چون از این دفعه تا دفعه بعد که با ایشان مصاحبه میکنند قیمتها بالا تر رفت به هزار و یک‌ علت و تثبیت هم میشود از حباب هم خبری نیست.
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
صرافی ملی اصلا کجا بوده که حالا قیمتش را افزایش داده؟؟؟؟
نه میخرد و نه میفروشد
قیمت ان هبچ ارزشی ندارد
کاسب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
اقای موتمنی از زمانی که خودرو شروع به افزایش کرد همش میگید کاذبه ...در همین صفحه نوشتن اقتصاد المان بعلت فروش کو خودرو رشدش ضعیف شده پس چرا تو ایران با وجود کرونا قیمت ها هفت برابر شده . لطفا با مردم رو است باشید
واقع بین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران: قیمت خودرو در بازار کاذب است

فقط جهت یاد آوری:
در سال 90 قیمت دلار1030 تومان بودو قیمت پراید 7 میلیون تومان مراجعه به آرشیو اخبارسال 90
قیمت 1دلار الان 26700 تومان میباشد یعنی رشد دلار ازسال 90تا الان26برابر شده حتما" هم 4 عمل اصلی وحساب
وکتاب را دردبستان یاد دارید وقیمت سکه هم بیش از 26 برابر نسبت به سال 90 رشد داشته، البته منظورم تائید قیمت پراید بهیچ
عنوان نیست ولی سوالم اینه چرانسبت به قیمت دلار معترض نیستید چون نقش اصلی در تامین کالاهای اصلی
زندگی امروزی مثل یخچال تلویزیون ماشین لباسشوئی ودهها لوازم منزل رادارد که بدون آنها زندگی میسر نیست
ولی بدون ماشین چرا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
مگر ما خود کفا در بسیاری از اقلام و مواد اولیه نیستیم؟، مگر برق، سوخت، حمل و نقد و دستمزد در کشور دلاری است که شما قیمت پراید را دلاری گران میکنید. این توجیهات را شما نکن. وزیر صمت و آقای روحانی و رئیس کل بانک مرکزی خودشون بلدن چطوری گرانی را توجیه کنن
عای
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
قیمت سکه حبابه .قیمت خودرو کاذبه .قیمت طلا واقعی نیست .قیمت کره ارزون میشه .اهن الات اصلاح میشه .شما مسولین بگین قیمت کدوم درسته. بابا به خدا خسته شدیم ازاین حرفهای حباب شما بیشتر از گرونی ناراحتمون میکنه بسته وعده ودروغ .کار عملی بکنین نه حرف حباب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
بجای گفتن حمله بانک مرکزی به قیمت ارز باید گفت رها کردن قیمت ارز توسط بانک مرکزی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
قیمت همه چیز کاذب است و یک حباب بزرگ -
قیمت همه چیز کاذب است
قیمت همه چیز کاذب است
قیمت همه چیز کاذب است
قیمت همه چیز کاذب است
دكتر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
ماشالله به اين مديريت اقتصاد!!! همه آقايان "دكتر" بايد مدال طلا دريافت كنند!!!
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
جهش قیمت دلار، همان جهش تولید بود؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
در این مملکت همه چیز حبابی و کاذب است مثل قیمت دلار، قیمت خودرو، قیمت تخم مرغ و ..... اصلا ما داریم در کشور ارواح زندگی می کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
با این همه خبر خوش نمیدونم تا صبح زنده هستیم یا نه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
با این همه جذابیت در ایران واقعا چطور مردم مهاجرت میکنند؟
دهاتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
قیمت تخم مرغ رکورد زد؛ مرغ‌ها تخمِ طلا می‌گذارند؟!
قیمت چه چیز توی این مملکت رکورد نزده که این دومیش نباشد با این کارگروه اقتصادی
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
بله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
تخم مرغ نخرید قیمتش حبابه می ترکه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
تولیدات مواد غذایی از مرغ و گوشت و تخم مرع و لبنیات و خشکبار و ماکارونی و بیسکویت و ارد و شکلات و میوه و سبزیجات ووووووو
در داخل کشور و با توجه به اینکه تولید کنندگان از سوبسید های مختلف واردات مواد اولیه و ماشین آلات و انرژی و کارگر ارزان استفاده میکنند
فقط باید به قیمت تمام شده واقعی بعلاوه سود منطقی و متعارف به تولید کنندگان و برای مصرف داخلی مردم باشد
و نباید دولت اجازه بدهد تا این مواد غذایی به خارج از کشور صادر گرد د
قطعا چنانچه دولت اقدامی نکند ، تمام مواد خوراکی و ارزاق عمومی مردم با دلار به کشورهای همسایه صادر شده و میگردد
و دلیل افزایش بی رویه قیمت ها ، همین بی عملی و عدم نظارت مجلس و سوء اقدام دولت است
چرا اجازه صادرات مواد غذایی را با هدف کسب سود را میدهند ؟
در حالیکه این مواد غذایی باید ابتدا به قیمت منطقی و سوبسیدی و برای مردم و کشور فقط عرصه و مصرف گردد
عدم ممانعت دولت باعث شده تا تولید کنندگان از سوبسید های مختلف که از جیب مردم فلکزده و گرفتار هزینه شده است
برای جیب بزرگ و گشاد خود دلارهای حرام بسازند
افزایش قیمت ارزاق ظرف یک ماه گذشته ، فقط بخاطر این صادرات است
چطور کارگر ایرانی که کمتر از صد دلار حقوق دارد
میتواند با کارگران عراقی که درآمد حداقل هزار دلار دارند رقابت کنند؟
مضافا به اینکه این تولیدات با سوبسید های مختلف از جیب مردم ایران تولید شده است
و فقط باید به ریال در داخل فروخته شود و بس
چنانچه دولت و مجلس نمی توانند ، باید هر چه سریعتر مابه التفاوت سوبسیدها را از تولید کنندگان پس گرفته و همچون زمان جنگ ۸ ساله
نسبت به واردات مواد غذایی از خارج از کشور برای عرضه در بازار داخلی اقدام کنند .والا باید شاهد تلف شدن مردم از گرسنگی در کنار خیابانها باشیم
ناشناس
|
Kuwait
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
با اين وضعيت يك سوال است جرا ما دولت داريم...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
بخاطر اینکه جلوی تحریم ها بایستد تا مبادا مردم دچار مشکلات بشوند
تورج
|
Netherlands
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
یه بوم و دو هوا که میگن همینه. دولت همه چیز را دلاری حساب میکنه الا حقوق کار گر و کارمند. کارخونه دار تولدشو به نرخ دلا روز حساب میکنه ولی حقوق کارگرش رو به حداقل حقوق پایه. شرکت برق و آب و فاضلاب هم نرخاشون دلاری و تا بگی گرونه میگن فوب خلیج فارس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
کشور در مسیر درست اقتصادی حرکت می کند
اگر حس می کنید در مسیر پرتاب به دره و سقوط ابدی سیر می کنه، به خودتان مربوطه
می خواستید به من رأی ندید
محسن
|
Belgium
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
قیمت دلار در ماه اینده هر 1000 دلار 30000000 سی میلیون تومان...........
محسن
|
Belgium
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
قیمت دلار در ماه اینده هر 1000 دلار 30000000 سی میلیون تومان...........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
متاسفانه در حالتی که کشور در حالت تحریم ظالمانه است برخی از مسئولین به جای اینکه تولید کنندگان و مصرف کنندگان را در مقابله با تحریم ها یاری کنند بر عکس کمک به تحریم ها می کنند مثلا در رابطه با خودروهایی که از سال 96 تا الان در شرکت های خودرویی پارک شده اند بدلیل یورو 4 و مسائل ناشی از تحریم نتوانستند مجوز محیط زیست را بگیرند و 3 سال راکت بمانند در حالی که یا باید در دادن مجوز ها تساهل صورت می گرفت و یا خودروها به کسانی تحویل داده می شد که در شهرهای کلان زندگی نمی کردند و یا امکان صادرات آنها در کشورهایی فراهم می شد که محدودیت یورو 4 نداشتند و اینکه برخی مسئولین در حل مشکلات ناتوان هستند یک چالش بزرگ در کشور است که باید با جدیت روی آن کار شود و یک آفت بزرگ تر است که از هر آفت دیگر بدتر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
چرا همش به دولت بد و بیراه می گویید؟ دولت با افزایش دلار قصد بستن مرزها را دارد تا ما زودتر به خودکفایی برسیم و همه چیز را در داخل تولید کنیم و زودتر به جهش تولید برسیم و ما می توانیم. ما باید موبایل و تبلت و کامپیوتر را خودمان تولید کنیم و ما باید لوازم خانگی را خودمان تولید کنیم و کالاهای خودمان را مصرف کنیم. ما با افزایش دلار می خواهیم بساط قاچاق برچیده شود و دلال جماعت در ترس و نگرانی دلار سکته کند. ... دولت سکه را گران کرده است تا کسی دیگر دنبال سکه نرود و سکه و طلا از فرهنگ مزخرف ما حذف شود. دولت بورس را پرریسک کرده است تا مردم بهتر بورس را یاد بگیرند و بهتر بتوانند کسب درآمد کنند. وقتی ما موشک های با دقت یک متر می سازیم و در حال تسخیر فضا هستیم و ایزوتوپ هر عنصری را می توانیم غنی سازی کنیم چرا نباید بتوانیم ما ایرانی ها انسان های هوشمندی هستیم و می دانیم که آینده برای ما است. فکر نکنید شوخی می کنم خیلی هم جدی می گویم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
روده بر شدم. بسه دیگه. چقدر جوک.!!؛
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
بقدری دلار گرون شده که کسانی که ایران را تحریم کردند هم صداشون درامده و تعجب کردند که چرا اینقدر گران شده است و فکر می کنند رکب خوردند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
علیرضا رزم حسینی انتخابات آمریکا صباح احمد جابر الصباح روز جهانی ناشنوایان