بازدید ۱۶۱۲۵
آخرین تحولات خاورمیانه
دیدار نماینده سازمان ملل با آیت‌الله سیستانی در نجف، افشاگری مدیر نتفلیکس علیه مقامات سعودی و «بن‌سلمان»، نصب سیستم ضد موشکی در پایگاه آمریکایی «حریر» در اقلیم کردستان و سفر وزیر خارجه امارات به واشنگتن برای امضای توافق سازش با اسرائیل، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به درخواست پامپئو از کشور‌های اروپایی برای تروریستی اعلام کردن حزب‌الله نیز اشاره کرد.
کد خبر: ۱۰۰۲۵۱۴
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰ 14 September 2020

دیدار نماینده سازمان ملل با آیت‌الله سیستانی در نجف، افشاگری مدیر نتفلیکس علیه مقامات سعودی و «بن‌سلمان»، نصب سیستم ضد موشکی در پایگاه آمریکایی «حریر» در اقلیم کردستان و سفر وزیر خارجه امارات به واشنگتن برای امضای توافق سازش با اسرائیل، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به درخواست پامپئو از کشور‌های اروپایی برای تروریستی اعلام کردن حزب‌الله نیز اشاره کرد.

به گزارش «تابناک»؛ روز یکشنبه، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت که آمریکا همچنان اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی را دعوت می‌کند تا حزب‌الله را سازمانی تروریستی اعلام کنند.

وی طی بیانیه‌ای که وزارت امور خارجه آمریکا آن را منتشر کرد، گفت: آمریکا از تصمیم صربستان برای اعلام حزب‌الله به عنوان سازمانی تروریستی استقبال می‌کند.

وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد: «اعلام صربستان درباره در نظر گرفتن حزب‌الله به عنوان سازمانی تروریستی، گام مهم دیگری است که قدرت این گروه مورد حمایت ایران برای عمل کردن در اروپا را محدود می‌کند.»

پامپئو در ادامه ادعاهایش گفت که حزب‌الله برنامه ریزی حملات تروریستی و خرید فناوری‌های نظامی و جمع آوری منابع مالی در اروپا را ادامه داده است.

وی افزود که آمریکا همچنان از اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی دعوت می‌کند که حزب‌الله را کامل به عنوان سازمانی تروریستی معرفی کرده و بین بخش نظامی و سیاسی این گروه تفاوتی قائل نشوند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه گذشته اعلام کرد دو وزیر سابق دولت لبنان را به بهانه ارتباط با حزب‌الله تحت تحریم قرار داد.

درخواست پامپئو از کشورهای اروپایی برای تروریستی اعلام کردن حزب‌الله/دیدار نماینده سازمان ملل با آیت‌الله سیستانی در نجف/ افشاگری مدیر نتفلیکس علیه مقامات سعودی و «بن‌سلمان»/ نصب سیستم ضد موشکی در پایگاه آمریکایی «حریر» در اقلیم کردستان 

وزارت خزانه‌داری آمریکا در این بیانیه «یوسف فنیانوس» و «علی حسن خلیل» را به ارائه کمک‌های مادی به حزب‌الله و فساد متهم کرد.

این تصمیمات در حالی گرفته می‌شوند که حزب‌الله، یکی از مهمترین احزاب سیاسی لبنان است و در انتخابات دو سال پیش پارلمان لبنان هم با وجود اقدامات آمریکا علیه این حزب، بخش بزرگی از کرسی‌ها در اختیار ائتلاف مورد حمایت حزب‌الله قرار گرفت.

اقدامات آمریکا در لبنان بارها مورد انتقاد کارشناسان و تحلیلگران سیاسی قرار گرفته که تاکید می‌کنند، حزب‌الله نقش مهمی در حفظ آرامش و ثبات لبنان و مبارزه با گروه‌های تروریستی و افراطی در منطقه داشته است.

دیدار نماینده سازمان ملل با آیت‌الله سیستانی در نجف

دفتر «آیت الله سیستانی» مرجعیت عالیقدر شیعیان عراق، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، وی پیش از ظهر یکشنبه «جنین هنیس پلاسخارت» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در عراق را به حضور پذیرفت و در این دیدار به مواضع خود در شماری از مسائل مهم اشاره کرد.

نخست: انتخابات پارلمانی که قرار است سال آینده برگزار شود، از اهمیت بالایی برخوردار است و باید شرایط ضروری را برای آن فراهم آورد که به نتایج آن درجه بالایی از اعتبار بدهد تا شهروندان را به مشارکت گسترده در آن ترغیب کند و برای این هدف باید مطابق با یک قانون منصفانه و عادلانه و به دور از منافع شخصی برخی فراکسیون‌ها و طرف‌های سیاسی انجام شود؛ همچنان که باید در مراحل مختلف برگزاری آن، روند شفافیت مراعات شود و نظارت و کنترل بر آن به صورت جدی و با هماهنگی بخش مربوطه در هیئت سازمان ملل متحد صورت گیرد.

درخواست پامپئو از کشورهای اروپایی برای تروریستی اعلام کردن حزب‌الله/دیدار نماینده سازمان ملل با آیت‌الله سیستانی در نجف/ افشاگری مدیر نتفلیکس علیه مقامات سعودی و «بن‌سلمان»/ نصب سیستم ضد موشکی در پایگاه آمریکایی «حریر» در اقلیم کردستان 

انتخابات زودهنگام به خودی خود، یک هدف نیست بلکه مسیر مسالمت آمیز صحیح برای خروج از بن بست فعلی است که کشور در نتیجه تراکم بحران‌های سیاسی، اقتصادی، امنیتی، بهداشتی، خدماتی و نظیر آن رنج می‌برد؛ بنابراین، ضروری است که شهروندان این فرصت را داشته باشند که در گزینه‌های سیاسی خود تجدیدنظر کرده و با آزادی و به دور از هرگونه فشار، نمایندگان خود در مجلس نمایندگان آتی را انتخاب کنند تا صلاحیت کار در جهت حل مشکلات و بحران‌ها را داشته باشند.

تأخیر بیشتر در برگزاری انتخابات و یا اجرای آن بدون فراهم شدن شرایط لازم برای موفقیت آن به گونه‌ای که نتایجش قانع کننده برای بیشتر شهروندان نباشد، به تعمیق مشکلات کشور و – خدای ناکرده- رسیدن به وضعیتی منجر خواهد شد که وحدت و آینده فرزندانش را تهدید می‌کند و همه طرف‌های مربوطه را که در شرایط فعلی زمام قدرت را دارند، پشیمان خواهد کرد.

دوم: دولت کنونی نسبت به تداوم و پیشبرد قاطعانه و باقدرت اقداماتی که در راه اجرای عدالت اجتماعی اتخاذ کرده، از جمله به دست گرفتن کنترل گذرگاه‌های مرزی، بهبود عملکرد نیروهای امنیتی در راستای بالا بردن نظم و انضباط و حرفه ای گری آنها، اعمال اقتدار دولت، جمع آوری سلاح‌های غیرقانونی، جلوگیری از تجزیه کشور به مناطق تحت کنترل گروههای مشخص با زور سلاح و تحت عناوین مختلف و دور از اجرای قوانین نافذ دعوت می‌شود.

دولت همچنین به اتخاذ گام‌های جدی و استثنایی برای مبارزه با فساد و باز کردن پرونده‌های بزرگ دیگر در این زمینه بر اساس اقدامات قانونی و به دور از هر گونه گزینش دعوت می‌شود تا هر فاسدی به مجازات عادلانه برسد و حقوق ملت با هر موقعیت و حمایتی از او ستانده شود.

افشاگری مدیر نتفلیکس علیه مقامات سعودی و «بن‌سلمان»

مدیر شرکت پخش آنلاین فیلم و سریال «نتفلیکس» فاش کرد که عربستان سعودی در قبال حذف ویدیوئی علیه ولی‌عهد این کشور در این شبکه، حاضر شده است به این شرکت اجازه دهد فیلم‌هایی منافی عفت عمومی و هنجارهای عمومی عربستان سعودی پخش کند.

«رید هستینگز»، مدیر شرکت مذکور امروز یکشنبه در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «سی‌.ان.ان» آمریکا گفت که در سال میلادی گذشته با فشار مقامات سعودی مجبور شده است، یکی از بخش‌های برنامه «پاتریوت آکت» را از شبکه خود حذف کند.

او در پاسخ به سؤال مجری شبکه سی.‌ان‌.ان گفت که تصمیم به حذف این بخش از برنامه که در آن از محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی به دلیل قتل «جمال خاشقجی»، روزنامه‌نگار سعودی در کنسول‌گری سعودی در استانبول انتقاد شده بود، تصمیم سختی بود.

او گفت که شرکت مجبور شده است این فیلم را حذف و پخش آن را صرفاً به کانال این شرکت در یوتیوب محدود کند.

رید هستینگز در ادامه از باج مقامات سعودی به شرکت نتفلیکس پرده برمی‌داد و می‌گوید: «در مقابل، ما توانستیم محتوای تولیدی دیگر خودمان را در نتفلیکس عربستان سعودی قرار دهیم؛ مانند برنامه‌های هم‌جنس‌بازی، بی‌بندو‌باری و آموزش سکس که در اختیار کاربران سعودی قرار گرفت».

درخواست پامپئو از کشورهای اروپایی برای تروریستی اعلام کردن حزب‌الله/دیدار نماینده سازمان ملل با آیت‌الله سیستانی در نجف/ افشاگری مدیر نتفلیکس علیه مقامات سعودی و «بن‌سلمان»/ نصب سیستم ضد موشکی در پایگاه آمریکایی «حریر» در اقلیم کردستان 

مدیر نتفلیکس گفته این اقدام، به‌ راحتی انجام نگرفته و نگرانی‌هایی در این باره وجود داشته، ولی به گفته وی، این اقدام آن هم در عربستان سعودی، «گام خوبی» بوده است.

جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سرشناس سعودی که برای روزنامه‌ واشنگتن‌پست کار می‌کرد، دهم مهر ماه ۱۳۹۷ (۲ اکتبر ۲۰۱۸) بعد از ورود به کنسول‌گری سعودی در شهر استانبول ناپدید و بعدها مشخص شد که او در این ساختمان توسط تیم ترور بن‌سلمان به طرز فجیعی به قتل رسیده است.

ارزیابی و گزارش سازمان‌های امنیتی آمریکا حکایت از آن دارد که محمد بن سلمان آمر این قتل بوده است.

«باب وودوارد»، روزنامه‌نگار کهنه‌کار آمریکایی در کتاب خود به نام «خشم» ـ که قرار است به زودی منتشر شود ـ به نقل از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا نوشته: او «محمد بن‌سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی را از غائله ترور «جمال خاشقجی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی نجات داده است. 

وودوارد در کتابش نوشته، ترامپ سال ۲۰۱۸ درباره نقش بن‌سلمان در قتل خاشقجی گفت: «من او را نجات دادم. من توانستم کاری کنم که کنگره دست از سر او بردارد. توانستم  جلوی آنها را بگیرم.» 

نصب سیستم ضد موشکی در پایگاه آمریکایی «حریر» در اقلیم کردستان 

یک منبع امنیتی در اربیل روز یکشنبه، تحرکات نیروهای آمریکایی در پایگاه «حریر» در استان اربیل را فاش کرد.

این منبع در گفت‌وگویی با پایگاه خبری «بغداد الیوم» گفت: «یک شرکت خصوصی آمریکایی که در پایگاه مستقر در منطقه شقلاوه استان اربیل فعالیت گسترده داشت، به دلیل شرایط انتشار ویروس کرونا، فعالیت خود را برای چند ماه متوقف کرد.»

وی افزود: «این شرکت مجددا فعالیت خود را از سر گرفته و اقدام به نصب پدافند ضد موشکی، تقویت استحکامات نظامی و توسعه باند فرودگاه شقلاوه و اتصال آن به پایگاه حریر کرده است.»

بر اساس گزارش میدل ایست نیوز، منبع یاد شده ادامه داد: «هیچ یک از نیروهای آمریکایی از این پایگاه خارج نشده و گروهی از نیروهای امنیتی عراق و نیروهای پیشمرگ در حال آموزش مستمر هستند و انتظار می‌رود کار توسعه پایگاه در اوایل سال آینده میلادی به پایان برسد.»

پایگاه نظامی حریر در اقلیم کردستان، یکی از بزرگترین پایگاه‌های آمریکا در عراق و خاورمیانه است و هزاران تن از نیروهای آمریکایی و نیروهای ائتلاف بین‌المللی در آن مستقرند.

سفر وزیر خارجه امارات به واشنگتن برای امضای توافق سازش با اسرائیل

«عبدالله بن زاید آل نهیان»، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی روز یکشنبه در رأس هیأتی سیاسی وارد پایتخت ایالات متحده آمریکا شد.

خبرگزاری رسمی امارات در گزارش خود اعلام کرد، قرار است بن‌زاید به همراه هیأت مذکور، توافق صلح ادعایی میان امارات و رژیم اشغالگر قدس با نام توافق ابراهیم را امضا کند.

طبق بیانیه وزارت خارجه امارات که در همین ارتباط منتشر شده، عبدالله بن زاید به نیابت از «محمد بن‌زاید»، ولی‌عهد ابوظبی و به دعوت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا راهی واشنگتن شده است.

در این بیانیه همچنین تصریح شده است، «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مراسم امضای توافق مذکور در روز سه‌شنبه حضور خواهد داشت.

بنا بر گزارش رسانه‌های اسرائیل، قرار است بنیامین نتانیاهو به همراه خانواده‌اش در این مراسم شرکت کند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۳
در انتظار بررسی: ۲۰
انتشار یافته: ۴۷
محسن گلادیاتور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
آمریکا بزرگ ترین حامی تروریست ها در جهان
پاسخ ها
جلال
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
تبعیض هم در سطح جهان حاکم است هم در امریکا بخاطر حاکمیت امریکا بر نهادهای بین المللی.
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
همچنین بزرگترین حامی منافع اقتصادی-رفاهی مردم سرزمین خودش
ناشناس
| Russian Federation |
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
اینکه امریکا تروریسته شکی نیست، ولی تروریست بودن آمریکا دلیل نمیشه بقیه معصوم باشن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
منفی هاتو ببین
پادویی آمریکا اسمش خیلی بد و زشته؛ اما خودش خیلی عالیه!!!1
ناشناس
| Poland |
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
آمریکا هر بدی که داشته باشه برای دنیا گاو شیرده هم هست مردم دنیا از دانش و تکنولوژی و کلی مزایای دیگه آمریکا استفاده می کنند
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
پس کی این همه اعتراضات به تبعیض نژادی در امریکا تمام می شود.
ناشناس
| United States |
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
چقدر ما خوبیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
در مورد پایمال شدن حق مردم مظلوم فلسطین بسیار متاسفم. انگار حکام عربی کور و کر شده اند.
پاسخ ها
خالد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
حکام اعراب از سوی غربی ها پشتیبانی می شوند نه از سوی ملت، اگر جرات دارند انتخابات برگزار کنند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
در پی حمله موشکی ائتلاف سعودی به جنوب استان «مأرب» یمن ۸ غیرنظامی شهید و یا زخمی شدند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
نظر مبارک در مورد پایمال شدن حق ملت مظلوم اویغور چیست؟
ناشناس
| United States |
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
چند روز پیش تو ایران انتخابات بود با ۴۹۰۰ رای رفتند مجلس
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
راستی اگر ایران دلش برای مسلمانان میسوزد چرا ازمسلمان چین وچچن دفاع نمیکند؟ متاسفم برای شماها که دین ومردم را هم درجه بندی کردید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
پروفسور "دوما " نداریم !!!!!!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
کل جهان، کل پول ها، بزرگترین و مجهزترین ارتش جهان، سازمان های بین المللی همه و همه چیز در اختیارشان است باز از حزب الله می ترسند
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
تو از سرطان نمی ترسی؟!!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
13:14
پزشکی رو در دانشگاه های آمریکا خوندی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
13:14
دمت گرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
پمپئو بسیار فعال است و خوب کار میکند،فکر کنم که در دور بعدی هم وزی خارجه بماند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
دوسش داری؟؟ ؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
پمپئو قبلا رئیس سازمان جاسوسی بوده و اصلا دیپلماسی بلد نیست
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
از دیروز که اروپا کلی کمک و رابطه گسترده اقتصادی، سیاسی با حزب اله لبنان داشته از امروز همه این مناسبات و کمکهای گسترده قطع می شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
جناب بن سلمان ناموساً این سری وقتی می خوای کسی رو بکشی از امریکایی ها و اروپایی ها کمک بگیر، نشه قضیه قاشقچی.
پاسخ ها
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
بن سلمان هم بالاخره یاد می گیره چطور آدم بکشد .
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
چقدر به این آن رشوه داد تا قتل قاشقچی را بپوشند، جوانک بی استعداد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
امریکایی ها و اروپایی ها نقش وکیل مدافع بن سلمان را دارند.
لقمان
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
اگر ما خودمان را در حد و قواره عربستان سعودی کنیم حتما امریکا ما را پذیر خواهد بود.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
از امریکاییها و اروپاییها واردترش هم داریم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
ناشناس 09:59 پسرم، الان دنیا دست کیه، همونا واردترن.
ناشناس
| Russian Federation |
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
اتفاقا باید از روسیه کمک بگیره، روسها در آدم کشی بدون صدا تخصص دارن، آخرینش آقای ناوال مخالف پوتین
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
ناشناس 9:59 مگر اینکه امریکاها و اروپاها اجازه بدهند وگرنه واردتر از اونا تحریم می شود. محکوم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
آقاي پمپئو جلاد شما سردار سليماني را ترور كرديد حزب الله چه كسي را ترور كرده؟ حزب الله غير از اين است كه از كشورش در مقابل اسرائيل دفاع مي كند
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
خیلی جالبه هر چی گشتم خبری در مورد اعدامی که صورت گرفته و خبر اول فضای مجازی است در تابناک پیدا نکردم.کجاست رسالت خبرنگاری؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
خبر اول فضای مجازی ؟
زیاد جو گیر شدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
برخلاف تصور اولیه با حذف سلیمانی ، ایران تغییر رفتار نداده است. ا
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
شاید قصد هم تعییر رفتار نباشد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
حکام اقلیم کردستان، تبدیل به نوکران بی‌جیره مواجب دیگران شده‌اند.
همین چند روز پیش بود که بارزانی حقیر برای دست‌بوسی اردوغان، به آنکارا رفته بود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
برای بارزانی منافع خودش و مردم کردستان مهم است ونه خوش آمدن این یا آن یکروز به ایران التماس میکند یکروز به امریکا متوسل میشود و امروز با اروغان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
بمانند امام که با مصر بدلیل رابطه با اسرائیل دستور قطع روابط دادند روابط ایران با امارات و بحرین و دیگر هم پیمانان با اسرائیل را چرا قطع نمیکنید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
الهم اشفع کل مریض
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
مگه با کشوری رابطه داریم که قطع کنیم؟
فقط با چین و روسیه آنهم درجهت منافعشان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
امریکا هییچ غلطی نمیتواند بکند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
امریکا الان نه نفت میتونه بفروشه و دلارش هم رفته بالا داغونه
پرویز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
دلاربیست وهفت تومان
برای شمادلالهاکه بدنشد
ثروت تون ده برابرشد
وماهم ده برابررفتیم زیرخط فقر
رایان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
مرگ بر همه حتی خودم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
من هم همینو میگم
((:
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
علیرضا رزم حسینی انتخابات آمریکا صباح احمد جابر الصباح روز جهانی ناشنوایان