بازدید 16430
سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری

۱۱ نفر از اخلالگران نظام ارزی، محکومیت قطعی پیدا کردند/ ۲۷ هکتار از اراضی تپه «سرخه» با رای دیوان‌عالی به بیت المال برگشت/ صدور رای پرونده هفت‌سنگان در آینده نزدیک

تعرض به هواپیمای مسافربری شرکت ماهان، نمونه دیگری از خوی ددمنشانه تروریست‌های آمریکا بود. قوه قضاییه به لحاظ آن که این اقدام، نقض آشکار قوانین هوانوردی بوده و باعث آسیب جسمی و روحی جمعی از مسافران شده، ضمن محکوم کردن این قانون شکنی از وزارت خارجه و مجامع بین المللی می‌خواهد با پیگیری‌های دیپلماسی، برخورد بازدارنده‌ای با این اقدام وحشیانه داشته باشند.
کد خبر: ۹۹۳۲۸۸
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶ 28 July 2020
تابناک اجتماعیاسماعیلی درباره آخرین وضعیت پرونده‌های روح الله زم و عفو مهدی هاشمی و ... توضیح داد.
 
به گزارش «تابناک»؛ غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه در سی‌امین نشست خبری خود با اصحاب رسانه ـ که امروز (سه‌شنبه هفت مرداد ماه) برگزار شد ـ ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام باقر (ع) گفت: شاگردان امام باقر (ع) علاوه بر شأن و اخلاق و معنویت، در جهان علم و دانش سرآمد هستند.
 
۱۱ نفر از اخلال گران نظام ارزی محکومیت قطعی پیدا کردند/ ۲۷ هکتار از اراضی تپه «سرخه» با رای دیوان‌عالی به بیت المال برگشت/ صدور رای پرونده هفت‌سنگان در آینده نزدیک
وی ادامه داد: ما افتخار می‌کنیم در زمره پیروان مکتب عصمت و طهارت هستیم و باید تلاش کنیم هم در حوزه عمل و هم در حوزه علم و دانش رفتار این امام عزیز را انجام دهیم.

اسماعیلی گفت: روز عرفه در زمره بهترین روز‌های سال و فرصتی برای خداشناسی و توجه به بندگان خداوند است. روز عرفه روز راز و نیاز است و شرایط کرونایی کشور به هیچ عنوان نباید باعث غفلت ما و از دست دادن فضیلت روز عرفه و عید سعید قربان شود، حتی اگر امکان تجمع نباشد.

وی افزود: البته جامعه اسلامی ما نشان داد بیش از دیگران مقید به دستورالعمل‌ها از جمله دستورالعمل‌های بهداشتی هستند و بر این باوریم که مجالس و محافل مذهبی ما با رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی از ناحیه جامعه ایمانی قابل برگزاری خواهد بود.

وی گفت: متأسفانه کرونا همچنان جولان می‌دهد و قوه قضاییه بنا بر وظیفه خویش تأکید می‌کند، کرونا را جدی بگیرید و با رعایت فاصله حداکثری تلاش خود را در جهت تلاش نیرو‌ها به کار بگیرد.

اسماعیلی بیان کرد: در این شرایط حضور مردم در مجامع قضایی کم می‌شود و جهاد و ایثار کادر درمانی را ارج می‌نهم و در برابر این تلاش مقدس آن‌ها سر تعظیم فرو می‌آورم و به آن‌ها خسته نباشید می‌گویم و سلامت این عزیزان را که سلامت مردم در گرو آن است، طلب می‌کنم.

سخنگوی قوه قضاییه بیان کرد: تعرض به هواپیمای مسافربری شرکت ماهان، نمونه دیگری از خوی ددمنشانه تروریست‌های آمریکا بود.

وی افزود: قوه قضاییه به لحاظ آن که این اقدام، نقض آشکار قوانین هوانوردی بوده و باعث آسیب جسمی و روحی جمعی از مسافران شده، ضمن محکوم کردن این قانون شکنی از وزارت خارجه و مجامع بین المللی می‌خواهد با پیگیری‌های دیپلماسی، برخورد بازدارنده‌ای با این اقدام وحشیانه داشته باشند.

وی ادامه داد: قوه قضاییه در دوره تحول در جهت صیانت از حقوق عامه مردم و دفاع از سرمایه ملی کشور برنامه‌های متعددی را در دستور کار خویش قرار داده است و بازدید از حوزه قضایی لواسان و تشکیل جلسه شورای عالی حفظ حقوق بیت المال با حضور معاونان و وزرای دولت و مقامات ذی‌ربط قضایی، بیان اهتمام قوه قضاییه در جهت حفاظت و حراست از سرمایه‌های ملی کشور است و این پیام را دارد که قوه قضاییه در مبارزه با زمین خواری جدی است و با تمام توان به میدان آمده است و اجازه دست اندازی به ثروت کشور را نخواهد داد.

محکومیت قطعی یازده تن از اخلالگران نظام ارزی

اسماعیلی با بیان اینکه قوه قضاییه در زمینه مشکلات ارزی با توجه به نرخ ارز، برخورد با متخلفان این حوزه را در دستور کار خود قرار داده است، گفت: هفته گذشته یازده تن از اخلالگران نظام ارزی و کسانی که با قاچاق عمده ارز و طلا و خرید و فروش غیرمجاز آن‌ها مرتکب اعمال مجرمانه شده بودند، محکومیت قطعی پیدا کردند.

وی افزود: «رسول اشناور» به جرم اخلال در نظام ارزی و پولی کشور به تحمل ۱۲ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت از خدمات دولتی محکوم شد.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: «لقمان عطاری»، «حسن اسماعیلی پور»، «یوسف ذکی»، «ابوبکر اشناور» و «وفای اشناور» هر یک به جرم مشارکت با متهم ردیف اول در اخلال در نظام پولی و ارزی و برخی از این افراد به جهت قاچاق سازمان یافته طلا به تحمل ۱۲ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت از خدمات دولتی محکوم شدند.

اسماعیلی افزود: محمود و جلال اشناور و امید عبدالهی به تحمل ۱۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شدند. همچنین سعید شریفی به جرم مشارکت در اخلال در نظام ارزی به تحمل ۶ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت از خدمات دولتی محکوم شد.

جزئیات حکم مجرمان پرونده قاچاق فرآورده‌های نفتی در استان فارس

وی درباره حکم مجرمان پرونده قاچاق فرآورده‌های نفتی و توزیع فرآورده‌ها، خارج از شبکه در استان فارس گفت: در پرونده شعبه فارس به جهت قاچاق فرآورده‌های نفتی و توزیع فرآورده‌های خارج از شبکه، علی خادمان مدیر وقت شرکت به تحمل ۷ سال حبس و پرداخت جزای نقدی به مبلغ ۳۸۰ میلیارد و ۹۱۹ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۹۸۱ ریال با مشارکت متهم ردیف دوم و انفصال دائم از خدمات دولتی و ضبط اموال محکوم شد.

سخنگوی دستگاه قضا تصریح کرد: رضا چنگیزی به تحمل ۱۰ سال حبس و پرداخت جزای نقدی معادل رقم اعلام شده و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شد. همچنین محسن کمالی به تحمل ۳ سال و نیم حبس محکوم شد و ۳۴ نفر دیگر هم به جرم تحصیل مال نامشروع و ارتشاء محکوم شدند.

آخرین وضعیت پرونده اعضای هیأت مدیره «ساینا شیمی» و «پرند شیمی» در استان قم

اسماعیلی درباره حکم پرونده اعضای هیأت مدیره «ساینا شیمی» و «پرند شیمی» در استان قم به جهت اخلال در توزیع حامل‌های انرژی و فروش غیر مجاز مواد اولیه گفت: در این پرونده هیأت مدیره دو شرکت «ساینا شیمی» و «پرند شیمی» به جهت اخلال در توزیع حامل‌های انرژی و فروش غیر مجاز از جمله علی اکبر رضوانی به حبس بیش از ۲۰ سال، سعید رضوانی به همین شکل و سید محمد حسین حسینی به یک سال حبس و عادل شیرازی به ۳ سال حبس و پرداخت جرای نقدی و اسفندیار کندوری به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم شدند.

وی افزود: شرکت «ساینا شیمی» و «پرند شیمی» منحل شدند و اموال آن‌ها نیز به نفع دولت ضبط شد.

در کشور لواسان‌های متعدد داریم

سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به مشکل ساخت و ساز‌های غیرمجاز در لواسان گفت: لواسان نمادی از تعدی به حقوق بیت المال است؛ اما در کشور لواسان‌های متعدد داریم. در تپه سرخه لواسان به لحاظ اشتباهات افراد سودجو و کارشناسان در ارائه گزارش، ابتدا اراضی بیت المال در زمره متعلق به افراد شناخته شد که بعد از ورود دستگاه قضا آرای صادره نقض شد و به بیت المال برگشت.

وی ادامه داد: در البرز و چهارباغ از ناحیه برخی از افراد ذی نفوذ، گزارش‌هایی به قوه قضاییه ارجاع شد و دادگستری البرز پیگیر احیای حقوق بیت المال است و در قزوین و هفت سنگان، قاضی ویژه در نظر گرفته شده است و شعبه ویژه رأی مقتضی صادر می‌کند.

سخنگوی دستگاه قضا تصریح کرد: هر جا که ما متوجه شویم تعدی به حقوق بیت المال شده است، با صلابت وارد می‌شویم.

فضاسازی‌های خلاف واقع درباره قله دماوند

اسماعیلی درباره واگذاری قله دماوند گفت: فضاسازی خلاف واقع نسبت به قله دماوند انجام شد. ماه گذشته سند رسمی و کاداستری قله دماوند با مساحت هزار و ۸۱ هکتار از منابع طبیعی و از این قله توسط سازمان ثبت صادر و تحویل منابع طبیعی شد و کسانی که دنبال فضاسازی بودند با خبری غلط گفتند که این قله به دیگران واگذار شده است.

وی افزود: در حال حاضر سند به نام دولت صادر شده است.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: سند مرتعی ۴۰ کیلومتر بعد از دماوند که زمانی به نام پهلوی صادر شده بود، با شکایت مرتع داران در دیوان عدالت اداری باطل و به صورت وقفی در اختیار آنان قرار گرفت.

اسماعیلی درباره اصلاح ماده ۱۰۰ گفت: به این ماده اشکالات حقوقی فراوانی وارد است، زیرا به موجب آن می‌توان تخلف انجام داد و جریمه پرداخت کرد. این موضوع قابل پذیرش در نظام حقوقی ما نیست و دیوان عدالت اداری، به موجب آن که مرجع بازنگری است، اشکالات این ماده را درآورده و پیشنهادهای خود را به شورای عالی استان‌ها داده است و منتظریم این‌ها اقدام کنند و خوشبختانه اعضای هیأت رئیسه گفتند آمادگی دارند، اشکالات این قانون را برطرف کنند تا چنانچه از ناحیه شورای عالی استان‌ها اقدامی نشد ما وارد شویم، ما اشکالات را به بخش مربوطه داده‌ایم.

هنوز حکم اعدام روح الله زم تأیید یا رد نشده است

سخنگوی قوه قضاییه درباره فرجام خواهی حکم پرونده روح الله زم گفت: پرونده روح الله زم به دیوان عالی و توسط این دیوان به شعبه دادگاه ارسال شده، اما هنوز رأی جدیدی صادر نشده است.

حکم «مهدی هاشمی» و شبهات مطرح درباره تسویه ارزی وی

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید «در حکم مهدی هاشمی رد مال به صورت ارزی مطرح شده است، وی اکنون درخواست عفو داده، اما رد مال صورت نگرفته، آیا رد مال با قیمت ارز در زمان صدور حکم انجام می‌شود یا با قیمت روز؟» گفت: در موضوعات حقوقی به هیچ وجه فردی تصمیم نمی‌گیریم. جایی که فرد باید جزای نقدی پرداخت کند، برابر ضوابط و مقررات قانونی اقدام می‌کنیم و به هیچ وجه بین آقای الف و ب در مورد نحوه محاسبه و نرخ محاسبه ارز و کالا تفاوت قائل نیستیم و این موضوع کاملا حقوقی است و در این ارتباط نظریاتی از سوی قضات اعلام شده است.

سخنگوی قوه قضاییه بیان کرد: موضوع باید در فرآیند قانونی طی شود.

کنایه اسماعیلی به وزیر سابق مسکن درباره وضعیت خانه‌های مهر دماوند

اسماعیلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تعاونی مسکن مهر در دماوند خانه نساخته و مردم به مشکل خورده‌اند، برنامه شما برای این متخلفان چیست؟» گفت: موضوع مسکن مهر شهرستان دماوند بنا بر اطلاعات بنده در دو بخش است. آن که در سال ۹۱ تشکیل شده، مقدمات اولیه واگذاری زمین هم فراهم شده و بخشی از وجه واریز شده است. با تغییر دولت و روی کار آمدن وزیری که اعتقاد به مسکن مهر نداشت، وضعیت اراضی دچار مشکل شد و تا امروز هم به نتیجه نرسیده است. پیگیری‌هایی از ناحیه دادستان دماوند انجام شده است. همچنین روزنه‌هایی با تغییر نگرش در این وزارتخانه ایجاد شد.

وی افزود: در پرونده دیگر خانه‌هایی ساخته شدند و پرونده به عنوان خیانت در امانت تشکیل شده و در حال رسیدگی است.

تأیید بازداشت ۲ تن از اتباع سوئد به جرم قاچاق مواد مخدر

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به بازداشت دو نفر از اتباع کشور سوئد گفت: بازداشت دو تن از اتباع سوئد به جرم قاچاق موادمخدر تأیید است. هنگام بازداشت از این افراد محموله موادمخدر کشف شده است و این افراد همچنان بازداشت هستند.

اسماعیلی تصریح کرد: برابر ضوابط قانونی از طریق وزارت خارجه، این موضوع به دولت سوئد اعلام شده و آن‌ها از خدمات کنسولی برخوردار هستند و امتیازاتی که سایر زندانیان دارند، آن‌ها هم دارند.

وی افزود: منتظریم دادگاه تشکیل و حکم صادر شود.

آخرین وضعیت خرید هواپیما فلایت چک

سخنگوی قوه قضاییه درباره آخرین وضعیت خرید هواپیما فلایت چک گفت: در یکی از پرونده‌ها رأی صادر شده و به اجرای احکام رفته است، اما به جهت آن که میزان محکومیت شامل برخی موارد قانونی نیست، نمی‌توانم جزئیات آن را بگویم.

تشکیل ۱۱۶۹ پرونده قضایی در حوزه تخلفات ارزی در تهران

اسماعیلی با اشاره به ارز‌های صادراتی اظهار کرد: قوه قضاییه موضوع برخورد با متخلفان ارزی را از سال گذشته آغاز کرده است. در سال گذشته ۱۱۶۹ فقره پرونده درباره این تخلفات فقط در تهران تشکیل شد که برای ۹۷۵ متهم قرار تأمین صادر شد و در مورد ۴۴۵ نفر منجر به بازداشت و تاکنون ۲۲۳ پرونده به دادگاه ارسال شده است.

اقدامات قوه قضاییه برای بازگشت ارز‌های صادراتی

اسماعیلی در پاسخ به سوالی در مورد اقدامات قوه قضاییه برای بازگشت ارز‌های صادراتی اظهار کرد: قوه قضاییه موضوع برخورد با متخلفان ارزی را از سال گذشته آغاز کرده است. سال گذشته ۱۱۶۹ فقره پرونده درباره این تخلفات فقط در تهران تشکیل و برای ۹۷۵ متهم قرار تأمین صادر و در مورد ۴۴۵ نفر منجر به بازداشت شد و تاکنون ۲۲۳ پرونده به دادگاه ارسال گشته است.

وی ادامه داد: در روز‌های آخر خرداد ماه از ناحیه بانک مرکزی یک لیست ۱۵۰ نفره و یک لیست ۱۰۰ نفره از کسانی که نسبت به بازگشت ارز ناشی از صادرات اقدام نکردند، به دادسرا ارسال شد. سیاست ما این بود تا جایی که می‌توانیم از سیاست‌های خود برای بازگشت ارز استفاده کنیم و رقمی که در پرونده‌ها اعلام شده، ۶ و ۸ میلیارد یورو بوده و ۱ و ۲ میلیارد یورو بازگشت داده شده و در جهت بازگشت باقی مانده آن هم کمیته‌ای با تمام مسئولان تشکیل شده است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: آنچه بانک مرکزی به ما گفته ۶.۸ میلیارد یورو است، اما رقم آن ۲۵ میلیارد یوروست و جای سوال است چرا باقی مانده به دادسرا اعلام نشده است؟ همچنین در صدور کارت بازرگانی اعتبارسنجی انجام نشده و برخی شرکت‌ها صوری بودند و چگونه این شرکت‌ها وارد صادرات شدند، اما به لحاظ اهمیت موضوع در تعقیب این فرآیند و همکاری با بانک مرکزی نهایت تلاش خود را انجام می‌دهیم.

اسماعیلی تصریح کرد: در ارتباط با دلالان ارز ۱۹ نفر بازداشت شدند که بیانگر آن است قوه قضاییه عزمی جدی دارد.

لزوم پرداخت معوقات کارگران شرکت هفت تپه

سخنگوی قوه قضاییه درباره اعتراض کارگران هفت تپه گفت: قوه قضاییه تمام تدابیر خود را به کار گرفته تا شرکت سر پا بماند، مخصوصا در این زمان که کار نباید تعطیل شود. اکثریت قریب به اتفاق کارگران در حال کار هستند و عده‌ای از آن‌ها هم خواسته‌هایی در حقوق و مزایا و خصوصی سازی دارند.

وی افزود: پیگیری‌های مختلفی انجام شده است و مدیران شرکت باید معوقات کارگران را پرداخت کنند. به کارگران می‌گویم کار را تعطیل نکنند و مطمئن باشند که موضوع خصوصی سازی شرکت و هم تخلفات مدیران این شرکت در حال رسیدگی است و این روند، آینده خوبی را برای این شرکت رقم می‌زند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۹
من نمیدونم تو این کشور این همه محتکر و این همه اخلال گر میگیرن چرا اوضاع تهوع آور و بوی گندمیاد هنوز؟ کلی خودرو تو اون پارکینگ فلان جا و کلی ارز تو اونجا پیدا میکنن و اوضاع همون که هست. یکی بیاد همه رو آگاه کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
اگه تو خونت یه سوسک دید
باید کل خونتو سم پاشی کنی
با کشتن اون یه سوسک که مشکل حل نمیشه

متاسفانه اراده ای برای سم پاشی نیست
ناشناس
| Germany |
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
انتقال ثروت!
ناشناس
| Japan |
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
بخاطراینه که تولیدش متوقف نشده ازاونطرف دستگیرودادگاهی میکنن ازاونطرف یکی قهارترجایش رامیگیره واین داستان ادامه دارد
ناشناس
| United States of America |
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
صحبت است که اگر مثلا طبری قسمتی از املاک خود را وقف کرده باشد چون از مال حرام و رشوه و تصرف .... بوده است پس وقف نامه او هم باطل است. ولی نه الزاما. در دهه چهل طرح تقسیم اراضی اجرا شد. بیشتر زمینهای ایران توسط بزرگ ملاکان اداه می شد. طبیعی بود که خیلی از این اربابها زمینها و حتی روستاهای زیادی را وقف کردند. در تقسیم اراضی همه زمینها ائم از زمینهای اربابها یا زمینهایی که انها وقف کرده بودن ولی همچنان خودشان بهره بردار و متصدی ان بودند بین کشاورزان تقسیم شد. ولی در زمان انقلاب قرار بر این شد که بدلیل انکه بانی تقسیم اراضی شاه بود و فسلفه ان را غرب گرایی و دشمنی شاه با سنت و اسلام و .... ارزیابی شد همه زمینها به صاحبان اصلی انها یعین ملاکان و اربابها برگردد. طبیعی بود که امکان نداشت که انقلاب جوان شمشیر روی میلیونها کشاورز مالک جدید بکشد. پس متوقف شد و تقسیم اراضی به رسمیت شناخته شد. ولی عوضش تمام وقف نامه های این اربابان و بزرگ ملاکان به رسمیت شناخته شد و زمینهای وقف باید برگردد. همین است که سازمان اوقاف ناگهان سند می اورد که کل سعادت اباد و شهرک غرب و فرحزاد توسط فلان شهزاده قاجار وقف است و از زمینها وقفی است یا قسمتی از مراتع کوه دماوند زمین وقفی است. حالا دیگر چه پروسه ای بوده و کدام خان و ارباب و ملاک و شاهزاده با امر همایونی صاحب این زمینهای وسیع که الان اگر بود جز انفال و زمینهای منابع طبیعی است اما وقف شده مهم نیست و همچنان سند وقف باید به رسمیت شناخته شود. حتی اگر بخشی از کوه دماوند یا کل منطقه سجاد شهر مشهد و.... باشد!
ناشناس
| Germany |
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
اشتباه آنجاست که با بگیر و ببند و محاکمه نمیشود اقتصاد ویران را درست کرد. اقتصاد یک رودخانه است این محتکر و آن محتکر چندتا سطل آب هستند. آقایان سرچشمه را می‌بندند و با بگیر و ببند میخواهند رودخانه داشته باشند. چشمه یعنی احترام به حقوق مردم و هدایت جامعه بسوی تولید و صنعت و رشد تکنیک.
بله در كشور لواسانات بسيار داريد همان فرمايش مولا علي ميباشد كاخي بنا نميشود مگر كوخي ويران شود تشكر از اين همه عدالت
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
ااین اقازادها با این جلال و جبروتی که برپا کرده اند هر کدام برای خودشان یک امپراطوری و پادشاهی در محل سکونت شان به راه انداخته اند.بهشت شداد که میگن همینه.متاسفانه آن هم در کشوری که ادعای ارادت به علی(ع)داریم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
راهکارمن بسیار مفید است.اگر همه مسئولین رده بالای کشور از صدر تا ذیل که ماشاله کم هم نیستند.فقط یک پنجم اموال خود را که از هر طریقی بدست آوردن(حالاکارنداریم)در یک صندوق ملی بریزند فکر کنند دارن خمس میدن.به خدا قسم مشکلات مثل آب خوردن حل میشه.این کار که از روی میدان مین رفتن دسته گلهای دوره جنگ سختر نیست.اگر صداقت دارند بسم اله
نوابغ و دانشمندان وتمام جوانان ایران که استعدادی
فراتر از انیشتن دارند دست به دست هم خواهند داد
که
ایران را گلستان
کنند
اما چند چیز نمی گذارد آنها به هدفشان برسند
ظلم مردم نسبت به مردم
ظلم خانواده به اعضای خانواده
ظلم به یتیمان و آدم های فقیر و ضعیف
عدم مبارزه با دزدها و غارتگران اموال مردم
آدم های ترسو و بزدل
گوشه نشینی نوابغ و دانشمندان ایران و کار غیر مرتبط آنها
پارتی بازی و عدم شایسته سالاری و رخنه کردن افراد نالایق در تمام ارگان ها
روش های معیوب و غلط که به جای جذب نوابغ واقعی ایران افراد بی سواد و دارای اطلاعات عمومی را نابغه نامیده و جذب می کنند
رفتار های متضاد اکثر مدیران
نداشتن مدیرانی در کشور که جان و مال خود را در دست گرفته باشند
شادی و حال خوب تک تک مردم ایران و حتی جهان به هم مرتبط است اگر بی اعتنا به دیگران باشیم کشور ما از این جهنم تر خواهد شد
به کمک هم بشتابیم تا خدا به ما کمک کند
اعمال و رفتارهای همه ما در ریشه کنی فساد و بیرون کردن مدیران نالایق اثر دارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
... فراتر از انیشتین
حرفات خنده داره
برو در موردش فکر کن
چرا بعضی ها محکوم به رد اموال یا ضبط اموال نمی شوند؟ کلیه اموالشان را ضبط کنند و طرف را در زندان نگهدارند و به خانواده اش حقوق یک کارگر را بدهند تا بفهمند در ایران مردم با چه حقوقی زندگی می کردند
اگر در گفتارتون صادق هستید، حریم رودخانه ها رو آزاد کنید.
افزایش نقدینگی باعث تضعیف ریال و افزایش دلار میشود این قانون اقتصاد است همیشه نمیشود قوانین اقتصاد را دور زد حتی در کوتاه مدت
این بگیر و ببندها هم بی فایده است
خسته نباشید که 11 نفر اخلال گر رو دستگیر کردید. یعنی الان دلار میشه 4200؟ بعدش لطفا توضیح بدید اینا چطوری مخل بازار شده اند. یعنی به دلار دستور دادند قیمتش بره بالا؟
واقعا" فاجعه است که در تهران یک کارگر یا کارمند با ماهی 1 میلیون 850 هزار تومان بتوند زندگی کند ، البته اسمش

زندگی است بلکه مردگی است ، نمایندگان کارگران یا جناب اقای محجوب که نماینده ی کارگری مجلس است جواب

دهند که خودشان میتوانند با این مبلغ حتی غذا بخورند،،،، !

20 میلیون کارگر و کارمند داریم که گرسنه هستند ........قشری زحمتکش که غذای 40 میلیون دیگر افراد جامعه

که مصرف کننده هستند را تامین میکنند ...........مثل مورچگان زحمتکش ..........

16 میلیون نوجوان و یا کودک هستند که انها هم کاری از دستشان بر نمی آید می مان همان 4 درصد که حق 96
خجالت هم خوب چیز است. سلطان سکه را اعدام کردید و هزاران کار بی خود دیگر. باید سیاست های کلی عوض شود. اشکال از آن سیاست های غلط است که نتایج غطلی به بار می آورد.
آقا تو رو خدا به داد مالباختگان شرکت خودرویی پرشین پارس برسید.
با اون پولی که از ما گرفتند و قرار بود ماشین بدن، الان با اصل پول که هیچی
پارسال توسط کارشناس خود دادگاه هم جند برابرش تصویب شده که امسال هم بخاطر تورم چیزی نمیشه
کلا کی میخوان از این مدیران شرکت پول ما ها رو بگیرن؟؟؟؟
ای خدا به فریاد ما برس
فقط یازده تا؟پس بقیه چی اون کله گنده هایی که کسی جرات نداره طرفشون بره چی؟
جناب آقای رییسی مرسی که دارید برخوردمیکنیدلطفا ریشه روبزنیدسرشاخه هاخودشون نابودمیشن
همش میگن این تو بمیری از اون تو بمیری ها نیست..این چه حبس است که به این متحمان داده اید.این مدت حبس رو میدن به آفتابه ولگن دزد نه به اخلاگر ومفسد اقتصادی ملیارد تومانی.مبلغ مهم نیست هر کسی رانت .فساد .اختلاس کنه ولو کم بایستی بدون محاکمه اعدام بشه.
این مراتع بعد چند سال بین اقازادها تقسیم میشه
اسیب جسمی و روحی سرنشینان هواپیما؟ چه نازک نارنجی.
راستی از قله دماوند چه خبر
مبارزه با نتایج مشکلات مثل نتایج حاصل از تورم و نقدینگی مشکلات ارزی خنده داره و نشون میده الفبای اقتصادی را هم بلد نیستیم .درس اول اقتصاد اینه باید با ریشه های تورم و مشکلات ارزی مبارزه کرد نه با نتایج آن .اینها همه نتایج هستن
«بدترین سرمشقی که به جامعه می توان داد این است که قانون بنهند اما رعایتش نکنند و بدتر از آن این است که خود قانونگذار قانون ﺭا بشکند!»

#ماکیاولی
برادران و خواهران گرامی و ارجمند این نوع اقدامات حکایت تجویز مسکن بجای درمان و علاج واقعی درد است با این اوصاف فقط برای اندک زمانی به جامعه آرامش تزریق میکنند ولی دردی دوا نمیشود کما اینکه با اعدام سلاطین متعدد ، ریشه اصلی فساد همچنان در زمینه های مختلف فعال بوده و جوانه هائی تازه و بمراتب شادابتر میزند . چگونه است که ما دشمنان این مملکت را از آسمان به زمین کشیده و به دست عدالت میسپاریم ولی دشمنان و خونخواران ملت مظلوم را در روی زمین و بغل دستمان نمیتوانیم به دست عدالت بسپاریم
این دو نفر را گروگان گرفتند تا رفیقشان در سوئد را آزاد کنند اما کورخوانده اند پرونده رفیقشان بسیار سنگین است با این گروگانگیری چیزی عوض نمی شود.
وی افزود: «رسول اشناور» به جرم اخلال در نظام ارزی و پولی کشور به تحمل ۱۲ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت از خدمات دولتی محکوم شد.
من فکر کنم که اگر آدم های سالم را دستگیر کنند و به زندان بفرستند ،شاید تعداد شان در بین مسئولین به 11 نفر هم نرسد.حد اقل دزدان با امنیت خاطر ادامه دهند..
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی