بازدید 56805
سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد

تایید محکومیت سه نفر به اعدام در ارتباط با حوادث آبان ۹۸/ صدور حکم برای مهدی جهانگیری/ دستورالعمل مجددی برای مرخصی زندانیان صادر و ابلاغ شده/ اعدام «موسوی مجد» جزو احکام قطعی لازم الاجراست/ اظهارنظر درباره قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین

چه در اصل احکام و چه در سایر دفاع از حقوق آن‌ها شاید برای اولین بار است که گفته می‌شود این پرونده را خدای متعال کمک کرد که جنایات این‌ها برملا شود. جزو اصلی اغتشاشات بودند، اما در صحنه دستگیر نشدند و پرونده دیگر و اتهام دیگر داشتند و دو نفر در سرقت مسلحانه دستگیر شدند برای ربودن اموال یک خانم که خدا به این خواهر و جامعه کمک کرد و برخی بستگانش رسیدند و باعث دستگیری افراد شدند.
کد خبر: ۹۹۰۴۲۹
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰ 14 July 2020
تابناک اجتماعیسخنگوی قوه قضاییه گفت: چهارشنبه گذشته دستورالعمل مجددی برای اعطای مرخصی به زندانیان صادر و به واحد‌های قضایی و زندان‌ها ابلاغ شد.

به گزارش «تابناک»؛ غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران گفت: متاسفانه شرایط کرونایی در کشور تداوم یافته و در روز‌های اخیر آمار مبتلایان و جان باختگان ناشی ازاین بیماری فزونی یافته است. من به نمایندگی از قوه قضاییه بار دیگر از تلاش‌ها و زحمات کادر پزشکی و پرستاری کشور قدردانی می‌نمایم و به آن‌ها خسته نباشید عرض می‌کنم. از مردم هم تقاضا می‌کنم که توصیه‌های پزشکی به ویژه استفاده از ماسک در مجامع عمومی و رعایت فاصله فیزیکی را داشته باشند. به صاحبان صنوف و فعالان اقتصادی توصیه می‌کنم در محل فعالیت خویش، تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا بتوانیم زنجیره انتقال ویروس کرونا را قطع کنیم.
 
تایید محکومیت سه نفر به اعدام در ارتباط با حوادث آبان ۹۸/ صدور حکم برای مهدی جهانگیری/ دستورالعمل مجددی برای مرخصی زندانیان صادر و ابلاغ شده

وی افزود: قوه قضاییه بنا دارد با به کارگیری تدابیر و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت به گونه‌ای رفتار کند که هم در انجام ماموریت‌ها خللی ایجاد نشود و هم با رعایت دستورالعمل‌ها تهدیدی همکاران ما و مراجعین را در برنگیرد. سعی کردیم با راه اندازی سامانه نوبت دهی، افراد بتوانند از محل سکونت خویش ابتدا نوبت یگیرند و در زمان مقرر مراجعه کنند تا شاهد تجمع مردمی نباشیم. همچنین فعال سازی سامانه اجرای احکام و نیز فعال سازی سامانه خودکاربری برای وکلا و کارشناسان و نمایندگان حقوقی را راه اندازی کردیم. همچنین کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها را توام با گسترش فعالیت‌ها را داریم.
 

دستورالعمل مجددی برای مرخصی زندانیان صادر و ابلاغ شده


وی با اشاره به آزادی ۲۵۷۴ نفر از محکومان مالی گفت: بانی و اقدام کننده موضوع مقام رهبری بودند که هم خود پیشگام بودند و هم دیگران را به فعالیت‌های توام با احسان در حق نیازمندان ترغیب کردند. با کمک بنیاد مستصعفان این گروه آزاد شدند.

اسماعیلی ادامه داد: مرخصی مجدد ریاست قوه به زندانیان با موج دوم کرونا را داریم و براساس تصمیم قوه قضاییه در چهارشنبه گذشته دستورالعمل مجددی برای اعطای مرخصی به زندانیان صادر و به واحد‌های قضایی و زندان‌ها ابلاغ شد.

وی افزود: اجرای قانون کاهش مجازات حبس را داشتیم که جزو قوانین مصوب مجلس قبل بود و این قانون در بسیاری جرایم مجازات حبس را کاهش داده و ابلاغ شده تا پرونده زندانیانی که مشمول آن هستند مورد نظر قرار گیرد و اعلام شده در گام اول همه واجدین شرایط قانون از طریق سامانه استخراج شوند و در گام اول به مرخصی روند تا پرونده شان بررسی شود.

سخنگوی قوه قضائیه در ادامه گفت: اقدام دیگر استفاده از مجازات‌ جایگزین حبس از ناحیه همکارانمان هستیم که به کاهش جمعیت و سلامت زندانیان کمک کرده است. محور بعدی ما توصیه‌های بهداشتی در زندان‌ها برای زندانیان و مساعدت‌های ویژه وزارت بهداشت هست که از عنایات عزیزان در این وزارت خانه نسبت به زندانیان تشکر می‌کنم و اقدام دیگر به کارگیری گروه‌های جهادی در جهت سلامت زندانیان هست. اولین گروه‌های جهادی که در دوره جدید حضور یافتند، گروه‌های جهادی جامعه پزشکی و پرستاری ما بودند ست که به ارتقای سلامت جامعه زندانیان کمک کردند.

وی افزود: همین امروز که در خدمت شما هستم، در شعبه اول ویژه مفاسد اقتصادی پرونده اخلال در نظام اقتصادی در حال رسیدگی است و در شعبه دوم یک پرونده اخلال در نظام ارزی در حال دادرسی است. همچنین پرونده اکبر طبری در همین زمان در ساعت در حال رسیدگی است. یعنی در هزاران جلسه دادگاهی که در کشور برگزار می‌شود، جلسات مهم دانه درشت‌های اقتصادی کشور در حال رسیدگی است. شعبه ویژه دیگر مفاسد اقتصادی در حال تهیه مقدمات پرونده پتروشیمی هستند که تعدادی جلسه قبلا برگزار شده و هفته آینده آخرین جلسه مربوط به پرونده پتروشیمی در شعبه ۴ ویژه دادگاه مفاسد اقتصادی برگزار می‌شود. قوه قضاییه بدون ملاحظه این و آن با انواع مفاسدی که کشف شود، برخورد می‌کند و این جلوه‌ای از اراده نظام جمهوری اسلامی و قوه قضاییه در مبارزه با مفاسد است و آن را ادامه می‌دهیم و مردم اطمینان داشته باشند که بدون تعارف با مفاسد برخورد می‌کنیم و هم مردم و هم رسانه‌ها مواظبت کنند که در دام توطئه دشمن نیفتند.

تایید محکومیت سه نفر به اعدام در ارتباط با حوادث آبان ۹۸/ صدور حکم برای مهدی جهانگیری/ دستورالعمل مجددی برای مرخصی زندانیان صادر و ابلاغ شده


محکومیت سه نفر به اعدام در ارتباط با حوادث آبان ۹۸

 
اسماعیلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا خبر تایید حکم اعدام سه نفر در ارتباط با حوادث آبان ۹۸ صحیح است و آیا حکم این افراد اجرا خواهد شد یا اینکه هنوز راه حقوقی برای عدم اجرای احکام این افراد باز است، گفت: بله آنچه از ناحیه همکاران به ما اعلام شده این است که این حکم در دیوان عالی بعد از فرجام خواهی که متهمان و وکلای آن‌ها داده بودند به تایید دیوان عالی رسیده و به دادسرا اعاده شده است.

وی افزود: اینکه حکم اجرا می‌شود یا خیر، باید بگویم که اجرای احکام فرایند قانونی دارد که باید طی شود. ممکن است در این فرایند قانونی دادرسی‌های فوق العاده مانند اعمال ۴۷۷ چه در این پرونده و چه در سایر پرونده‌ها نتیجه پرونده را توام با تغییر کند.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: تایید حکم در دیوان عالی صحت دارد. با توجه به مسائلی که در رسانه‌ها اعلام شد چه در اصل احکام و چه در سایر دفاع از حقوق آن‌ها شاید برای اولین بار است که گفته می‌شود، این پرونده را خدای متعال کمک کرد که جنایات این‌ها برملا شود. جزو اصلی اغتشاشات بودند، اما در صحنه دستگیر نشدند و پرونده دیگر و اتهام دیگر داشتند و دو نفر در سرقت مسلحانه دستگیر شدند برای ربودن اموال یک خانم که مجهز به سلاح سرد و اسلحه بودند که خدا به این خواهر و جامعه کمک کرد و برخی بستگانش رسیدند و باعث دستگیری افراد شدند. مشخص شد در گوشی افراد صحنه‌هایی که بانک و اماکن عمومی را آتش می‌زنند و اتوبوس‌های مربوط به شهرداری را آتش می‌زنند و با جسارت از اعمال مجرمانه خود فیلمبرداری کردند بود و برای برخی خبرگزاری‌های خارج از کشور ارسال کردند و در حافظه موبایل آن‌ها بود و این گونه مشخص شد که از اراذل و اوباشی بودند که در اغتشاشات جنایت کردند.

وی افزود: خودشان از اعمال مجرمانه خود بهترین مستندات را تهیه کردند و همه اقرار داشتند و صحنه‌ها بازسازی شد و بهره‌مند از دفاع هم خودشان و هم وکلایشان شدند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: در این پرونده ۴ نفر در فرایند دادرسی اعلام وکالت کردند بویژه یکی از وکلا که نسبت فامیلی با احد محکومین داشت هم به لحاظ حرفه وکالت و هم تعصب خانوادگی دفاعیات لازم را انجام داد و وکلای دیگر به همین شکل دفاع کردند. جلسات دادگاه فیلمبرداری شد و حضور وکلا و اقاریر آن‌ها موجود است و مستندات وجود دارد، نهایتا رسیدگی انجام و حکم صادر شد.

وی افزود: این آقایی که این روز‌ها زیاد در رسانه‌ها و شبکه‌ها می‌گوید موکلین حق دفاع نداشتند، یک وکیل خودخوانده است و هنوز فرم وکالت روی پرونده ارائه نکرده. وکالت سایر وکلا موجود است. ایشان اصلا مراجعه نکرده است و بعد از تایید حکم نامه‌ای به اجرای احکام داده که من وکیل آن‌ها هستم و چه فضاسازی رسانه‌ای این فرد مدعی وکالت ایجاد کرده است.

تایید محکومیت سه نفر به اعدام در ارتباط با حوادث آبان ۹۸/ صدور حکم برای مهدی جهانگیری/ دستورالعمل مجددی برای مرخصی زندانیان صادر و ابلاغ شده
حکم پرونده مهدی جهانگیری صادر شد

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به اینکه وزارت بهداشت اعلام کرده که مراسم عزا و عروسی باعث شیوع این بیماری می‌شود، قوه می‌تواند به آن ورود کند، گفت: آنچه وزارت بهداشت اعلام کرده، مصوبات ستاد کرونا بود و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا برای بخش‌های مختلف و سازمان‌های مردم نهاد و شهروندان لازم الاجراست و حتما از اجرای این مصوبات حمایت می‌کنیم و باید این مصوبات عملیاتی شود و در مراسم عروسی و ترحیم از نیروی انتظامی و پلیس نظارت بر اماکن عمومی خواستیم که با اتکا به مصوبات ستادملی مبارزه با کرونا از برپایی این مراسم جلوگیری کنند، ولی از مردم می‌خواهیم خودشان مراعات کنند تا نیازی به پلیس نباشد، ولی در این میان با قانون شکنانی مواجه هستیم که با آن‌ها برخورد خواهیم کرد.


اعدام «موسوی مجد» جزو احکام قطعی لازم الاجرای ماست


سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا حکم اعدام «موسوی مجد» اجرا شده یا خیر، گفت: اجرای حکم فرایندی دارد و این گونه نیست که حکم قطعی شد بلافاصله اجرا شود. در فرایند اجراست و تا امروز اجرا نشده، اما جزو احکام قطعی لازم الاجرای ماست. کاری به فضاسازی‌ها نداریم. امنیت جامعه و کشور ما خط قرمز ماست و کسانی که بخواهند امنیت شهروندان و کشور را به مخاطره بیندازند مطمئن باشند قوه قضاییه با صلابت و اقتدار با کسانی که ناامنی ایجاد می‌کنند برخورد می‌کند و فضاسازی‌ها ما را عقب نخواهد راند، مگر می‌شود کسی اسرار کشور را به بیگانه بفروشد و ما بی تفاوت باشیم.

وی افزود: ما حکم مشابهی را هفته قبل اجرا کردیم. در ارتباط با یکی دیگر از جاسوسانی که کارمند بازنشسته هوافضای وزارت دفاع کشور بود و سال‌ها در این وزارت خانه کار کرده بود و با بازنشستگی پیش از موعد در سال ۹۵ بازنشسته شده بود و در سال‌های پایانی خدمت و بعد از بازنشستگی به سرویس سیا وصل شده بود و به جهت اینکه آشنایی با فعالیت‌های موشکی ما داشت برخی از آن را به سازمان سیا فروخت و پول گرفت که شناسایی و بازداشت و محاکمه و محکوم به اعدام شد و هفته گذشته حکمش اجرا شد. او آقای رضا عسکری بود؛ لذا ما با کسی تعارف نداریم و با امنیت کشورمان معامله نمی‌کنیم.


اظهارنظر درباره قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین


اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین که مخالفین می‌گویند یک ترکمنچای دیگر است و اینکه آیا در این قراداد تمهیدات قضایی دیده شده است گفت: این موضوع بیش از آنچه یک موضوع اقتصادی باشد که هست ورود جریانات سیاسی به این موضوع مساله را به حساسیت در افکار عمومی تبدیل کرده است و هم ضوابط در این تفاهم مورد لحاظ قرار گرفته وشایعات در باره ماهیت قرارداد مطرح شده صحت ندارد. هنوز به مرحله انعقاد قرارداد رسمی مبدل نشده. یک تفاهم‌های اولیه‌ای هست که به قرارداد لازم الاجرا نرسیده و قطعا نهاد‌های ناظر که بخشی جزو نهاد‌های قوه مثل سازمان بازرسی است و بخش دیگر که مجلس و دیوان محاسبات است، مراقبت‌های لازم را بعمل می‌آورند. امروز جمهوری اسلامی ایران، کشوری نیست که زیر بار قرارداد‌های مشابه ترکمنچای برود و ما تا الان دلیلی که بر این ماهیت باشد، به دستمان نرسیده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده‌های «سیف» و «عراقچی» گفت: این پرونده کماکان در دادسراست و به لحاظ نیازی که به تحقیقات تکمیلی داشته و با توجه به گزارشی که دیوان محاسبات از طریق مجلس برای ما ارسال کرده، این موضوع با موضوعات ارزی ناشی از مدیران ارشد بانک مرکزی پیوند خورده است و منتظر تکمیل تحقیقات هستیم. هیچ کدام از این افراد بازداشت نیستند.
 
تایید محکومیت سه نفر به اعدام در ارتباط با حوادث آبان ۹۸/ صدور حکم برای مهدی جهانگیری/ دستورالعمل مجددی برای مرخصی زندانیان صادر و ابلاغ شده
 

سلامت را برای همه زندانیان می‌خواهیم و تبعیضی قائل نیستیم


اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره نامه «نرگس محمدی» با توجه به شیوع کرونا و انتقال وی به بیمارستانی دیگر و اینکه آیا این امکان وجود دارد، گفت: شایعات در این زمینه را تایید نمی‌کنیم. سلامت زندانیان جز اولویت‌های اصلی ماست. سلامت یکایک زندانیان فارغ از نوع جرم و میزان مجازات و شخصیت فردی و اجتماعی آن‌ها جزو برنامه ماست. ما سلامت را برای تمام زندانیان می‌خواهیم و تبعیضی بین زندانیان قائل نیستیم؛ همه زندانیان حتی آن‌هایی که در سرقت مسلحانه و قتل عمد و آدم ربایی هم مرتکب جرم شده‌اند. برای ما مهم هستند، حتی اگر مشکوک شویم کسی مبتلا به کروناست هم اقدامات لازم را انجام می‌دهیم و در زندان زنجان هم این اقدامات انجام شده است. تبعیضی در این حوزه قائل نیستیم. ببینید جمهوری اسلامی ایران چگونه رفتار کرده که سلامت زندانیان تامین شده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره برخورد با صید ترال در آب‌های جنوبی کشور گفت: صید ترال را در بخش‌های مختلف آب‌های سرزمینی خود به لحاظ هم آسیب‌زیست محیطی و هم اشکالی که در فعالیت صیادان بومی و محلی ایجاد می‌کند، مغایر با ضوابط و مقررات می‌دانیم و به ضابطین قضائی نیروی دریایی سپاه و یگان‌های دریایی نیروی انتظامی که در خلیج فارس و دریای عمان اعلام کرده‌ایم، هر کجا مشاهده شد با دستور قضائی برخورد شود. به مراکز قضائی استان‌ها ابلاغ شده که حتما برخورد کنند. متخلفین به ساحل هدایت می‌شوند و کشتی هایشان توقیف می‌شود. هنوز گزارش جدیدی به دست ما نرسیده است.
 
اسماعیلی در پاسخ به سوالی خصوص اقدامات قوه قضائیه در زمینه رعایت الزامات بهداشتی در مراجع قضایی و وجود ازدحام در برخی مراکز، گفت: از هفته گذشته دستورالعمل‌های بهداشتی را ابلاغ کردیم و دلیل دیگر ازدحام این است که اطلاع رسانی کافی در خصوص سامانه‌ها نشده که می‌توانند ابتدائا در این سامانه‌ها از قبل وقت مشخص کنند؛ امیدواریم همکاران و شما‌ها در عرصه اطلاع رسانی کمک کنند تا مردم از این سامانه‌ها اطلاع داشته باشند.
 

اگر ارزهای صادراتی را بازنگردانند، تحت تعقیب قرار می‌گیرند


وی در پاسخ به سوالی درباره بازگشت ارز‌های صادراتی اظهار کرد: اولا تاکید می‌کنم به همه کسانی که در حوزه اقتصادی فعالیت دارند در مهلت باقی مانده نسبت به رفع تعهدات ارزی و صادرکنندگان نسبت به بازگرداندن ارز ناشی از صادرات به کشور اقدام کنند و از اینکه تعلل آن‌ها سبب شود قوه قضائیه به سراغ آن‌ها برود، بپرهیزند. اگر به تعهدات خود عمل نکردند، مطمئن باشند با تمهید مقدماتی که انجام شده است، در دادسرا و با تشکیل کارگروه‌های مشترک، هماهنگی لازم انجام شده است. اگر به تعهدات خود عمل نکنند شدیدا تحت تعقیب قضائی قرار خواهند گرفت.

اسماعیلی درباره جزئیات دادگاه اخلال ارزی ۶۰ میلیون یورویی گفت: نخستین جلسه دادگاه اخلال ارزی ۶۰ میلیون یورویی در شعبه دوم دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران ارزی و مفسدان اقتصادی و به ریاست قاضی زرگر برگزار شد. ۸ متهم پرونده به بهانه واردات کالا، ۶۰ میلیون یورو ارز مبادله‌ای از بانک دریافت کرده و بدون وارد کردن کالایی به کشور، این مبلغ ارز را در بازار آزاد به فروش رسانده و سود حاصله را میان خود تقسیم کرده بودند.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره انفجار در نظنز و اینکه اگر این اقدام، کار آمریکا و اسرائیل باشد و با توجه به اینکه ما اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم، می‌توانیم آن را از منظر حقوق بین‌الملل مطرح کنیم، گفت: اینکه در نظنز چه اتفاقی افتاد، موضوعی است که باید متولیان امر درباره آن‌ها اعلام نظر کنند، اما هیچ کس و هیچ دولتی و هیچ جنایتکاری در جهان نمی‌تواند از تعقیب بین‌المللی در مصونیت باشد، ولو اینکه ما کشوری را به رسمیت نشناسیم. جنایتکار را قابل تعقیب می‌دانیم. در کشور‌ها مبانی حقوقی متفاوتی است، اما آنجا که جنایتی رخ می‌دهد، نظم عمومی بین‌المللی و قواعد کشور‌ها این اجازه را می‌دهد که جنایتکار را تحت تعقیب قرار دهیم. رژیم غاصب صهیونیستی به دلیل جنایات جنگی در غزه و جنوب لبنان باید مورد تعقیب بین المللی قرار بگیرد.
 
تایید محکومیت سه نفر به اعدام در ارتباط با حوادث آبان ۹۸/ صدور حکم برای مهدی جهانگیری/ دستورالعمل مجددی برای مرخصی زندانیان صادر و ابلاغ شده
 

چرا قوه قضائیه به کمک کاری ها در حجاب ورود نمی‌کند؟


وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ۲۵ دستگاه وظیفه ایجابی درباره حجاب دارند، چرا قوه قضائیه به کم‌کاری آن‌ها ورود نمی‌کند گفت: اولا حجاب و عفاف جزو باور‌های دینی و ثانیا جزو فرهنگ ملی ماست. ثالثا برخی موارد بدحجابی و بی حجابی در قانون مجازات اسلامی جرم انگاری و برای آن مجازات تعیین شده است. رابعا برای اینکه بتوانیم از جامعه مؤمنان کشور استفاده کنیم، قانون آمران به معروف و ناهیان از منکر تصویب شد تا اگر کسی در امر به معروف و نهی از منکر دچار آسیب شد، از او حمایت کند. نیروی انتظامی برخورد با هنجارشکنان در اتومبیل و اماکن را مورد تذکر قرار می‌دهد. نیروی انتظامی ضابط قوه قضائیه است منتها بنا را بر این گذاشتیم تا همه این موارد منجر به پرونده قضایی نباشد. مصادیقی از این موارد هم نیازمند تشکیل پرونده قضایی می‌شود که ما هم ورود می‌کنیم.

وی ادامه داد: در مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی که در حکم قانون است، برای وزارتخانه‌ها و شهرداری‌ها و موسسات تکالیفی دیده شده است و این تکالیف را احصا و به سازمان بازرسی کل کشور اعلام کردیم تا از دستگاه‌هایی که برای آن‌ها وظایفی در مصوبه شورایعالی فرهنگی دیده شده را نظارت کنند و اگر نیاز به تذکر است، تذکر دهند و اگر نیاز به ورود دستگاه قضا است، در دستگاه قضا، پرونده قضایی تشکیل شود. با یک برنامه حساب شده در موضوع حفاظت و صیانت از حجاب باید کمک کنیم.اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده مهدی جهانگیری، گفت: دادگاه به اتمام رسیده و حکم صادر شده است، اما، چون حکم قطعی نیست، اعلام نتیجه و جزئیات اتهامات را باید به قطعیت حکم موکول کرد.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۵
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۴۶
برای اختلاسگران هم حکم اعدام میزنید؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
بله بابک زنجانی زندان هستن قاضی منصوری مردن یعنی کسی باور میکنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
مگه اعتراض اعدام داره
شوخیه جون ادمیزاد انگار
واسه اعتراض باید 3 تا جوان اعدام بشن تا درس عبرتی برای بقیه در آینده باشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
واسه اعتراض؟ خبر رو بخون نوشته جرایم مسلحانه هم داشتند.
آقا چطور در مورد اون سه تا جوون که اصلا دزدیدن خانمها و جنایت و ... به قیافه اشون نمی خوره نیم ساعت توضیح دادین ولی در مورد مجرمی مثل مهدی جهانگیری با وجود صدور حکم کلمه ای حرف نزدین چون هنوز قطعی نیست؟
سوال دیگه اینکه چطور میشه به دولتی اعتماد کرد که حداقل یک مجرم در زندان یا در حال مرخصی در منزل دارند؟
پاسخ ها
حسن
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
این سه اغتشاشگرهستند نه معترض جراکه اگرشخص معترض باشد وقصد اعترلض داشته باشد به اموال عمومی صدمه نمی زند ، آتش سوزی راه نمی اندازدو نظم جامعه رابه هم نمی زند.
فکر نکنم عمرمون قد بده 25 سال دیگه اخرشم ببینیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
آخر آخرش رو لازم نیست ببینی، کل قضیه دو ۳ سال دیگه رو می شه
امیدوارم صحبت ایشان در مورد آن ۳ نفر صحیح باشد چون شما را نمی دانم ولی من به روز قیامت خیلی اعتقاد دارم و امیدوارم فرجام خوب در انتظارمان باشد
و حق بی گناهی که جز خدا پشت و پناهی ندارد بر گردنمان نباشد
کاش اون سه نفر جوان که در آبان فریب خوردن رو بهشون تخفیف میدادین و در عوض مفسدین و جاسوسان بزرگ رو اعدام میکردین. مهدی جهانگیری مهدی رفسنجانی و حسین فریدون رو جای اون سه تا اعدام کنید. میشه؟
پاسخ ها
قشقایی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
پیشنهاد جالبی است ولی حداقل اعدام نکنم
ناشناس
| Germany |
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
آره آنها فریب خوردن که به علت گرسنگی به خیابان آمدند باید در خانه می‌ماندند و غصه میخوردند
من که ترسیدم دیگه اعتراض نمیکنم
حقوق یک میلیون وهشتصدبدون بیمه تز
سرم هم زیادتراست
پاسخ ها
مصطفی
| Germany |
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
همیشه اعتراض کن، نترس کسی برای اعتراض هیچ کاری نداره، ولی هیچ وقت در بانک آتیش زدن،غارت فروشگاه های بزرگ ، و خیابون و ماشین ها رو آتش زدن و شیشه شکستن ها شرکت نکن،. اون وقت اگر کسی بهت گفت بالا چشت ابروه حق با شماست
مدارا با معترضان اتش زیر خاکستر تقابل خشونت امیز را به خاموشی می کشاند بهتره اعدام و اعتراض یکجا جمع نشود چون تکرار روند تاریخی و خسونت را نهادینه خواهد ساخت و هزینه سیستم بیشتر و نهایتا با ورود نیروهای تقویتی احتمال دارد شیوع یابد
ترکمنچای نیست بلکه ترکمنچای 2 است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
ترکمن چین
کل ماجرا را با اعدام این سه تا بچه میخواهید ماستمالی کنید!
خبر "حکم جهانگیری " و متن در خصوص شیوع کرونا. کمی دقت کنید.
ببخشید من کاری به اینکه موسوی مجد خیانت کرده یا نه ندارم میخوام بدونم اصلا دادگاهی براش بوده یا مستقیم حکم اعدام دادن . من که یادم نمیاد دادگاهش رو. دوما این آقا دو سال پیش دستگیر شده بعد جرم اولش لو دادن اطلاعات سردار سلیمانی بوده. مهم نیستا فقط جهت روشن شدن پرسیدم
تبليغ سريال آقازاده در اين صفحه حاوي عكس خانم بازيگر مشهور ايراني ( نيكي كريمي ) است كه بخش قابل ملاحظه اي از مو و گردن او پيداست و حدود شرع را رعايت نكرده است. از سايت تابناك كه حدود شرعي را رعايت مي كند ، انتظار مي رود چنين تصوير تبليغي را بكار نبرد. با تشكر
وای منکه دیگه خیلی ترسیدم از این به بعد دیگه هیچ نوع اعتراضی نمیکنم
کلا با اعدام مخالفم،نمدونم به نظرم و به مخیلم نمیره که این آدمیزاد بخواد با این عقل ناقصش ، حق داشته باشه هم نوع خودش رو اعدام کنه
به نظر من چین بهترین دوست ایران است. کسانی که علیه روابط با چین کامنت می گذارند بدانند که در مسیر دشمن حرکت می کنند.
نه به اعدام سیاسی!
افرادی که اعتراض به حکم اعدام این ۳نفردارند،ایاآبان ماه واختلال درنظم وامنیت ۸۵میلیون براشون ارزش ندارد،حکم الهی بایداجراشودتا هم سلامت وهم امنیت جامعه تضمین ،وهم کسی جرئت نداشته باشد،امنیتی که شهدا باخونشان فراهم کردند،بخطربیفتد
سلام ریاست محترم قوه قضایی لطفا از اعدام این سه جوان بگزرید رافت اسلامی اثرش بیشتر از اعدام هست
سلام ریاست محترم قوه قضایی لطفا از اعدام این سه جوان بگزرید رافت اسلامی اثرش بیشتر از اعدام هست
#اعدام_نکنید
نه عزیز من چه حکم اعدامی اختلاس گر که حکمش اعدام نیست اختلاس گر حکمش رفتن به کانادا وخوشگڌرانیه یا نهایتش واسه فریب اڌعان مردم میفرستنش هتل زندان
فراموش نمی‌کنیم زمانی که مردم امریکایی به مغازه ها و اموال مردم و دولت و آفیس‌های پلیس حمله میکردن بهشون لقب معترضی که دنبال حقشون هستند میدادید ولی سه جوانی که برای گرفتن حقشون و از روی بی‌پولی و فقر و اقتصاد بد اینکارها رو کردن لقب اغتشاشگر دادید و قصد اعدام کردنشون رو دارید.
جالبه طرف از سال 98 تمام کارایی که کردو تو گوشیش ذخیره داشت به اینم فکر نکرد که حافظشو پاک کنه تا اگه یه روزی دستگیر شد مدرک نداشته باشن؟!!
از تابناک متشکرم.
نفرات اصلی اغتشاشات!؟ اونوقت بعداً گوشی سرقت میکردن این نفرات اصلی؟؟
امیرالمؤمنین علیه السلام: اَلظُّلْمُ جُرْمٌ لاَ یُنْسَى .. ظلم جرمی است که فراموش نمی شود.
قَالَ رَسولُ الله (صَلَّ اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِه)ِ: إِیَّاکُمْ وَ اَلظُّلْمَ فَإِنَّ اَلظُّلْمَ ظُلُمَاتٌ یَوْمَ اَلْقِیَامَةِ . از ظلم دوری کنید چرا که ظلم باعث تاریکی ها و ظلمت های روز قیامت خواهد شد.
با سلام، با توجه به اطلاعاتی که از جنایات ایشان خواندم حکم اعدام سه نفر فکر می کنم لازم باشد.
متاسفانه هم مردم عزیز و هم مسئولین قضائی دارن همه چیزو باهم قاطی میکنن
وای از آه پدر ومادر اینا بترسید
تیتر زده حکم مهدی جهانگیری متن اومده راجع به کرونا گفته ؟!
نه اعدام رای میدم
کمی مطالعه بفرمایید برای اختلاس و مفاسد اقتصادی بارها حکم اعدام صادر شده و مجدد صادر می شود.
مگه رهبری نگفتند میشه برابعصی ها رعفت اسلامی و بخشش در نظرگرفت حالا خواهشمندیم اگ امکانش هس برا این سه جوان فریب خورده هم بخشش ورعفت اسلامی در نظر بگیرید.....
این سه جوان باید اعدام شوند من موافق اعدام این سه تا جوان کودن و احمق و آشوبگر و پلید هستم این ها جاسوسان آمریکاست غلط می کنند آشوبگری می کنند لعنت بر این سه جوان باید اعدام شوند تا درس عبرتی برای دیگران شود
کی بشه این یه سال اخر هم تموم بشه بره البته معلوم نیست بعدی هم دلسوز مملکت باشه
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم