بازدید ۷۳۰۶۶
حسین مدرس خیابانی خبر داد
بر اساس سیاستگذاری‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و هماهنگی‌های به عمل آمده با خودروسازان، فروش ویژه ۲۵ هزار دستگاه خودرو شامل ۱۵ هزار دستگاه خودرو‌های گروه صنعتی ایران خودرو و ۱۰ هزار دستگاه خودرو‌های تولیدی گروه خودروسازی سایپا، در ایام عید سعید فطر صورت خواهد پذیرفت.
کد خبر: ۹۸۰۰۵۶
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹ 22 May 2020
 

ضوابط فروش ۱۵ هزار خودرو ایران خودرو و ۱۰ هزار خودرو سایپا در ایام عید سعید فطر اعلام شد

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با تشریح ضوابط فروش ۲۵ هزار دستگاه خودرو در ایام عید سعید فطر گفت: شرایط خاصی در ضوابط فروش و اولویت‌های تحویل در نظر گرفته شده تا بتوان خودرو را تنها به مصرف‌کنندگان واقعی فروخت و تقاضای کاذب را حذف کرد.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ حسین مدرس خیابانی در جلسه کمیته خودرو که به منظور بررسی نحوه فروش خودرو در ایام عید سعید فطر برگزار شد، با اشاره به سیاست‌های ابلاغی ریاست محترم جمهوری به وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ساماندهی بازار خودرو گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای اجرای سیاست‌های دولت، برنامه‌ریزی‌های منسجمی را برای ساماندهی بازار خودرو طراحی کرده که محور اصلی آن افزایش تولید به منظور پاسخگویی بهینه به تقاضای موجود در بازار است، اما در کنار آن، با مجموعه سیاست‌های تعریف شده، نظارت کافی صورت خواهد گرفت تا علاوه بر ساماندهی موضوع ثبت‌نام فروش و تحویل، زمینه برای عرضه مستقیم محصولات به مصرف‌کنندگان واقعی و حذف تقاضای کاذب از بازار خودرو نیز فراهم شود.

ضوابط فروش ۱۵ هزار خودرو ایران خودرو و ۱۰ هزار خودرو سایپا در ایام عید سعید فطر اعلام شد

وی افزود: بر اساس سیاستگذاری‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و هماهنگی‌های به عمل آمده با خودروسازان، فروش ویژه 25 هزار دستگاه خودرو شامل 15 هزار دستگاه خودروهای گروه صنعتی ایران خودرو و 10 هزار دستگاه خودروهای تولیدی گروه خودروسازی سایپا، در ایام عید سعید فطر صورت خواهد پذیرفت.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در این دوره از فروش‌های خودروسازان، شروط محکمی برای ثبت‌نام کنندگان در نظر گرفته شده که بر اساس آن، ثبت‌نام کنندگان علاوه بر شرایط اختصاصی، باید ظرف 36 ماه گذشته هیچگونه خودرویی خریداری نکرده و پلاک فعال به نام خود داشته باشند.

وی با تاکید بر سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر حذف دلالان از بازار خودرو و توجه ویژه نسبت به فروش خودرو به مصرف‌کنندگان واقعی تصریح کرد: پیش‌ ثبت‌نام و به روزآوری اطلاعات از روز یکشنبه چهارم خردادماه به مدت ده روز ادامه خواهد داشت و در نهایت ثبت نام قطعی از طریق سایت فروش خودروسازان به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت، ضمن اینکه شرایط سختگیرانه‌ای در ضوابط فروش و اولویت‌های تحویل در نظر گرفته شده تا بتوان خودرو را تنها به مصرف‌کنندگان واقعی فروخت.

مدرس خیابانی با بیان اینکه مراحل قرعه کشی با حضور مراجع نظارتی توسط خودروسازان صورت خواهد پذیرفت و اسامی منتخبان در این فرآیند نیز رسما منتشر خواهد شد، گفت: ضوابط فروش به گونه‌ای تعیین شده که به هیچ عنوان خریدار خودرو، حق فروش وکالتی را نداشته و خودروی فروخته شده نیز قابل صلح نیست؛ این در حالی است که اگر در هر یک از مراحل فروش، تکمیل وجه، تحویل خودرو و حتی هر بازه زمانی پس از تحویل خودرو مشخص شود که خریدار از ضوابط تعریف شده عدول کرده و سیستم‌های نظارتی تخلفات را کشف نمایند، علاوه بر اینکه امتیاز خودرو از وی سلب خواهد شد، خودروی وی توقیف شده و مطابق با قانون با آن برخورد خواهد شد.

وی اظهار داشت: هیچ گونه محدودیتی در ثبت نام بر اساس ضوابط وجود ندارد و مردم نگران نباشند، چون در یک هفته مهلت تعیین شده و می‌توانند در مهلت مقرر، برای ثبت نامه مراجعه نمایند، اما تقدم یا تاخر ثبت‌نام هیچ گونه تاثیری در فرآیند قرعه‌کشی نخواهد داشت؛ به این معنا که تحویل خودرو بر اساس قرعه‌کشی تصادفی و سایر ضوابطی خواهد بود که کمیته خودرو تعیین خواهد کرد.

فروش با نرخ قطعی؛ سند در رهن کارخانه

مدرس خیابانی گفت: هفت محصول سایپا و چهار محصول ایران خودرو در این فروش حضور خواهند داشت و با نرخ قطعی، محصولات خود را به فروش خواهند رساند؛ ضمن اینکه سند در رهن کارخانه باقی خواهد ماند و در عین حال، فروش وکالتی خودرو نیز متوقف خواهد شد که به این منظور، هماهنگی‌های لازم با قوه قضاییه، دادستانی کل کشور و سازمان ثبت اسناد صورت خواهد پذیرفت.

وی اظهار داشت: در عین حال، هر خودروی صفر کیلومتری که در فرآیند فروش تحویل مشتری می‌شود، حداکثر باید ظرف سه ماه برای استفاده از گارانتی به خودروسازان مراجعه نماید؛ در غیر این صورت خودرو مصداق احتکار محسوب شده و برخوردهای قانونی با آن صورت می‌گیرد.

مدرس خیابانی گفت: ممکن است وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراحل بعدی، اولویت‌بندی‌هایی را نیز برای تحویل خودرو در نظر گیرد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: علاوه بر ضوابط فروش که شفاف در زمان ثبت‌نام بر روی سایت خودروسازان درج شده و متقاضی باید در هر یک از مراحل، ضوابط در نظر گرفته شده برای فروش را در سامانه خوداظهاری نماید.

خودروی صفر کیلومتر، حق خروج از کارخانه بدون نصب پلاک را ندارد

وی اظهار داشت: به موازات فروش، حلقه‌های نظارتی و کنترلی بازار همچنان بدون وقفه و با قدرت بیشتری عمل خواهند کرد و اجازه تخلفات را نخواهند داد، به نحوی که پارکینگ‌های محل نگهداری خودروها تحت کنترل خواهند بود و متخلفان زیر ذره‌بین دستگاه های نظارتی قرار خواهند داشت؛ ضمن اینکه با هماهنگی پلیس راهور ناجا، خودروهای صفر کیلومتر متعلق به خودروسازان، حق خروج از کارخانه بدون نصب پلاک را ندارند و به موازات، از تردد خودروهای فاقد پلاک در معابر شهری و محورهای برون شهری نیز جلوگیری خواهد شد.

بر اساس این گزارش یادآور می شود که دو روز پیش از سوی وزارت صمت اعلام شد: پیرو برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ساماندهی بازار خودرو، در خصوص فروش‌‍ و پیش‌فروش محصولات دو خودروساز کشور، به اطلاع کلیه متقاضیان خرید خودرو میرساند هر گونه ثبت‌نام در طرح‌های فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش خودرو، صرفا از طریق سامانه اینترنتی فروش شرکت‌های خودروساز انجام می‌پذیرد؛ بنابراین، با توجه به تغییر شیوه ثبت‌نام، شرکتهای خودروساز زمان و نحوه ثبت‌نام را متعاقباً از طریق پرتال رسمی خود، اطلاع‌رسانی خواهند کرد. گفتنی است در طرح جدید، احراز هویت قطعی متقاضیان صرفاً پس از آغاز ثبت نام، ورود به سامانه اینترنتی فروش خودرو شرکت و سپس هدایت به سامانه "امتا" از طریق سامانه خودروسازان معتبر است. بدیهی است در حال حاضر و پیش از زمان اعلام شده ورود مستقل به "امتا" فاقد وجاهت است.
 
بیشتر بخوانید:

جریمه در انتظار مالک خودرویی که احتکار شده است

سید یاسر رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در گفت‌وگوی ویدئویی با بخش خبری ساعت 21 تلویزیون اظهار کرد: با اعلام شفاف و صریح وزارت صمت، دست ما نیز برای برخوردهایی که مدنظر داشتیم باز شد.

وی گفت: طبق اعلام وزارت صمت،‌ وجود خودروی بدون پلاک از نگاه ما احتکار است و خودرویی که پنج تا شش ماه از فروش آن توسط خودروساز می‌گذرد، به این معناست که مالک خودرو احتیاجی به آن ندارد؛ بنابراین مالک حدود 15 درصد قیمت خودرو جریمه خواهد شد و موظف است طبق قیمت قانونی که ستاد تنظیم بازار توسط شورای رقابت اعلام می‌کند،‌ خودرو را با قیمت مشخص در بازار و با نظارت همکاران ما بفروشد.

رایگان در پاسخ به این که تکلیف افرادی که خودروی بدون پلاک دارند چیست، گفت: از نگاه ما خودرویی که چند ماه از وجودش در پارکینگ می‌گذرد،‌ بلااستفاده است. در غیر این‌ صورت، هموطنان باید به‌ سرعت برای پلاک‌گذاری اقدام و مالکانی که چند خودرو دارند هرچه زودتر آنها را در بازار عرضه کنند تا شامل برخوردهای سختگیرانه‌ای که در روزهای اخیر آغاز شده و انتظار مردم است نشوند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶۰
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
یک سیوال....اگر خریداری خودرو خود راتحویل گرفت وپلاک کرد وتمام ضوابط را مراعات کرد اما در طول استفاده در طول سال اول خدایناکرده برایش گرفتاری پیش بیاید وبه پول خود نیاز داشته باشد.ایا از لحاظ شرعی وحقوقی میتوان دارایی شخصی ان فرد را بلوکه وغیر قابل فروش کرد
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
کاملا مشخصه که با این طرح منافع دلال ها به خطر افتاده و همه به دنبال اشکال وارد کردن به طرح هستند
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
خب برای همین دارن اولش شرایط رو میگن. کسی که میدونه ممکنه به پولش احتیاج داشته باشه نخره
ناشناس
| United States |
۰۷:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
رضای عزیز وگرامی منظور من فردی ست که با پس انداز مختصر خود خودرویی ثبت نام میکند تا اسفاده کند اما بهر علت گرفتار میشود مثلا خدایناکرده بیمار میشود وبه پول نیاز پیدا میکند ایا نباید امکان استفاده از فروش دارایی شخصی خود را داشته باشد؟؟؟چرا فکر میکنید همه دلا ل واسطه هستند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
بله، چون حد زمان برای گرو نگهداشتن سند شرط نشده ، با همین گونه معاذیر هم سند قابل قانونا استخلاص است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
آفرین انشالله که قدمی باشد در راه قطع نمودن دست دلالان کاش برای مسکن هم تدبیری بشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
یک بار متن بالا را بخوانید بعد آفرین بگویید وقتی نمایندگی و مدیر عامل و ..... در ثبت نام 6000 خودرو دخالت داشتند حالا مشکل سیستم ثبت نام بود که عوض می شود در ضمن این سیستم با مسکن مهر و مسکن ملی سال ها در حال اجرا است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
سلام
کسانی که فکر میکنن به پول فروش خودرو تحویلی نیاز دارن به ماشین نیاز ندارن به سود نجومی فروش نیاز دارن پس شرعا وعرفا وخوهشا برای خودرو ثبت نام نکند
ناشناس
|
France
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
کاش برای خونه ارز سکه هم همین کارها رو میکردید که دست دلال ها کوتاه بشه از همه چیز
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
دست از اقدامات نمایشی بردارید.
کسانی که سال ۹۷ ثبت نام کردند هنوز خودروهایشان را تحویل نداده اند ان وقت به چه دلیلی خودرد خارج از نوبت و صف باید به عده ای بدهند ؟؟؟؟
۲۵۰۰۰ خودرو در انبارها بوده و ادعا میکردند خودرو ندارند؟؟؟؟؟؟؟؟
قرعه کشی راه انداخته اید؟؟؟؟؟؟؟؟
تاسف داره از سایت شما که با اوضاع اقتصادی خودروسازان ایراد نمی گیرید به انها که تعهدات قبلی شان را انجام نداده میخواهند خودروهای جدید با ۱۰ خوان رستم ثبت نام را طی کنند و خودرو ثبت نام کنند!!!.
چه پولی از قرعه کشی در حساب ها میماند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من ۱۰۰ در ۱۰۰ مخالفم چون خودروسازان کلی تعهدات انجام نشده دارند و سفارش جدید و خارج از عرف و بدون صف به عده ای تحویل دادن درست نیست.
...یکسال اخر دولت پرحاشیه و نابسامان
آشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
باید به هر خانواده حداکثر یک خودرو داده شود نه بیشتر
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
این عالی است و جای تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
قبلی ها هم از این بیشتر شرط گذاشتند دیدیم فساد شد
پاسخ ها
فریبا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
این دسته چک قضیش چیه به خدا قشر ضعیف جامعه دسته چک ندارن
اشکان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
و این چرخه همچنان ادامه دارد ... دوبرابر شدن قیمت ... بعد زندان و اعدام یه عده سلطان ... بعدش کاهش ۱۰ ، ,۲۰درصدی قیمتها و سپس ملت همیشه در صحنه برای خرید در صف ... کی می‌خوایم یاد بگیریم نمی‌دونم ... اما از ماست که برماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
به جای این مسخره بازیا واسه ماشین برین دلار رو بیارین پایین.قیمت اجناس 5 برابر شده اصلا تو عمرتون رفتین بازار خرید کنید؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
شما فکر کن همه اینها کارها را انجام بدهند. فقط حرف، عمل صفر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
اگر روز اول ظرفیت پر شد چی؟ اگر بیش از۲۵ هزار نفر ثبت نام کردند پول مردم را کی پس میدن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
در شرایط عادی این خودروسازان حتی 10 خودرو هم در روز نمی توانند بفروشند اول باید خودرو را کالای سرمایه ای کرد و دلالی ایجاد کرد تا مردم حمله کنند
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
یعنی چی؟

پلاک فعال داشته باشد و در سه سال ماشین نخریده باشد؟
.اونی که هیچوقت ماشین نداشته و هیچوقت پلاک نگرفته چی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
برو با دقت یکبار بخون.
ناشناس
| Germany |
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
برادر میگه پلاک نداشته باشه! حواست کجاست؟؟
رجبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
این شرایط فروش اگر به نتیجه مطلوب یعنی حذف بازار سیاه خرید و فروش خودرو صفر تولید داخل بیانجامد باید دائمی شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
باید هر خانواده فقط یک خودرو باشه -نه بعضی ها 5تا ویک خانواده یکی هم نداشته باشه اولویت اونا باشن که ندارند وباید امتیازشون حفظ بشه تاموقعی که بتوانند بخرند فرمول به این سادگی کمی همت می خواد
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
25000 خودرو پیش فروش محصولات شاهکار این دو شرکت!!!!!!!!!!
۲۵۰۰۰ خودرو کم نیست ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اگر کیفیت محصولات این شرکتها خوب بود چه میکردند !!!!!!!!!!!!!!
این دو خودرو ساز در حالت عادی در پیش فروشهایشان چه قدر میفروختند که الان در شرایط ویژه میخواهند ۲۵هزار عدد بفروشند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تاسف دارد که بازاری مصنوعی جذاب برای محصولات فوق استاندارد این دو شرکت راه انداخته اند!!!!!!
اقای روحانی تشکر
تقی معمولی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
واویلا چقد خشن
اونی که کارش احتکار باشه به لطف بندها وتبصره های شما
راه دور زدن این قانون ها رو پیدا میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
کاش قوانینی مشابه نیز برای خرید وفروش مسکن اعمال گردد تا شاید بسیاری از مستاجران بتوانند صاحب خانه شوند وبنوعی مافیای مسکن دست از این نیاز روز افزون مردم بردارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
با سلام
مصرف کننده های که قصد تعویض خودرو قدیمی خود رو دارن و می خوان خودرو جدید خریداری کنن، نمی تونن ثبت نام کنن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
نکنه معجزه شده و یک شبه این همه خودرو با جهش تولید شده ایا نباید قوه قضائیه و آقای رئیسی از خودروسازها بپرسند این خودروها کجا بوده و چرا تا حالا ارائه نشده اند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
این حرفها را که کنار خبرهای پرونده سلطان خودرو قرار میدم خنده ام میگیره.
بیچاره مردم...
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
بدو بدو
بدو بدو
حراجش کردم
بدو بدو
تا تمام نشده
بدو بدو ثبت نام
بدو بدو خداتومان پول هم باید بدی
اگر کم اوردی از وام یک میلیونی دولت هم میتوانی برای کمبودش کمک بگیری
بدو بدو
خودرو مفت مفت شد حراجش کردم
زنبورک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
اگر درحد حرف نباشه خوبه.
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
خوب این 15 هزار تا خودرو تا حالا کجا بودن؟
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
یک ایراد قانونی وجود دارد خودرویی که وجه آن بعد از قرعه کشی کامل پرداخت شده چگونه سندش در رهن است؟!!!!!
این عمل غیر قانونی و خلاف نفس مالکیت است.خودرو قسطی که نیست در رهن بماند.!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
کاملا صحیح خودروی که کامل پول پرداخت میشه و تسویه یعنی صاحبش خودتی میتونی بفروشی آتیش بزنی مال خودته
چون تسویه شده و باید اینجور باشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
این شرط فروش است. شما میتوانی نپذیری!!!
ناشناس
|
Israel
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
کسانی که ماشین دارند معمولا ماشین مجدد میخرند و با فروش ماشین فعلی
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
چه محصولاتی هست؟
فریدون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
روز بخی ، جناب تابناک چند سئوال داشتم :
۱– در حال حاضر چه تعداد پیش خرید قبلی در ایران خودرو و سایپا هنوز تحویل نشده و با چه قیمتی قرارداد بسته شده ؟

۲– تولید روزانه ایران خودرو و سایپا چند دستگاه می‌باشد؟

در نهایت تبریک به هموطنان امیدوار و مطیع ، اینهمه بلا این شرکتها سر مردم و مملکت آورده اند. ولی همچنان مشتاقانه آماده پیش خرید هستند . یک مثال در مورد بلا دارم

بمن یک شرکت تولیدی تولیدی اتومبیل در دنیا نشان بدهید که هر سال تولیدات به نسبت سال قبل پیشرفت نکرده باشد
ولی در ایران درست عکس است پراید تولید سال ۹۹ نسبت به تولید سال ۸۷-۸۸ از تمام جهات بجای پیشرفت
کاملا پس رفت داشته
بعد از چهل سال از انقلاب بجای اصلاح اشکالات تنها کاری که انجام شده تولید یک ماشین جدید آنهم با
تکنولوژی نیم بند خارجی بوده
خدا بخیر کند
ناشناس
|
-
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
ناشناس
|
France
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲

چقدر خوش بین هستین شما؟ ؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
خنده داره
باوجود اینهمه مقررات,باز سلطان خودرو داشتیم
تنها راه بازار خودرو,باز کردن مرزها وبرداشتن تعرفه هاست
تع فه صفر ونگرفتن هبچ عوارضی ازواردات
البته که مافیای خودرو قوی تر ازاین حرفهاست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
بسم الله

بایداین را اضافه کنید
هر کسی خودرو جدید می خرد باید با خودروی تحویلی هر ماه به مرکز هویت انطباق خودرو و با شخص مراجعه کند
یا اینکه در خودرهای جدید به جای سوئیچ از اثر انگشت شخص و خانواده درجه یک برای استارت استفاده شود و همچنین استارت توسط کارت هوشمند پلیس برای توقیف همه خودرو ها این چنینی به مدت حدا کثر ۲۴ ساعت فعال در ماه
این کار خیلی خیلی ساده است
همه دزگیر نصب کن ها و شرکت های دستگاه حضور و غیاب و خدمات هوشمند می توانند این کار را بکنند
اگر ایران خودرو و سایپا این کار را سخت می دانند دروغ می گویند

ما بچه های خاک پاک ایران قادریم تمام مشکلات کشور را حل کرده
اگر به رئیس جمهور و وزیران و مسئولان بر نخورد از جوانان مشورت بگیرند و از مردم کوچه و بازار و البته مبتکر ایده بگیرند
ریشه تمام مشکلات به راحتی آب خوردن حل می شود
اما فساد و رانت و مافیا نهادینه شده باید توسط بچه های با وجدان این مملکت و دلسوز ریشه کن شود این مشکل هم به راحتی آب خوردن نابود خواهد شد توسط جوانان خلاق و دلسوزان مملکت و تاکید می کنم با خلاقیت ان شا الله
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
واقعا چه دانشمندانی در کشور داریم!!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
یعنی چی پلاک فعال به نام خود داشته باشند ؟؟ منظور چیه ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
اگر بعد از نام نویسی قرعه کشی میشد خیلی بهتر بود اینها می خوان اول پول رو از دست مردم درارن بعد از قرعه کشی هم چند هفته ای مردم را سرکار بگذارند تا پول ثبت نام را پس بدهند و البته که تعداد ثبت نام ها خیلی بیشتر از این تعداد خودرو می باشد در صورت امکان هم به افراد خودرو اولی قرعه کشی صورت گیرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
چه پولی از قرعه کشی در حساب ها میماند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
با کلی کلنجار و بعد از ده ها بار تلاش ناموفق نهایتا موفق شدم در یکی از پیشفروشهای عادی ایرانخودرو(تحویل یکساله) ثبت نام کنم درحالی که نه پلاک فعال داشتم ونه ثبتنامی پیش از آن کرده بودم. حال انصاف نیست من یکسال منتظرباشم تا نوبتم فرابرسه درحالیکه عرضه خارج نوبت و بدون صف صورت گیرد.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
منی که پلاک جاری رو وانت دارم چیکار باید بکنم ؟ بالخره یه سواری لازم دارم خب
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
به این میگن اشرافی گری! نمیشه؛ نمیشه آقاجان!!!
بینام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
خب نمیدونم این چه نوعه فروشه ما ک ماشین نداریم داشتیم فروختیم اون موقع پلاک به ناممون بود ولی سه سال نگذشته برا همین همسرم نمیتونه ثبت نام کنه. از طرفی منم بخوام ثبت نام کنم چک به نام خودم ندارم کلا موندیم بگین نمیخوایم بدیم با این پیشنهادا اخه همه ادمای بالای 18 سال چک دارن
احسان باقری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
سلام من راننده تاکسی هستم ایا پلاک ت تاکسی پلاک فعال حستب میشه یا نه ؟آیا راننده تاکسی نمیتونه ماشین شخصی داشته باشه چقدر ما بدبختیم ؟
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
با سلام.
در شرایط قید شده موعد تحویل سه ماه از تاریخ نهایی شدن چک است و نه سه ماه از تاریخ مبلغ ودیعه اول. سوال اینجاست که تاریخ نهایی شدن چک چه زمانی است و واقعا کی خودرو را تحویل می گیریم؟؟؟ و سوال دوم اینکه تاریخ قرعه کشی کی است؟؟؟؟ و اگر خودروسازی که بالاخره نصف مبلغ را گرفته و در حساب دارد دلش بخواهد قرعه کشی را تا مدت ها عقب بیندازد چه مرجعی مدافع حقوق مشتری است؟ ممنون می شوم پاسخ داده شود.
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
سلام
هر نفر به طور متوسط 40 میلیون پول میده به شرکت که حدودا یک ماه طول میکشه تا بهش پس بدهند
اگه برای هر ماشین، 50 نفر شرکت کنند و پول بریزند
با سود 25 درصد، از هر نفر یک میلیون تومان سود گیرشون میاد
پس 50 تا یک میلیون گیرشون میاد و یکی هم 40 میلیون
در اصل 90 میلیون میگیرند و یک ماشین 40 میلیونی رو تحویل میدن
پس ماشین رو ارزون نمیفروشن
محمدصادق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
«ثبت‌نام کنندگان علاوه بر شرایط اختصاصی، باید ظرف 36 ماه گذشته هیچگونه خودرویی خریداری نکرده و پلاک فعال به نام خود داشته باشند»
کاملاً دو پهلو اعلام کرده.. مسخره است. یعنی چی؟ 36 ماه باشه ماشین صفر نخریده باشه ولی پلاک فعال باید داشته باشد..
پس کسی که اصلا خودرو ندارد و پلاک فعال ندارد تکلیف اش چیست..؟؟!!! معمولاً هر کاری میخواهند بکنند دو پهلو صحبت می کنند که در مواقع لازم بتوانند به نفع خود شرایط را تغییر دهند. متاسفانه این ظلم به مصرف کننده در جامعه نهادینه شده.
rasool
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
سلام هنگام ثبت نام تیبا معمولی و تیبا ۲ رنگ آن به صورت پیش فرض مشکی انتخاب شده یعنی همین رنگ انتخاب میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
در مرحله نهایی ثبت نام عبارت "مشتری غیرفعال است" به چه معناست؟
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
سلام من راننده کامیون هستم
بازنشسته شدم کامیونم مونده
بهش گیر میدن یانه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
دوباره همون قضیه اس خودرو به دست ما نمیرسه، الکی میگن تعداد شرکت کننده زیاد بوده و در قرعه کشی اسمتون نیومده
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
با سلام و وقت بخیر
با توجه فرمایشات سرپرست صنعت و معدن
به هیچ عنوان خریدار خودرو، حق فروش وکالتی را نداشته و خودروی فروخته شده نیز قابل صلح نیست
با این وجود امتیاز خودرو از وی صلب میشود
الهذا در چند روز گذشته خیلی از اتفاقات افتاده که بعضی از دوستان به صورت وکالتی خودروی خود را فروخته و چند میلیون روی ان نوش جان کرده
خواهشن پیگیری کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۷
ایاکسی خودرو ثبت نامی ۹۰ روزه رو تحویل گرفته
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات 1400 محسن رضایی شورای شهر ششم نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری