بازدید 7378

انتقاد نادر قاضی پور از افزایش قیمت پیاز

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید دولت باید با اخذ تدابیر مناسب بسته های معیشتی ویژه ماه رمضان را در اختیار کارمندان قرار دهد زیرا حقوق های کنونی با توجه به نرخ تورم کفاف تامین زندگی را نمی‌دهد.
کد خبر: ۹۶۹۶۱۹
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷ 02 April 2020

انتقاد نادر قاضی پور  از افزایش قیمت پیاز

نادر قاضی پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت کاهش قیمت مواد غذایی، گفت: در کشورهای اسلامی با برنامه ریزی دقیق قیمت اجناس و کالاها را در ماه مبارک رمضان کاهش می دهند تا مردم توانایی مالی کافی برای خرید مواد پروتئینی و میوه جات را داشته باشند این در حالی است که در کشور ما قیمت کالاهای اساسی همزمان با ماه رمضان گران می‌شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید همزمان با حمایت از واحدهای تولیدی با نظارت دقیق، قیمت کالاها را کاهش داد، افزود: از آنجایی که سال جاری به نام سال"جهش تولید" نامگذاری شده است باید با حمایت از کارخانجات، از یک سو نیاز بازار داخل را تامین و از سوی دیگر زمینه صادرات به سایر کشورها را فراهم کرد.

ارزان شدن مرغ ناشی از کاهش مصرف و افزایش تولید است

وی به کاهش قیمت مرغ در روزهای اخیر به دلیل کاهش مصرف و افزایش تولید اشاره کرد و ادامه داد: آیا قیمت مرغ در ماه رمضان نیز در این محدود باقی می ماند یا به دلیل بی توجهی مسئولان و جولان سوداگران قیمت آن سربه فلک می گذارد.

روستاییان از 14 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی محروم بودند

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت باید با نظارت، مواد غذایی را با قیمت مناسب برای روزه داران تامین کند، اضافه کرد: در سال گذشته 14 میلیارد دلار ارز دولتی در اختیار دولت بود تا کالاهای اساسی را با قیمت ارزان در دسترس مردم قرار دهد، علیرغم تمام تاکیدات مبنی بر، تامین مواد غذایی مردم با مکانیسم کالابرگ الکترونیکی، اما دولت توجهی به این اصرارها نکرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه روستاییان از 14 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی محروم بودند، اظهار کرد: دولت باید مایحتاج مردم را با قیمت های مناسب تامین کند.

انتقاد از افزایش قیمت پیاز

وی با طرح این پرسش که چرا قیمت پیاز این قدر بالا رفت و پراید 30 میلیون تومان گران شد؟ تصریح کرد: دولتمردان باید با برنامه ریزی دقیق گوشت، مرغ، برنج، لبنیات و سایر اقلام خوراکی موردنیاز مردم را تامین و با قیمت ارزان در اختیار آنها قرار دهند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) باید سبدهای حمایتی به اقشار آسیب پذیر تحویل دهد، ادامه داد: دولت باید اخذ تدابیر مناسب بسته‌های معیشتی ویژه ماه رمضان را در اختیار کارمندان قرار دهد زیرا حقوق های کنونی با توجه به نرخ تورم کفاف تامین زندگی را نمی‌دهد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی