بازدید 2402

وزش باد و باران طی امروز یک شنبه در تهران

کد خبر: ۹۴۹۲۰۹
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱ 05 January 2020

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: تهران امروز آسمانی نیمه ابری و ابری با بارش پراکنده باران را دارد و از بعد از ظهر امروز وزش باد را در تهران خواهیم داشت. حداکثر دما امروز در تهران به ۶ درجه بالای صفر می‌رسد که نسبت به دیروز دو درجه کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش میزان، کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی کشور طی روز‌های آینده گفت: امروز یکشنبه از میزان شدت بارش‌ها در مناطق غربی کاسته می‌شود وبارش‌ها امروز در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و جنوب خواهد بود که این بارش‌ها را به شکل پراکنده در سواحل دریای خزر نیز خواهیم داشت که طبعا بارش‌ها در مناطق سردسیر به شکل برف و در مناطق جنوبی کشور به صورت رگبار و رعد و برق خواهد بود و در مناطق مستعد نیز بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه بیان کرد: امروز در مناطق شرق و جنوب شرق و بخش‌هایی از جنوب کشور نیز وزش باد شدید را پیش بینی می‌کنیم. فردا دوشنبه بارش‌ها به شکل پراکنده در مناطق شمال شرق و جنوب شرق کشور ادامه پیدا خواهد کرد و از اواخر وقت فردا دوشنبه این سامانه کشور را ترک خواهد کرد.

رفیعی درباره وضعیت جوی کشور طی سه شنبه هفته جاری نیز گفت: روز سه شنبه جوی پایدار بر روی کشور حاکم خواهد بود که این شرایط به تدریج سبب افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در کلان شهر‌ها و مناطق صنعتی خواهد شد. روز چهارشنبه انتظار داریم سامانه بارشی دیگری از سمت غرب وارد کشور شود که به ویژه در بعد از ظهر این روز سبب بارش پراکنده باران و برف برای مناطق غرب کشور خواهد داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از امروز بعد از ظهر (یکشنبه) تا روز سه شنبه بخش‌های مرکزی و شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و شرق دریای عمان مواج و متلاطم خواهند بود.

هوای تهران، دوشنبه به یک درجه زیر صفر می رسد

رفیعی همچنین درباره وضعیت جوی تهران گفت: تهران امروز آسمانی نیمه ابری و ابری با بارش پراکنده باران را دارد و از بعد از ظهر امروز وزش باد را در تهران خواهیم داشت. حداکثر دما امروز در تهران به ۶ درجه بالای صفر می‌رسد که نسبت به دیروز دو درجه کاهش پیدا می‌کند. حداقل دما امروز در تهران- مهر آباد به دو درجه بالای صفر رسید و پیش بینی می‌شود که فردا دوشنبه به یک درجه زیر صفر برسد.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه درباره سردترین و گرمترین مراکز استان‌ها گفت: سردترین مرکز استان امروز ارومیه با دمای حداقل ۶ درجه زیر صفر و بعد از ارومیه زنجان و شهرکرد با ۴ درجه زیر صفر و مراکزی مثل ایلام، اردبیل، اصفهان و تبریز دمای دو درجه زیر صفر را داشتند در حالی که گرمترین مرکز استان دیروز بندر عباس با دمای حداکثر ۲۷ درجه بالای صفر بود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
وب گردی