بازدید ۱۲۵۶۳۲
بررسی همه دلایل طرح موضوع «استعفای رئیس‌جمهور»؛
تحلیل دیگری وجود دارد که برخی عنوان می‌کنند، دولت برای وادار کردن ارکان نظام به مذاکره دوباره هر کاری می‌کند؛ یک بار چند هفته پیش در یکی از هفته نامه‌های اصلاح طلب تصمیم دولت برای گران کردن یکباره بنزین، دقیقا به همین موضوع ربط داده شد و این مساله را جزو تیر‌های آخر در چله کمان رئیس جمهور برای ایجاد اقناع جهت مذاکره دوباره خواند که البته خیلی در رسانه‌ها به آن پرداخته نشد.
کد خبر: ۹۴۴۴۹۴
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷ 16 December 2019

روز گذشته «عباس عبدی» فعال سیاسی اصلاح طلب در مصاحبه ای، زمزمه های غیر رسمی روزها و ماه های اخیر در مورد احتمال استعفای رئیس جمهور را رسمیت بخشید و گفت، او تنها کسی نیست که پیشنهاد استعفای «حسن روحانی» را مطرح می‌کند. او حتی فراتر از یک تحلیل را سند سخنانش قرار داد و گفت: «برای اولین بار در سطح برخی از وزرا، چنین ایده‌ای مطرح‌شده و دارند در مورد آن فکر می‌کنند؛ برای این‌که ببینند چه باید کرد.»

به گزارش «تابناک»؛ صحبت عبدی که برخی اصلاح طلبان هم پیشتر آن را مطرح کرده بودند و حتی برخی چهره های تندروی جریان اصولگرا نیز در دو سال گذشته، مباحثی نظیر آن را عنوان می کردند، این بار کد هم دارد؛ آن هم اشاره به تصمیم برخی وزیران و حتی معاون اول رئیس جمهور در این خصوص می کند که البته با گذشت دو روز هنوز آنها در قبال این موضوع واکنشی نشان نداده و موضعی در پیش نگرفته اند.

البته خوب است که یاد. آور شویم، رهبر انقلاب یک بار سال گذشته طی سخنانی پاسخ چنین رویکردهایی را داده اند و آن را بازی کردن در زمین دشمن خوانده اند. ایشان در این خصوص عنوان کرده بودند، «بعضی‌ها جوری حرف می‌زنند، جوری اقدام می‌کنند که به اسم این‌که می‌خواهیم اوضاع را درست کنیم ... در نقشه دشمن کار می‌کنند، خودشان ملتفت نیستند. این‌هایی که خطاب می‌کنند به دولت که باید دولت برکنار بشود و از این قبیل حرفها، دارند در نقشه دشمن کار می‌کنند. نخیر، دولت باید با قوّت سرِ کار بماند، کار‌ها را باید این دولت انجام بدهد.»

آیا روحانی از ریاست‌جمهوری استعفا می‌کند؟!

با وجود این، این خط روز گذشته باز هم توسط عباس عبدی و عبدالله ناصری از سر گرفته شد و این دو در مصاحبه و یادداشتی جداگانه به چند و چون و چرایی این موضوع پرداختند. عبدی در همین خصوص نوشت: «اگر هدف شما از این حملات و کارشکنی‌ها تغییر دولت نیست و آن را مطلوب نمی‌دانید، پس اساسا چرا انجام می‌دهید؟ چون فرض عقلایی این است که شما در پی تحقق این هدف هستید. اتفاقا همین را بار‌ها و بار‌ها گفته‌اید. اینکه یکی از شما پایین کشیدن هر چه سریع‌تر رییس‌جمهور را وظیفه خود می‌داند، یا دیگری دنبال مجلسی است که با قدرت او را استیضاح کند، همه نشانه‌های مطلوبیت این هدف برای شماست. خوب حالا اگر با شیوه کم‌هزینه‌تری این هدف محقق شود، چه ایرادی دارد و چرا از آن استقبال نمی‌کنید؟»

وی یادآوری کرد: «برخی از آنان خود را به کوچه علی‌چپ می‌زنند و می‌گویند روحانی باید تا آخر ادامه دهد و مسئولیت کارهایش را بپذیرد. خب! اگر شما معتقدید این سیاست‌ها نادرست است و به نفع جامعه نیست و به همین علت اینقدر چوب لای چرخ آن می‌گذارید، چه معنایی دارد که حتی یک روز بیشتر ادامه پیدا کند؟ چه استدلال پوچی است که باید تا پایان ادامه دهد و مسئولیت کارهایش را بپذیرد؟ خوب! پذیرفت یا نپذیرفت. چه نتیجه‌ای دارد؟ اگر بد است تا همین جا هم می‌تواند بد باشد و بپذیرد کافی است و اگر آن را خوب می‌دانید، پس تا هجده ماه دیگر هم همان راه را ادامه خواهد داد. احتمالا برای آنکه بدتر شود، چوب‌های بیشتری لای چرخش خواهید گذاشت تا بگویید، نگفتیم؟»

این تحلیل‌گر اصلاح طلب با بیان این موضوع که این چه سرّی است که پیشنهاد کناره‌گیری یا استعفا هم اینقدر حساسیت‌برانگیز است، گفت: «در همه جای دنیا تا این پیشنهاد ارایه شود مخالفان دولت استقبال می‌کنند. حتی مخالفانی که چوب هم لای چرخ دولت خود نمی‌گذارند، پس چرا در ایران حتی این پیشنهاد می‌تواند با عصبانیت مخالفان دولت مواجه شود؟ فقط در ایران است که اگر به کسی بگوییم از قدرت کنار برود او و توصیه‌کننده می‌شوند برانداز! واقعا در سیاست هم نوبریم! تا حالا می‌خواستند سر به تن او نباشد، حالا می‌گویند کنار رفتن بی‌کیفر نمی‌ماند و بعد هم برای اینکه دچار تعارض نشوند می‌گویند این‌ها قدرت طلب هستند و کنار نمی‌روند! این وضع محصول تناقضات بی‌پایان برخی گروه‌های سیاسی بی‌نام و نشان‌ است که در عین حال قدرت دارند. آنان تبعات دیدگاه‌های خود را هنگامی متوجه می‌شوند که از زبان دیگران بیان شود. پیش از آن، توجه چندانی به پیامد‌های نظریات خود ندارند.»

سعید حجاریان هم پیشتر در یادداشتی با تیتر اصلاح‌طلبی و مساله بقا، با مضر دانستن آنچه شکاف در حاکمیت خواند نوشت: «شاید، تمهید "حاکمیت یگانه" و پایان دادن به این معضل، از معبر استعفای رئیس‌جمهور و برگزاری همزمان دو انتخابات در اسفندماه سال جاری بگذرد تا نتیجتا، مجلس و دولتی‌ها همسو با روسای همسوتر بر مصدر امور قرار بگیرند.»

پس از مطرح شدن این موضوع یعنی «کناره گیری رئیس جمهور از قدرت» تحلیل های مختلفی در محافل سیاسی و رسانه ای مطرح شد. یکی از چهره های اصولگرا عنوان کرد، «رئیس جمهور باید بماند و در مجلس بعدی پاسخگوی آنچه کرده است، باشد.» برخی اصلاح طلبان هم در واکنش به طرح این موضوع یادآور شدند که اصولگرایان در مجلس بعدی به دنبال استیضاح رئیس جمهور هستند و برنامه ها در این خصوص دارند!

پایه عمده تحلیل هایی که در این خصوص ارائه شد، مبتنی بر گرایش ها و تمایلات سیاسی بود. آنچه به نظر می رسد ما را از واقعیات دور خواهد کرد و خیلی برآورد دقیق و نزدیکی نسبت به آنچه مطرح شده است، به ما نخواهد داد. در حقیقت اساس و پایه این مساله که خیلی آن را فرار از پاسخگویی و مسایلی نظیر آن خواندند را می توان در چند محور بررسی و کنکاش کرد و پیش روی مخاطبان و کنشگران سیاسی گذاشت.

برخی عنوان کردند که اصلاح طلبان نظیر آنچه اصولگرایان در سال های پایانی دولت احمدی نژاد کردند، به دنبال آن هستند که حساب خود را از دولت جدا کنند و با وارد کردن انتقادات نسبت به آنچه عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم است، خود را در وهله اول مهیای رقابت برای انتخابات مجلس یازدهم و در مرحله بعدی آماده حضور هرچه بهتر در مجلس دوازدهم کنند. این رسم و سیاق سیاسی بسیار بدی است که در سال های اخیر باب شده است.

در واقع باید اشاره کرد که اخلاق سیاسی زمانی در کشور نهادینه خواهد شد که هر جناح و جریان سیاسی نسبت به آنچه کرده است، مسئولیت پذیر باشد و تاوان آنچه خوب و بد بر جای مانده است را بپذیرد. این رویکرد برخی اصلاح طلبان که به بیان انتقادات تند از دولت پرداخته اند، طی روزهای اخیر با انتقاد برخی دیگر از اعضای این جریان مواجه شده است تا جایی که روز گذشته «غلامحسین کرباسچی» و «محمدرضا عارف» در روزهای قبل برخی دیگر از اعضای جریان اصلاحات در گفت و گوهایی تاکید کردند که اصلاح طلبان باید مسئولیت عملکرد دولت روحانی را بپذیرند.

تحلیل دیگری وجود دارد که برخی عنوان می‌کنند، دولت برای وادار کردن ارکان نظام به مذاکره دوباره هر کاری می‌کند؛ یک بار چند هفته پیش در یکی از هفته نامه‌های اصلاح طلب تصمیم دولت برای گران کردن یکباره بنزین، دقیقا به همین موضوع ربط داده شد و این مساله را جزو تیر‌های آخر در چله کمان رئیس جمهور برای ایجاد اقناع جهت مذاکره دوباره خواند که البته خیلی در رسانه‌ها به آن پرداخته نشد.

حالا برخی طرح موضوع استعفای رئیس جمهور در آستانه سفر حسن روحانی به ژاپن و دیدار با شینزو آبه نخست وزیر ژاپن که او را یکی از واسطان بین ایران و آمریکا می خوانند، تلاشی دیگر برای ایجاد اقناع در جهت مذاکره دوباره در رئوس نظام می خوانند. مساله ای که مشخص نیست تا چه اندازه می تواند به واقعیت نزدیک باشد، اما به هر حال یکی از تحلیل هایی است که برخی آن را از طرح مساله استعفا عنوان می کنند.

تحلیل سومی هم در این باره وجود دارد، مبنی بر اینکه مطرح شدن موضوعی استعفا، تلاشی برای کم کردن انتقادات به دولت و باز کردن راه و کاهش مقاومت ها در راه انجام امور است که این موضوع حداقل در تحلیل روز گذشته عباس عبدی خیلی جدی تر مورد اشاره قرار گرفته است. در حقیقت این نگاه اشاره به آن دارد که با انتقادات بی حد و حصر و فشارهای فعلی روحانی و دولتش نمی توانند کار را ادامه بدهند.

بر همین اساس عنوان شده که اگر قرار است تخریبی در ارتباط با دولت و آنچه به عنوان عملکردش می ماند صورت بگیرد، ضررش علاوه بر دولت و مردم به نظام هم خواهد رسید؛ پس یا باید چنین دولتی زودتر کنار برود و جا برای یک دولت هماهنگ تر باز بشود، یا منتقدان اجازه بدهند که دولت کار را پیش ببرد و بر اساس وظایف و اختیاراتی که دارد، نسبت به طرح ریزی و عملیاتی کردن تصمیماتش اقدام کند.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۶
در انتظار بررسی: ۸۴
انتشار یافته: ۱۶۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
آقا چرا می ترسید از این خارجی ها یاد بگیرید . موافقت کنید با برگزاری انتخاب زود رس برای همه خوب است و قطعا نتیجه خوبی خواهد داشت .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اون زمان که مجلس سوال از روحانی را به اجرا رساند رهبری ماتع از ادامه ی کار شدند و گفتند که دولت باید به کارش ادامه دهد به این معنی که از زیر مسئولیت شانه خالی نکند!
کمالخان
| Germany |
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ایران بیشتر از 20 مرکز تصمیم گیری داره وهیچ کدوم هم با هم هماهنگ نیستن
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
آقای حضرتی یکی از آن هزاران کشورهای مهد دمکراسی را می شود نام ببرید که آن حزب آزادانه هر چه بخواهد می گویند؟ آقای حضرتی فکر کردی ما بچه عوام هستیم مثل رای گیری انتخابات چشم بسته امثال شماها رای بدهیم تا برسید به منابع ثروت و قدرت هیچ عملکردی هم از شماها نخواهیم. بجای آن ما را وارد تنش ها با گروه های اصولگرا کنید؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
چون ملت به اصلاح طلبان رای نمی دهند بنده در انتخابات شرکت نمی کنند.
ناشناس
| Philippines |
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اقا جون چرا به بیراهه می روید با وجود تحریمهای سنگین امریکا دولت نمیتواند با اندازه کافی نفت بفروشد و پولش یا وارد نمیشود یا به سختی مقداری از ان وارد کشور میشود حالا چه این دولت چه دولتی دیگر اگرنخواهد مشکلاتش را با امریکا حل کند همین اش است و همین کاسه
ناشناس
| Romania |
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
پس بفرمایید لااقل سبزی بیارن تو مجلس پاک کنن که یکار مفید کرده باشند13:01
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
این اقا استعقا بده نفر بعدی هم بیاد همینه
کلا دیگه رای بی رای
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
آقای عباس عبدی من کاری به استعفای آقای روحانی ندارم اما اینکه شما هنوز به این درک نرسیده اید کلمه ای را که به غلط و عامدانه وارد اصطلاحات و صحبتهای مردم کرده اند و اکثرا هم بدون اینکه به عمق و ریشه کلمه پی ببرند ندانسته آنرا بکار میبرند شما آنرا در صحبتهای خود بکار میبرید و آن اینکه می فرمائید بعضی ها خود را به کوچه علی چپ می زنند از شما بعید است اینگونه صحبت کنید کوچه علی هیچوقت چپ نیست راست ترین کوچه و راه کوچه و راه علی است و لاغیر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اصلاح زلب بگه استعفا و...میشه خاین و وطن فروش و..‌
اصولگرا بگه استعفا و....میشه خوب و وطن دوست و...
عجیبه بد و خوب هم شده جناحی سیاسی!!
ناشناس
| Lithuania |
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
باوجودتبلیغات شبانه روزی مبنی برکاهش قیمت دلاروبازگشت ارامش به بازار ارز امروزدوباره دلاربه کانال ۱۳۰۰۰ تومان بازگشت !!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
امیدواریم ایشان هر چه سریعتر استعفا کنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
استعفا کیلویی چنده
ایشان این صندلی مبارک را به هیچ قیمتی از دست نمیدهند

صحبت از استعفا فقط برای بازار گرمی است
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
به دلیل هجمه همه جانبه دشمنان دانا و دوستان نادان و تعدد مراکز قدرت در ایران؛ استعفای روحانی هیچ تاثیری در بهبود اوضاع اجتماعی ؛ اقتصادی ندارد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
تعدد مرکز قدرت !!! دوست عزیز به این حرفت اعتقاد دار؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اصولا
قبول اشتباهات
و اعتراف به ناکارآمدی
و دادن استعفا
و عذرخواهی از مردم
اصلا معنا و مفهوم ندارد
ومسولان برای مردم مثل اش کشک خاله هستند !؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
الان وضع عراق با استعفای عادل عبدالمهدی بهتر شد
برخی از اطلاح طلبان فکر می کنند با استعفای دولت روحانی وشع بهتر می شود در حالی که این گروه به دنبال یک اعتراض دیگر و سوار شدن بر آن و اغتشاش و ناامنی هستند
این شیوه علاوه بر عقیم گذاشتن اعتراضات به حق مردم، باعث تخریب و نا امنی می گردد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
به حال ما فرقی ندارد

من رای نخواهم داد
پاسخ ها
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
رئیس جمهور و کابینه اش باید جوابگوی انچه کرده باشه ولی متاسفانه دولت یا با ملت حرف نمیزنه یا اگه هم حرف بزنه بعد مشخص میشه که حرفش واقعیت نداشته
زنبورک
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
درود بر شما. این نشون میده که شما به بلوغ سیاسی رسیدین،خداکنه تابناک هم به بلوغ سیاسی برسه و جرئت پیدا کنه نظرات مخالف رو که هیچ بار توهین و فحاشی ندارن منتشر بکنه.
ناشناس
| Canada |
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
محسن عزیز میشه بفرمایید دولت باید جوابگوی کدام کار اشتباه باشد؟ در اینکه این دولت و یا هر دولت دیگه باید پاسخگوی مردم باشه هیچ شکی نیست اما دولت زمانی می تونه پاسخگو باشه که سیاستی رو خود اتخاذ و اجرا کرده باشه. اگه نظر دوستان اینه که افزایش قیمت بنزین فقط و فقط کار دولت بوده، پس درک درستی از سیاست کشور ندارید بدون شک این دولت و مسئولان اون باید پاسخگوی تصمیمات اشتباه و یا کارهای اشتباهی که انجام دادن باشن اما مقصر دونستن دولت به تنهایی همن کار درستی نیست.
ناشناس
|
Romania
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
رئیس جمهور تو ایران نقشش مشخصه و اگه کسی اهل استعفا باشه اصلا نمیگذارند تایید صلاحیت بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
فقط پاسخگو بدون اختیار (اشتباهات راهبردی دیگرا و پاسخگویی رییس جمهور)
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
همین را کم داشتیم که جهانگیری سکاندار کشتی ایران در دریای پر تلاطم شود!
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
این که بد نیست!!!! برادرش رو هم می کنه معاون اول. برادر اقای روحانی هم میشه مشاور ارشد و ...بعد هم همه چی درست میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
استعفای روحانی چه دردی از مردم بدبخت را درمان می کند قیمت ها را کاهش می دهد توروم را مهار می کند ارزش پول ملی را افزایش می دهد هر فرد دیگری هم رئیس جمهور باشد وضعیت همین است باید از جیب مردم کسری بودجه را جبران کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اصلاح طلب ها همیشه دورو بودن و در ظاهر حرف های قشنگ می زنند ولی در عمل دنبال.....
babi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
این آقا اگه اجازه بدن دفعه بعد هم کاندید میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
منتظر برکناری هستیم ولی خودش به ابن راحتی ول نمی کند و باید مجلس اور برکنار کند
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
نه استعفا نمیده. این دولت عاشق قدرته برای در قدرت مانده هر کاری میکنه.
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
این پست ها را به راحتی بدست نیاورده اند که به راحتی استعفاء دهند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
تو چرا هی از چیز شکن استفاده می کنی برای ورود به اینترنت؟
نکنه از خارجی های مزد بگیری که روحانی رو بکوبی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
تو همه کشورهای پیش رفته وقتی دولت عملکرد خوبی نداره انتخابات زود هنگام برگذار می شه دیگه این دولت چغدر باید گل افشانی کنه تا انتخابات زود هنگام انجام بشه اخه این تابوی اشتباهی هست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
چقدر درسته
عمو قزوینی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
یه کم املای فارسی دوم اکابر تمرین کن تا چقدر و تابلو را چغدر و تابو ننویسی ، ببم جان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
تصمیم برای کنار گذاشتن روحانی را باید مجلس بگیرد ولی اگر روحانی خودش در این امر پیش دستی کند بایستی او را محاکمه کرد و ایشان باید پاسخگوی تمامی کوتاهی های صورت گرفته در این شش سال ریاست جمهوری خود باشند که واقعا بدترین سال های عمر ایران در چند دهه گذشته بوده.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
نه اینکه احمدی نژاد محاکمه شد به خاطر به خاک سیاه نشوندن مملکت و برباد دادن میلیاردها دلار ثروت ملی......
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اونوقت محمود چی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
خداکنه بخاطرخودش وملت هرچه سریعتراستعفابده معاونش هم جانشینش نشه وانتخابات زودهنگام برگزاربشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
کدام انتخابات ؟
حالتون خوش است ؟
اصلا ما انتخابات داریم ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
خداحافظ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ایشان از ابتدا این‌کاره نبودند ....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ایشان از ابتدا حقوقدان بودند، ببخشید منظور م این بود که سرهنگ بودند وملت هم نمیدانست ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
فقط مردم استعفا ایشان را می خواهند که با اشرافیتش مردم را به این روز حال انداخت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اگر روحانی و امثالهم اهل استعفا بودند. عجایب هفتگانه روزگار هشتگانه می شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
انتخابات زود هنگام، تا انشالله کار به جای باریکتر نکشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
گفتی ، انتخابات !!!!!!!!!؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
به همین سادگی مملکت رو نابود کرد حالا استعفت بده ، باید پاسخ بده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
خب استعفا مانع پاسخگویی نمیشه .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
به کی پاسخ بده؟ به مجلسی که در راس امور نیست ؟ همون بهتر استعفا بده بهتر
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اقا جون عامیانش میشه این که سیاست یک بام و دو هوا نمیشه.یا بقول تند روها دولت خیلی بد عمل میکنه که در اینصورت بهتره کنار بره و دولتی بیاد که بهتر کار میکنه و یا داره حداکثر تلاشش رو میکنه و خوب کار کرده که در اینصورت اینهمه کوبیدن دولت بعنوان توپخانه خط مقدم دشمن از داخل کشور به مصلحت نیست و باید دست دولت باز باشه تا هر اقدامی از جمله تصویب اف ای تی اف یا مذاکره رو انجام بده.راه سومی نیست برادر گرامی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
هم به دولت فشار وارد مي كنيد و هم از كناره گيري اش وحشت داريد. اجازه بدهيد در قبال پاسخگو بودن برنامه خودش را پيش ببرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
قدرت بخش غیر انتخابی این سیستم بر قدرت بخش منتخب مردم می چربد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
پرت و پلا نگو هر چی قدرته و ثروته دست دوستانت در دولت تدبیررررررره
ناشناس
| Germany |
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
انتخابی اش هم کاری ازش بر نمی آید. همگی «سعد آباد»‌نشین هستند
حرم زینبی ها هم امکان شرکت در انتخابات را ندارند. چه کسی اینهمه مال و منال دارد و حاضره خودشو برای مردم بزحمت بیاندازه؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
هر چی میکشیم از افکار افرادی مانند ناشناس 1349 هست .

واقعاً متأسفم برای کسانیکه هنوز نمی فهمند توی این مملکت چه خبره .
احمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
متأسفانه دولتی که هم سررشته امور از دستش خارج شده و هم در امور مربوط به اون دستهای آشکار و پنهان زیادی دخالت دارند، ماندنش بیشتر باعث بروز مشکلات پیچیده تر و سردرگمی امور ملت خواهد شد.
استعفای رئیس جمهور، کم هزینه ترین راه برای سامان بخشیدن به امور دولتیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
وقتی گروههای تندرو هر روز کارشکنی کرده و در داخل خطوط قرمز تعیین شده هم امکان پیشبرد هیچ کاری نیست بهتره استعفا بدند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
تا الان 10 با استعفا داده
می شود 11 بار
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اگه استعفا باب بشه انوقت این دومینو از بالا به بالاتر و پایین تر هم سرایت خواهد کرد و امری بدیهی در کشور خواهد شد و روحانی هم انتظار خواهد داشت تا دیگران مورد نظر او هم استعفا کنن تا راه برای مسولان جدیدو جوان و مستقل در کشور باز بشه و بعضی از افراد تحمل بی قدرتی را ندارند برای همین استعفا را چه مخالف و چه موافق بر نمی تابند چون از تبعات بعدی ان در هراس هستن
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
گویا فامیلی شما خیالباف است؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
فرمایشات آقای عبدی مصداق بارزگزنکرده پاره کردن است.ایشان به عکس العمل های خارجی موضوع استعفاوبهره برداری های دشمنان این ملت بی توجه است
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
استعمارگران از آب خوردن ایرانیها هم عکس العمل دشمنانه دارند تنها چیزی که مهم نیست فقط خواست غربی ها میباشد
کاربر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
استعفا تو این مملکت واژه غریبی است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
خیلی هم واژه غریبی نیست جون یک پست بالاتر وبهتر می گیرن.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
عمرا اینا استعفا بدن...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اینا معذرت نمیخوان ... بیان استعفا بدن
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
روحانی برود کی بیاید هر کس دیگرهم که بیاید هیچکاره است اشکال از دولت نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
مجلس و دولت هیچکاره اند بود و نبودش فرقی نداره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
تا آدم های مثل تو هستند روحانی ها هم هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
بود و نبود چه فرقی می کنه. بیاد بگه من دیشب فهمیدم این شده و اون شده. ننه بزرگ من بهتر می تونه توجیه کنه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
این همه جنگیده تا رییس جمهور دوره دوم هم شود چرا استعفاء کند، خیلی از بازیگرا حمایتش کردند.
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
فرقش چیه؟ ایشان تصمیم گیر نیستند و بهتر ه کنار برئند..البته اگر مورد قبول واقع شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ای بابا ... نصف قانون اساسی این کشور که یا به مصلحت نیست، یا بازی در زمین دشمنه، قابل طرح نیست.. ما که آخر نفهمیدیم!
ناشناس
|
Canada
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
استعفا کند برود. یک دولت با کفایت سر کار بیاید . ملت را نابود کرد با این برجام بی سرانجام.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
مگه آدم با کفایت تایید صلاحیت می شه؟؟؟؟!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
حالا دولتی که از خودش اختیار نداره استعفا دادن یا ندادنش چقدر مهمه مگه؟ اتفاقا به نظرم آقای روحانی با این شرایط نه بخاطر عملکرد بدش ... بلکه در اعتراض به ممانعت با اجرای سیاست هاش باید استفعا بده.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
مگه سیاست هم داشته ما نمی دونستیم
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
تا سه تا صفر پول رو برنداره استعفا نمی کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
به نام خدا
به اطلاع ملت شریف و بزرگ ایران می رسانم که این موضوع برای اینجانب هیچ اهمیتی ندارد
با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اگر هم تازه عوض بشود بازهم کارامدی ندارد رییس جمهور در ایران کاره ای نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
هر موقع جلوي ضرر را بگيريم منفعت است.
الان، با استيضاح هر ثانيه اش منفعت است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
استفعا دهد یا ندهد زیاد فرقی ندارد چون تخریبی که بر سر منابع کشور و اعتماد ملی آورد را دیگر نمیشود اصلاح و بازسازی کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
با تغییر رئیس جمهور مشکلی از کشور حل نخواهد شد و ترفندیس برای آوردن مردم به پای صندوق رای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
روحانی چیکارس!!!!!!خوب اگر همه کارس بره مذاکره بکنه×!!!!! تصمیم گیرنده کسی دیگس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
عده ای روحانی را مجرم میدانند" خب بزارید کنار قبل از اینکه ضرر بیشتر به مردم وارد شود و جرمش هم زیادتر شود. چرا مخالفت میکنید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
کنار نه محاکمه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
مجلس و دولت کلن نباشن کاری رو زمین باقی نمیمونه چون اصولا کاره ای نیستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
مشکلات کشور تمام له رئیس جمهور معطوف نمی باشد ایشان یک وسیله هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ایشان بسیار تشنه خدمت به کشور و مردم عزیز میباشند .
اینقدر ساده نباشید ... ملت عزیز ... استعفا !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
بود و نبود ایشان یا هر کسی مثل ایشان فرقی در احوال مردم ایران ندارد.
مثل مجلس که کلاً موضوعیتی ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اولا که اقای روحانی فقط امید و تمرکزش حل برجام بود و پلن B نداشت که به این روز افتادیم چه کنیم
دوما وقتی میدونست توی کشور رئیس جمهور اختیار تام نداره نباید وعده پوچ میداد(رئیس جمهور بیشتر تدارکاتچی هست)
سوما دوره ایشون که تموم شد مثل روسای قبلی تازه شروع میکنه به گفتن ناگفته ها
چهارما هم اصلاح طلبان و هم نخبگان سیاسی که من رو ترغیب کردن رای بدم باید از من عذرخواهی کنن
چون اصلا نباید رای میدادم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
کی جاش میاد مهم این است. با این سیستم تجربه نشان داده هیچوقت فرد بهتری جایگزین قبلی نشده است پس برید به فکر این باشید برای تامین مخارج ماه بعدی چه خاکی به سر کنیم؟ احتمالا خاک وطن
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ژاپن وقتی جرات ندارد بدون اجازه امریکا در جایی فعالیت اقتصادی کند این سفرها چه کارکردی دارد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
هر روز موقع ماشین سواری نظر سنجی می کنه و رضایت مردم را بالای 90 و خورده درصد و بیشتر می بینه
چرا بره
تاز اخیرا کلی زحمت کشید، یعنی از صبح همان جمعه قبلی تر
ناشناس
|
Canada
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
عمراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا کوتاه بیاد

توی این 40 سال فهمیدیم کسی استفعا نمیده اگر هم استعفا بده صندلیش جا به جا میشه

دو تا میره اون ور تر
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
نه چک بزن ؛ نه چونه / نه عذر و نه بهونه .
خدا خودش می دوته / تا همه نشن دیوونه .
نمی روم به خونه / نمی روم به خونه!
علی
|
India
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
همش. 3 تا صفر. برداره حسن و بره. ای بابا. تمام. زحمت 30 ساله مردم را نابود کرد و نرفت شما میگید تا 3 تا صفر بر نداده نمیره. عجبا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
روحانی ک دم از ارای مردم و رفراندم میزند

ایا حاضر است ادامه کار و ماندن دولتش را در 2 سال باقی مانده را

در بین مردم به رای بگذارید؟؟
ش.عزیز.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
البته تو این مملکت هبچکس متوجه و ملتفت نیست. راستی دو دو تا میشود لیتری 3000 هزار . همینه که من میگم.
ع.ع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
شاید تا حالا استعفا کرده خودش خبر نداره !!
کامران وکیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
یک مسئول چند خطا باید مرتکب شود و چه میزان زیان به منافع ملی وارد کند تا به این نتیجه برسد که از توان لازم برای انجام فلان کار برخوردار نیست؟
دولت آقای روحانی حتی یک دست آورد هم ندارد که بتواند به عنوان مثال از آن یاد کند.
دلار 42000 ریالی، بنزین 30000 ریالی، برجام بی فرجام، ....
به اتکای کدام دستاورد می خواهند ادامه بدهند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
نه تعدد انتخابات ها به نفع ملت هست ویران هر از چند گاهی به فکر مردم می افتند تجمع انتخابات مثل یک روز نماز خواندن برای یک ماهه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
استعفا کنه که چی بشه ؟ مگه تنها تصمیم گیر مملکت ایشانه که با رفتنش اوضاع خوب بشه؟
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
دولتی که برجام را به اون قشنگی به ملت هدیه کرد نباید استعفا بده
اونائی که نگذاشتن تا برجام به فرجام برسه باید یک فکری برای خودشون بکنن
با استعفای رئیس جمهور، تازه منبر میفته دست ترامپ که چقدر تحریمهای ناجوانمردانش ،،،کاربردی بوده و احتمالا اون رو جری تر هم میکنه
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
البته بودونبوددولت ومجلس هیچ چیزرا عوض نمی کند
نادان
|
Japan
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اگه استعفا بده فورا یکی دیگررو میارن تا ادامه راه تشریفاتچی رو بده اگر عزل بشه دولت بعدی نظامیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
همه شان استعفا بدهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
این ها همه بازیه که مردم رو سرکار بذارن ما که دیگه کلاه سرمون نمیره
h
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
بکنه نکنه فرقی داره مگه؟کشور تو اوج فساد و بیکاری و تورم غرق شده.
اردلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
رییس جمهور هر اقدامی انجام خواهد تا صندلی را حفظ کند. حتی برای 1 دقیقه بیشتر. ثابت فرمودند.!!!.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
با هر اقدام موافقم.
مهدی م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ایشون سیاست نداره که. اول گفت برجام در باغ بهشته 4 سال مملکت رو با همی ن وعده بین زمین و آسمون معلق نگه داشت حالا میگه نه! هر کار دیگه هم بکنیم باز میاد میگه من صبح جمعه تازه فهمیدم چه خبره!!
واقعا کسایی که میگن نذاشتن روحانی کار کنه خیلی خیلی رو دارن.
ایران دوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
سلام - بنظر می رسد بهترین کار اینه تمام ارکان نظام ومردم شریف ایران رئیس جمهور را حمایت کنند وبا پشتیبانی خداوند با مشکلات مبارزه وبا هم دلی بر ان فائق خواهیم شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
خخخخخخخخخ
صدای ملت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
روحانی ثابت کرد در این ۶ سال کلیدش فقط برای ثروتمندان خیر داشت و بدنبال بیشتر پر کردن جیب آنان است حال که با مخالفت ۹۹ درصدی جامعه ایران مواجه شده بدنبال راه فرار رو به جلو است مراقب باید بود گول این ترفندها رو نخوریم و به ظاهر با مظلوم نمایی از او به نیکی یاد نکنیم و فراموش نکنیم ۹۹ درصد جامعه را با افزایش رانت و فساد به بدبختی کشاند
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
استئفا بدهد یا ندهد من هرگز هرگز هرگز در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد و رای نخواهم داد ..تمام
پاسخ ها
چارک میرزا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
املای استعفا صحیح است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
آفرین بر شما.
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
کلید گم کرده ام ؛ می جویم او را / به هر قفل می رسم ؛ می بویم او را .
کلید مش حسن ؛ هر که دزدیده / به این جانب بده ؛ آن خیر ندیده!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ای بابا! باور کردن این حرفا ، ساده لوحی محضه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ای بابا! باور کردن این حرفا ، ساده لوحی محضه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
آیا روحانی استعفا می دهد؟
بنظر حقیر اگه کل این مملکت رو اب ببره، غیر ممکنه این بابا استعفا بده. مگه قهقه خنده هاشو روروز بعد از گرونی بنزین
اون هم در حالیکه خیلی از هموطنان ما عزادار بودند ندبدی؟؟
امان از عشق خدمت.
ناشناس
|
Turkey
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
به امید روزی که دولت واقعی در این کشور استیضاح شود انشااله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
شیخ حسن، بای بای ........ شیخ حسن وای وای
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
مشکل ایران با برداشتن ریییس جمهور حل نمیشه
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
روحانی کاری کرد که من اصلاح طلب آرزومه احمدی نژاد دوباره رئیس جمهور بشه چه دورانی داشتیم قدرشو ندونستیم
شهرام رودپیمای رشت آبادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
از کشور انگلستان یاد بگیرید که چگونه کشور خودشان را به بهترین نحو مدیریت میکنند .......


نخست وزیرانی بسیار کارآزموده و بسیار قوی و باتدبیر ......کشور انگلستان بهترین کشور دنیاست ......


مدیرانی بسیار توانا و بسیار قدرتمند و تحت فرمان نخست وزیر اقتصادی بسیار قوی که حتی از آمریکا هم جلوتر است .....

اقتصاد کشور آلمان بسیار قوی و مقتدر در سطح دنیا...........
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
چون هرکسی در کار تخصصی خودش است
و توسط احزاب مردمی واقعی انتخاب میشوند
و توسط رسانه های آزاد نظارت میشوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
مگه الان هست ؟؟ مگه فرقی میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
روحانی و استعفا ؟؟؟؟؟؟
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
من یه سوالی دارم. مگه کسی هم قراره توی انتخابات امسال رای بده!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اه مگه الان کشور رییس جمهور داره؟؟؟
نوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
رئیس جمهور ناکارآمد باید استیضاح شود. رئیس جمهوری که حداقل 70 درصد مردمش زیر خط فقر باشند باید خودش استعفا دهد، خودش برود!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
هنوز مسولین عزیز ما به اون درجه از شجاعت نرسیدن که استعفا بدن تشنه خدمت هستند این خلایق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
عمرا؟!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
روحانی به وعده های انتخاباتی عمل نکرده است. باید استیضاح شود. شورای نگهبان هم درس بگیرد و دایره رد صلاحیت ها را محدود کند تا افراد شایسته زمام امور را در دست بگیرند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
همه اینا مثل هم هستند. این استعفا بده مگه شخص بهتری میاد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
روحانی عین مردی می ماند که دو تا زن گرفته . اولی خیال می کنه که به زن دومش بیشتر می رسه دومی هم همین فکر را برای اولی می کنه . نه زن اولی می زاره به خونه ااش نه زن ذومی . سر گردان ذور خودس می چرخه . ( البته این هم یک جور سیاست انتخاباتی آتی مجلس هست که روحانی برای دارو دسته اش در پیش گرفته) .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
قلدری و قدرت در جای دیگر است و فشار و تحریم کشور به اسم امریکا وبر مردم از او و اطرافیانش است و اینها برای ماندن در صندلی حاضرند تمام این حرفها را بشنود و او هم استفاده می برد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
کی دیده شده بد برود وخوب جایش بیایید..............بد که برود بدتر میاید.............
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
مواظب باشیم با حرفامون آب به آسیاب دشمن نریزیم در بین نظرات برخی نظرات نشان از توطئه و خیانت میده تا زمانی که مردم ولایت رو نشناختن و به حرف ایشان اعتماد نکنن همین آش و همین کاسه است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
انتخابات زود هنگام و دیر هنگام و بهنگام هیچ فرقی برا من نداره
دیگه به هیچ کس رای نخوام داد
تاجیک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
در هر کجای دنیا که دمکراسی دارند، این اتفاق میافتاد، چه عامل داخلی داشت چه خارجی، بیشتر مسئولینش استعفا میدادند.
اینجا با این همه خسارات جانی و مالی، حتی حاضر به عذرخواهی هم نشدند، چه برسد به استعفا
که البته برای مرهمی بر دل مردم، استعفا خوبه
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
استعفا بده این همه لطمه به بیت المال زده این همه کشته این وضع اسف بار جامعه ننگ برجام بیکاری اینا رو باید جواب بده باید بره کمه براش استعفا بده !!!!!
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
روحانی اگر می خواهی به سلامتی بروی لطفا آن کلیدی که می خواستی با آن قفل تحریمها را باز کنی را هم با خودت ببر. روحانی متشکریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
یکی از کاربران از واژه ی قشنگی برای بیان شخصیت روحانی در کامنتش نوشته بود. تشریفات چی. آفرین تفسیر خوبی است او و تیمش بیشتر از این نیستند. و اما تشریفات چی نبودنش از بودنش بهتر است بی شک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ما که اصلا پای صندوق‌های رای نمیریم
محمد
|
United States
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
آنطوری که از اقای روحانی انتظار میرفت نتوانست مشکلات کشور را حل کند یا نگذاشتند و یا نتوانست در هر دو حال ایشان مسئول اداره امور کشور است که همان بهتر استعفا دهند که در این حال به نوعی مسئولیت مشکلات را به عهده میکیرند و هیچ اشکالی ندارد که کنار بروند چون اینکار برای کسان دیگری که روی کار خواهند آمد زنگ خطری میشود که احساس خواهند کرد در صورت عدم موفقیت در اداره امور کشور باید بروند آنطور که تصور میشد دولت اصلاحات که خود نیز مدعی حل مشکلات معیشتی و اقتصادی کشور بود نتوانست به هیچ یک از گفته های خود جامع عمل بپوشاند در کل کابینه آقای روحانی خیلی بد عمل کرده و تیم اقتصادی آن بدترین اوضاع اقتصادی رقم زده است ای کاش آقای روحانی در انتخاب وزرا دقت بیشتری میکرد که کشور دچار چاش و گرانی و تورم افسار گسیخته نمیشد
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اشتباه روحانی بکارگماری مدیران پر حرف و کم عمل بوده و این اشتباه معمولا در دیگر دولتها هم بوده ما باید بتوانیم با منتقد خود و رقیب خود در کنار هم همفکری و همکاری کنیم برای رسیدن به یک هدف مشخص ولی با سلایق مختلف .این مشگل مملکت ماست که هدف را گم کرده ایم هر کس سلیقه اش شده هدفش یک سیستم یکپارچه اداری هنوز نداریم تا چه برسد به سیستم سیاسی یکپارچه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
استعفای روحانی یعنی تکرار حرکت لبنان و عراق که نقشه آمریکا اسراییل و عربستان هست متاسفانه درک سیاسی خیلی سخته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
من درهردودوره به روحانی رای دادم وپشیمان هم نیستم چون به اون موقع بهترین گزینه بودمثلا به کی رای میدادیم به کدام ازاون کاندیداها.اگراونا می امدن چکارمیکردن.به فرض ریس جمهوراستعفا بده به نظرشماکی بایدبیادپیشنهادبدید.البته منطقی ودرست ازروی هوا نه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
امکان نداره به زوج های تازه ازدواج کرده وام صد میلیونی بدهند واسه خرید جهیزیه یا مسکن اگه بشه عالی میشه اگه بلاعوض هم باشه عالی تر میشه
سعید روشن کرمانشاهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ادامه واراین دولت مستاصل وفشل جز ضررو زیان به منابع نلی وتوسعه فساد وفقر وبیکاری و اختلاف طبقاتی نارضایتی عمومی هیچ نتیحه ای ندارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اینها طرح فتنه ۹۹ را میریزند ولی باید بدانند کورخوانده اند طبق سنواتی که خودشان برای فتنه درست کرده اند یک دهه طول میکشد باباجون مردم یکماه نیست ازاین فتنه به سلامت عبور کرده اند شاید وقتی دیگر برای فتنه راه انداختن حالا زوده
ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ایناهمش سیاست بازی .من که دیگه اخبار هم نگاه نمیکنم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
چاره کار شرکت نکردن در انتخابات هست.
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
این تدارکاتچی نشد یکی دیگه مگه برای مردم فرقی می کنه؟!!!
ناشناس
|
Australia
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
من نمیدونم این مردم با خودشون چند چند هستند!!!!!! از یه طرف با مدیریت جناب روحانی اقتصاد مملکت داغون شده .تورم به بالای ۲۵۰درصد رسیده و جناب روحانی میاد میگه به گفته ی بانک مرکزی تورم ۱۲ درصد هست.از یه طرف قائله ی بنزینی را بپا میکند و خسارتهای جانی و مالی فراوانی به مردم و کشور وارد میکند و از طرفی اختلاس و تبعیض و اختلاف طبقاتی و بیکاری و گرانی و......در جامعه فراوان هست واز طرفی با استعفای روحانی مخالف هستند.پس مردم ایران حقشونه هست که تورم بالای ۴۰۰ درصد بشه و بنزین لیتری ۱۰هزار تومان بشه .
ناشناس
|
Australia
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
روحانی باید بعد از دوره اش علنی محاکمه شود و جوابگوی کارهایش باشه.
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
رییس جمهور در ایران کاره ای نیست، بودو نبودش فرقی نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
این همه اوراق تا سررسید 1400 چاپ کرده. همه را باید قبل از رفتنش تسویه کنه. استعفا در این شرایط گوبیدن سر خودش و هم حزبی هایش به سنگ است. بهتر آن است که در این شرایط کار را به دولت بعدی واگذار کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
احساس خیلی بدی نسبت به آینده کشور دارم.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
ال پالیتو محمد باقر قالیباف علی نیکزاد مجلس یازدهم دریای کارائیب قتل رومینا اشرفی