بازدید 4155
نخست وزیر روسیه:

تجارت بین آمریکا و روسیه در دوره ترامپ افزایش یافت

کد خبر: ۹۴۳۴۳۸
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۱ 11 December 2019

نخست‌وزیر روسیه خبر داد که تجارت بین آمریکا و روسیه در دوره ریاست‌جمهوری ترامپ، علی‌رغم تحریم‌های ضد روسی، افزایش یافته است.

به گزارش مهر به نقل از راشاتودی، نخست‌وزیر روسیه خبر داد که تجارت بین آمریکا و روسیه در دوره ریاست‌جمهوری ترامپ، علی‌رغم تحریم‌های ضد روسی، افزایش یافته است. با این حال واشنگتن از همین امر به عنوان بهانه‌ای برای پابرجا نگاه داشتن تحریم‌ها استفاده می‌کند.

 سرگی لاوروف در مصاحبه با خبرنگاران در واشنگتن دی‌سی پس از دیدار با وزیر خارجه آمریکا، مایک پومپئو، گفت: صرف نظر از تحریم‌ها، که به وضوح به همه طرف‌ها آسیب می‌رساند، تجارت بن دو کشور که در زمان اوباما تا ۲۰ میلیارد دلار پایین آمده بود، در دوره ترامپ امسال تا ۲۷ میلیارد دلار افزایش یافته است.

لاوروف اضافه کرد: این تقریبا به معنای یک افزایش ۳۰ درصدی است و به معنای مشاغل جدید در هر دو کشور و سود بیشتر برای تولیدکنندگان می‌باشد. من معتقدم اگر ما مشوق‌های بیشتری برای این همکاری‌ها ارائه کنیم نتیجه آن سود دو جانبه بیشتری هم خواهد بود.

پیشتر مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، بر التزام دولت خود برای پابرجا نگاه داشتن تحریم‌های ضد روسی تاکید کرد، اما از احتمال پیشرفت قابل‌توجه در روابط اقتصادی خبر داد و گفت در زمان کوتاهی در آینده جزئیات این همکاری اعلام خواهد شد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو