بازدید ۳۱۳۲
این روز‌ها کلاه‌برداری اینترنتی با روش‌های مختلف برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی در کشور بسیار گسترده شده و بسیاری از کسانی که اطلاعات کمی از روش‌های سارقان امروزی دارند دچار ضرر‌های هنگفتی شده‌اند. پلیس فتا اعلام کرده که در سال ۹۷، ۲۰ تا ۲۵ هزار پرونده برداشت غیرمجاز که بخش مهمی از آن‌ها به خاطر ناآگاهی مردمی بوده تشکیل‌شده است.
کد خبر: ۹۴۲۴۲۶
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴ 08 December 2019

این روز‌ها کلاه‌برداری اینترنتی با روش‌های مختلف برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی در کشور بسیار گسترده شده و بسیاری از کسانی که اطلاعات کمی از روش‌های سارقان امروزی دارند دچار ضرر‌های هنگفتی شده‌اند. پلیس فتا اعلام کرده که در سال ۹۷، ۲۰ تا ۲۵ هزار پرونده برداشت غیرمجاز که بخش مهمی از آن‌ها به خاطر ناآگاهی مردمی بوده تشکیل‌شده است.

به گزارش تابناک اقتصادی؛ بر اساس آنچه پلیس فتا اعلام کرده فیشینگ عامل شکل‌گیری یک‌سوم جرائم سایبری در کشور است. به همین خاطر استفاده از رمز دوم یکبارمصرف به‌جای رمز ثابت در دستور کار قرارگرفته است؛ به‌طوری‌که پیش‌بینی می‌شود با جایگزین شدن رمز یکبارمصرف از سوی تمامی بانک‌ها می‌توان میزان قربانیان فیشینگ را به‌طور جدی کاهش داد.

اﻣﺮوزه ﺑﻮاﺳﻄﻪ ﮔﺴﺘﺮش ﺷﯿﻮه ﻫﺎی ﭘﺮداﺧﺖ و رﺷﺪ روﺷ ﻬﺎی ﺳﻮء اﺳﺘﻔﺎده، ﺑﺎﻻ ﺑﺮدن اﻣﻨﯿﺖ تراکنش‌های ﺑﺎﻧﮑﯽ ﺑﻪ ﯾﮑﯽ از چالش‌های اﺻﻠﯽ بانک‌ها ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺷﺪه اﺳﺖ. در اﯾﻦ ﻣﯿﺎن، ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺑﺎﻻ ﺑﻮدن ﻧﺮخ اﺳﺘﻔﺎده از ﮐﺎرت، ﺑﺼﻮرت ﺣﻀﻮری ﯾﺎ ﻏﯿﺮ ﺣﻀﻮری ﻫﻤﭽﻮن درﮔﺎه ﻫﺎی ﭘﺮداﺧﺖ اﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ، ﺑﺎﻻ ﺑﺮدن اﻣﻨﯿﺖ اﯾﻦ ﻧﻮع تراکنش‌ها از اوﻟﻮﯾﺖ ﺑﺴﺰاﺋﯽ ﺑﺮﺧﻮردار ﺷﺪه اﺳﺖ. در همین راستا بانک ملی ایران ﻃﺮح اﺳﺘﻔﺎده از رﻣﺰﻫﺎی ﯾﮑﺒﺎر ﻣﺼﺮف را ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﯾﮑﯽ از اﺑﺰارﻫﺎی ﻣﻔﯿﺪ در دستور کار قرار داد و ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻋﺪم رﻏﺒﺖ ﻣﺸﺘﺮﯾﺎن ﺑﺮای اﺳﺘﻔﺎده از دﺳﺘﮕﺎه ﻣﺠﺰا ﺟﻬﺖ ﺗﻮﻟﯿﺪ رﻣﺰ ﯾﮑﺒﺎر ﻣﺼﺮف، اﺳﺘﻔﺎده از اﭘﻠﯿﮑﯿﺸﻦ ﻫﺎی ﮐﺎرﺑﺮدی ﺑﺮ روی ﮔﻮﺷﯽ ﻫﺎی ﺗﻠﻔﻦ ﻫﻮﺷﻤﻨﺪ، ﯾﮏ ﮔﺰﯾﻨﻪ ﻣﻨﺎﺳﺐ و ﻣﻨﻄﻘﯽ را معرفی نمود.

صاحبین حساب در بانک ملی ایران می‌توانند به جای استفاده از کارت بانکی خود به صورت مستقیم در ﺧﻮدﭘﺮدازﻫﺎی ﻣﺸﮑﻮک و نصب شده در ﻧﻘﺎط ﻧﺎ اﻣﻦ، پایانه‌های فروش (POS) ﻣﻮرد اﺳﺘﻔﺎده در ﻓﺮوﺷﮕﺎه‌های ﮐﻢ اﻋﺘﺒﺎر، ﺧﺮﯾﺪﻫﺎی اﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ در سایت‌های ﻧﺎﺷﻨﺎس و مکان‌هایی ﮐﻪ ﭘﺬﯾﺮﻧﺪه، اﻣﮑﺎن ورود رﻣﺰ ﺗﻮﺳﻂ ﻣﺸﺘﺮی را از وی ﺳﻠﺐ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ از سامانه ۶۰ استفاده نمایند.

اپلیکیشن ۶۰ ، ابزاری برای تولید رمز یکبار مصرف در بستر گوشی تلفن همراه است که کاربران می‌توانند با نصب آن تا پایان آذرماه علاوه بر استفاده از قابلیت‌ها و خدمات متنوع، در قرعه کشی ۶۰ جایزه دو میلیون تومانی شرکت کنند.

اگر می خواهید بدانید اپلیکیشن 60 چیست، شما را به دیدن این کلیپ دعوت میکنیم.

نصب و فعال سازی سامانه ۶۰ چند مرحله دارد:

  1. نرم افزار ۶۰ را از سایت بانک ملی ایران دریافت و بر روی گوشی هوشمند خود نصب نمائید.
  2. پس از نصب نرم افزار فوق، وارد برنامه شوید و با کلیک بر روی نمایه رمز یکبار مصرف، عملیات نصب را ادامه دهید.
  3. پس از اتمام عملیات نصب، مجدداً برنامه ۶۰ را اجرا و بر روی نمایه دریافت رمز یکبار مصرف کلیک نمائید.
  4. شماره تلفن همراه را وارد و دکمه ثبت نام را کلیک کنید.
  5. در این مرحله رمز ورود به برنامه را به صورت عددی یا الگو تنظیم نمائید.
  6. کد فعالسازی را که از طریق پیامک دریافت نمودید، در قسمت موردنظر را وارد نمائید و دکمه تأیید راکلیک کنید.

در این مرحله، ثبت نام در سامانه با موفقیت انجام شد. برای ادامه فرآیند فعال سازی، به یکی از ۳ روش مراجعه به سامانه بام، مراجعه به دستگاه‌های کیوسک و مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز می‌توان عمل نمود؛ بنابراین صاحبین حساب در بانک ملی ایران، زین پس می‌توانند با استفاده از این سامانه به راحتی از نفوذ اینترنتی به حساب خود در امان باشند.

اپلیکیشن ۶۰ راه حلی مطمئن برای حفاظت از حساب‌های بانکی
(برای بزرگتر شدن روی عکس کلیک کنید)
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه اجلاس داووس علی دیواندری اکبر طبری حسن دیاب سیلاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر لیگ قهرمانان آسیا احمد حمزه
آخرین اخبار