بازدید 4452

دسته‌ای ایجاد احزاب واقعی را با منافع کوتاه‌مدت خود در تضاد می‌بینند

کد خبر: ۹۳۲۱۶۷
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲ 23 October 2019

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم ایجاد یک نظام انتخاباتی حزبی بیان کرد که احزاب کنونی کشور صرفا در حال تمرین تحزب هستند و برای دستیابی به زنجیره دموکراسی در کشور لازم است به شکل‌گیری احزاب بزرگ کمک کنیم.

احمد مازنی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر لزوم ایجاد نظام انتخاباتی حزبی بیان کرد: من اکنون در هیچ حزبی عضو نیستم؛ معتقدم این احزابی که گعده‌ای هستند باید جمع شده و چند حزب بزرگ به معنای واقعی شکل بگیرند تا حلقه اصلی زنجیره دموکراسی در کشور محقق شود. این موضوع موجب می‌شود که انتخابات هم انتخاباتی باشد که منتخبین آن پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: این احزابی که اکنون وجود دارند در حد گعده‌هایی هستند که تمرین تحزب می‌کنند و با شکل‌گیری یک حزب واقعی فاصله دارند.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی درباره‌ی این‌که برای ایجاد یک نظام حزبی مناسب چه مولفه‌هایی لازم است، بیان کرد: در درجه اول اراده خود فعالان سیاسی مهم است. در این حوزه به عقیده من فعالان به دو دسته تقسیم می‌شوند. یک دسته کسانی هستند که منافع را در وضع فعلی می‌بینند و شکل‌گیری یک نظام انتخابات حزبی و ایجاد احزاب واقعی را با منافع کوتاه‌مدت خود در تضاد می‌بینند. دسته دیگر هم به نظر می‌رسد خیلی خوشبین نیستند که یک نظام حزبی به زودی محقق شود، ولی من معتقدم که شکل‌گیری نظام انتخابات حزبی و احزاب بزرگ در بلندمدت نه تنها به نفع همه بلکه به نفع همه کسانی که حتی به فکر منفعت جناحی و شخصی خود نیز هستند خواهد بود.

مازنی در پایان تاکید کرد: هرچه این وضعیت فعلی بیشتر ادامه پیدا کند ضرر بیشتر خواهد بود جلوی ضرر را هرجا بگیریم منفعت است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022
آخرین اخبار