بازدید ۱۱۸۰۸
پیمانه اقتصادی؛
این پیمانه تیتر‌هایی همچون افت ۷۶۰ واحدی شاخص کل بورس، بازار اوراق مسکن؛ «تسه»‌ها در میانه کانال ۴۲ هزار، جنگ آمریکا و چین قیمت طلا را بالا می‌برد؟، مقام مسئول: قیمت جوجه یکروزه در بازار پایین است، وزیر اقتصاد: تهیه مسکن ارزان با فروش اموال مازاد دولت و خروج دلار برای واردات سرسوزن به کشور را در بر دارد.
کد خبر: ۹۲۰۱۲۰
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰ 26 August 2019

تابناک اقتصادیتابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون افت ۷۶۰ واحدی شاخص کل بورس، بازار اوراق مسکن؛ «تسه»‌ها در میانه کانال ۴۲ هزار، جنگ آمریکا و چین قیمت طلا را بالا می‌برد؟، مقام مسئول: قیمت جوجه یکروزه در بازار پایین است، وزیر اقتصاد: تهیه مسکن ارزان با فروش اموال مازاد دولت و خروج دلار برای واردات سرسوزن به کشور را در بر دارد.

افت ۷۶۰ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز یکشنبه، با کاهش ۷۶۰ واحدی معادل ۰.۲۸ درصد به رقم ۲۶۹ هزار و ۲۲۵ واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس نیز شاخص کل با افت ۲۷ واحدی به رقم ۳ هزار و ۵۶۱ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۲۰۴ واحدی معادل ۰.۲۸ درصد به رقم ۷۲ هزار و ۳۶۰ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۱۶۹ واحدی معادل ۰.۲۳ درصد، عدد ۷۳ هزار و ۷۲۰ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۱۱۳ واحدی معادل ۰.۲۳ درصد به رقم ۴۷ هزار و ۲۲۷ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۰۷۶ واحد کاهش معادل ۰.۳۵ درصد را رقم زد و به سطح ۳۰۶ هزار و ۸۰۱ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۷۶۲ واحد کاهش معادل ۰.۳۹ درصد به رقم ۱۹۵ هزار و ۲۴۲ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۶۰۷ واحد کاهش معادل ۰.۱۱ درصد همراه بود و عدد ۵۴۹ هزار و ۳۸۸ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص کل بورس

بازار اوراق مسکن؛ «تسه»‌ها در میانه کانال 42 هزار

اوراق وام مسکن معاملات روز گذشته را عموما با دامنه منفی قیمت پشت سر گذاشتند. ارزش بیش از 70 درصد از اوراق وام در دادوستدهای روز یکشنبه کاهش یافت. البته شدت این افت با تغییر ناگهانی در روند قیمت‌ها طی آخرین معاملات بیشتر بود. به طوری که قیمت حدود نیمی از امتیازهای وام در پایان دادوستدهای دیروز ضمن افت 5 درصدی در کف مجاز روزانه قرار گرفت. با عقبگردی که روز گذشته در بازار «تسه»ها رقم خورد، متوسط قیمت 24 امتیاز وام به سطح 42 هزار تومان تنزل کرد. «تسه»ها در چند روز اخیر عموما در همین محدوده معامله شده‌اند. با توجه به آمار موجود که خبر از سیطره رکود در بازار مسکن می‌دهد، نمی‌توان دورنمای روشنی برای رشد منطقه‌ای «تسه»ها تصور کرد. از طرفی، پیشینه قیمت‌ها نشان می‌دهد که تنزل به سطح پایین‌تر هم چندان دور از انتظار نیست.

چهارضلعی که دلار را تا محدوده ۱۱۲۰۰ تومان پایین کشید

در معاملات روز یکشنبه، بازار ارز به روند کاهشی خود ادامه داد، تا جایی که بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از بازار آزاد تهران، هر اسکناس دلار آمریکا به رقم ۱۱۲۳۰ تومان رسید. همچنین در صرافی‌های بانکی به عنوان بازارساز ارزی، شاهد کاهش نرخ دلار و یورو بودیم. به نقل از سامانه سنا بانک مرکزی (بیانگر میانگین وزنی نرخ خرید و فروش ارزبر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه نظارت ارز توسط بانک‌ها و صرافی‌های مجاز کل کشور است)؛ هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۱۱۳۵۰ تومان خریداری شد و در مقابل به قیمت ۱۱۴۵۰ تومان به متقاضی دریافت دلار آمریکا فروخته شد. این رقم نسبت به روز قبل، ۱۵۰ تومان کاهش داشت. همچنین هر اسکناس یورو در بازار امروز، به قیمت ۱۲۸۰۰ تومان خریداری شد و با افت ۱۵۰ تومان نسبت به روز قبل، به قیمت ۱۲۹۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد. دنیای اقتصاد در این خصوص نوشت: افزایش فعالیت معامله‌گران خالی فروش، کاهش نرخ حواله درهم در همان ابتدای روز یکشنبه، بالا رفتن احتمال آغاز به کار بازار متشکل ارزی در آینده‌ای نزدیک‌تر و گمانه‌زنی‌ها از پیام مکرون به ایران چهارضلعی بودند که زمینه‌ساز آن شدند که شکست سطح حمایتی دلار با سرعتی آرام ادامه یابد.
 
خرید و فروش سکه قفل شد
 
بازار طلا و سکه تهران به گفته محمد کشتی آرای عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران، این روزها با کاهش داد و ستدها، به نوعی قفل شده است و با افزایش نرخ جهانی طلا در مقابل افت نرخ ارز، باعث شده است که کاهش قیمت ها چشمگیر نباشد. بر این اساس روز گذشته، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به رقم 4 میلیون و 90 هزار تومان رسید. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) 4 میلیون و 140 هزار تومان قیمت گذاری شده است. هر نیم سکه بهار آزادی نیز به رقم 2 میلیون و 150 هزار تومان و ربع سکه بهار آزادی نیز به رقم یک میلیون و 330 هزار تومان رسید. هر سکه یک گرمی 950 هزار تومان و هر مثقال طلای ۱۷ عیار آبشده که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، به رقم یک میلیون و 805 هزار تومان رسید. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز، ۴۱7 هزار و 1۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است. حباب سکه نیز به سطح 50 هزار تومان رسیده است.
 
جنگ آمریکا و چین قیمت طلا را بالا می‌برد؟

جنگ تجاری آمریکا و چین دوباره بالا گرفته و این اتفاق ممکن است به طلا فرصت دهد در هفته جاری درخشش بیشتری پیدا کرده و به پیشروی خود در بالای مرز ۱۵۰۰ دلار ادامه دهد. به گزارش ایسنا، قیمت طلا پس از این که در کل هفته گذشته به دنبال یافتن مسیر حرکت مشخص بود، سرانجام روز جمعه با اقدامات تجاری تلافی جویانه چین و آمریکا علیه یکدیگر و موضع سیاست پولی تسهیلی بانک مرکزی آمریکا، دو درصد افزایش پیدا کرد و آخرین بار هر اونس طلا در بازار معاملات آتی آمریکا، ۱۵۳۷ دلار و ۶۰ سنت معامله شد. برخی از تحلیلگران بر این باورند که احتمال صعود طلا به مرز ۱۶۰۰ دلار در هفته جاری قوت بیشتری پیدا کرده است. 

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، روز جمعه با توییت های خود که در آنها وعده داد به تعرفه های تلافی جویانه چین واکنش نشان دهد و همزمان از بانک مرکزی آمریکا انتقاد کرد، بازارها را ملتهب ساخت. ساعاتی پس از اعلام تعرفه های تلافی جویانه چین روی واردات ۷۵ میلیارد دلار کالای آمریکایی، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد واشنگتن روی کالاهای چینی به ارزش ۵۵۰ میلیارد دلار، پنج درصد دیگر تعرفه وضع خواهد کرد.

خروج دلار برای واردات سرسوزن به کشور

آمار مقدماتی گمرک از تجارت طی فرودین ماه سال جاری نشان می‌دهد که در این مدت بیش از ۱۷ تن سرسوزن سرنگ و سرسوزن دندانپزشکی از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است. بر اساس واردات این حجم سرسوزن سرنگ و سرسوزن دندانپزشکی خام به کشور، ۲۶۴ هزار و ۹۳۲ دلار ارز از کشور خارج شد که بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۱۲۷ میلیون و ۱۳۵ هزار و ۴۱۲ ریال در آمار گمرک به ثبت رسیده است. گفتنی است سرسوزن سرنگ و سرسوزن دندانپزشکی از ۳ کشور لهستان، جمهوری کره و فرانسه وارد ایران شده است. در این میان اولین و بزرگترین صادرکننده سرسوزن سرنگ و سرسوزن دندانپزشکی به ایران آلمان با فروش ۱۶۹ هزار و ۵۱۸ دلار بوده است.

مقام مسئول: قیمت جوجه یکروزه در بازار پایین است

برومند چهارآیین عضو هیأت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۰ هزار و ۲۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۴ هزار تومان است. وی با اشاره به اینکه بازگشت حجاج تاثیری در نوسان قیمت مرغ در بازار نداشته است، افزود: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که تا اواسط شهریور، قیمت مرغ در همین حد باقی بماند. چهار آیین با اشاره به اینکه قیمت جوجه یکروزه در بازار همچنان پایین است، اظهار کرد: افت قیمت جوجه یکروزه طی هفته‌های اخیر بیانگر کاهش جوجه ریزی در واحد‌های مرغداری است که استمرار این روند ظرف ۴۰ تا ۵۰ روز آینده منجر به کمبود عرضه و التهاب قیمت مرغ در بازار می‌شود. / باشگاه خبرنگاران جوان

انباشت ۳۶۰ هزار رأس دام سنگین و سبک بدون مشتری

سید احمد مقدسی، رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران گوشتی با بیان اینکه در حال حاضر میانگین قیمت هرکیلوگرم گوشت گوساله در بازار ۱۰۰ هزار تومان است، افزود: در شرایطی گوشت با این قیمت به مردم عرضه می‌شود که در ماه‌های اخیر قیمت دام زنده حدود ۱۰ هزار تومان کاهش یافته و در پی آن، قیمت گوشت باید دوبرابر، یعنی ۲۰ هزار تومان کمتر شود. او گفت: اکنون می‌بینیم که نه تنها کاهش قیمت گوشت در بازار رخ نداده، بلکه حتی افزایش قیمت‌ها در عیدقربان نیز، با سپری شدن عید به سطح سابق برنگشته است. وی افزود: هنوز نمی‌دانیم چرا با کاهش قیمت ۱۰ هزار تومانی دام زنده، مردم مجبورند با همان قیمت بالای قبلی گوشت بخرند. مقدسی افزود: در حال حاضر تولیدکنندگان، گوشت را به قیمت هرکیلوگرم ۶۰ هزار تومان عرضه می‌کنند.

او یکی از دلایل کاهش ۹ تا ۱۰ هزار تومانی قیمت هرکیلوگرم دام زنده را افزایش تولید خواند و گفت: اکنون ما با انباشت دام مازاد در واحد‌های دامی مواجه ایم و همین امروز حدود ۶۰ هزار راس دام سنگین و ۳۰۰ هزار رأس دام سبک در واحد‌های دامی انباشت شده که تقاضایی برای خرید آن‌ها در بازار نیست. این تولیدکننده دام افزود: از همین رو ما از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی درخواست کرده ایم که یا جلو واردات گوشت را بگیرند و یا اینکه اجازه دهند ما دام مازاد خود را صادر کنیم.

وزير اقتصاد: تهیه مسکن ارزان با فروش اموال مازاد دولت

فرهاد دژپسند در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین گفت: بخشی از املاک و دارایی‌های مازاد دولت برای عرضه مسکن ارزان به فروش می‌رسد. وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه دولت برای بخش مسکن تدابیری اندیشیده است که عرضه مسکن زیاد شود، گفت: بخشی از این تدبیر مولدسازی دارایی‌های دولت است که بخشی از املاک و اموال مازاد دولت برای عرضه مسکن ارزان واگذار می‌شود که در آینده نزدیک این مسأله از سوی وزیر راه و شهرسازی اعلام می‌شود. وی همچنین از تهیه نسخه نهایی ترکیب رشد اقتصادی دو ساله خبر داد و گفت: همچنین اصلاح نظام بانکداری در دستور کار قرار دارد.

کابوس ترامپ برای خودروسازان

دنیای اقتصاد: پس از آنکه ترامپ اعلام کرد قصد دارد تا از اول سپتامبر بر ۳۰۰ میلیارد دلار دیگر از واردات چین به آمریکا تعرفه‌های تجاری اعمال کند، پکن نیز روز جمعه از قصد خود برای اعمال تعرفه بر ۷۵ میلیارد دلار از کالاهای آمریکایی خبر داد که این خبر موجب افزایش شدید نگرانی‌های خودروسازان شده است. در میان خودروسازان، شرکت‌های فورد، تسلا، دایملر و بی‌ام‌و بیشترین آسیب‌پذیری را در برابر تعرفه‌های تجاری جدید خواهند داشت. تمامی این خودروسازان تعداد قابل‌توجهی از محصولات خود در چین را از کارخانه‌ها و خطوط تولید در آمریکا به این کشور صادر می‌کنند. از زمان اعمال این تعرفه‌ها توسط چین، صادرات خودروهای وارداتی از آمریکا به این کشور با افت ۵۰ درصدی مواجه شده است. در ماه‌های گذشته، شمار زیادی از خودروسازان از واشنگتن و پکن خواسته‌اند تا برای دستیابی به یک راه‌حل کوتاه‌مدت و کنار گذاشتن اختلافات تجاری مذاکرات جدی را آغاز کنند.
 
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۵
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
علی رغم همه حمایت ها وتبلیغات شبانه روزی بزودی شاهد سقوط ازادبورس خواهیم بود
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
هرروزخطرجنگ بیشترمیشه قیمت دلارکمترمیشه یعنی کمترش میکنن !!!!
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
الان بینظیرترین فرصت خریدارزهست البته اگرفروشی درکارباشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
اتفاقاً بهترین فرصت برا نخریدن است تا دلالها حسابی ضررکنن و درس عبرت بشن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
قیمت واقعی دلار زیر 7 تومن هست اگر جلوی دلال بازی گرفته بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
دولت چرا دامها را خریداری نکرده وبه بازار مصرف سرازیر نمی کند تا قیمت کاذب گوشت پایین بیاید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
اتفاقا نباید بخره تا درس عبرتی بشه اینقدر مردم رو تحت فشار نگذارن برن دام هاشون رو به کشورهای همسایه بفروشن تا ابد که پول کلان بابت به هم زدن بازار ایران و فلج کردن اقتصاد بهشون نمی دن
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
بدون هیچ دلیلی صرفابادستکاری وعددسازی بورس رامیکشندبالا دلاررامیکشندپایین !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
چهار ضلع قیمت دلار رو پایین نکشیده
فقط یکضلع پایین کشیده اون هم قبول گران شدن کالاها به خاطر کمبود در برابر کاهش مصنوعی قیمت دلار !
اگر راست میگن قیمت دلار پایینه ثبت سفارش رو باز کنن و بزارن جنس وارد بشه دیگه
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
ازهرصرافی میپرسم میگن نفروشید بزودی بدجوری میکشه بالا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
برو دلال!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
دلال کی بودی تو؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
حواسمان باشد به روايتى جدود چهار ميليون فرد كه قانونا ايرانى محسوب ميشونددرخارج ازكشور زندگى ميكند وهزينه بخش قابل توجهى از انان ازداخل كشورتامين ميشود كاهش بهاء نبايد بكام خارج نشينان وبه ضرر ملت باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
جان؟؟
ناشناس
|
Australia
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
... چطور هست بگوییم چهار ضلعی که قیمت دلار را از سه هزار تومان تا ده هزار تومان بالا کشید و راه سوءاستفاده از دلار ۴۲۰۰ تومانی را باز کرد چه بود؟
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
امروز ترامپ باتمدیدمعافیت صدورنفت مخالفت کرده درمقابل بورس رفت بالا دلارامد پایین !!!!!!؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
کلاه یک درصد اقتصاد کشور به بورس ربط نداره انقد حرف نزن
ناشناس
| United States |
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
جواب ۱۲۲۸:یک درصد اقتصاد ایران به بورس ربط ندارد و این قدر صدا و سیما و رسانه ها به ان‌میپردازند؟؟
سهام خودروساران و پتروشیمی ها به ۱ درصد اقتصاد ایران نمی رسد؟؟؟؟؟؟
محمد شریفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
الان موقع صادرات دام نیست بلکه موقع مشخص کردن علت تفاوت دو برابری عمده فروش و خرده فروش هست...پیشنهادم اینه که تولید کننده ها خودشون دام رو به صورت مستقیم به سایتهای اینترنتی فروش مواد غذایی که تحویل رایگان دارن بفروشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
چهارضلعی وچندضلعی قیمت ارزراپائین نیاورده کاهش یافتن رشد قیمت ارز اول ازهمه بعلت جدی ترشدن تحریمهاکه انتقال ارزرابرای ازمابهتران به آنورآبهامشکل کرده وازطرف دیگرپلیسی کردن معاملات ارزی ومنع خریدوفروش آزادآن وحتی تهدیدوکنترل معاملات چندرغازارزاست بانک مرکزی اگرباورداردشاخ فیل شکسته ۴۸ساعت خریدوفروش آنراکاملاازادوبدون بگیروببندکندببیندوببینیم چه میشود هنوزهم قیمت ارزبیش ازسه برابرقیمت شروع کاردولت محترم ونزدیک دوبرابرزمان سرکارآمدن رئیس جدیدبانک مرکزی است ماهنوزحافظه کوتاه مدتمان خراب نشده
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
خریدار کردن مردم در اوج و فروشنده کردن در کف قیمت دلار ... نتیجه هم سوزاندن نقدینگی مردم و پر کردن صندوق ذخیره ارزی و این چرخه همچنان ادامه دارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
دوست عزیز۸:۱۵ ناشناس شمااین آماردقیق راازکجاآورده ای ؟ بااین قیمت دلارووضع وهزینه بالای زندگی دراینجامطمئنی که خیلی ازایرانیهامقیم خارج برحلاف تصورشماپول وکمک مالی به ایران برای کمک به خانوادشان نمیفرستند مثل اکثرکشورهاچون مکزیک وافغانستان وغیره که اینهم راهی برای درآمدارزی است مثل کارگران مهاجرخودمان کمااینکه دولت هم کارگران راتشویق به کاردرخارج جهت ارزآوری میکند حالا اگریک پدرومادری کمک مختصرتحصیلی به فرزندش بکندوهرچندبازهم قیمت خیلی بالائی داردولی فشارکمتریراتحمل کنندشما ناراحتی .کاهش بهای ارزوبالارفتن ارزش پول ملی مطمئن باش بیشتربه سودمااست که گرانی وبیکاری کمترشودتاهموطنان خارج نشین شما که بابالارفتن دلار ک’کشان نمیگزد
گرامی راد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
بنام خدا
با سلام و درود
با توجه به خبر مربوط به سرسوزن طی ۵ ماه اول سال 17 تن سرسوزن وارد کشور شده است. به این موضوع از نگاه دیگری می شود توجه کرد و آن هم موضوع محیط زیست و آلودگی های ناشی از این واردات می باشد. یعنی ۱۷ تن زباله هم به زباله ها افزوده شده است. این اقلام برای سلامت و پزشکی ضروری بنظر می رسد ولی متاسفانه موضوع بازیافت و یا امحای زباله ها موضوعی است که دارد به محیط زیست آسیب می رساند.
سرسوزنی که برای سلامت وارد کشور می شود اگر معدوم یا بازیافت نشود می تواند به عاملی برعلیه سلامتی تبدیل شود.
۱۷ تن در ۵ ماه معادل روزانه بیش از ۱۱۰ کیلو سرسوزن می شود.

مراقب محیط زیستمان باشیم

با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
گوشت با این قیمت خدایی کجا هست آدرس بده ماهم یه کم کوشت بخریم بخوریم .این آقا او نیم که کوچک کنار کیلو نوشته را ندیده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
قیمت واقعی د لار 70 ریاله
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سند همکاری 25 ساله ایران و چین سوال از رئیس جمهور رمدسیویر محسن صالحی عیسی جعفری