بازدید 3944
۴

ابتکار: درمورد حجاب، برخورد مستقیم تاثیرگذار نیست

کد خبر: ۹۱۷۰۴۱
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵ 10 August 2019

«معصومه ابتکار»، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در خصوص «ارشاد بانوان در مترو» گفت بهترین راه در ارتباط با حجاب، کار فرهنگی است و در کار فرهنگی تذکر مستقیم مطرح نیست.

به گزارش «تابناک»، او در گفت‌وگو با برنا ادامه داد: کار فرهنگی، ایجاد زمینه برای انتخاب‌های خوب است. کارهای فرهنگی خوبی باید در خصوص حجاب صورت گیرد که زمینه برای فرزندان‌مان فراهم شود تا سبک زندگی خوب، فرهنگ و رفتار خوب را انتخاب کنند و این مشی زندگی‌شان شود. این بهترین شیوه کار فرهنگی است.

ابتکار بیان کرد: حجاب در کشور ما یک قانون است و همه به آن آگاه هستیم و باید رعایت شود اما در اجرا و تحقق آن، روش برخورد یا تذکر مستقیم روش موثری نیست. باید در مسائل فرهنگی و سیاست‌های ایجابی در رابطه با حجاب تاکید کنیم.

او گفت: جوان انتظار دارد عزت نفس و احترامش در فضای عمومی و فعالیت‌های مختلف رعایت شود و این یک رابطه متقابل است. جوانان در این موضوع گلایه‌ها و مطالباتی دارند. باید صدای جوان را شنید. برای ما گفت‌وگوی بین نسلی مهم‌ترین رویکرد است. باید به جوانان حق بدهیم و فضای خوبی را برای گفت‌وشنود و ارتباط فراهم کنیم.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲۴
انتشار یافته: ۴
چرا بعضی هاااااااااااااااااا میفرمایند که بچه های ما خودشون مختار هستن و میتونن تصمیم بگیرن که کجای دنیا زندگی کنن؟؟؟!!! اما در رابطه با حداقل حقوق دیگران تعیین تکلیف و روش برخورد میفرمایند!!!!!!!!!!
حجاب زوري نميشه.
بفهمين تو رو بخدا
این حرف سرکار خانم متین. ولی بهتر است بجای کلی گویی، راهکار اجرایی که بدانیم مفید است بدهید
کاش میفهمیدید اصل حجاب اجباری زیر سوال هست نه اینکه دنبال راه حل باشید که چطوری حجاب اجباری را تحمیل کنیم
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه