بازدید ۸۸۳۱
پیمانه اقتصادی؛
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس تهران رکورد ۲۵۰ هزار واحد را زد، دلار ۱۲۶۰۰ تومان فروخته شد، سکه همچنان در مسیر کاهش قیمت حرکت می‌کند، بازار جهانی نفت با قیمت نزدیک به ۶۷ دلار بسته شد، مجوزی برای انتشار رمزارز از سوی بانک مرکزی صادر نشده است، سه دهک درآمدی از فهرست یارانه بگیران حذف می‌شوند و کاهش قیمت مسکن در برخی مناطق تهران را در بر دارد.
کد خبر: ۹۱۱۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰ 14 July 2019

تابناک اقتصادیپیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس تهران رکورد ۲۵۰ هزار واحد را زد، دلار ۱۲۶۰۰ تومان فروخته شد، سکه همچنان در مسیر کاهش قیمت حرکت می‌کند، بازار جهانی نفت با قیمت نزدیک به ۶۷ دلار بسته شد، مجوزی برای انتشار رمزارز از سوی بانک مرکزی صادر نشده است، سه دهک درآمدی از فهرست یارانه بگیران حذف می‌شوند و کاهش قیمت مسکن در برخی مناطق تهران را در بر دارد.

وزیر نفت: برندِ نفت‌خواری مختص بابک زنجانی است

بیژن زنگنه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در فروش نفت تاکنون چنین مشکلاتی نداشتیم، به نفت‌خواری با برند بابک زنجانی اشاره کرد و گفت: هر وقت اسم بابک زنجانی را می‌آورم، دو هفته در مطبوعات به ما حمله می‌شود؛ تعدادی مطبوعات جیره‌خوار بابک زنجانی و رسانه‌ها، اما من نمی‌توانم اسم وی را رها کنم. این برندِ نفت‌خواری مختص اوست و نمی‌توانم از آن بگذرم. وی افزود: البته عده‌ای الان به ما فحش می‌دهند که دلیلش این است که ما نمی‌گذاریم نفت کشور را ببرند، بخورند و پول آن را پس ندهند. وزیر نفت در پاسخ به اینکه اموال بابک زنجانی چه مقدار از بدهی‌اش را پوشش می‌دهد، گفت: وزارت نفت ۲,۰۰۰ میلیارد تومان از اموال بابک زنجانی را دریافت کرده است. اموالش فروش نرفته است و بسیار سخت اینها را می‌خرند. خودش مرتب می‌گوید که می‌خواهد پول بدهد و اموالش را پس بگیرد، در صورتی که اموال متعلق به نفت است که اگر موقعی پول داد که خیلی بعید است و در این زمینه تخصص ویژه‌ای دارد، می‌تواند اموالش را از وزارت نفت بخرد.

بورس تهران رکورد ۲۵۰ هزار واحد را زد

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز شنبه با افزایش ۹۸۳ واحدی معادل ۰.۳۹ درصد به رقم ۲۵۰ هزار و ۶۰۵ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۲۷۴ واحدی معادل ۰.۳۹ درصد به رقم ۶۹ هزار و ۹۸۹ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۶۹ واحدی معادل ۰.۱۱ درصد، عدد ۶۱ هزار و ۸۷۸ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۴۷ واحدی معادل ۰.۱۱ درصد به رقم ۴۲ هزار و ۴۹ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۹۰۷ واحد افزایش معادل ۰.۳۲ درصد را رقم زد و به سطح ۲۸۰ هزار و ۴۰۷ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۶۸۰ واحد افزایش معادل ۰.۳۷ درصد به رقم ۱۸۵ هزار و ۷۱۰ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۲۱۵۵ واحد افزایش معادل ۰.۴۴ درصد همراه بود و عدد ۴۹۳ هزار و ۷۲۲ واحد را به نمایش گذاشت.

وزیر نفت: برندِ نفت‌خواری مختص بابک زنجانی است/ پیش بینی روند طلا در روز‌های آینده/ کاهش تولید نفت آمریکا در خلیج مکزیک/ خروج ارز برای واردات پنجه رکاب دوچرخه به کشور/ کاهش قیمت دلار در نبود تقاضا؟

شاخص ارزی به روند کاهشی ادامه داد؛ دلار ۱۲۶۰۰ تومان فروخته شد

آخرین نرخ‌های بازار دیروز، حکایت از رسیدن دلار به سطح ۱۲۶۰۰ تومان دارد، به گونه‌ای که بر اساس اطلاعات سامانه سنا بانک مرکزی که بیانگر میانگین وزنی نرخ خرید و فروش ارزبر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه نظارت ارز توسط بانک‌ها و صرافی‌های مجاز کل کشور است؛ هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۱۲۵۰۰ تومان در صرافی‌های مجاز و بانکی خریداری و در مقابل با کاهش ۱۵۰ تومانی به قیمت ۱۲۶۰۰ تومان به متقاضی دریافت دلار آمریکا فروخته شد. همچنین هر اسکناس یورو به نرخ ۱۴۴۰۰ تومان خریداری و در مقابل به قیمت ۱۴۵۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد. این نرخ نسبت به روز پنجشنبه، ۱۵۰ تومان کاهش داشت.

کاهش قیمت دلار در نبود تقاضا؟

دنیای اقتصاد نوشت: در‌حالی‌که برخی معامله‌گران اثر درهم بر نرخ دلار را برجسته می‌کردند، گروه دیگری نقش اخبار سیاسی را موثر می‌دانستند و عده دیگری بر نبود تقاضا در بازار تأکید داشتند. از نظر برخی فعالان، محدود شدن اختیارات رئیس‌جمهور آمریکا برای آغاز جنگ با ایران یکی از متغیرهایی بود که انتظارات معامله‌گران بازار داخلی را تحت‌تأثیر قرار داد. البته عده زیادی از فعالان نیز باور داشتند، بازار به اخبار خارجی بی‌اعتناست و آنچه موجب شد قیمت دلار در اولین روز هفته رویه کاهشی بگیرد، خبر داخلی بود که یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح نمود. این نماینده مجلس عنوان کرده بود تا زمانی که نرخ بازار آزاد به سامانه نیما نزدیک نشود، امکان تشکیل بازار متشکل ارزی وجود ندارد. قیمت خرید دلار در سامانه نیما در اواخر هفته گذشته حدود ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان بود و فاصله هزار تومانی با بازار آزاد داشت. تحلیل برخی فعالان بازار از این خبر آن بود که شاید بازارساز به‌ دنبال آن باشد که قیمت دلار در بازار آزاد را کاهشی‌تر و به سامانه نیما نزدیک کند. این در حالی است که در ۳ ماه اخیر بازارساز سعی کرد با بالا آوردن قیمت در سامانه نیما، شکاف با بازار آزاد را کمتر کند. پیش از آغاز سال ۹۸، فاصله این دو نرخ بالای ۴۰ درصد بود، ولی با ثبات نسبی دلار در بازار آزاد و افزایش نرخ اینارز در سامانه نیما شکاف آنها به حدود ۱۱ درصد رسید. 

در‌حالی‌که برخی فعالان، اخبار را بر کاهشی شدن روند بازار موثر می‌دانستند، عده دیگری معتقد بودند، خبرهای سیاسی تاثیر چندانی بر قیمت دلار ندارند.  از نظر آنها آنچه موجب شده است، دلار توان افزایشی خاصی نداشته باشد و بیشتر تحت‌فشار کاهشی‌ها باشد، ناشی از نبود تقاضا در بازار است. در مورد اینکه چرا تقاضای خاصی در بازار وجود ندارد، دیدگاه‌های متفاوتی در بازار وجود داشت. دسته‌ای باور داشتند به‌دلیل کاهش نوسانات دلار در خرداد و تیر، سفته‌بازان تمایل چندانی برای خرید و فروشارژ ندارند و از بازار خارج شده‌اند. از نظر این گروه کاهش دامنه نوسان، موجب می‌شود که دلار با شیب ملایم در مسیر نزولی حرکت کند و جذابیت خرید آن برای نوسان‌گیران پایین بیاید.  این در حالی است که عده دیگری باور داشتند، سفته‌بازان در دو ماه اخیر با ضرر زیادی در بازار مواجه شدند و به همین دلیل ریال کافی برای خرید ارز ندارند و دلارهای بالا خرید را نتوانسته‌اند به فروش برسانند. در واقع، اگر فرصت فروشی در قیمت‌‌های بالای ۱۴ هزار تومان به این دسته دست دهد، ممکن است بار دیگر وارد بازار شوند. ولی در شرایط فعلی بازار نمی‌تواند با تکیه بر نوسان‌گیران رشد خاصی را تجربه کند. در این شرایط یا باید تقاضای جدیدی وارد بازار شود، یا سمت عرضه تضعیف شود. دراین میان، قیمت‌ها در بازارهای همسایه نیز چندان بالا نرفته‌اند که معامله‌گران بازار داخلی را تحریک به خرید کنند.

سکه همچنان در مسیر کاهش قیمت حرکت می کند

بازار طلا و سکه تهران آن گونه که اتحادیه طلا و سکه تهران می گوید، با کاهش قیمت ها نسبت به هفته گذشته همراه بوده است؛ بنابراین، در پایان معاملات دیروز، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به نرخ 4 میلیون و 250 هزار تومان و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز به 4 میلیون و 390 هزار تومان رسید. همچنین هر نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی، به ترتیب 2 میلیون و 250 هزار تومان و یک میلیون و 380 هزار تومان قیمت گذاری شد. هر سکه یک گرمی نیز به رقم 970 هزار تومان رسید.

پیش بینی روند طلا در روز‌های آینده

در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز کارشناسان و تحلیلگران وال‌استریت درباره روند قیمت طلا در هفته جاری بلاتکلیف بودند، در حالی که سرمایه‌گذاران نسبت به افزایش قیمت این فلز خوش بینی نشان دادند. بزرگترین گروه در میان کارشناسان و تحلیلگران وال‌استریت نسبت به روند قیمت طلا نظری نداشتند. برای نخستین بار است که کارشناسان وال‌استریت از دهم ماه می خوش بین نیستند. در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال‌استریت، ۱۶ تن شرکت کردند که از میان آن‌ها هفت تن یا ۴۴ درصد ثابت بودن قیمت طلا را پیش بینی کردند در حالی که پنج تن یا ۳۱ درصد افزایش قیمت و چهار نفر یا ۲۵ درصد کاهش قیمت این فلز زرد را پیش‌بینی کردند. در این بین، ۹۶۱ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران شرکت کردند که از میان آنها ۶۵۳ نفر یا ۶۷ درصد افزایش قیمت و ۱۷۵ نفر یا ۱۸ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند در حالی که ۱۳۳ نفر یا ۱۴ درصد نظری نداشتند.

بازار جهانی نفت با قیمت نزدیک به 67 دلار بسته شد

قیمت نفت در معاملات روز جمعه اندکی افزایش یافت اما نگرانی‌ها در مورد مازاد عرضه نفت در جهان طی ماه‌های گذشته مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شد. هر بشکه نفت برنت با 20 سنت افزایش 66.72 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با یک سنت افزایش 60.21 دلار در هر بشکه معامله شد. نفت برنت طی هفته گذشته 4 درصد و نفت خام امریکا 4.7درصد افزایش قیمت را ثبت کردند.

مجوزی برای انتشار رمزارز از سوی بانک مرکزی صادر نشده است

بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هیچ شخص حقیقی و حقوقی، مجوزی درخصوص انتشار رمزارز از بانک مرکزی دریافت نکرده است. به نقل از بانک مرکزی، در پی انتشار اخباری در خصوص انتشار رمزارز بومی با مجوز این بانک، به آگاهی هم میهنان گرامی می‌رساند که سیاست بانک مرکزی در خصوص رمزارزها طی بیانیه مورخ نوزدهم تیرماه ۱۳۹۸ به روشنی اعلام شده و هیچ شخص حقیقی و حقوقی در خصوص انتشار رمزارز با برخی اسامی مطرح از این بانک، مجوزی دریافت نکرده است.

سه دهک درآمدی از فهرست یارانه بگیران حذف می‌شوند

وزارت تعاون و سازمان هدفمندی یارانه‌ها با مصوبه هیأت وزیران موظف شده‌اند با استفاده از بانک‌های اطلاعاتی نسبت به شناسایی و حذف سه دهک درآمدی از فهرست یارانه‌بگیران اقدام کنند. هیأت وزیران در جلسه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور (با همکاری وزارت‌خانه‌های امور اقتصادی و دارایی، نفت، نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی) و به استناد بند (ب) تبصره (۱۴) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، آیین‌نامه اجرایی این تبصره را با هدف تعیین منابع و مصارف یارانه تصویب کرده است. بر اساس این آیین‌نامه، دولت موظف است با استفاده از تمامی بانک های اطلاعاتی در اختیار، نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه‌ بگیران اقدام کند. همچنین یارانه آرد صنف و صنعت، حذف و منابع حاصل از آن به خرید تضمینی گندم اختصاص می ‌یابد. ماده ۶ این آیین نامه می گوید: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان هدفمندسازی یارانه ها و وزارت کشور (استانداران) طی دستورالعملی که ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ این آئین نامه تهیه می کند، نسبت به شناسایی و حذف یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی خانوارها اقدام کند. سازمان هدفمندسازی یارانه ها موظف است پس از اعلام وزارت تعاون نسبت به حذف یارانه خانوارهای اعلام (در اولین نوبت) اقدام کند. در تبصره اول این ماده آمده است: خانوارهای حذف شده می توانند نسبت به اعتراض در خصوص قطع یارانه خود و افراد تحت تکفل با اعلام رضایت از دسترسی وزارت یاد شده به تمامی اطلاعات بانکی و ارائه اطلاعات و مستندات لازم، اقدام کنند. وزارت تعاون مکلف است پس از بررسی مستندات ارائه شده، اسامی سرپرستان خانوارهای واجد شرایط دریافت یارانه نقدی را بار دیگر به سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعلام کند تا در اولین نوبت، پرداخت یارانه نقدی آنها برقرار شود. وزارت یاد شده موظف است نتایج را به تمامی معترضین اعلام کند.

کاهش تولید نفت آمریکا در خلیج مکزیک

اداره اجرائیات امنیت و محیطی آمریکا اعلام کرد نزدیک به 59 درصد یا روزانه 1.1 میلیون بشکه تولید نفت آمریکا در مناطق تحت طوفان در خلیج مکزیک کاهش یافت. تولید روزانه گاز طبیعی در سکوهای فراساحلی در خلیج مکزیک 49 درصد یا 1.35 میلیون فوت مکعب کاهش یافته است. بنا بر اعلام این اداره، تولیدکنندگان نفت، تولید در 257 سکو یا 38 درصد تولید در شمال خلیج مکزیک را متوقف کرده‌اند. یازده دکل حفاری متحرک نیز از مسیر طوفان جابجا شدند. 10دکل حفاری نیز تخلیه شدند. تولیدکنندگان بزرگ نفت آمریکا چهارشنبه گذشته پیش از وقوع طوفان، تخلیه و تعطیلی تولید در سکوی‌های نفتی در آب‌های عمیق خلیج مکزیک را آغاز کردند. 

کاهش قیمت مسکن در برخی مناطق تهران به ۱۲ درصد رسید

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران خبر داد: به دلیل کاهش ۶۰ درصدی معاملات مسکن شاهد کاهش ۵ تا ۱۲ درصدی قیمت خانه در بسیاری از مناطق شهر تهران هستیم. در ۲۰ روز ابتدای خردادماه ۹۸ خرید و فروش مسکن در تهران بیش از ۶۰ درصد و در کل کشور ۳۲ درصد کاهش یافته است. کاهش ۶۰ درصدی حجم معاملات مسکن ریشه در افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی رشد قیمت خانه دارد که به کاهش توان اقتصادی خریداران منجر شده است. برنامه اقدام ملی دولت نیز که در آن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در دو سال آینده وارد بازار خرید و فروش شود نیز در آرام شدن بازار و کاهش تقاضای هیجانی تاثیرگذار بوده است. مصطفی‌قلی خسروی روز (شنبه) به ایرنا گفت: بر اساس گزارش‌های رسیده از اتحادیه های املاک شهر تهران رفتار فروشنده‌ها تغییر کرده و بیشتر فایل های فروش با کاهش قیمت مواجه شده است. وی توضیح داد: وقتی به کسادی بازار می‌رسیم و مشتری و خریداری وجود ندارد، خود به خود قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند. قلی خسروی اضافه کرد: البته اعلام کاهش نرخ ارز از سوی بانک مرکزی و همچنین توصیه وزیر راه و شهرسازی برای نخریدن مسکن تا آرام شدن شرایط، روی بازار و قیمت‌ها تاثیر گذاشته است. وی با بیان اینکه افزایش سرسام آور قیمت خانه و فاصله آن با قدرت خرید مردم باعث افت ۶۰ درصدی معاملات از سال گذشته تا الان شده است، گفت: قیمت‌های در حال کاهش است و بهتر است مردم از خرید فایل‌های گران خانه اجتناب کنند. به گفته ی خسروی ورود بازار مسکن به رکود تورمی به دلیل افزایش قیمت‌ها موجب کاهش معاملات مسکن شده است که نشان می‌دهد بازار کشش افزایش قیمت را ندارد.

خروج ارز برای واردات پنجه رکاب دوچرخه به کشور/ بیشترین واردات از کشور چین

آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی ۱۲ ماهه سال ۹۷ نشان می‌دهد که در این مدت بیش از ۲۸۶ تن پنجه رکاب و رکاب برای دوچرخه از سه کشور جهان وارد ایران شده است. واردات ۲۸۶ هزار و ۸۴۴ کیلوگرم پنجه رکاب و رکاب برای دوچرخه باعث خروج ۷۹۸ هزار و ۷۵۷ دلار یا به عبارتی ۳۳ میلیارد و ۱۸۴ میلیون و ۲۹۸ هزار و ۹۱۶ ریال شده است. طبق آمار گمرک واردات از کشور‌های چین، تایوان و ژاپن صورت می‌گیرد. به نقل از میزان؛ طبق آمار بیشترین واردات از کشور چین و به حجم ۲۸۲ هزار و ۹۶۷ کیلوگرم و به ارزش ۷۸۸ هزار و ۶۹۴ دلار ثبت شده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۳
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
حذف یارانه باید در کنار بهبود فضای کسب و کار، تسهیل واردات مواد اولیه، عدالتی مالیاتی و شفافیت اقتصادی صورت گیرد و الا حذف یارانه منجر به هیچ بهبودی نخواهد شد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
باور اینکه بابک زنجانی یک فرد باشه سخته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
مملکت طوری پیش میره که کاملا به نفع دلالهاست...
مردم کجای این سرزمینند؟ جز اینکه هنگام انتخابات یادش بیفتن!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
اگر روحانی استعفا بدهد وبرود همه چیز درست می شود این آدم مملکت را نابود کرده
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
حذف یارانه ها یعنی خودسوزی مردم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
یارانه ای که پول یک روز نان یک خانوار چند نفره است همان بهتر که قطع شود.
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
دکتر نیلی دیروز مصاحبه ای انجام داده اند و هشدار به دستکاری قیمتها و اینکه خواست امریکا است که ذخایر ارزی مفت به باد رود و میداند تهیه مجدد انها برای ایران دشواره.
تا اقتصاد به راحتی اب خوردن بوسیله بلنک مرکزی پایین‌و بالا میشود وضع بدتر دز این هم خواهد شد.
ارزش پول ملی کدام کشور با تحریم افزایش پیدا کرده؟؟؟
شاهین
|
Sweden
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
داداش همه می دونن شما نیاز شدید به دلار دارید با این حقه ها نمی تونید دلارهای مردم واز دستشون در بیارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
چرا بابک زنجانی اعدام نمی شه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
اصرار بر قضیه بابک زنجانی (ب ز)توسط بیژن زنگنه(ب ز) یک نوع پاک کردن صورت مسأله است.
شما دقت کنید که هم نفت بفروشید و هم از تجربه قبلی استفاده کنید ک کلاه سرتون نرود.
نه اینکه معاملات نفتی نکنید و از بدتری دوران احمدی نژاد نفت کمتر بفروشید که نکند ب ز های جدیدی درست شوند.
ترک معامله به خاطر خطر فریب خوردن یا خیانت است یا نااگاهی .
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
نصفه شبها پمپ‌بنزینها خلوت چرا بنزین در ان ساعات ارزان تر نمیشود.
نبود تقاضا است دیگه!!!!!!!
مجلس پیگیری کند ببینید دلارهای ۲۰ تومانی پارسال را دولت با ان چه کرده.
تمام گرانی ها و پایین و بالاکردنهای دلار و سایر ارزها در بازار ازاد کار خود خود دولت است.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
کاهش دستوری قیمت ارز ازاد نقشه خود دولت است تا مجلس ارز ۴۲۰۰ را حذف نکند و این‌گونه القا کنند که بازار ارز ازاد قیمتها الکی و روانی است و ... .ارز نیمایی که به عده ای کمی تعلق می گیرد چه قیمت ؟ و مجلس تا عدد ۴۲۰۰ را پاک نکند از بودجه ها این اشفته بازار ارز خواهد بود.
گوشت گران شده ان وقت ارز ان چگونه لست؟
گوشت سیب زمینی لبنیات!!!!!!
مجلس اقدام‌نکند اقایون با خیال راحت ته مانده ارزی را مفت و ارزان به باد میدهند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
یارانه پول امام زمان است کسی حق ندارد حذف کند و الان دیگه ارزشش فقط بابت برکتش است که با پولهای دیگه قاطی میشه میتونیم زنده باشیم به برکت همین پول‌. بعد قطع آن انفرادی باشد نه خانوادگی شاید یکی مثل من که مستقل زندگی میکنم از پدر و مادرم نیاز داشته باشم .
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه رابرت مک ایر سردار حاجی زاده زینب ابوطالبی شهاب حسینی سیلاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر لیگ قهرمانان آسیا خانه سینما
آخرین اخبار