بازدید ۱۱۰۹۹
پیمانه اقتصادی؛
این پیمانه تیتر‌هایی همچون روسیه جایگاه نفت خام ونزوئلا را در بازار‌های اروپایی می‌گیرد، دولت آمریکا برآورد قیمت نفت را افزایش داد، بازدهی ۱۴درصدی بورس تهران در کمتر از دو هفته، سهام آسیایی با امید به رشد اقتصادی جهان جهش کرد، دلار در سنا ۲۰۰ تومان  افزایش یافت، سکه گران شد، رشد دسته‌جمعی «تسه‌ها»، کاهش نرخ سود در دستور کار بانک مرکزی روسیه و نرخ حق بیمه پایه بیمه شخص ثالث در سال ۹۸ را در بر دارد.
کد خبر: ۸۹۲۱۴۴
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰ 16 April 2019

تابناک اقتصادیپیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون روسیه جایگاه نفت خام ونزوئلا را در بازار‌های اروپایی می‌گیرد، دولت آمریکا برآورد قیمت نفت را افزایش داد، بازدهی ۱۴درصدی بورس تهران در کمتر از دو هفته، سهام آسیایی با امید به رشد اقتصادی جهان جهش کرد، دلار در سنا ۲۰۰ تومان  افزایش یافت، سکه گران شد، رشد دسته‌جمعی «تسه‌ها»، کاهش نرخ سود در دستور کار بانک مرکزی روسیه و نرخ حق بیمه پایه بیمه شخص ثالث در سال ۹۸ را در بر دارد.

وزیر اقتصاد: ادبیات اقتصاد کلاسیک فعلا جواب نمی‌دهد

هشتاد و چهارمین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی و اولین نشست این شورا در سال ۹۸ با حضور فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی و غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نمایندگان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ایران، برگزار شد.

در این جلسه فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد از تشکیل کمیته ضدتحریم در وزارت اقتصاد خبر داد و با اشاره به اینکه کمیته مذکور باید تصمیمات خاص بگیرد، گفت: این تصمیمات باید در قالبی اتخاذ و اجرا شوند که بخش خصوصی دچار اختلال نشود. وزیر اقتصاد همچنین به صدمات و خسارت سیل اخیر در استان‌های مختلف کشور، تصریح کرد: امسال به دلیل سیل، آسیب‌های جدی به بخش کشاورزی و صنعت به ویژه در استان‌های شمالی و خوزستان وارد شده است. وی ادامه داد: برخی از بحث‌های اقتصادی مربوط به شرایط عادی است و وقتی شرایط خاص به اقتصاد کشور تحمیل می‌شود، واکنش‌ها به آن نیز باید متفاوت باشد؛ در این میان برخی دانشگاهیان می‌گویند چرا کمیته مقابله با تحریم در ایران مانند کمیته تحریم ایران در آمریکا فعال نیست که اتفاقاً کمیته مقابله با تحریم در کشور بسیار فعال است ولی باید تصمیمات خاص بگیریم و این تصمیمات باید در قالبی اتخاذ و اجرا شوند که بخش خصوصی دچار اختلال نشود. دژپسند گفت: باید خودمان را با شرایط فعلی تطبیق دهیم، هرچند بحث‌های مختلفی مانند محدودیت‌های نقل و انتقال بانکی به ما تحمیل شده اند و باید بپذیریم که نمی‌توان در این شرایط از ادبیات اقتصاد کلاسیک استفاده کرد. /مهر

روسیه جایگاه نفت خام ونزوئلا را در بازار‌های اروپایی می‌گیرد

راشاتودی: پس از کاهش صادرات ونزوئلا به علت تحریم‌های آمریکا، پالایشگاه‌های اروپایی نفت خام ترش روسیه را جایگزین آن کرده اند، و همچنین اعلام نموده اند که نفت خام ترش روسیه روز به روز در حال گرانتر شدن است. منابع صنعت تجارت رویترز می‌گوید که این وضعیت با توجه به اینکه اعضای اوپک طبق توافق اوپک پلاس میزان تولید درجه‌های سنگین‌تر و ترش‌تر نفت خام را در جهت تحریک بازار به منظور افزایش قیمت این محصولات، کاهش داده اند، بدتر شده است. نفت خام ایالات متحده جایگزین مناسبی نیست، چرا که عمدتاً سبک و شیرین است، حال آنکه پالایشگاه‌های اروپایی به گونه‌ای تجهیز شده اند که درجات سنگین‌تر نفت خام را به همراه درجات سبک ترپالایش کرده و محصولات تصفیه شده تولید کنند. این اخبار، یک هشدار دیگر درباره این موضوع است که جهان به سمت کمبود نفت سنگین و ترش پیش می‌رود، محصولی که تولید اصلی ونزوئلا بوده و بسیاری از پالایشگاه‌ها برای تولید بنزین و سایر محصولات به آن نیاز اساسی دارند.

دولت آمریکا برآورد قیمت نفت را افزایش داد

اداره اطلاعات انرژی آمریکا با استناد به کاهش سطح ذخیره‌سازی نفت و همچنین اختلال‌های برنامه‌ریزی نشده در عرضه این کالا، برآورد قیمت دو شاخص نفت خام برنت و دبلیوتی‌آی را افزایش داد. این نهاد در گزارش ماهانه خود پیش‌بینی کرد میانگین قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا در سال 2019 میلادی به 58 دلار و 80 سنت می‌رسد که دو دلار و 16 سنت بیش از برآورد پیشین آن است. همچنین اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی کرد میانگین قیمت شاخص نفت خام برنت در سال جاری میلادی 65 دلار و 15 سنت، یعنی دو دلار و 37 سنت بالاتر از برآورد پیشین خواهد بود.

افزایش ۲۳ درصدی خرید نفت کره جنوبی از ایران

آمارهای گمرک کره جنوبی نشان داد، واردات نفت این کشور از ایران در ماه مارس به نسبت سال گذشته 12 درصد کاهش یافت اما خرید ماهانه هنوز از زمان ازسرگیری خرید نفت از ایران در ماه ژانویه در بالاترین سطح قرار دارد. آمارها نشان داد کره جنوبی، یکی از بزرگ‌ترین مشتریان نفتی آسیایی ایران است که در ماه مارس 1.2 میلیون تن یا روزانه 284 هزار و 639 بشکه نفت از ایران خریده است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته برابر با 1.37 میلیون تن بوده است. میزان واردات در ماه مارس 23 درصد از ماه فوریه بیشتر است و پنج برابر ماه ژانویه است. بر اساس این آمار، میزان واردات نفت کره جنوبی از ایران در سه ماه نخست امسال، 29.8 درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است. این رقم 2.4 میلیون تن یا روزانه 196 هزار و 303 بشکه بوده که در مقایسه با 3.5 میلیون تن سه ماه نخست پارسال کمتر است. کره جنوبی، یکی از هشت کشوری است که در ماه نوامبر، معافیت 6 ماهه از تحریم‌های نفتی ایران را از واشنگتن دریافت کرد. سئول می‌تواند روزانه 200 هزار بشکه نفت (بیشتر میعانات گازی) از ایران بخرد. بر اساس برآوردهای رویترز، کره جنوبی، در پنج ماه از نوامبر تا مارس، روزانه حدود 117 هزار بشکه نفت  از ایران خریده است. معافیت از تحریم‌های نفت ایران از ابتدای ماه می منقضی می‌شود و کره جنوبی در حال مذاکره با آمریکاست تا این معافیت را برای ادامه خرید نفت از ایران تمدید کند.

بازدهی ۱۴درصدی بورس تهران در کمتر از دو هفته

دیروز بورس تهران در حالی با رشد ۵۷۲۱ واحدی، توانست کانال ۲۰۰ هزار واحدی را فتح کرده و در آستانه ارتفاع ۲۰۲ هزار واحدی قرار بگیرد که نماد بانک تجارت (وتجارت) به تنهایی بیش از ۶۰۰ واحد در افزایش شاخص کل مؤثر بود و استقبال از نماد بانک تجارت به حدی بود که برخی سهامداران، اقدام به فروش سهام دیگر برای کسب نقدینگی و خرید این سهم می‌کردند. روند بازار سرمایه در کمتر از دو هفته کاری سپری شده در سال جدید، نشان می دهد که شاخص بورس بازدهی ۱۴ درصدی را ثبت کرده است.

سهام آسیایی با امید به رشد اقتصادی جهان جهش کرد

روز دوشنبه، پس از انتشار داده‌های فراتر از انتظار از سوی چین، که امیدها به رشد اقتصادی جهان را تقویت کرد، با بهبود ریسک‌پذیری، سهام آسیایی جهش کرد و دلار افت کرد. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن ۰.۱ درصد رشد کرد. نیکی ژاپن ۱.۴۱ درصد جهش کرد، در حالی که سهام استرالیا بر خلاف روند بازارهای منطقه ۰.۱۴ درصد پایین آمد. کوسپی کره‌جنوبی ۰.۷۹ درصد رشد کرد. در بازارهای چین شاخص کامپوزیت شانگهای ۱.۸۶ درصد جهش کرد و شاخص هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۱.۱۰ درصد بالا آمد. در شرایطی که با سومین کاهش متوالی پیش‌بینی رشد اقتصادی جهان توسط صندوق بین‌المللی پول، نگرانی‌های زیادی در بین سرمایه‌گذاران به وجود آمده بود و با وحشت از اینکه کند شدن اقتصادهای بزرگ جهان، چین و آمریکا، در فرایند جنگ تجاری بین این دو کشور، کل اقتصاد جهان را تحت تأثیر قرار دهد، این نگرانی‌ها تشدید شده بود، انتشار داده‌های فراتر از انتظار از سوی چین که نشان می‌داد صادرات ماه مارچ این کشور به بالاترین سطح ۵ ماهه رسیده و تعداد وام‌های جدید بانکی، بیش از حد انتظار جهش کرده است، روحیه سرمایه‌گذاران بسیار تقویت شد. کل وام‌های بانکی پرداخت شده در سه ماهه اول ۲۰۱۹ به رکورد ۳ ماهه ۵.۸۱ تریلیون یوآن (۸۶۶.۷ میلیارد دلار) رسید. در بازار ارز، شاخص دلار در برابر ارزهای مهم جهان، باز هم افت کرد و به ۹۶.۹۰۹ واحد رسید و به نرخ ۹۶.۷۴۵ واحد که در معاملات روز جمعه، برای چند لحظه به آن رسیده بود، نزدیک شد. این نرخ پایین‌ترین سطح سه هفته‌ای شاخص دلار است.

دلار در سنا ۲۰۰ تومان  افزایش یافت

در معاملات روز دوشنبه بر اساس اطلاعات سامانه سنا بانک مرکزی که نشان دهنده میانگین وزنی نرخ خرید و فروش ارز توسط بانک‌ها و صرافی‌های مجاز کل کشور است، هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۱۳۵۵۰ تومان خریداری شد و به قیمت ۱۳۶۵۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته شد. این نرخ نسبت به روز قبل، ۲۰۰ تومان افزایش داشت؛ هرچند در بازار آزاد دلار در محدوده ۱۳۸۰۰ تا ۱۳۹۰۰ تومان نوسان داشت. همچنین هر اسکناس یورو به نرخ ۱۵۵۵۰ تومان خریداری و با افزایش ۴۰۰ تومانی نسبت به روز یکشنبه، به قیمت ۱۵۶۵۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد.

سکه به رغم کاهش نرخ جهانی طلا، گران شد

کشتی آرای در خصوص آخرین نرخ‌های بازار دیروز تهران به خبرنگار تابناک اقتصادی گفت: به رغم کاهش بهای اونس جهانی طلا، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به رقم ۴,۶۶۰,۰۰۰ تومان رسید که نسبت به ابتدای صبح کاهش، ولی نسبت به روز قبل، ۶۰ هزار تومان گران شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) با رشد ۵۵ هزار تومانی نسبت به نرخ پایانی روز گذشته، به رقم ۴,۸۴۵,۰۰۰ تومان رسید. این در حالی است که ابتدای معاملات بهای سکه امامی به ۴,۹۰۰,۰۰۰ تومان نیز رسیده بود. هر نیم سکه بهار آزادی نیز، به سطح ۲,۶۶۰,۰۰۰ تومانی رسید که نسبت به روز یکشنبه، ۴۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت. هر ربع سکه بهار آزادی نیز به رقم ۱,۷۱۰,۰۰۰ تومان رسید که نسبت به روز قبل، ۱۰ هزار تومان ارزان‌تر شد. همچنین هر سکه یک گرمی به ۹۴۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار به رقم ۴۳۹,۵۰۰ تومان رسید. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، ۱,۹۰۵,۰۰۰ تومان بود که نسبت به روز یکشنبه، ۴۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت. به گفته کشی آرای، حباب سکه در معاملات با افزایش تقاضا برای خرید، به ۵۲۵ هزار تومان رسید.

بازار اوراق مسکن؛ رشد دسته‌جمعی «تسه‌ها»

اوراق تسهیلات مسکن دی ماه ۹۶ «تسه۹۶۱۰» در جلسه معاملاتی روز دوشنبه ۱۶/ ۰ درصد رشد قیمت را تجربه کرد و در نهایت به بهای ۴۹ هزار و ۲۵۷ تومان به فروش رسید. در مجموع ۳۲ معامله به ارزش ۱/ ۱۶ میلیارد تومان برای این سررسید وام در جلسه دیروز ثبت شد. سیر صعودی وضعیت غالب بازار «تسه‌ها» بود و اکثریت سررسیدهای وام (به غیر از ۵ مورد) در محدوده مثبت معاملاتی قرار گرفتند و میانگین قیمتی آنها به مرز ۵۰ هزار تومانی نزدیک‌تر شد. با بررسی تعداد معاملات ثبت شده در سامانه اطلاعات املاک ایران در روزهای اخیر به افت حجم معاملات مسکن نسبت به فروردین سال گذشته پی می‌بریم. تعداد آپارتمان‌های فروش رفته تا تاریخ ۲۲ فروردین ۶۱۰ واحد است که این میزان کمتر از یک‌دهم حجم معاملات در فروردین ۹۷ است. بی‌رونقی بازارمسکن مستقیما بر قیمت «تسه‌ها» اثر می‌گذارد.

به چالش کشاندن تسلا توسط چینی‌ها

دنیای‌‌ اقتصاد: شرکت چینی «اس‌اف‌موتورز» به‌ تازگی از یک کراس‌اوور برقی جدید رونمایی کرده که می‌تواند خودروی برقی تسلا را به چالش بکشاند. این روزها که شرکت‌های خودروسازی متعددی به‌ سوی تولید خودروهای برقی روی آورده‌اند شرکت‌های چینی یکی پس از دیگری به معرفی تولید و عرضه خودروهای برقی مشغول شده و سعی دارند در این رقابت تنگاتنگ سهم بیشتری از بازار این کشور را به خود اختصاص دهند. شرکت چینی اس‌اف موتورز که به‌ تازگی نام برند خود را به «سرس» تغییر داده یکی از خودروسازان نوظهور چینی است که در زمینه تولید و توسعه خودروهای پاک فعالیت‌های گسترده‌ای دارد. حالا این شرکت نسخه نهایی از خودروی کراس‌اوور برقی تحت‌عنوان اس‌اف ۵ را معرفی کرده که نسخه مفهومی آن در سال گذشته رونمایی شده بود. با اینکه این خودرو با نسخه مفهومی خود تفاوت‌های متعددی دارد؛ اما در دو نسخه به تولید خواهد رسید که یکی از آنها از یک باتری ۹۰ کیلو وات ساعتی بهره می‌برد و پس از ۵/ ۳ ثانیه سرعت آن به ۱۰۰ کیلومتر برساعت می‌رسد.
 
زمان فروش مسکن فرا رسیده است

گزارش های میدانی از بازار مسکن شهر تهران حاکی از آن است که خریداران حرفه‌ای بازار را ترک کرده‌اند و معاملات نسبت به فروردین ماه سال گذشته ۵۱ درصد کاهش یافته است؛ قیمت ها نیز نسبت به آذرماه ۱۳۹۴ معادل ۱۸۳ درصد رشد کرده و ۲۳ درصد بالاتر از رشد طلا و ارز قرار دارد. به گزارش ایسنا، یک کارشناس با بیان این‌ که هم‌اکنون در بازار مسکن هرکس بفروشد سود خواهد کرد گفت: قیمت خانه به سقف توان طرف تقاضا رسیده و هیچ جایی برای التهاب مجدد وجود ندارد. عباس زینعلی اظهار کرد: به نظرم افزایش قیمتی که از بهمن ماه سال گذشته در بازار مسکن اتفاق افتاد، ظرفیت این بخش را به اشباع رسانده است. هم‌اکنون قیمت مسکن به سقف رسیده و بالاتر از این رقم‌ها دیگر مفهومی ندارد. ممکن است مالکان، مجدداً دلشان بخواهد قیمت اسمی را بالا ببرند ولی هیچ وقت تقاضای مؤثری برای آن مبالغ به وجود نخواهد آمد. حداقل در فضا و حجم اقتصادی امروز چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

نرخ حق بیمه پایه بیمه شخص ثالث در سال ۹۸

نرخ حق بیمه پایه بیمه شخص ثالث در سال ۹۸ برای وسایل نقلیه ۱۵ درصد بیش از نرخ‌های مورد عمل سال ۱۳۹۷ تعیین شد.

وزیر اقتصاد: ادبیات اقتصاد کلاسیک فعلا جواب نمی‌دهد/ افزایش ۲۳ درصدی خرید نفت کره جنوبی از ایران/ زمان فروش مسکن فرا رسیده است/ خروج بیش از ۱۶۶ میلیون دلار از کشور برای واردات توتون و تنباکو

کاهش نرخ سود در دستور کار بانک مرکزی روسیه

«الویرا نابیولینا» رئیس بانک مرکزی روسیه گفت: ممکن است بانک مرکزی روسیه در سال جاری میلادی در موضع کاهش نرخ بهره قرار گیرد. وی در کنفرانس خبری در حاشیه نشست بهاره صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در واشنگتن گفت: احتمال کاهش نرخ بهره را در سال جاری میلادی بررسی می کنیم. بانک مرکزی روسیه در ماه مارس سال جاری میلادی نرخ سود را ۷.۷۵ درصد حفظ و پیش بینی کرد با توجه به الگوی تورم فعلی نیازی به افزایش نرخ تورم بعد از آنکه بانک مرکزی روسیه در سال ۲۰۱۸ میلادی دو بار نرخ سود را افزایش داد، وجود ندارد. همچنین «الکساندر مورزوف» رئیس بخش تحقیق در بانک مرکزی روسیه گفت: انتظار می رود تورم سالانه روسیه در ماه جاری میلادی به ۵.۳ درصد کاهش پیدا کند. وی افزود: غیر ممکن است که تورم سالانه به رقم قبلی ۵.۵ درصد در سال ۲۰۱۹ میلادی برسد. رییس بخش تحقیق بانک مرکزی روسیه گفت: افزایش ارزش روبل در حال محدود کردن سرعت رشد قیمت هاست. بر پایه این گزارش، پیش از این تحلیلگران رویترز در نظرسنجی اعلام کرده بودند انتظار می رود نرخ سود در روسیه در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۹ میلادی کاهش پیدا کند.

خروج بیش از ۱۶۶ میلیون دلار از کشور برای واردات توتون و تنباکو

آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی یازده ماهه نخست سال ۹۷ نشان می‌دهد در این مدت بیش از ۲۳ هزار و ۵۹۳ تن توتون و تنباکو از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است. بر اساس واردات این حجم توتون و تنباکو به کشور ۱۶۶ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۶۳۵ دلار ارز از کشور خارج شد که معادل ریالی آن بالغ بر ۶۹۸ میلیارد و ۶۱۶ میلیون و ۲۸۷ هزار و ۶۷۳ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است. بر اساس این گزارش توتون و تنباکو از ۱۳ کشور جهان از جمله آلمان، برزیل، ترکیه، تایلند، سوئیس و امارات متحده عربی وارد ایران شده است. بنا بر آمار منتشره از سوی گمرک بیشترین واردات توتون و تنباکو از کشور ترکیه به ارزش ۸۵ میلیون و ۳۸۷ هزار و ۶۲۱ دلار بوده است.

وزیر اقتصاد: ادبیات اقتصاد کلاسیک فعلا جواب نمی‌دهد/ افزایش ۲۳ درصدی خرید نفت کره جنوبی از ایران/ زمان فروش مسکن فرا رسیده است/ خروج بیش از ۱۶۶ میلیون دلار از کشور برای واردات توتون و تنباکو

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
زمان فروش مسکن فرا رسیده است ؟
واقعا ؟
بعد فرضا من مسكن را فروختم . با پولش چه بخرم ؟
يادتان است پشت هم تحليل مي زديد زماني كه ميانگين تهران متري 4 تومن بود و مرتب مي گفتيد قيمت مسكن كشش افزايش قيمت را به هيچ وجهي ندارد ؟ ما تحليل هاي شما را فراموش نكرديم همانطور كه اين تحليل امروزتان را فراموش نمي كنيم . چرا هميشه از ديد شما زمان فروش ملك است و اين قيمت الان هميشه قيمت پر و غير قابل افزايش است ولي هميشه برخلاف آن ملك رو به ترقي است ؟ واقعا براي من سوال شده است .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
بابا طرف اگه پول داشت همون موقع که ارزون تر بود می خرید نه که الان خدا تومن شده چه تحلیلهایی به خدا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
باارزش ترین سرمایه در طول تاریخ و تموم کشورها یعنی ملک رو بفروشه بعد بجاش چی بخره ؟ بره تو بورس سهام پاره بخره چون دولت با ریختن هزاران میلیارد از طریق حقوقیها و مصنوعی هیجانی کردن شاخص میخواد پولها رو بکشونه اونجا حالشونو ببره ؟ خوب اینم آخر اقتصادی که 6 ساله بر پایه یک بورس اداره شده . تحویل بگیرین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
مگه تابحال برای قیمتهای تخیلی از سال ابتدای سال 96 مشتری پیدا شده که شما بخواهید دوباره افزایش قیمت بدید؟ فرض کن افزایش قیمت دادید! چه اتفاقی میافته؟ خودتون خریدار مسکتون هستید ولا غیر!!!!!!!! مثل اتفاقی که با قیمتهای نجومی تخیلی فعلی افتاده!!!
سقوط قیمت مسکن به قیمتهای قبل سال 86 حتمیه شک نکنید چه کسی بخواهد و چه کسی نخواهد!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
زیاد دلتو صابون نزدن با این قیمتهای خیالی نجومی نمی تونی خونتو بفروشی اگه زور بزنی شاید بتونی با 10% قیمتهای فعلی بفروشی؟ تو رؤیا فرو نرو!!!!
محمدتبریزی
|
-
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
انوقت در رسانه ها از مضررات توتون و سیگار می گویید. کدام حرفتان را باور کنیم؟ ....................
پاسخ ها
تقویت بانکهای دولتی در ایران و ترکیه
| - |
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
تقویت بانکهای دولتی در ایران و ترکیه ..............

کمک ۵ میلیارد دلاری ترکیه به بانک‌های دولتی .........
۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴ ...........


ترکیه با هدف احیاء بانک های دولتی این کشور در حدود ۵ میلیارد دلار اوراق بهادر ویژه منتشر می کند.

به نقل از بلومبرگ ، ترکیه متعهد به بزرگترین برنامه خود از زمان بحران مالی جهان به بعد بمنظور حمایت از بانک های این کشور است. در سال ۲۰۱۱ میلادی یعنی ۱۸ سال پیش تقریبا صنعت بانکداری این کشور از بین رفت.

«برات البیراک» وزیر دارایی و خزانه داری ترکیه گفت: دولت سرمایه جدیدی را به بانک های دولتی تزریق خواهد کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
کلا زندگی در ایران ما را به سقف توانمان رسانده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
هنوز نرسیده . موج تورم دیگه ای تا دو ماه دیگه
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
همه چیز گران میشود
قیمت همه چیز بالا میرود
جز حقوقها و درآمدهای مردم عادی که همیشه در صحنه های سیاسی کشور حاضرند!
چرااااااااااااااااا؟؟؟؟؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
اینکه بگوییم ادبیات اقتصاد کلاسیک فعلا جواب نمی‌دهد، درست ولی همین اندازه که از دست مان برآمده چه کرده ایم؟ متاسفانه یکی از راهکارها شده، لوازم پیشرفته تر از همین ابزارهای هواشناسی که باران را هشدار داده و باید رودخانه ها لایروبی می شده نشده، حواله می دهند به سیستم ها پیشرفته تر
همه پادشاهان مقتدر پدرشان شاه نبوده سیستم پیشرفته نداشته اند یکی مثل شاه حسین حتی حاضر است هر کاری بکند تا به صلح برسد یکی مثل نادر در یک روستا بزرگ شده و... این چه بهانه هایی است می اورید؟ اصلا سیستم پیشرفته شود بلدیم باهاش کارکنیم یا حاضریم کنار بریم تا کسی که بلده بیاد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
توتون و تنباکو هم نمیتونیم خودمون تولید کنیم؟
پاسخ ها
نادر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
در تیرتاش بهشهر مزارع توتون است.
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
چین هر روز یک نوع خودرو تولید می کند و خودروسازان ما همچنان پراید و پژوی 30 سال پیش را تولید میکنند و ما ملت هم برای این خودروهای بی کیفیت، سر و دست می شکنیم!!! انحصار تولید و واردات خودرو باید شکسته شود!
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
برادر مشگل مملکت ما الان انحصار نیست مشگل این است که باید 70 درصد مردمی که خودرو دارند نمی داشتند انهایی که ندارندئ که هیچ در کشوری با درامد سرانه ما باید تعداد خودرو به نسبت جمعیت 5 میلیون عدد تا 7 میلیون عدد برای 80 میلیون جمعیت فعلی باشد تا بشود خودروهای گران تر و کیفی تر را فروخت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
تازه اون خودروهای بی کیفیت مورد اشاره شما را تولید نمیکنند بلکه فقط مونتاژ می کنند... کاش خودمان میتونستیم حتی یک خودروی 100 پیشی مثل ژیان تولید میکردیم اما خودمان تولید میکردیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
کار خودت را بکن اگاه باش به شعارها توجه نکن .
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
شما بگرد اگر یک وزیر یا مسولی در مملکت پیدا کردی که اقتصاد کلاسیک را در یک جمله تعریف کند من به او جایزه نوبل میدهم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
قیمتهای تخیلی و افزایش دوباره قیمت مسکن فقط خود تحریمی سازندگان و فروشندگان را اثبات میکنه و مشتری فقط بسمت قیمتهای واقعی خواهد رفت که کمتر از یک بیستم قیمتهای اعلامیه.
افزایش قیمت و یا اعلام قیمتهای تخیلی یعنی خود غول زنی سازندگان و فروشندگان!!!!
کارشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
خریدار وقتی وارد خرید مسکن میشه که قیمتها واقعی و کمتر از قیمتهای سال 86 بشود. در غیر اینصورت آنچه نصیب صاحبان املاک اضافی و سازندگان خواهد شد فقط ضررهای هنگفته و انتظار آنان برای فروش با قیمتهای خیالی هیچ وقت محقق نمی شود!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
این آقای کارشناس خیلی دیر به این نتیجه رسیده که مسکن با قیمتهای نجومی تخیلی خریدار نداره! قبلاً هزاران بار تذکر داده شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
رشد سهام ناشی از رشد ورونق تولید نیست بلکه تمام پولداران شبانه روز دارند پولدار تر میشوند واز ترس کاهش ارزش پول همه به خرید سهام روی آوردند.دلیل دوم آن گران شدن دلار توسط گروهی دیگر از طماعان ومکندگان خون ملت است.وکشاورزان در زیر سیل کارمندان در جدال بافقر وکارگران در حسرت عدالت هستند ومعلمان باید به شاگردان بگویند برو کار می کن مگو چیست ودختران به دلیل عدم تمکن تامین جهیزیه پیر می شوند وپسران بیکارند وپولداران درجه افزایش پول خود را با خرید ویلاها وخودروها باهم مقایسه می کنند وصدا وسیما تمامی این شاخص ها را شبانه روز برای خنک شدن جگر پولداران وحسرت بی پولها تکرار می کندویک بار آمار نمی دهد که آن کارگران وآن معلم ها وآن پرستاران وآن بیماران وآن بیمارداران درچه حالند آیا پول یک عینک یا یک شب بستری ویایک عمل جراحی ویا یک داروی سرطانی را دارند؟نوش جانتان بخورید گوشت بشه به تنتون .ما که نداشتیم ونداریم.شاخص کیلویی چند رسانه عزیز؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
املاکی هایی که عامل اصلی گرانی های نجومی اند منتظر چی هستند باید در مغازه هاشونو ببندند چون کسی نه به اونها اعتماد داره و نه به اونها مراجعه خواهد کرد! و نه به اونها ریالی بعنوان حق کمیسیون پرداخت خواهد کرد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
یعنی تو چهل سال هیچوقت فرصت برای ادبیات کلاسیک اقتصاد نبوده ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
یادش بخیر جناب علم الهدی توصیه به خوردن اشکنه میکرد ، حالا با پیاز ۱۲ هزار تومان با ارزوی خوردن اشکنه هم داشته باشبم
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
خلاصه تحلیلها و توصیه های اقتصادی اقایان اینه :
ارزوطلا نخرید ضررمیکنید (اگرهم دلارداشته باشید علاوه برضررحتمی قاچاقچی هم محسوب میشوید) !!!!
اگر هم دربازارمسکن سرمایه گذاری کرده اید انراهم بفروشید وبا پولش سهام بورس بخرید تارستگارشوید !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
چندسال پیش مسکن متری یک میلیون تومان بود امروز شده متری ۲۰ میلیون تومان یکی دوسال دیگرمیشود متری ۳۵میلیون تومان و دوباره تکرارمیشه اواسط سال ۹۸مسکن جهش قیمت داره هیچ شک نکنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
بشه کیه که بخره!
تو اگه تونستی با قیمت ابتدای سال 96 بفروشی بدون گرون فرختی و کسی با اون قیمت هم نمی خره شاید بتونی به قیمت سال 86 قبل از جهش بفروشی برو با رؤیاهات خوش باش و تو رؤیات جهش قیمتی بزن!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
فقط مواظب باش ضرر نکنی تو فروش جهشیت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
اتفاقا همه چیز کلاسیک جواب میدهد. من متن خبر را نخواندم. فقط در مورد تیتر اقتصاد کلاسیک باید گفت بله. وقتی پول ملی یک شبه چندین بار بی ارزش میشود نتیجه میشود که انباردارها هم اجناس را تا ده برابر قیمت تمام شده پای خودشان به بازار عرضه میکنند و این تجمع ثروت بدون زحمت و باد آورده در دست یک جمعیت محدود موجب نابودی تعادل و توازن اقتصادی میشود.پس اگر ارزش پول ملی حفظ شود همه چیز کلاسیک به خوبی چرخ های اقتصاد را خواهد گرداند
جمشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
بنده دفتر مشاور املاک دارم به اطلاع میرسانم با همین قیمتهای نجومی هنوز خریداران بیشتر از فروشندگان هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
تو گفتی و ما باور کردیم!
کار شما ایجاد جو روانیه! اگه خریدار اومده پیشت حتما! با قیمت نجومی بهش بداز که حقشه. ولی مطمئنم تو همچین خریداری رو حتی تو خواب هم نمی تونی پیدا کنی!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
یادت رفته به خریدارها التماس می کردید ملک رو با قیمت های کمتر از قبل آذر 96 بخرند کسی حاضر به خرید نبود!
حالا چطور شده که با نجومی شدن قیمتها خریدارا ریختند و دارن می خرند؟!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
برو دنبال کار دیگه!
کسی حرفهای املاکی ها رو باور نمی کنه تمام حرفهائی که زدی برعکسه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
شما حتی اگه قسم خدا رو بخورین کسی حرفهاتونو باور نمی کنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
منظورت کدوم خریداره؟! همون که میاد یه سئوالی ازت میپرسه و تو هم فکر میکنی الان با انداختن یه ملک بی ارزش با قیمت تخیلی بهش می تونی سرکیش کنی؟!
ناشناس
| United States |
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
از پشه پرانی تون تو دکوناتون معلومه!!!!!
ناشناس
|
Armenia
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
به مالکان فروشنده در شهر تهران تبریک میگم که با وجود زلزله خیز بودن کل استان ،آلودگی هوا ،ترافیک ،نبود امکانات کافی و عدم وجود قوانین شهر سازی در سطح شهر ملکشان را با مقایسه با قیمت بالای دلار حتی از بعضی کشورهای پیشرفته هم گرانتر میفروشند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
قیمت جهانی طلا به شدت در حال کاهش است اما بانک مرکزی هنوز تصمیم به کاهش ارزش و طلا نمیگیرد اگر دولت از طریق فروش دلار با قیمت بالا سعی در جبران کسری بودجه اش را دارد در عوض ملت خویش را در منجلابی از فساد گریبانگیر می کند
در طول یاماه گذشته حداقل ده گدا دیدم که کوچه به کوچه گدایی می کردند هر روز بیش از ۱۵ نفر از سطل اََشغال دم کوچه دنبال آذوقه می گردند
آیا این چنین زندگی برازنده ایرانی هست؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
ونزوئلا ال پالیتو غیزانیه نفت ونزوئلا مجلس یازدهم دریای کارائیب قتل رومینا اشرفی