بازدید 3376
واعظی:

قرار‌نیست دولت‌وارد رقابت با‌بنگاه‌های‌خصوصی شود

کد خبر: ۸۷۸۹۵۳
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۳ 16 February 2019

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه آینده استان هرمزگان بی تردید با برنامه های در دست اجرا ، رو به توسعه و درخشان خواهد بود، گفت: باید همه تلاش خود را برای ایجاد رونق و شکوفایی در اقتصاد استان بکار بگیریم و نقش بخش خصوصی در این عرصه بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، محمود واعظی شامگاه شنبه در دیدار فعالان تشکل‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاران استان هرمزگان گفت: برگزاری این جلسات با هدف انتقال نظرات فعالان و صاحبان بنگاه های اقتصادی و سرمایه گذاران به رئیس جمهور برای اتخاذ تصمیمات مناسب در راستای توسعه بیش از پیش استان است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه شاهد پیشرفت ها و تحولات خوبی در بخش‌های مختلف استان هرمزگان هستیم، گفت: پیش از انقلاب و بعد از آن به دلیل آنکه در نیروی انسانی سرمایه‌گذاری درستی انجام نشده، نتوانسته‌ایم به توسعه مد نظر دست پیدا کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: امروز خوشبختانه دولت توجه بسیار خوبی به استفاده از نیروی انسانی بومی دارد که به واسطه آن توانسته‌ایم در ۶ سال گذشته در بخش‌های مختلف پیشرفت‌های بسیار خوبی داشته باشیم.

واعظی با بیان اینکه استان هرمزگان ظرفیت‌ها و استعدادهای فراوانی در بخش‌های مختلف دارد، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر در این استان شاهد توسعه کشاورزی هستیم و این در حالی است که کشور توانسته در بخش کشاورزی رشد خوبی داشته باشد و این بخاطر حمایت‌های دولت، همت کشاورزان و استفاده صحیح از منابع آب و خاک است و موجب شده در بسیاری از محصولات افزایش تولید ۴ تا ۵ برابری داشته باشیم.

واعظی با بیان اینکه در بخش تولید محصولات دریایی گزارش‌ها نشان‌دهنده تحولات بسیار خوبی است، اظهار کرد: امروز شاهد گسترش مزارع تولید و پرورش ماهی در دریا هستیم که این می‌تواند به توسعه اقتصادی استان کمک کند. همچنین این استان گام‌های بسیار خوبی در راستای پرورش میگو برداشته که می‌تواند موجب افزایش صادرات این محصول و ارزآوری برای کشور باشد.

رئیس دفتر رئیس جمهور تأکید کرد: با تقویت زیرساخت‌های استان، بکارگیری نیروهای بومی، ایجاد تحرک بیشتر در حوزه اقتصاد و حمایت از بخش خصوصی، شاهد جهش و پیشرفت و توسعه روزافزون استان در همه عرصه‌ها خواهیم بود.

واعظی با بیان اینکه واگذاری امور به بخش خصوصی یکی از سیاست‌های جدی دولت و مورد پیگیری رئیس‌جمهور است، گفت: دولت قرار نیست بنگاه‌داری کند و وارد رقابت با بنگاه‌های خصوصی شود بلکه معتقدیم دولت باید در راستای سیاست‌گذاری، نظارت، هدایت و حمایت از بخش خصوصی گام بردارد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه واگذاری امور به بخش خصوصی به واسطه اینکه اقتصاد کشور همواره در اختیار دولت بوده است، در ابتدا با مشکلاتی مواجه است، افزود: بخشی از بدنه میانی دولت بخاطر برخی تصورات نادرست، با این کار مخالفت می‌کنند در صورتی که قدرت در نظارت، کنترل و هدایت مناسب است.

واعظی با بیان اینکه امروز کشور با تحریم‌های بسیار سختی مواجه است، گفت: آمریکا از همه توان خود استفاده می‌کند تا با تحریم اقتصادی و اعمال فشار، نارضایتی ایجاد کند و با ایجاد شکاف میان مردم و دولت، بتواند به اهداف خود برسد.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: ملت ایران طی ۴۰ سال گذشته همواره ثابت کرده است وقتی با نقشه دشمن مواجه می‌شود، حماسه‌هایی مانند ۲۲ بهمن را می‌آفریند و تمام نقشه‌های دشمن را نقش بر آب می‌کند.

وی با اشاره به حضور گسترده و شکوهمند ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن در سراسر کشور اظهار کرد: ملت ایران بر خلاف تبلیغ دشمنان و اظهارات آنان به این دلیل که نظام، انقلاب و دولت را از خودشان می‌دانند، در راهپیمایی ۲۲ بهمن به صحنه آمد و به طور گسترده و باشکوه حضور پیدا کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه ملت ایران نظرات و خواسته‌های خود را به روشنی با مسئولان مطرح می‌کند، گفت: رئیس جمهور در اولین جلسه هیأت دولت پس از راهپیمایی ۲۲ بهمن، حضور ملت ایران را موجب سنگین‌تر شدن مسئولیت مسئولان کشور دانست و بر تلاش بیشتر برای حل مشکلات تأکید کرد.

واعظی با بیان اینکه بخش خصوصی و فعالان اقتصادی می‌توانند با تلاش خود تحریم دشمنان را دور بزنند، گفت: بخش خصوصی این قابلیت و ظرفیت را دارد که با تلاش بیشتر در راستای رشد و شکوفایی اقتصاد گام بردارد.

رئیس دفتر رئیس جمهور حضور بخش خصوصی و شرکت‌های ایرانی را در بازارهای کشورهای منطقه حائز اهمیت دانست و افزود: صادرات محصولات ایران بسیار مهم است و باید از فعالان اقتصادی، کارفرمایان و بنگاه‌های تولیدی حمایت کنیم.

واعظی با اشاره به ضرورت نیاز کشور به توسعه اشتغال بویژه برای جوانان تحصیلکرده افزود: استفاده از ظرفیت‌های موجود برای توسعه گردشگری می‌تواند کمک خوبی به افزایش نرخ اشتغال در کشور داشته باشد.

رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین بر ضرورت حمایت از تولیدکنندگان محلی، حذف و اصلاح قوانین دست و پا گیر و رفع موانع و مشکلات در مسیر توسعه فعالیت‌های اقتصادی در کشور تأکید کرد.

پیش از سخنان واعظی، تعدادی از فعالان اقتصادی استان هرمزگان دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود را در راستای رفع مشکلات و تسهیل در مسیر توسعه فعالیت‌های اقتصادی این استان در بخش‌های مختلف بیان کردند.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # یارانه تشویقی
وب گردی