بازدید 4602

آماده‌باش نیروهای امدادی به دلیل بارش‌های شدید

کد خبر: ۸۷۳۶۷۳
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲ 28 January 2019

معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به آماده‌باش نیروهای عملیاتی امدادی در استان‌های غربی و شمال‌غربی به دلیل بارش‌های شدید باران گفت: برخی از روستاهای استان خوزستان به دلیل احتمال طغیان رود تخلیه شده است.

به گزارش «تابناک»، شاهین فتحی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات در گفت وگو با فارس، با اشاره به وقوع بارندگی‌های اخیر اظهار داشت: طبق هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع بارش‌ها از روز گذشته تا هفته آینده نیروهای عملیاتی هلال‌احمر در برخی از استان‌ها به حالت آماده‌باش درآمدند.

وی افزود: استان‌های خوزستان، لرستان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی و غربی، از جمله استان‌هایی بوده که به دلیل بارش‌های شدید سازمان هواشناسی هشدارهای لازم را اعلام کرده است و پیرو این اطلاعیه نیروهای امدادی در آماده‌باش 100درصدی جهت خدمت‌رسانی به حادثه‌دیدگان قرار دارند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: در استان خوزستان به دلیل بارندگی در روزهای گذشته و ادامه این روند احتمال طغیان رودخانه‌ها وجود داشت و برخی از روستاها باید تخلیه می‌شد که با هماهنگی ستاد مدیریت بحران و تدابیر پیش‌بینی شده اقدامات لازم انجام گرفت و چادرهای امن برای اسکان اضطراری حادثه‌دیدگان برپا شد.

فتحی گفت: بالگردهای هلال‌احمر همچنین در منطقه حضور داشته و ارزیابی‌های لازم را انجام می‌دهند تا در صورت وقوع حادثه بتوانند در اسرع وقت کمک‌های لازم را انجام دهند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022