بازدید 7355

70 درصد دست‌فروشان زیرنظر مافیا فعالیت می‌کنند

کد خبر: ۸۷۰۴۶۸
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۹ 16 January 2019

رییس کارگروه تخصصی ساماندهی مشاغل، صنوف و فعالیت‌های شهری شهرداری‌های کل کشور گفت : طبق بررسی ها 30 درصد دست فروشان تهران و سایر کلانشهرها نیازمند حمایت هستند و حدود 70 درصد به صورت مافیایی فعالیت می کنند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا حمیدرضا تحصیلی روز چهارشنبه در دومین نشست مشترک کارگروه‌های تخصصی ساماندهی مشاغل و محصولات کشاورزی شهرداری‌های کشور در اهواز توضیح داد : برخی افراد خیابان های شهر تهران را غصب و با پرداخت مبلغی بین 10تا سی میلیون ریال آن را به دست فروشان واگذار می کنند. وی با اشاره به تجربه کلانشهر تهران در ساماندهی دست فروشان گفت: یکی از اقدامات شاخص در این حوزه ایجاد بازارهای روز و شب در نقاط مختلف شهر است.

70 درصد دست‌فروشان زیرنظر مافیا فعالیت می‌کنند

تحصیلی با انتقاد از نبود برنامه های مقابله ای و پیشگیرانه از آفت های شهری اظهار داشت: در بیشتر موارد زمانی که یک پدیده فراگیر شد در صدد رفع آن بر می آییم، در حال حاضر دست فروشان در تهران، خیابان های بسیاری از جمله ولیعصر، هفت تیر و تجریش را تصاحب کرده اند و اجازه امرار معاش به کاسبان مغازه دار را نمی دهند.

به گفته وی 30 درصد دست فروشان کلانشهر تهران که اسامی آنها از طریق شرکت های وابسته به نیروی انتظامی به ثبت رسیده و درواقع شناسنامه دار شده اند، مورد حمایت قرار می گیرند. رییس کارگروه تخصصی ساماندهی مشاغل، صنوف و فعالیت‌های شهری شهرداری‌های کل کشور در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: 32 جایگاه CNG در تهران وجود دارد که مخازن آنها به دلیل عمر بالا، استاندارد نیستند که همین امر احتمال خطرآفرینی آنها را افزایش داده است.

وی به معضل وجود موش ها در تهران نیز اشاره کرد و گفت: درحال حاضر شهرداری این کلانشهر با چالش دفع موش ها مواجه است از همین رو به دنبال استفاده از تجربیات کشورهای دیگر برای مقابله با این موجودات هستیم.
بنابراین گزارش، مدیران عامل ساماندهی مشاغل و محصولات کشاورزی شهرداری‌های کشور در سفری 2 روزه به کلانشهر اهواز ضمن برگزاری جلسات تخصصی بازدیدی از میدان میوه و تره بار این شهر خواهند داشت.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022
آخرین اخبار