بازدید ۵۷۵۰
کد خبر: ۸۶۷۵۹۱
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲ 07 January 2019
مسئول سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: آمریکایی‌ها چشم طمع به مسائل داخلی ما دوخته‌اند و منتظر نتیجه تورم اقتصادی و آثار تحریمی هستند.

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم سردار رسول سنایی‌راد ظهر امروز نخستین گردهمایی سیاسی فرماندهان و مدیران نیروهای مسلح استان اصفهان اظهار داشت: بسیجی بودن افتخار همه ماست و امام راحل نیز افتخارش به بسیجی بودن داشتند، اجتماع امروز نماد وحدت همه نیروهای مسلح است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند جنجال دشمن احتمالا برای سال 97 و نقشه اصلی برای سال 98 باشد، در توصیف این نقشه نیز فرمودند تکراری و لو رفته و به حول و قوه الهی شکست خورده است، نقشه دشمن که برای آن تحریم را به کار گرفته و با همکاری منافقان و ضدانقلاب برای رسیدن به هدف تلاش می‌کند با هدف ایجاد اختلاف در داخل و جنگ داخلی دنبال می‌شود.

مسئول سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: در تابستان جاری هم دشمنان به دنبال تابستان داغ بودند و در تیر و مرداد امسال حدود 9 هزار نفر به بهانه مسائل اقتصادی به خیابان آمدند اما شعارهای تند و افراطی سر دادند و در کرج هم یک کشته داشت، کشته هم به شکل مشکوکی از داخل خودرو 206 به آن شلیک کردند.

وی تصریح کرد: به موازات این اقدامات در تابستان امسال هم شاهد ارتباط گیری آشکار سرویس‌های بیگانه با ضدانقلاب بودیم و اقداماتی هم از این ناحیه داشتند و برای نخستین بار در کردستان به دنبال این بودند از ما پایگاه بگیرند که حدود 2 ساعت درگیری و 11 شهید دادیم و در نهایت موفق نشدند.

سردار سنایی‌راد بیان کرد: در پایان تابستان نیز به رژه نیروهای مسلح که نماد اقتدار ماست شلیک صورت گرفت که البته که ارزش عملیاتی ندارد اما نمادین عملیاتی را انجام دادند، اقدامی که ترکیبی از کار الاهوازیه با شیوه داعشی‌ها بود، امروز نوعی اتحاد بین گروهک‌های ضدانقلابی و ضدنظام را سرویس‌های بیگانه رقم زده‌‌اند.

وی گفت: سال گذشته هم چنین شکلی را دنبال کردند و با استفاده از بسترهای نارضایتی داخلی موج سواری کرده و برای ایجاد شورش داخلی اقدام کنند، از همه این اقدامات عبور کردیم، اما شتاب‌دهنده این موضوع تحریم‌های کلید خورده از اردیبهشت و البته زمینه‌های داخلی که مجموعه‌ای از عوامل از جمله برخی غفلت‌ها و سوءتدبیرهاست.

دلار ارزان به معنای واردات بی رویه است

مسئول سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: دولت سیاست افزایش قیمت ارز را از اواخر سال گذشته آغاز کرد و اوایل امسال بدون نگاه به پیامدها و ضریب گرفتن از همزمانی با اقدام آمریکا عملیاتی شد، اقدام آمریکا تاثیر روانی بر تصمیم دولت داشت، باید قیمت ارز منطقی باشد و نزدیک به قیمت بازار آزاد باشد.

وی افزود: اگر بتواند قیمت ارز را تک نرخی کنند شاید از یک نگاه بهتر اما نباید بین نرخ آزاد و دولتی این فاصله وجود داشته باشد زیرا دلار ارزان به معنای فساد است، حراست بانک‌ هم تطمیع شد و در یک جا به جایی دلار 262 میلیارد سود برده است.

سردار سنایی‌راد خاطرنشان کرد: دلار ارزان یعنی واردات بی رویه، زیرا تولید در داخل گران‌تر می‌شود که این فاجعه است، دلار ارزان به معنای قاچاق است، قاچاقی که با هر 10 هزار دلار آن یک نفر بیکار می‌شود و بیکاری ام الامراض است و 3.6 میلیون نفر بر اساس اعلام دولت بیکار هستند.

وی تصریح کرد: در واردات کل نیاز ارزی ما حدود 40 میلیارد دلار است که 25 میلیارد دلار کالای اساسی و 15 میلیارد دلار راهبردی بوده و درآمدهای ارزی ما بیش از 100 میلیارد دلار است که 55 میلیارد دلار نفتی و الباقی آن خصوصی در محصولات شیمیایی است.

مسئول سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: بخشی از قاچاق کشور جزئی بوده و می‌توان با آن مبارزه کرد اما بخشی از آن گره خورده به طمع و مبارزه با آن سخت است، دختر وزیر آموزش و پرورش گذشته هم جز کسانی بوده در قاچاق دست داشته و درگیری با این افراد کمی سخت شده اما در حال حاضر مدیرکل و دیگر رده‌های بالاتر در حال دستگیری هستند.

در برخورد با فساد خط قرمز نداریم

وی گفت: در برخورد با فساد خط قرمز نداریم و عدالت می‌طلبد که هیچ خط قرمزی نداشته باشیم، ما نباید برای برخی از مقامات حریم قائل شویم و متاسفانه نوعی انحراف از جایگاه مسئولیتی پدید آمده که نماینده مجلس ما به خود اجازه توهین دهد و پس از آن دروغ بگوید و هیئت رئیسه به دنبال لاپوشانی باشند و به دنبال صحبت وزیر و اخراج کارمند بروند.

سردار سنایی‌راد اظهار داشت: آمریکایی‌ها چشم طمعی به مسائل داخلی ما دوخته‌اند و منتظر نتیجه تورم اقتصادی و آثار تحریمی هستند تا شرایطی را پدید آورد، تحریم‌های ابتدایی را پشت سر گذاشته و از بار روانی آن آسیب دیدیم. در مرحله نخست در جنگ روانی نتوانستیم کنترل لازم را داشته باشیم.

وی افزود: آمدنیوز به بی بی سی کمک می‌کرد تا القا کمبود کند تا مردم به سمت مغازه‌ها هجوم بیاورند و متاسفانه در حالی که دروغ می‌گفت برخی مردم باور می‌کردند، همین الان هم آمدنیوز دروغ‌های شاخدار می‌گوید.

سردار سنایی‌راد بیان کرد: سال 88 این خیانت و ظلم بزرگ پیامدهایی دارد و تنها 30 کشته و شهید نبود، امید دشمن به اختلافات داخلی است و سال آینده ما انتخابات در پیش داریم و از الان کسانی که مایوس از انتخابات هستند آتشی بر سر نهادهای انقلابی و جهت دادن بار مشکلات به سمت رهبر معظم انقلاب هستند.

وی افزود: سگ زرد برادر شغال است، در صورتی که زمانی فکر بر این بود اگر کدخدا این‌ها را تایید کند اروپا جوجه است و پیروی می‌کنند. در پسابرجام ما چه میزان سود از آمریکا بردیم، همه مبادلات اقتصادی پسابرجام 100 میلیون دلار است.

سردار سنایی‌راد خاطرنشان کرد: در صورتی که با چینی‌ها رقم میانگین 12 میلیارد دلار است اما فاز روانی اینگونه بود ما با چینی‌ها بیش از 10 میلیارد دلار داشته‌ایم اما فضای روانی چگونه بود، برجام چه سودی داشت، سطح انتظار مردم را بالا بردیم و زمانی که بین سطح انتظار و مقدورات فاصله بیفتد مردم خسته می‌شوند و دشمن به همین مسئله چشم دوخته است.

وی افزود: دلار که ارزان باشد ولخرجی‌ها را هم افزایش می‌دهد، سالانه حدود 11 میلیون سفر خارجه داریم و حدود 3 میلیون آن عتبات، تجارت، پزشکی و علمی است، پس از افزایش قیمت ارز در بازار، ارز مسافرتی 40 تا 50 درصد کاهش یافته، بنابراین چون هزینه پایین بوده این اتفاق رخ داده است.

مسئول سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: این مسافرت‌ها از دیوار چین تا تایلندها بوده و در گرجستان ما را تحقیر می‌کنند، اما اصرار به رفتن از برخی مردم است، هنگامه شهیدی که یکی از نویسنده‌های فتنه است به دنبال آزاد کردن درمنی با 500 هکتار زمین بود.

وی تصریح کرد: مفسدان اقتصادی از جریان‌های مختلف سیاسی استفاده کردند و نفوذی بر هم زدند، به گونه‌ای واقعا باور نمی‌کردند که روزی دستگیر شود، امروز در برخورد با 2 گام جلو هستیم اما هنوز گام‌هایی مانده است، مفسد دیگران را هم فاسد می‌کند.

سردار سنایی‌راد بیان کرد: حدادزاده نامی اخیرا دستگیر شده که 23 درصد واردات خودرو را داشته‌اند، ایشان یکی از کسانی بوده که دوران طاغوت رفته و در زمان آیت الله هاشمی بازگشته‌اند، زمانی که یک قاضی جوان در هرمزگان خودرو آن را توقیف می‌کند به دنبال حذف فیزیکی آن قاضی می‌رود که به همین روند در پایان دستگیر می‌شود، امروز باید برخوردها جدی باشد.

مسئول سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: بخشی از تعدیل اوضاع اقتصادی برای برخوردهای قاطع اخیر است، نباید دچار نوعی مصلحت اندیشی بیهوده شویم که مفسدان فکر کنند فضای راحتی در برابر آن‌هاست، چشم و امید دشمن به اختلاف داخلی که در انتخابات تشدید می‌شود، است.

وی افزود: چشم طمع آن‌ها به دنبال اثرگذاری تحریم‌های ثانویه است و شروع تحریم‌های ثانویه بر خلاف پیش بینی آن‌ها رقم خورد، آن‌ها امیدوار بودند حوزه‌های نفت و حمل و نقل ما را قفل کنند، اگر نفت کش ما بیمه نشود نمی‌تواند به دیگر کشورها صادرات داشته باشد، دور زدن تحریم شهامت و ریسک می‌خواهد.

سردار سنایی‌راد خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند امروز مسئولان اقتصادی نباید خواب داشته باشند، اگر می‌خواهید مشکل مردم را حل کنید نباید چشم به بیرون داشته و باید در داخل خودت آستین همت بالا بزنید، برای نخستین بار از زمان صفویه در سطح راهبردی، عملیاتی و تاکتیکی حرف برای گفتن داریم.

وی تصریح کرد: می‌توانیم موازنه جا به جا کنیم، اینکه امروز از سوریه فرار می‌کنند و در یمن مجبور به مذاکره هستند برای این است که در یمن می‌بینند انصارالله در موشک و پهباد حرف برای گفتن دارد به همین دلیل مجبور هستند فکری کنند و اگر روند همینگونه ادامه یابد انصارالله بیش از حرب الله قدرتمند می‌شود.

مسئول سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: آن‌ها تا جایی که برایشان کم هزینه است پیش می‌روند اما اگر به سختی و هزینه بالا بخورند تجدید نظر می‌کنند، بنابراین در این شرایط ما باید قدرت را بیشینه کنیم، این قدرت ترکیبی و هیبریدی است که شامل قدرت نرم، نیمه سخت و سخت است، ما نباید تست موشکی را کنار بگذاریم و برای آن‌ها هم نباید توضیح دهیم.

وی گفت: دشمن باید در خماری اقدامات ما بماند، نباید فضا در حدی باشد که ایجاد هراس کنیم و می‌دانیم در برجام اروپایی خبری نیست و باید چرخش به شرق داشته باشیم اما نباید خودمان اعلام کنیم که هیچ مذاکره‌ای نیست زیرا در آن زمان چینی‌ها و روس‌ها سو استفاده می‌کنند.

وی افزود: باید در بحث اقتصادی اقداماتی رقم بخورد که تحمل فضا برای توده مردم راحت باشد، از آن طرف هم نباید این پیام ابلاغ شود که گوشه‌ای را گرفتیم و گوشه دیگری از دست در رفته، باید همه جوانب را در نظر گرفت، ما اگر غافلگیر نشویم دشمن موفق نمی‌شود.

مسئول سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: امروز از شرایط سخت اقتصادی بوی استقلال و خودکفایی و رهایی از اقتصاد نقتی می‌آید، 40 درصد بودجه ما نفتی است و دشمن به دنبال فشار از این طریق بوده، چند سال است که رهبر معظم انقلاب عبور از اقتصاد نفتی را بیان کرده‌اند، خرید کالای داخلی پیام سال رهبر معظم انقلاب است اما تا اقتصادی نشود مردم به آن سو نمی‌روند، باید فرهنگ‌سازی شود تا کالای ایرانی افتخار باشد، ما ظرفیت‌های طلایی داریم.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس عسگری بیماری کاوازاکی طرح شفافیت آراء مینیاپولیس اعتراض به کشته شدن جورج فلوید
آخرین اخبار