بازدید 4637
رییس بانک مرکزی آمریکا:

اگر ترامپ هم بخواهد، نمی‌روم

جروم پاول به فعالان مالی اطمینان خاطر داد که بانک مرکزی آمریکا نسبت به سیگنال‌های بازار حساس و هوشیار است.
کد خبر: ۸۶۷۳۴۴
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۰ 07 January 2019

جروم پاول به فعالان مالی اطمینان خاطر داد که بانک مرکزی آمریکا نسبت به سیگنال‌های بازار حساس و هوشیار است.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، تحلیل‌گران این سخنان پاول را در راستای تلاش او برای حفظ استقلال بانک مرکزی در برابر دولت آمریکا تلقی می‌کنند.

تام گالوما، مدیر هلدینگ سی پورت گلوبال در همین رابطه گفت: با توجه به ریزش شدید بورس‌ها و رشد آهسته‌تر از حد انتظار تورم، در آینده نزدیک بانک مرکزی آمریکا از شتاب خود برای افزایش نرخ بهره خواهد کاست.

پاول در بخش دیگر سخنان خود، آمارهای مربوط به وضعیت اشتغال را بسیار مستحکم خواند و افزود: نسبت به مساله دستمزدها نگرانی ندارد، چراکه متوسط دستمزد ساعتی با شیبی ملایم افزایش یافته است و از این بابت، نگرانی در خصوص شتاب گرفتن نرخ تورم وجود ندارد.

پاول با اشاره به ریزش اخیر بورس وال استریت گفت: بین آمارهای خوب از وضعیت اشتغال و عملکرد بازارهای مالی شکاف وجود دارد. من وجود تلاطم در عملکرد اخیر بازار را انکار نمی کنم.

وی همچنین از آمادگی بانک مرکزی برای اعمال تغییرات لازم در سیاست‌گذاری پولی خبر داد.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا بارها از رییس بانک مرکزی این کشور به دلیل افزایش نرخ بهره انتقاد کرده است و گزارش هایی از تمایل وی برای اخراج پاول منتشر شد. با این حال پاول در پاسخ به پرسشی در خصوص احتمال استعفایش گفت که اگر ترامپ چنین درخواستی از وی کند، از سمتش کناره‌گیری نخواهد کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی