بازدید 4364

محسن امیریوسفی: شش سال است که فیلمم در کیف علیرضا رضاداد مانده است!

آقایان خودشان بهتر می دانند که هیچ هیات انتخابی تا حال آشغالهای دوست داشتنی را رد نکرده است! مشکلات آشغالهای دوست داشتنی از جشنواره فجر سال ۹۲ شروع شد که دبیر جشنواره آقای رضاداد کپی امانت فیلم را از داخل کیفشون درآوردند و به چند نفر از اهالی مطبوعات گفتند این فیلم در کیف من می ماند و به هیات انتخاب نشان داده نمی شود! فیلم من در این شش سال هنوز در کیف آقای رضاداد مانده و قفل آن هر سال محکم تر هم‌ می شود!
کد خبر: ۸۶۵۵۹۰
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰ 01 January 2019

محسن امیریوسفی، فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» را برای ششمین بار در جشنواره فیلم فجر ثبت نام کرد؛ پیگیری که نشان می‌دهد او قصد ندارد تا زمان اکران فیلمش توقف کند و برخلاف برخی سینماگران قید فیلم توقیفی اش را بزند و اثر تازه‌ای بسازد.

او در گفت و گویی درباره انگیزه‌اش برای ثبت نام مجدد و ممارست برای دیدن شدن فیلمش سخن به میان آورده است. این گفت و گو را در تابناک می‌خوانید.

محسن امیریوسفی: شش سال است که فیلمم در کیف علیرضا رضاداد مانده است!

امسال برای ششمین بار آشغالهای دوست داشتنی را در جشنواره ثبت نام کردید آیا ممکن هست امسال هم مثل پارسال از جشنواره انصراف دهید؟

نه به هیچ وجه انصراف نمی دهم. سال قبل هم که انصراف دادم به این علت بود که تعهد کتبی اکران به امضای آقای رضاداد و دکتر داروغه زاده و یکی دیگر از مدیران محترم به من دادند ولی الان بعد از یکسال خبری از اکران نشد. شرکت در جشنواره فیلم فجر حق عوامل سازنده فیلم آشغالهای دوست داشتنی است که شش سال است منتظر دیدن نتیجه کار و زحمتشون هستند. در این‌مدت هم فیلم به جشنواره های خارجی داده نشد تا اولین نمایشش در ایران باشد. آقای داروغه زاده هم مدیر متعهدی هستند که تلاش دارند مشکل حل شود و امیدوارم امسال فریب مشاوره های غلط را نخورند و فیلم را به هیات انتخاب نشان دهند. در غیراینصورت مجبورم به سازمان بازرسی شکایت کنم.

سال گذشته روابط عمومی جشنواره اعلام‌کرد فیلم شما در سال ۹۵ توسط هیات انتخاب رد شده البته بعد از آن خانم نرگس آبیار و دکتر عماد افروغ و دکتر حسین نژاد که از اعضای هیات انتخاب بودند مصاحبه کردند و گفتند که فیلم را دیدند و تحسین کردند ولی بعلت مشکلات پروانه نمایش در مورد آن نتیجه گیری نکردیم. در مورد هیات انتخاب توضیح بدهید؟

آقایان خودشان بهتر می دانند که هیچ هیات انتخابی تا حال آشغالهای دوست داشتنی را رد نکرده است! مشکلات آشغالهای دوست داشتنی از جشنواره فجر سال ۹۲ شروع شد که دبیر جشنواره آقای رضاداد کپی امانت فیلم را از داخل کیفشان درآوردند و به چند نفر از اهالی مطبوعات گفتند این فیلم در کیف من می ماند و به هیات انتخاب نشان داده نمی شود! فیلم من در این شش سال هنوز در کیف آقای رضاداد مانده و قفل آن هر سال محکم تر هم‌ می شود!

جشنواره های فیلم فجر دولت تدبیر و امید نشان داد که تمام قوانین جشنواره شناورند! برای بعضی مهربان و برای بعضی خشن هستند. در این شش سال فیلم من توسط هیئت انتخاب جشنواره رد نشده و هر بار ماجرای همان کیف آقای رضاداد بوده و بس! تمام حرف من هم همین بوده که بگذارید یکبار هیات انتخاب آشغالهای دوست داشتنی را آزادانه ببینند و تصمیم گیری کنند.

آقای دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد فیلم های توقیفی مثل آشغالهای دوست داشتنی و خانه پدری که پروانه نمایش دارند گفتند که به وضعیتشون رسیدگی خواهد شد. با ایشون یا آقای انتظامی در این مورد صحبت کردید؟

بله با آقای انتظامی دو ماه پیش قبل از پذیرفتن سرپرستی سازمان سینمائی جلسه ای در این خصوص داشتم. آقای انتظامی مدیر باهوش و کاردانی هستند که حسن نیت دارند و فرهنگ دوستی خودشان را پیش ازین در حوزه مطبوعات نشان دادند ولی اینجا سینماست و نمی دانم در سرپرستی سازمان سینمائی می توانند دسته گل های توقیفی مدیران گذشته و حال را از آب بگیرند یا نه؟!

حرف آخر؟

آشغالهای دوست داشتنی فیلمی در مورد وحدت ملی و دوری از فضای دوقطبی است که امیدوارم بعد از شش سال از کیف توقیف جشنواره فیلم فجر بیرون بیاید و بتواند امسال در جشنواره مورد قضاوت مردم ، منتقدین و‌همکاران سینمائی قرار بگیرد.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی