بازدید ۴۸۶۷
کد خبر: ۸۰۹۳۵۱
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۲ 19 June 2018

روند ضرب و شتم کادر پرستاری در مراکز درمانی، روز به روز در حال تشدید است و مدام گزارش هایی از گوشه و کنار کشور در خصوص حمله به پرستاران از سوی بیمار یا همراهان، به گوش می رسد.

به گزارش مهر، این روزها اخبار متعددی از ضرب و شتم پرستاران در بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور به گوش می رسد که موجبات نگرانی کادر پرستاری را فراهم آورده است. زیرا، نیروهای پرستاری به عنوان نیروهای مقدم در ارائه خدمات مراقبتی به بیماران قرار دارند و از همین رو، بیشترین مواجهه بیمار و همراه او، با پرستار صورت می گیرد. در واقع، هر مشکل و کمبودی که بیمار و همراه او از آن گلایه مند باشند، متوجه پرستاران می شود، در حالی که واقعیت اینگونه نیست.

بر اساس گزارش های سازمان نظام پرستاری کشور، هفته ای نیست که دو سه مورد خشونت علیه پرستاران در مراکز درمانی گزارش نشود. این در حالی است که برخی از این موارد، هرگز ثبت و گزارش نمی شود.

محسن غنجی رئیس نظام پرستاری شهرستان اراک، مشکلات و سختی های حرفه پرستاری را در بروز خشونت علیه پرستاران در مراکز درمانی کشور، بی تاثیر ندانست , گفت: این خشونت‌ها تنها به‌علت کمبود نیروی انسانی و نبود زیرساخت مناسب نیست. بلکه، تکرار برخی رفتارها که به‌ لحاظ آرگونومی به آسیب شغلی منجر می‌شود، همگی باید در علت بروز خشونت‌های شغلی مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه درگیری همراه بیمار با پرستار و پرسنل بیمارستانی همیشه بوده است، افزود: شاید در آن زمان همراه بیمار درخواست زیادی نمی‌خواسته و یک عامل بیرونی و مدیریت نشده سبب تشدید آن شده است.

اکبر ترکی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در مورد علل تکرار ضرب و شتم و هتاکی به پرستاران و بی‌توجهی به اعمال قانون در برخورد با این نوع رفتارها در مراکز درمانی، گفت: متاسفانه مردم وجود مشکلات متعدد اجتماعی و اقتصادی را نادیده گرفته و با صعه صدر از آنها عبور می‌کنند، اما بیشترین اعتراض آنها را در حوزه بهداشت و درمان شاهد هستیم که در بخش اورژانس به نقطه اوج خود می‌رسد، به این دلیل که همراهان بیمار احساس می‌کنند بیمارشان در وضعیت خطر قرار دارد و باید به سرعت اقدامات درمانی خاصی برای او انجام شود.

وی افزود: نیاز است نیروهای امنیتی و قضائی با خاطیان به گونه‌ای برخورد کنند که امنیت کارکنان بیمارستان‌ها به ویژه پرستاران حفظ شود، از سوی دیگر اگر هر کدام از کارکنان بیمارستان‌ها تخلفی انجام دادند می‌توان از طریق مراجع قضائی پیگیری کرد و این معنایی ندارد که همراهان بیماران حین ارائه خدمات با این افراد برخورد کنند و پزشک یا پرستار را مورد ضرب و شتم قرار دهند یا به اموال دولتی مراکز درمانی خسارت وارد کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تاکید کرد: به منظور ممانعت از تکرار این قبیل رفتارها، وزارت بهداشت باید ورود کرده و به تامین امنیت کارکنان بیمارستان‌ها توجه بیشتری داشته باشد و از دستگاه قضائی و انتظامی درخواست کند در این زمینه در جهت اجرای قانون با مراکز درمانی همکاری لازم را داشته باشند.

به گزارش مهر، بر اساس مواد ۶۰۸ و ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی به صراحت عنوان شده چنان که هر کسی اعم از بیمار و بستگان به پرسنل درمانی توهین کنند مشمول ۳ تا ۶ ماه حبس، شلاق تا ۷۴ ضربه و جزای نقدی می شوند.

در همین حال، اصغر دالوندی رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور، به خبرنگار مهر، گفت: متاسفانه شاهد موجی از خشونت علیه کادر پرستاری در مراکز درمانی هستیم که این مسئله ناشی از پایین بودن سطح سواد سلامت مردم و کمبود پرستار است.

وی با عنوان این مطلب که در ۳۰ استان کشور نیروی طرحی آماده به کار داریم اما امکان جذب آنها وجود ندارد، افزود: موضوع خشونت علیه کادر پرستاری را از طریق مراجع قانونی دنبال می کنیم تا بتوانیم این خشونت ها را کاهش داده و متوقف نماییم.

علی‌اکبر ویسی‌ رئیس نظام پرستاری شهرستان کرمانشاه، با عنوان این مطلب که ازدحام در بیمارستان ها و پذیرش فراوان بیمار وضعیت را به نحوی می‌کند که اگر پرستاران با حداکثر توان در حال خدمت‌رسانی باشند، اما بیمار یا همراهان او تصور می‌کنند که رسیدگی نمی‌شود.

وی ادامه داد: در نظر بگیرید یک بیمار به‌علت کمبود امکانات به‌مدت طولانی ناگزیر بر خوابیدن روی برانکارد است.

در سال ۹۶ شاهد افزایش ضرب و شتم کادر پرستاری در مراکز درمانی بوده ایم، بطوریکه ۲۸ مورد ضرب و شتم فیزیکی پرستاران در کشور گزارش شد، ضمن اینکه ۱۵ پرستار نیز در حین انجام وظیفه فوت شدند. در همین حال، وحید نصیری معاون پارلمانی حقوقی سازمان نظام پرستاری کشور، گفت: متاسفانه طی چند سال اخیر اخبار متعددی از ضرب و شتم پرستاران در مناطق مختلف کشور داشته ایم، ضرب و شتم هایی که اکثراً بدون هیچ گونه دلیل منطقی رخ می دهد و موجب بروز حس نبود امنیت در محیط های درمانی کشور می شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
تمام تقصیر رو گردن مردم نیندازید. کمی هم از رفتار برخی پرسنل بیمارستانها با مردم بگویید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
در بیمارستان شیراز عمل فیشر انجام داده بودم.دو هفته قبلش هم عمل اتروسکوپی رباط صلیبی.مجبور بودم توی راهرو راه برم.علی رغم اینکه جراح استادم بود و خودم دستیار تخصص هستم سفارش کرده بود و خیلی چیزای دیگه بعد از پنج دقیقه راه رفتن یکی از پرستارها بهم گفت برو توی اتاقت باید ی دارو دیگه تزریق کنم.وقتی رفتم علاوه بر دست چپم در دست راستم هم انژیو کت زد ولی هیج دارویی نزد تا زمان ترخیص.بنده خدا میخواست فرار نکنم و دو تا دستم رو قفل کرد.یکی از پاهام هم که در آتل بود.وقتی برادرم به مسئول بخش اعتراض کرد همشون گفتن سرخود این کار رو کرده.حالا فکر کنید ی نفر با سطح سواد و فرهنگ پایین رو اینکار میکرد.خوب ممکن بود به پرستار واکنش نشون بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
نگران نباشند به مریض خوب رسیدگی کنند تا مشکلی پیش نیاید من خودم مریض بودم ودر یکی از بیمارستانهای اردبیل بستری بودم خدا شاهده پرستاران با هم شوخی می کردند ومن از درد داد میکشیدم کسی هم به داد م نرسید شما بودید در این وضعیت چکار میکردید
ابراهيمي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
وقتي بيمار در برانكارد ووضعيت وخيمي دارد وپرستار يا كادر ببمارستان با خونسردي وبي اعتنايي به وضعيت بحراني بيمار وگاهيي هم با پرخاش و... اقدام مي كنند مسلماً همراهان بيمار عصباني مي شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
پرستاری اگر برای مریض زحمت بکشد بیمار و همراهان خودشون متوجه میشوند .اگر برخورد با انها میشود بخاطر بیخیال بودن از اوضاع مریض هست پس سفسطه نکنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
مردم ناراحتند و کادر بیمارستانها بخصوص بیمارستانهای دولتی بسیار بی توجه و کم کارند و با بی اعتنایی و بی احترامی با بیمار و همراهانش برخورد میکنند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
در کشور ما هیچ سیستمی برای آرامش دادن به همراهان مضطرب و به هم ریخته بیمار وجود ندارد. پرستاران و پزشکان بسیار بی توجه هستند.براحتی در کنار بیمار با حال بحرانی شما شوخی میکنند و میخندند و در قبال اعتراض شما به بیمارتان بی تفاوت تر نی شوند. نگهبانهای بیمارستانها اکثرا بسیار بی ادب بوده و با مامورین سد معبر تفاوتی ندارند. جان انسانها بی ارزش است. من خودم برای فرزندم که در اثر ضربه بیهوش شده بوئ و از گوشش خون می امد به اورژانس زنگ زدم. با تاخیر زیاد آمدند و وقتی بچه را دیدند فرمودند موبایلت چراغ قوه داره تو گوششو ببینیم؟... واقعا هیچ وسیله ای نداشتند. وفقط توصیه کردند حودمان بجه را به بیمارستان خصوصی ببریم چون آمبولانسهای دولتی فقط بیمار را به بیمارستان دولتی میبرند که حتی بیمار بیهوش را در نوبت و در راهروها قرار می ذهند.. بهرحال پتانسیل و زمینه عصبی شدن همراهان بیمار بدلیل اینکه هیچ چیزی سرجایش نیست و بیمار شما اصلا در اولویت هیچکس نیست ،بسیار بالاست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
به این موارد بی توجهی کادر بیمارستان ها از جمله پزشکان و پرستاران اورژانس را اضافه کنید
دو ماه قبل پدرم رو به بیمارستانی در کرج بردم با وضعیت سکته مغزی که رسیدگی درست انجام نشد.پزشک کشیک رفت دنبال دیدم بقیه بیمارا
مجبور شدم به بیمارستان خصوصی منتقلش کنم که بعد از 24 ساعت پذیرش در CCU گفتن مرخص ببرید متخصص مغز و اعصاب ببینه ما متخصص نداریم
یعنی حتی با وجود مدارک پزشکی و اسکن تشخیص ندادن سکته مغزی کرده
مسئولان لطف کنید همه رو گردن زیادی بیمار نندازید
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
اصلی ترین دلیل کم توجهی و بی محلی بعضی از پرستاران مغرور است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
باید اطلاعات کمی حداقل از نظر نوشتاری به بیماران داده شود. مثلا عکس می گیرند می گویند فقط سی دی است. گزارش عکس نیست انسان خیالش راحت شود و آنهایی هم عکس می گیرند می گند تفسیرش با دکتر است . حداقل بصورت غیر استناد هم چیزی نمی گند. متخصصان رادیولوژی هم در محل کار نیستند. اگر شما به همراه مریض هم طرف سرطان دارد کسی درگیر نمی شود. اطلاعات صریح و سفاف چاره کار است مثل فرانسه.
آدم خوبه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
متاسفانه در بیشتر موارد مقصر پرسنل بیمارستان هستند که رفتار نامناسبی با بیمار و یا همراهان آنها دارند. به هر حال بیمار و همراهان آنها در شرایط خوبی قرار ندارند و به هر حال باید بیشتر مراعات شوند اما کاملا برعکس است. بارها دیده ایم که پرسنل برخورد نامناسبی انجام می دهند اما بیمار و همراهان آنها کوتاه می ایند و در برخی مواقع نیز کاسه صبر برخی به سر می آید و با پرسنل درگیر می شوند و موجب خنک شدن دل دیگران مراجعین می گردد. پس لطفا شما دیگه از اینها طرفداری نکنید که برخوردشون با مراجعه کنندگان بدتر خواهد شد. به هر حال اینها حقوق می گیرند که در این شرایط سخت همراه بیمار باشند و نه اینکه پول می گیرند که باری بر درد و رنج بیمار باشند.
farhad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
يعني خوشم مياد تحت هيچ عنوان شرايط مديريتي بد و نبود امكانات و بروكراسي عذاب آور و........رو از عوامل افزايش تنش براي همراه بيمار نميدونيد و براي رفعش هيچكاري نميكنيد.
محمد مشهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
فوت 15 نفر پرستار در حین کار چه ربطی به ضرب و شتم آنها داشته؟ آیا بر اثر آن فوت کرده اند؟ در این صورت از 28 فقره ضرب وشتم، 15 نفر فوتی نسبت خیلی بالا نیست؟
در مقابل چند بیمار در اثر سهل انگاری کادر درمانی در بیمارستانها فوت می کنند؟ سازمان نظام پرستاری چه آماری در مقابله با این موارد دارد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
برخی پزشکان نجومی بگیر به هیچ وجه حاضر به توضیح برای بیمار خود به همراهان نبوده و با دید بسیار بالا و تحقیرآمیز با همراهان برخورد میکند مگر اینکه بیمار زیر میزی مناسب داده و پولدار باشد و اغلب اوقات دستور درمانی خود را بصورت تلفنی در حال مسافرت برای خوشگذرانی، به پرستاران و ... خود میدهد

پرستار بدبخت میمونه با اوردر یا همان دستورهای تلفنی پزشک نجومی بگیر و همراهان بیمار...

جامعه بیمار فقیر و بیچاره ایران، بهشت برخی پزشکان نجومی بگیر است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
دقیقا
کاملا درسته
دولت بایستی یه اهرم کنترلی برای این پزشکان داشته باشد و ابزارش را هم داره منتهی نمیخواد
تاریخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
در مورد ضرب و شتم و قتل معلمان هم اقدام اساسی انجام نمی دهند فقط با کلمات بی ارزش تاسف مساله را لوث می کنن و اب ها که از اسیاب افتاد همان اش و همان کاسه هست و این بی احترامی فقط به قشر پرستاران نیست
محمد شریفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
رفتار زشت طلبکارانه و تحکمی پرسنل بیمارستانها از نگهبان بگیر برو تا بالا باعث بوجود آمدن تنش در بیمارستانهاست....
این رو خیلی ساده می تونید با سر زدن به یه بیمارستانها ببینید چیزی عجیب و غریبی نیست!!!!
محمد شریفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
پرستار عزیز
درسته شما بیشتر از دکترها زحمت می کشید ولی درآمدتون یک صدم دکترها هم نیست...ولی تلافیش رو سر ما خالی نکن.....والا به خدا اگه از دستمون میومد درآمد دکترها رو یک صدم می کردیم ولی نمی تونیم!
حقوق شما شاید زیاد نباشه ولی درآمد اون خیلی بی حساب و کتاب بالا رفته و باید حتی به زور بیاد پایین....
یه دکتر فوقش سه سال از یه مهندس بیشتر درس خونده باشه ولی ده برابر اون و صدها برابر یه کارگر درآمد داره! این منطقی نیست!
البته میگن فشار بیارید میرن خارج از کشور خوب برن! البته که اونی که تا حالا می تونسته بره رفته!
ماشاالله این همه پزشک هندی!
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
دوست عزیز ساده دل ...هر کسی به اندازه زحمتی که میکشه درامد پیدا میکنه...اگر بر فرض محال شما به آرزوت برسی و درامد پزشکان رو یک صدم بکنی...تنها نتیجه اش مهاجرت پزشکان نیست، نتیجه .دومش اینه که دیگه کسی نمیره پزشکی بخونه اون وقت بحران کمبود پزشک ایجاد میشه...اگر پزشک هندی هم بیاری که اونم حاضر نیست با این شرایط فعلی ایران بیاد اینجا کار کنه..تازه سواد و کیفیت کار اونها از پزشک ایرانی خیلی کمتره.اینو از پدربزرگت بپرس که تجربه پزشک خارجی رو در قدیم داره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
ایولا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
علی آقا حرف شما متین ولی یه حساب کتابی هم باید باشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
مطمئن باشین پزشکان اگه خارج از کشور درامد بهتر
و جایگاه بهتر داشتن به هیچ عنوان معطل نمیکردن
اینجا پزشکان مردم خودشون و سرکیسه میکنن میرن خرج رفاه کشورهای دیگه میکنن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
چرا هندی،خودتون دست به کار شین...
از نظر شما که پزشک شدن کاری نداره بعدشم پول مفت ،پارو میکنی،بسم الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
مردم بیخودی ناراحت نمی شوند اگر بعنوان یک فرد عادی به بیمارستانهای دولتی بروید میبینید که از دم درب تا انتها چگونه با شما برخورد می کنند / حتی جواب سلام شما را نمی دهند / چرا بیخودی از پرستاران حمایت میکنید آنها حقوق بگیر هستند ولی مردم جانشان در دست این هاست که هیچ جوابی نمی دهند مردم را مجبور می کنند که ناراحت شوند و درگیری ایجاد کنند
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
کفایت نکردن امکانات درمانی و برخورد ناشایست کادر پزشگی و ناتوانی در ایجاد آرامش اطرافیان بیمار عامل اصلی است ولی متاسفانه بعضی از دست اندر کاران فقط میخواهند صورت مسله را پاک کنند و به دنبال اقدامات تنبیهی هستند در شرایطی که این احساس در همراهان بیمار بشود که عزیزشان به خاطر کوتاهی و بی توجهی در حال از دست رفتن است هیچ اقدام تنبیهی نمیتواند مانع از برخورد اطرافیان بیمار بشود. و این داستان تکرار مکررات است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
حجم سنگینی از خشم وکینه ونفرت نسبت به کادر پزشکی خصوصا اطباء وجود داره و خدا رحم کنه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
99% مواقع مقصر پرسنل هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
کلا بحث بیمارستان نیست همه مردم عصبی شدن با یه جرقه به هم میپرند مشکلات خیلی زیاد هست .البته تا کار ادم به بیمارستان نکشد اوج عقب افتادگی کشور را نمی تواند درک کند .پزشکان و پرستاران هم در حد خود سعی میکنند ولی کار از جای دیگه خراب هست.البته در اورژانس های بیمارستانهای دولتی مشاهده شده که اینترن ها بالای سر مریض بد حال خوش و بش و بگو و بخند میکنند و این اعصاب همراهان مریض را به هم میریزد به علاوه نبودن امکانات.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
علت درگیری با کادر درمانی غرور کاذبی هست که قشر درمانی دارند
حمیدخان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
مسئول پذیرش سونوگرافی بیمارستان قلب ... می گوید فقط برای بیماران خودمان سونوگرافی می کنیم! ضمنا هزینه سونوگرافی نسبت به یک ماه قبل 55% اضافه کرده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
اگر یک پرستار رفتار درستی داشته باشه که اینجوری نمیشه . بیما ر و همراه حال خوبی ندارن این وسط پرستار قرناز می کنه حرف میزنه.
یک بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
شما 30سال حق بیمه پرداخت کردید واموال تامین اجتماعی هم از حق بیمه امثال شما تهیه شده حالا در کهنسالی نیاز به درمان وپزشک دارید وقتی به مراکز درمانی تامین اجتماعی مراجعه میکنید طوری بامنت وصدقه ایی با شما برخورد میکنند که احساس حقارت میکنید .اگر با این تفاسیر با شما چنین برخوردی شود وسوای آن رسیدگی هم نکنند جناب نماینده مجلس خود شما چه برخوردی میکنید؟احتمالا" با تشکر وروی خوش از آنجا خارج نمیشوید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
به عنوان یک پرستار مشکلات زیادی در این زمینه وجود دارد. یک تیم کامل باید درست کار کند تا یک بیمار با رضایت از بیمارستان خارج شود ولی متاسفانه تمامی کاسه کوزه ها سر پرستاران می شکند.
از یک طرف پزشکانی که از فرط غرور نمی توانی بگی بالای چشمتون ابرو و گاهی که می بینیم دارند اشتباه عمل می کنند با کلی احتیاط به آنها گوشزد می کنیم که معمولا برخورد بسیار بدی می کنند و پرستار سعی می کند اصلا دخالتی نکند.
از یک طرف بیماران که به حق یا ناحق انتظارات زیادی دارند و فکر می کنند همیشه بیمار آنها الویت دارد. یک بار یکی از همکاران من داشت کارهای یک بیمار خردسال را انجام می داد از یک همراه گردن کلفت که مریضش هم چیزیش نبود کتک مفصل خورد که چرا زود بالا سرش نیمدن.
از یک طرف مسئولین بیمارستان که تمام کارهای منشی رو از پرستار توقع دارند و کلی هر روز مجبوریم فرمهای رنگارنگ پر کنیم تا اونها برن پز بدن در حالی که در مراقبت بیمار کوچکترین اثری ندارد. اگر کوچکترین کوتاهی در کاغذ بازی بشه از حقوق کم میکنن.
از یک طرفم وزارتخونه که کوچکترین توجهی به پرستارها نداره.
پرستارها خیلی دلشون پره. فقط هم مادی نیست. ما هیچ احترامی نداریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
درک این مسئله زیاد سخت نیست ها. دلیل همه این رفتارا فشار مالی و وضعیت بد اقتصادی هست که اعصاب و روان همه رو بهم ریخته.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
عبدالحسین مجدمی اکبر طبری دی بیاسی عباس تبریزیان طرح گام کروناویروس سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر طرح تعیین سقف طلاق