بازدید ۳۸۹۶۶
ملک مطیعی می‌توانست همچون اغلب بازیگران قبل از انقلاب که سوابق پیش از انقلاب‌شان نادیده گرفته شد و مدتی پس از انقلاب به فضای سینما و تلویزیون بازگشتند، در این عرصه فعالیت کند؛ اما او و شمار اندکی این فرصت را نیافتند و شاید چون در جریان سینمایی پیش از انقلاب به نماد تبدیل شده بودند، مشمول مماشات نشدند و به جز تجربه‌های کوتاه، هیچ‌گاه نتوانستند حضور پررنگی در سینما داشته باشند و عملاً ممنوع التصویر بودند.
کد خبر: ۸۰۲۷۲۹
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵ 26 May 2018

واکنش‌ها به درگذشت ملک مطیعی: از تسلیت تا خشم و اعتراضبدرود حیات ناصر ملک مطیعی پس از بیش از سه دهه ممنوع الفعالیتی، واکنش‌های گسترده‌ای را از سوی چهره‌های فرهنگی و ورزشی در پی داشت. در حالی که برخی به تسلیت اکتفا کرده‌اند، گروهی اعتراض به آنچه بر این بازیگر گذشت را به تسلیت‌هایشان گره زده‌اند و درباره موقعیت او با وجود عدم حضور در سینمای ایران نوشته‌اند و در عین حال از مسئولین بابت رفتاری که با او داشته‌اند، انتقادهای بعضاً شدیدی کرده‌اند.

به گزارش «تابناک»؛ بامداد امروز، ناصر ملک مطیعی در هشتاد و هشت سالگی و با تجربه بازی در 99 فیلم سینمایی در حالی درگذشت که این اتفاق برای دوستدارانش دور از انتظار نبود. در واپسین سال‌های عمر او، برخی چهره‌ها نظیر پرویز پرستویی تلاش‌های علنی و رایزنی‌های پشت پرده‌ای برای بازگرداندن ملک مطیعی به سینما داشتند که سرانجامی نداشت و هرچند حتی از این هنرمند دو برنامه در تلویزیون ضبط شد، هیچ یک از این برنامه‌ها نیز پخش نشد. یکی از این دو برنامه، «دورهمی» بود که ضبط و جلوگیری از پخشش، به توبیخ برخی مدیران صداوسیما نیز منجر شد!

اکنون پس از بدرود حیات این هنرمند، رفتاری که با او صورت پذیرفت، نقدهای بسیاری را در کنار پیام‌های تسلیت در پی داشته است. ملک مطیعی می‌توانست همچون اغلب بازیگران قبل از انقلاب که سوابق پیش از انقلاب‌شان نادیده گرفته شد و مدتی پس از انقلاب به فضای سینما و تلویزیون بازگشتند، در این عرصه فعالیت کند؛ اما او و شمار اندکی این فرصت را نیافتند و شاید چون در جریان سینمایی پیش از انقلاب به نماد تبدیل شده بودند، مشمول مماشات نشدند و به جز تجربه‌های کوتاه، هیچ‌گاه نتوانستند حضور پررنگی در سینما داشته باشند و عملاً ممنوع التصویر بودند.

شاید بخشی از نقدهای تلخی که پس از درگذشت این هنرمند مطرح شد، به واسطه برخورد دوگانه‌ای است که نسبت به او و دیگر هنرمندان رخ داد و ملک مطیعی با چندین دهه ممنوع التصویری مجازات شد.

واکنش‌ها به درگذشت ملک مطیعی: از تسلیت تا خشم و اعتراض

در همین ارتباط هوشنگ ابتهاج در حساب کاربری‌اش در اینستاگرام نوشت: «چه غریبانه تو با یاد وطن می‌نالی / من چه گویم که غریب است دلم در وطنم . ه‍.ا.سایه . ناصر ملک مطیعی هم غریبانه رفت...»

اصغر فرهادی نیز نوشت: «تسلیت اصغر فرهادی برای درگذشت ستاره سینمای ایران ناصر ملک مطیعی... این مرد بزرگ امروز زندگی را بدرود گفت در اوج احترام و محبوبیتی که برازنده و شایسته شخصیت مردم‌دوست، بلندنظر و فرهیخته‌اش بود. یادش برای همیشه به نیکنامی در این سرزمین باقی خواهد ماند»

پرویز پرستویی در حساب کاربری‌اش در اینستاگرام نوشت: «انالله و اناالیه راجعون با نهایت تأسف و تأثر، دقایقی پیش ناصر ملک مطیعی، بعد از تحمل مدت‌ها بیماری و نامهربانی، ستاره ماندگار سینمای ایران دار فانی را وداع گفت. درگذشت این هنرمند عزیز را به خانواده محترمش و جامعه هنری بخصوص هنرمند در غربت بهروز وثوقی تسلیت می‌گویم. قیصر؛ داداش فرمونت رفت. ناصرخان دیگه ممنوع‌التصویر نیستی. تبریک به صداوسیما...تبریک به مسئولین ارشاد اسلامی و تبریک به هنرمندانی که در طول این سال‌ها سکوت کردند ولی حتماً در مراسم تشییع در صف اول حضور خواهند داشت.»

علی دایی در این ارتباط نوشت: «خبر تلخ پرکشیدن ناصر خان ملک مطیعی ایران را ماتم زده کرد. کاش قدر این بزرگان را بیشتر می دانستیم، روحش شاد و یادش همیشه جاودانه»

پژمان بازغی نیز در این رابطه نوشت: «نميدونم چي بنويسم، نميدونم چيكاربايدبكنم، عاليجناب كجارفتين، چيكاربايدكنيم با نبودتون، چيكاركنيم كه نتونستيم آرزوتونو برآورده كنيم خيلي دلم گرفت خيلي.»

هوشنگ گلمکانی سردبیر مجله فیلم نوشت: «او مظهر یک دوران بود و در یادها و دل‌ها ماند. تلاش برای حذف او از عرصه‌های عمومی و علنی نتوانست پس از چهار دهه یاد و تصویرش را از میان مردم پاک کند. یکی از اهل حسرت بود که چهل سال در حسرت ماند و با حسرت رفت. یادش همیشه زنده اس.»

سام قریبیان (بازیگر سینما و فرزند فرامرز قریبیان) نوشت: «خدانگهدار ستاره. با نهایت تأسف تسلیت می‌گم درگذشت اسطوره سینما، شادروان جناب ناصر خان ملک مطیعی رو هم به خانواده محترمشون، هم به خانواده سینما و هم به تمامی سینما دوستانی که از ایشون خاطره دارند. اولین سوپراستار (به معنای واقعی) در سینمای ایران هم متأسفانه رفت. بزرگ‌مردی که با تمام ناملایمات و سختی‌ها هیچوقت وطنش رو ترک نکرد و ماند و ماندگار شد. او بود که راه را برای بقیه بازیگران نسل بعد از خود باز کرد. غیر از من که خیلی دوستشون داشتم، پدر من هم، جناب قریبیان بزرگ، ارادت خاصی به ایشون داشتند و از دو فیلمی (صلات ظهر و سرباز) که کنار هم بازی کردن همیشه خاطرات جذابی نقل می‌کنند. عکس اول در صحنه‌ای از فیلم سرباز (تولید ١٣٥٤ ساخته مرحوم رضا فاضلی) و عکس دوم در دیداری که با هم در منزل یکی از دوستان داشتند (پس از حدود ٤٠ سال) گرفته شده. به قول پدرم که می‌گن ستاره یعنی وقتی حدود ٤٠ سال بازی نکنی ولی هنوز مردم تو رو بشناسن و دوستت داشته باشند؛ نسلی که فیلم‌هات رو روی پرده ندیده باشن ولی بشناسنت و ازت خاطره داشته باشن. ممنون ستاره پرفروغ سینمای ایران برای تمام خاطرات خوب.»

هنگامه قاضیانی نیز نوشت: «شما در ذهن و قلب مردم جا دارید، جایی که حذف،سانسورو ممنوعیت مفهومی نداره ... آرام بخوابید در آغوش خدا»

علی روئین تن (کارگردان سینما) در مطلبی نوشت: «همه می‌میریم. ناصر سینمای ایران هم روح به دادارش تقدیم کرد. اما ناصر ملک مطیعی اینک نمرد. که دیرزمانی بود کشته شده بود و به کشتنش برآمده بودند. اما زهی خیال باطل. یکی نیست به اینان بگوید که تاریخ و باور تاریخی مردم را نمی‌توان زدود. و ممنوعیت؛ محبوبیت را سبب می‌شود. این بزرگان خاطره‌سازان مردم‌اند. تمام که نمی‌شوند هیچ. بلکه هرروز جاودان‌تر می‌شوند.آن‌ها با هنرشان مرگ را هم بی‌اثر کرده‌اند. بدا به حال ناکسانی که هنر و هنرمند را دربند می‌کنند و نمی‌دانند آنان هستند و زنده‌اند تا عشق زنده است. کاش رفتن ناصرملک مطیعی درنگی بشود تا بگذارند مانده‌ها مانند او و فردین در وطن خود غریب نمانند. اگر که چنین باید ناپاک زیست. نه بر مرده که بر زنده باید گریست.»

مجید برزگر (کارگردان و تهیه‌کننده سینمای مستقل) نیز نوشت: «شمایل مهم سینماى ایران، تشخص ِ با اعتبار سینماى مردم، خداحافظ. با شما عاشق سینما شدیم. بابت این چهل سال به سهم خودم شرمنده‌ام. ملک مطیعی گفته بود: بهتر بود مودبانه کنار بروم. چون افراد جدید نمی‌خواستند نامشان زیر نام من باشد و من نمی‌خواستم به ته صف بروم و کسی من را صدا کند. کسی از دوستان من هم نمانده بود. بهروز که به خارج رفت، فردین هم مدتی تقلا کرد تا بتواند کار کند، ایرج قادری هم خواست که کار کند و کار کرد. ولی من از کسی تقاضای کار نکردم و خودم را کنار کشیدم.»

فریبرز عرب‌نیا نوشت: «ناصرخان ملک مطیعی هم از میان ما پرکشیدند! روان ایشان شاد شد و شماری فراوان از مردم اندوهگین، اما من به آن کسانی می‌اندیشم که نگذاشتند بر پرده‌ی سینما و صفحه‌ی تلویزیون دیده شود. آقایان، روی سخنم با شماست! حالتان چطور است؟ خوب هستید؟ مردم را می‌بینید؟ جای بزرگ "ناصرخان ملک مطیعی" و "ناصرخان حجازی" را در دلهاشان می‌بینید؟ چیزی شما را به فکر آن دنیا و آخرین سفر ما آدم‌ها نمی‌اندازد؟ "وجدان" چند بخش است؟»

همچنین بهرام رادان نوشت: «چقدر سعی کردند شما را دوست نداشته باشیم، چقدر تلاش کردند شما را نبینیم، چقدر هزینه کردند تا از دلهای مردم بیرون بروید، ولی قلب این مردم برای شما می تپید و می تپد، چه بخواهند چه نخواهند، سلام ما را به فردین بزرگ برسانید، خدا سایه بهروز خان را کم نکند...»

روزبه بمانی (شاعر و ترانه‌سرا) نیز با انتشار ترانه‌ای نوشت: «این روزا گوزنُ سر نمی‌برن، می‌شکنن شاخشُ می‌فرستن تو باغ، این روزا طاقُ نمی‌ریزن سرش، سر گل‌شونو می‌کوبن به طاق. ‌‌#قیصر کجایی که #فرمونُ کشتن.»

جمشید هاشم‌پور نیز نوشت: «مردمان هر اقلیمی با خصوصیاتی شناخته می‌شوند, ویژگی اقلیم ما هم حسرت و حسرت و حسرت است، بزرگ‌مرد روحت شاد. دلتنگت می‌شویم.»

امیریل ارجمند با انتشار شعری نوشت: «شرابی مردافکن در جام هواست،،، شگفتا که مرا بدین مستی شوری نیست. سبوی سبزه پوش در قاب پنجره ... آه چنان دورم که گویی جز نقش بی‌جانی نیست. خدا رحمت کند اسطوره سینمای ایران. مرد ریشه و گیشه.»

سعید سهیلی (کارگردان سینما) نیز نوشت: «یا خدااااااااا .... چه مى‌توان گفت جز یا خدا، جز وااااااى، جز دااااااد، جز حسرتا، جز دریغا، جز افسوس، جز اشک، جز سکوت، جز نفرین بر کسانى که بغضش را ندیدند و حرف‌هایش را نشنیدند، ... شما کوتوله‌هایى که قامت بلندش را باور نکردید، جایگاهش را نفهمیدید، شما پنداشتید "هر آنکه از دیده رود ... از دل رود"، چهل سال انکارش کردید و او همچنان در قلب‌ها ماند، مگر مى‌شود امیر سینما ... کبیر سینما ... امیرکبیر سینما را فراموش کرد؟ مگر مى‌شود فرمان سینما را حذف کرد؟ مگر مى‌شود آمدن او را در راهرو بیمارستان از یاد برد، مردم ... شما .... کوتوله‌ها... را نخواهند بخشید، نه مردم و نه خداى مردم، همه شمائى که در خانه‌نشینى او مسئول بودید، قیافه هر کدام از شما را چهار روز مردم نبینند انگار که هرگز و هیچگاه نبوده‌اید، اما "کاکوى" ما چهل سال غایب چشم‌ها بود و حاضر دل‌ها، سرزمینى که بهترین‌هاى خود را قدر نداند ... چه را قدر بداند؟ او اولین سوپراستار و یکى از بهترین‌هاى سینماى ما بود، چرا قدرش ندانستیم؟ فردا صداوسیما خبر رفتن او را خواهد خواند، همان صداوسیمایى که مردم را در حسرت گذاشت ... در یک حسرت بزرگ ... در حسرت صداوسیماى او، آرى، قد و قامت او بلند بود و قاب تلویزیون کوچک، اشک‌ها و حرف‌هایش را در دو روز قبل از هجرتش از یاد نخواهد برد، او بسیار گریست و گفت: از مرگ نمى‌ترسم، اما دلم براى مردم تنگ خواهد شد، مردمى که مرا بسیار دوست داشتند و من نتوانستم و نگذاشتند با آنها خداحافظى کنم، پدر ... ما هم با تو خداحافظى نمی‌کنیم ... چون تو نرفته‌اى و نمى‌روى، تو در قلب و خاطر یک ملت زنده‌اى ... همیشه، همیشه، همیشه.»

امین حیایی نوشت: «درد تنها واژه‌ای‌ست که با نگارش عمقش مشخص نخواهد شد بلکه از راه که می‌رسد خاطره‌هایت را زنده می‌کند و به یکباره در قلبت سوزش آن را حس می‌کنی و امشب با نهایت دردی که در سینه داریم به سوگ هنرمندی خواهیم نشست که با رفتنش به ما ثابت کرد قدر آنها را نمی‌دانیم و یکی پس از دیگری در کنج دلتنگی‌هایشان آسمان هنر را ترک می‌کنند. ناصرخان ملک مطیعی اسطوره بی‌تکرار آرامشت ابدی! روحت شاد.»

سالار عقیلی نوشت: «از کاروان چه ماند جز آتشی به منزل باورش سخت است و دردناک. ولی دیگر سینما و هنر ایران نام بزرگت را با زنده‌یاد خواهد نوشت. نام بزرگ‌مردی که اسطوره مردانگی و عشق به مردمانش بود. آری سخت است ... با نهایت تاسف و اندوه فراوان لحظاتی پیش بزرگ‌مرد سینمای ایران استاد ناصر ملک مطیعی، بعد از تحمل مدت‌ها بیماری و نامهربانی از میانمان پرکشید. این ضایعه دردناک را به خانواده محترم ایشان و سینمای ایران و مردم بزرگوار ایران تسلیت عرض می‌کنم .. هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق/ثبت است بر جریده عالم دوام ما.»

بهرنگ علوی با انتشار شعری نوشت: «بلند شو مَرد، بلند شو دوباره بریم، شمال بلند شو دوباره از ته دل بخند، بلند شو برامون حافظ و سعدى بخون، بلند شو برامون درد و دل کن، بلند شو برامون از خاطره سالها خون دل خوردن بگو، بلند شو فرمون که قیصر برادرت تنهاست، بلند شو که صداى پاى مهدى پاشنه طلا هنوز توو کوچه‌هاى این شهر داره میاد، بلند شو قرصاتو برامون بشمار، بلند شو برامون غزل بخوووون اما نه غزل خداحافظى ...اى وااااااى دلم.»

پیمان معادی نیز تاکید کرد: «ميگفتن مردم ملك مطيعى و بهروز و فردين و بقيه رو نبينن كه ياد اون دوران نيوفتن. نيوفتاديم. خواستيد اين بزرگواران و ستاره هاى راستين سينما رو نبينيم تا تمرين مردانگى و غيرت نكنيم. نكرديم، بلد نشديم. شما راحت باشيد. روحت شاد ناصر خان»

آرش میراسماعیلی قهرمان جودو جهان نیز در این ارتباط نوشت: «از دل نرود هر آنکه از دیده برفت... تاریخ گواه محبوبیتت بود. ناصر خان روحت شاد»

رضا درمیشیان نوشت: «در دهه سى که در لاله‌زار راه مى‌رفت، با انگشت او را نشان مى‌دادند به عنوان اولین سوپراستار سینماى ایران و در دهه نود او را به عنوان یکى از نمادهاى ممنوع‌الکارى در سینماى ایران. او را از پرده‌هاى سینما پائین کشیدند اما تصویرش در قلب مردم جاودانه شد: ناصر ملک مطیعى در سکوت، تنهایى و غریبانه اما سربلند رفت.»

کورش سلیمانی نوشت: «قدیمى‌ترین ستاره‌ى سینماى ایران خاموش شد ... او بازیگرى بود که با نخستین تجارب جدى سینماى ایران (چهارراه حوادث _ ساموئل خاچیکیان ١٣٣٢) به عنوان ستاره معرفى شد و بخش مهمى از خاطره‌ى جمعى سینماىِ ما و مردم سینما دوستِ ایران بود که با وجود ممانعتِ بى‌دلیل طولانى بر سر راهِ فعالیت بازیگرى‌اش هرگز از خاطره‌ها و خاطر مردم نرفت ... به نظر من از مهمترین هنرنمایى‌هاى ایشان در سالهاى طولانى دورى از بازیگرى که براى هر هنرمندى بزرگترین اندوه همین دور بودن از فعالیت هنرى است، "صبر" شان بود ... ناصر ملک مطیعى در کنار محمدعلى فردین، دو شمایل ماندگار مرام و مردانگى در سینماى ما نزد مردم چه در زمان فعالیت و چه بعد از آن بسیار محبوب بودند، روحشان شاد و در پناه رحمتِ خداوند مهربان.»

حبیب رضایی نیز نوشت: «در نگاهشان می خواندیم و حالا چه مصداق تلخی دارد اینکه: در غربت مرگ ؛ بیم تنهایی نیست .... یاران عزیز آن طرف بیشترند... روسیاهی ماند بر کارنامه قطور روسیاهان... خدایش رحمت کند و برما رحم... همین»

سهیل محمودی نوشت: «در سرنوشت گل دو حقیقت رقم زدند روزی به باغ آمد و روزی به باد رفت. همین چند سال پیش بود و تو گویی همین دیروز بود انگار. روبوسی و همراهی و همنشینی با هنرمند دانای روزگار ناصرخان ملک مطیعی. فرزانه‌ای با حافظه‌ای سرشار از شعر و حکمت و اندیشه‌ای آشنا با رمز و راز زندگی. با همه‌ی بی‌مهری‌های زمانه، خوب می‌دانست که مردم سرزمینش قدرشناس هنرمندان اثرگذار و خاطره ساز بوده‌اند و خواهند بود.»

مهتاب کرامتی نوشت: «دل شکوندن تقاص داره بی‌تردید،،،، ناصر ملک مطیعی عزیز همیشه تو قلبمون بوده و هست، چه وقتی که روی پرده سینما می‌درخشید و چه وقتی که به ناحق دلش رو شکوندن و خونه‌نشینش کردند و چقدر مرد بود و صبوری کرد، بزرگی کرد و بزرگ موند و جاودانه .....روحتون شاد که شما تا ابد زنده‌اید.»

محمدرضا گلزار نیز نوشت: «خداحافظ فرمون خان، خداحافظ مرد، خداحافظ اسطوره صبر و بزرگي ، روحت شاد بعد از چهل سال هنوز نقش اصلي خاطرات مردمي»

سامان مقدم نوشت: «واقعا گوینده خبر چی می‌خواد بگه؟ ناصر ملک مطیعی بازیگر پیش از انقلاب که چهل سال ممنوع‌التصویر بوده؛ درگذشت!؟؟ شرم‌آوره .. بهتره سکوت کنید و این مرگ را هم نادیده بگیرید. آنهایی که در دل مردم جای دارند نیازی به تبلیغ و فاتحه‌خوانی شما ندارند.»

گوهر خیراندیش بازیگر سینما نیز نوشت: «فراموش نمی‌کنم لحظه‌اى را که در مقابل‌ات نشستیم و تو بجاى دیالوگ فیلم حرفِ دلت را زدى و همه را شگفت‌زده کردى و اشکِ که امانِ همه را بریده بود. و همین صحنه بى‌تکرار ثبت شد. ناصر عزیز پیشکسوتانى چون شما، فردین، بهروزِ وثوقى، و به قولِ پرویزِ پرستویی عزیز پنج تنِ سینما: عزت‌الله انتظامى، جمشیدِ مشایخى، على نصیریان، داودِ رشیدى و محمدعلى کشاورز اساتیدِ بى‌تکرارى هستید که تا همیشه در قلب مردم خواهید بود.»

طناز طباطبایی، علی زند وکیلی، حمید فرخ‌نژاد، شبنم مقدمی، هانیه توسلی، رامبد جوان، کیهان کلهر، علی لهراسبی، رضا عطاران، پوری بنائی، ماهیا پطروسیان، عبدالله اسکندری، ‌عبدالرضا اکبری، نیوشا ضیغمی، نوید محمدزاده، کتایون ریاحی، سحر دولتشاهی، عزت‌الله انتظامی، مصطفی کیایی، سروش جمشیدی، علی شادمان، اسرافیل شیرچی، شهرام عبدلی، مهدی قربانپور، پژمان بازغی، احمد مهرانفر، آزیتا موگویی، گلاره عباسی، مهناز افشار، کورش سلیمانی، نگین صدق‌گویا، مریم امیرجلالی، کامران تفتی، نازنین بیاتی، سامان احتشامی، جمشید مشایخی، مجید مظفری، ستاره اسکندری، مهران احمدی، رضا حداد، حمیرا ریاضی، مهدی سلطانی، مهران رجبی و بهنوش بختیاری از جمله دیگر چهره‌هایی هستند که نسبت به درگذشت ملک مطلیعی واکنش نشان دادند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۷
در انتظار بررسی: ۱۲۷
انتشار یافته: ۱۱۲
ناشناس
|
India
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
خدابیامرزه.ولی دیگه تموم شد.زیباترین جملات در باره اونی که از دنیا دستش کوتاه شده فایده ای بحالش نداره.تا وقتی زنده بود باید بهش بها میدادیم ولی چه میشود کرد که ما مرده پرستیم
پاسخ ها
فدوی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
سلبریتی های مرده خور .
طرف مرده از مظلومیتش می گن . اگر راست می گین وقتی زنده بود به خاطر مظلومیتش یک بار در مقابل یه دوربین یک جملۀ اعتراضی می گفتین یا یه جشنواره رو تحریم می کردین یا یکسال جلوی دوربین نمی رفتین .
مرده خورید حالا هر چقدر هم که کلماتتون و یا ظاهرتون غلط انداز باشه .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
تمام کسانی که پیام دادن و اظهار همدردی کردند از نخبگان این کشورند داشتن هر کدام از این بزرگواران آرزوی هر کشوری است ما که مردم عادی هستیم و ناآگاه پس چرا حرف نخبگان را نمیشنوید چرا هر خواسته معقولی را تبدیل به مشکلی لاینحل میکنید و برای آن که بگوئید ما تصمیم گیرنده هستیم این
قدر بر تصمیم غلطتان پافشاری میکنید. واقعا این
همه عداوت و ناآگاهی از کجا سرچشمه میگیرد؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
الان اگه راست میگن یه بار جلو دوربین اسم یکی مثل بهروز وثوقی رو بیارید.هرچند مشخصه وقتی بهروز هم بره کلی اشک تمساح میریزید.
روح بزرگ ناصرخان ملک مطیعی شاد
ناشناس
|
Belarus
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
‏خدا رو شکر صدا و سیما ، افتخار پیدا نکرد ناصر خان رو نشون بده . خدایا شکرت مرد سینما ، مردونه رفت مثل همیشه رو سیاهیش موند واسه صدا و سیما میلی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
تو مسابقه ی پامکی برنده شدی باید برای جلوی دوربین .
آماده باش
فقط تو صف نزن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
احسنت .
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
ناصر خان یک سوپر استار و مرد با حجب و حیایی بود.به ناحق ظلم شد در حق ایشون و امثالشون بعد از انقلاب.
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
اشتباه منفی زدم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
اشتباه مثبت دادم . با منفیی که دادم می شه دو تا منفی
قیصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
یادم هست فیلم قیصرش که اومد کلاس هفتم بودم فکر کنم سال 55 بود . موزم رو فروختم 2 تومن ! از پنجره مدرسه و از ارتفاع 2 متری پریدم تو حیات پارکینگ و رفتم فیلم قیصر رو ببینم . روحش شاد به قول پرویز خان کجایی قیصر که داداش فرمونت پر کشید و رفت . این حس نستا لوزی آدم رو خفه میکنه . اشکمون رو در میاره . ای داد و بیداد . چه کردیم با این اسطور ه ها . جواب خدا رو کی میده!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
موز ؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
تغذیه موز و شیر و کیک وبیسکویت به دانش اموزا میدادند ....
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
مثل اینکه اوضاعت خیلی خوب بوده همچین خوراکی های تپلی میبردی مدرسه .ن
king
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
نستالوزی !! موز ، کاشکی می نوشتی مز باورت می کردیم.
مازیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
این هم از سرنوشت غلام ژاندارم خا بیامرزه وروحش شاد ..ملت ایران ومرده پرست؟؟؟!!!...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
مرده های خیلی قدیمیتر از ایشونو مگه نمیپرستید اونا اشکالی نداره؟
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
خدا رحمتش کنه این اسطوره بی بدیل فرهنگ و هنر ایران . بعد از این همه سال دیدن فیلم قیصر با بازی سترک و فراموش نشدنی دو عزیز ابدی آسمان هنر ایران ناصر خان ملک مطیعی و بهروز خان وثوقی لذتی داره که با هیچ قاب تصویری مقایسه نمی توان کرد. انشاا... در تشییع جنازه فوق میلیونی ایشان شرکت خواهیم کرد تا بگیم ایشان محبوب قلوب بود.
ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
بله ما از بی احترامی که به ناصر خان در کنسل کردن برنامه دورهمی شد خشمگین هستیم .فقط ساندیس ها و دلواپس ها خوشحال شدن
پاسخ ها
خسرو
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
چرتو پرت نگو بابا...
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
چه کسانی پشت اینهمه ظلم اند چرا عیان نمیشوند
پاسخ ها
صمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
چه حاجت به بیان است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
ناصر خان هم مثل فردین از غصه بی اعتنایی دق کرد روحش شاد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
اصلا میفهمی چه میگی؟ دق کرد و مرد؟ بابا 87 سالش بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
"روحت شاد مرد خاطره های ما".
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
خوش بحال خودم که بعدازسالها انتظار ویزای مهاجرتم آمده وبزودی از این کشور برای همیشه خارج خواهم شد
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
ناصر و ناصر های این سرزمین نماد تمام عیار مردی و شرافت و نجابت در برابر نا مردی ها ی روزگار خود هستند . روحش شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
يكي از مظاهر حساسيت زدايي از دين و ارزشها اين است كه عده اي به دنبال تطهير افراد فاسدي باشند كه فسادشان نسل جوان را به نابودي كشانده بود. اينان در دل تمايل به همان جريان دارند ولي براي بروزش هنوز زمان را مناسب نمي بينند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
آره والا الان نسل جوون ما اصلا معنی کلمه فساد رو نمیدونه چیه!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
خیلی با مزه تشریف دارید .چهل سال است از فعالیت هنری منع شده حالا که فوت کرده از وی یاد میکنید؟ خدا رحمتش کند.
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
البته بنده هم خدابیامرزی گفتم وبه رسم مسلمانان فاتحه ای وراهی ست که همه باید بروند البته خیلی ها برای خودنمایی یا جانماندن از غافله اشکی ریختند و اهی کشیدند دلسوز اما هیچکدام به دل ننشست ساده تر بگویم انسانی با تمام فراز ونشیب زندگی اش فوت کرد در ماه مبار ک رمضان خدایش بیامرزد از این موضوع دستمایه سیاست زدگی و شانتاژ بازی درنیاورید مال این صحبتها هم نیستید لیکن اصل موضوع اینکه تا زنده بود یکی از شما حرف نزد پس الان هم لوس بازی را تمام کنید خدارحمتش کند هرکسی بار اعمال خودرا باید به دوش بکشد والسلام
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
همه باهم در تشییع این مرد بزرگ سینما شرکت میکنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
روح این مرد بزرگ شاد
سراج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
سلام - نمی دونستم این همه "هنرمند" طرفدار فیلم های "آب توبه ای" بودند!! آقایون و خانما کم گزافه بگین. فیلمهایس یادتون رفته؟ شاید اصلا بعضی از شماها اصلا نبودید یا خیلی بچه بودید! قدیس سازی نکنید.
پاسخ ها
خسرو
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
بابا یه عده عقده ای افتاذن دنبال جنازه این بابا عقدهگشایی گنند و الا نه ان اسطوره بی بدیل فرهنک بود ونه سلطان هنر واین گزافه گویی ها... فقط خدا رحمت اش کنه همین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
خرم آن روز از این منزل ویران بروم........روحش شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
خدا رحمتش کنه, این خدابیامرز شرف داشت به امثال برخی سلبریتیهای وطن فروشی که با تمام بی سوادی و بی فرهنگی ادعای دانش و روشنفکری دارند!
رسول مشهدي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
گرچه قسمت نشد فيلمهاي ايشان را روي پرده نقره اي سينما تماشا كنم ولي با ديدن فيلمهاي قديمي ايشان از طرق ديگر پي بردم نهايت نتيجه گيري از فيلمهاي وي پيروز شدن غيرت بر شررات و مردانگي بر نامردي بود.
گرچه بعد از انقلاب در حق وي نامردي كردند ولي او نشان داد در عرصه زندگي واقعي هم مردانه سكوت كرد و سرجلوي كسي خم نكرد.
خداوند بزرگ روحش را قرين رحمت كند.يادش بخير.
کریمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
خدا حافظ ای اسطوره هنر ایران من.یاد باد روزگارانی که وقتی چهره ات بر پرده سینما نقش می بست به ساندویچ کالباس که در دستم بود گاز می زدم وهیچ غمی مرا مونس نبود.نه آهی ،نه ناله ای ونه غم معیشت ومسکنی، روحت شاد مردی که ماندی ووطنت را به غربت ترجیح دادی،گر چه غریبانه رفتی.
محمد علی رحیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
دیگران چون بروند از نظر از دل بروند .....تو چنان در دل این مردمی از یاد هرگز نروی
shahab
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
تابناک جان دلت خوشه خبر نوشتی . اینی که دیگران چی گفتنو که خودمون داریم میبینیم بگو تو چرا الان داری نقش بازی میکنی . الان کسانی در این سینما هستند که کمتر از ناصر خان ملک مطیعی بهشون بی مهری نشده . چرا سراغ اون ها نمیرید
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
همه اینها گفتند از میزان سابقه و تجرب کاری وی بله همه اینها در جای خودش خوب است اما بجای نقادان هم نشستند بد نیست.بد نیست بدانیم که علت نقد نقادان و اعتراض معترضین رفتارهای خارج از ارزشهای اسلامی آنمرحوم است هر چند که خداوند بزرگ با توبه اشخاص آنها را می آمرزد و ما نمیتوانیم در میزان مرتبه بندگی اش حرفی بزنیم اما آن کسی که او را اسطوره میداند نمیداند رفتارهای خارج از نزاکت آن مرحوم پسندیده نبوده رفتارهایش قطعا پسندیده نیست و نمیتوان او را الگو دانست باید دعا کرد تا خداوند از گناهانمان و گناهانش در گذرد.چرا حرفی میزنیم که بویی غیر خدایی دارد هرچند که آنان که رفتارش را میستایند از همان سنخ هستند
پاسخ ها
یعقوبیان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
حضرت علی امیرالمؤمنین فرمودند:اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی، مبادا فردا،به آنگناه ملامتش کنی،چرا که شاید توبه کرده و پاک شده باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
سلام.
من نظرات رو میخوندم واقعا شگفت زده شدم.
چرا عدا ای مثلا گیرم از یک صنف، که این عده یک بخشی معلوم الحال از یم صنفند باید فکر کنن کل ایران هستند. از زبان ایران حرف یزنند و هی "اورد و پز" بدند. من نمیدونم ینا کی هستن؟
کلشون رو جمع بزنیم یه ارزن خاصیت و تولید و منفعت ندارن.
* تخریب فرهنگ و هنر به اسم هنرمند
* ترویج فحشا و بی خاصیتی و بی هنری
* غرب زدگی و از فرهنگ خود تنفر داشتن
* طلب کاری از همه مردم و گروه ها
آخه شما چه کاری برای ایران کردید و می تونید بکنید که این قدر دهنتون گشاده و توقعتون و البته و صدالبته توهمتون زیاد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
معلومه که نظرات رو نخوندی. کسی چیزی نگفته! همه تسلیت گفتند دیگه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
اینا لب مردم را وادار به خنده میکنند، شما جز پاشیدنِ بذر نفرت ،چه خاصیتی داری؟
پرویز
|
Canada
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
استاد بزرگ هنر ایران روحت شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
سعديا مرد نکونام نميرد هرگز ... مرده آنست که نامش به نکويي نبرند
روحت شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
چه عجب ترانه علیدوستی اظهارنظر نفرمودند!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
بهاره رهنما چی ؟
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
ای کاش این خبر هم تکذیب میشد ولی ...
ایران ما یکی دیگر از اسطوره های مردانگی و شکیبایی خود را ازدست داد
مهریماه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
مرد نکونام نمیرد هرگز مرده آنست که نامش به نکویی نبرند. در جوار حضرت حق ،قرین آرامش باشی
رحمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
آقايون...
رأفت اسلامي هم ديديم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
تا ابد تو قلب همه ایرانی ها جا داری
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
باسلام .بدرود .جاودانه مخلوق خدا.تبا ک الله احسن الخالقین برای افریدن افرادی چون توست
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
سینماگران چه خوب برای خود کلاس میگذارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
روحت شاد هنرمند بزرگ . کاش وقتی شلوغی تشییع جنازتو می بینند کمی شرمنده رفتارشان با تو شوند . خداوند همه هنرمندان وبزرگان کشور را حفظ کند . ولی یادمان باشد بزرگان دیگری هم داریم .هنرمندان دیگری هم داریم که همین رفتار را باهاشون میکنیم . مثل محمدرضاشجریان و.... لااقل کاری کنیم که درآینده ازشرم رفتارمون در صداوسیما با این بزرگان آب نشویم . البته ظاهرا بی خیال تر از این حرفها تشریف داریم.
رفعت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
دوباره ما موندیم و این روزگار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
بدرود بزرگوار مظهر مردانگی و حجب و حیا واقعا جوانان در این زمانه و زمانه های بعد بایستی از مردانگیت الگو بگیرن احساسی فکر نمی کنم ولی با دیدنت آدم را به یاد امیر کبیر می اندازد خوش به حالت ازاینکه مردم به طور خود جوش دوستت داشتند و در رسایت حتما سنگ تمام می ذارن همه می میریم ولی فقدان تو عین رویش است روحت شاد و راحت حتما پر رهرو است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
تاریخ، خود درباره هنرمندانی که با تنگ نظری و کم اندیشی برخی امکان فعالیت در عرصه موردعلاقه شان را از دست میدهند، به خوبی قضاوت خواهد کرد. سالها بعد، وقتی این هنرمندان محروم از فعالیت دیگر در میان ما نیستند، آثار هنری شان همچنان میان مردم دست به دست خواهد شد..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
ما که بخیل نیستیم، خدا بیامرزش.
علی بی غم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
بزر گی تو بزرگ ای یادگار خوبیها.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
تبریک به صدا و سیما میلی بابت فوت این بزرگوار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
آین آرش میراسماعیلی این وسط چی میگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
چندین ده قبل ، نسل من درس غیرت و معرفت و جوانمردی و لوطی گری را از او و همکاران خوب او چون فردین و بهروز و قادری یاد گرفتیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
بازیهای او یاد آور تفکرات و فرهنگی است که اصلا دوست ندارم یک لحظه آن را ببینم.
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
هرچه خاطره داریم از مرحوم ناصر ملک مطیعی، خاطراتی خوش و نشاط آور است. روحش شاد.
از این صدا و سیما شرمنده هستم.
سعدیا مرد نکو نام نمیرد هرگز//
مرده آنست که نامش به نکویی نبرند.
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
متاسفانه آنقدر مردم را زیر ذره بین و ... گذاشته اند که حتی ربنای استاد شجریان این افتخار هنر ایران را هم پخش نمیکنند ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
اگه پخش کنن، قیمت دلار پایین میاد؟
ناشناس
| United States |
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
خدمت ناشناس محترم:
نخیر قیمت ها هیچ تکونی نمیخوره اما لااقل هنر این مملکت واساتیدش به فراموشی سپرده نمیشن..الان کشورهای غربی دارن ملتها رو با هنرشون فتح میکنند ..اولین وسیله معرفی یک کشور از طریق هنر انجام میگیره..درآمریکا مثل هالیوود..یا در هند مثل بالیوود..جوانهای امروز یا کلا مردم امروز ما چقدر ردیف آوازی بلدند؟؟چقدر آوازهای شجریان-تار استاد شهناز یا نی موسوی وکسایی رو شنیدند وآشنایی دارند؟؟اما تا بخوای آهنگهای مدونا-ریحانا-مایکل جکسون واین جور خواننده ها رو بلدنددلیل اینکه به مردم این هنر اصیل ایرانی معرفی نشده ودر صداوسیمای ما هیچ جایی برای اینها در نظر گرفته نشده..
چرا عادت دارید همه این مطالب رو به اقتصادی وصل میکنید؟تا اتفاقی پیش میاد میگین مگه در دلار تاثیر داره ؟یا قیمت سیب زمینی میاد پایین؟؟عزیز من هر مقوله ای در جای خودش.
والي
|
Japan
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
تبريك به كليه عوامل و دست اندركاران حذف و سانسور مرحوم ملك مطيعي و ديگر هنرمندان مشابه وي، از امشب راحت سر بر بالين گذاشته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
ناراحت شدم روحت شاد ای جوانمرد
سینما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
در حیرتم از مرام این مردم پست **** این طایفه زنده کش مرده پرست
تازنده بود مرده کشندش به عذاب***وقتی که بمیرد ببرندش سر دست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
شعر را اگر بلد نیستی ننویس اصل آن این است:
در حیرتم از مرام این مردم پست ***** این جماعت زنده کش مرده پرست
تا هست به غفلت بکشندش به جفا***** تا مرد به عزت ببرندش سر دست
البته ایناصر ملک مطیعی مصداق این شعر نیست.
ملیحه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
حرفت طلاس خوب گفتی
ناشناس
|
-
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
در حيرتم از مرام اين مردم پست
اين مردم زنده كش مرده پرست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
خداوند همه رفتگان را بیامرزد ولی تا نباشد چیزکی، مردم نگویند چیزها. یکی از مسایلی که در مورد ایشان از مسئولین وقت وزارت علوم و بدون واسطه شنیدم اینکه در اوایل انقلاب که مشکلات ارزی زیاد بود، بعضی ها با گواهی دانشجویی تقلبی از کشورهای مختلف، توانستند ارز زیادی از کشور خارج کنند. اگر همین مورد توسط دستگاه مربوطه رسیدگی می شد، آنگاه در خیلی از این داوری ها، تجدید نظر می شد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
این مرحوم قنادی داشت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز ، مرده آنست که نامش به نکوئی نبرند .
ایوب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
تابناک

پیام تسلیت فردین و بهروز رو چرا نزاشتی

تو هم سانسور کردی که...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
فردین که فوت کرده!!!!!!!!!!!!!!
مورخ ایرانی
|
-
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
خدا رحمتش کند. ولی مملکت ما در این برهه از زمان به جای بازیگران و فوتبالیست هایی که هیچ منفعتی به حال مردم ندارند به اقتصاد دان ها و سیاستمداران کارکشته و دانشمندان علوم طبیعی و انسانی نیاز دارد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
اخلاقیات ماندگار است، نه فیزیک و شیمی و اقتصاد.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
خوب بودن به آسانی بدست نمی آید . رفتی یک دنیا خاطره خوب باقی گذاشتی
روحت شاد
عبادت بجز خدمت خلق نیست. به تسبیح و سجاده و دلق نیست
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
خدا رحمت کنه در فیلم قیصر شناختمش، اادم وقتی فیلمای قبل انقلابو میبینه،خوب احساس میکنه که در کنار همه صحنه های فیلم یه صحنه هم از اعتقادات و احترام به اونها دیده میشه مثل همین فیلم قیصر میبینیم در یه گوشه از فیلم به زیارت حضرت رضا میره ، البته عیرت ناموسی رو هم نشون میده ولی با تاسف الان میبینیم یه سری فیلما ضد اعتقادات و اخلاقن خدا بیامرزه همه رفتگان را.
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
نعمت روی زمین قسمت پر رویان است / خون دل میخورد آن کس که که حیایی دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
خوشحالم که ناصرخان با عدم حضور بر صحته سیما به آن مشروعیت نداد
مردانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
آن

بزرگ

مرد
رفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
تسلیت می گم .امیدوارم ایسان به خاطر بازی در صحنه های بد توبه کرده باشند و از این دنیا رفته باشند. خدا بیامرزتشون
پاسخ ها
محمدر ضا از اصفهون
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
نظرتون به درد خودتون میخوره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
گرچه این فرد مرده و دستش از دنیا کوتاه شده ولی خداوند از سر تقصیراتش باید بگذرد با آن فیلمهای کثیفی که قبل از انقلاب بازی کرد و به علت ترسش از مجازات سالها خارج از کشو بسر برد (باید ممنون باشد که او را محاکمه نکرد مانند خیلی دیگر که مورد رأفت قرار گرفتند). باید هم اهالی سینما از وی تعریف و تمجید کنند و از او یک اسطوره بسازند چون شتر مرگ در خانه آنها هم خوابید اما نباید غافل باشند که این اعمال انسان است که در آخرت نتیجه اش مشخص خواهد شد نه به حرف من و شما. فمن یعمل مثقال ذرة خیراً یره و من یمعل مثقال ذرة شراً یره
دريا سالار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
غلام ژاندارم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
اسطوره من، فیلمهای قبل از انقلابت و هنوز دارم می بینم و لذت میبرم. شاید اگر جلوی دوربین الان ظاهر میشدی از چشمم می افتادی چه خوب شد که نشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
خداروشکر‌ که ناصرخان ایستاده ومردانه رفت جاودانه شدی چرا که در سینه ملت میطپی.
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
وزى چهل دفعه ترامپو نتانياهو رو نشون ميدن يك بار ناصر خانو نشون ندادن، حال و روزمان خوب نيست، خدايا به فريادمان برس.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
برخورد با هنرمندان قبل از انقلاب انتقاد پذير است. همه ميدانند و ميدانيم كه فضاي سينما و ساير هنرهاي نمايشي قبل از انقلاب منطبق با أصول و ضوابط حاكم بر فضاي بعد از انقلاب اين عرصه منطبق نبوده و با همان معيارها قابل دوام و ادامه نبوده است. اما برخورد با هنرمندان هم توسط مسئولين سياست گذار در امور فرهنگي هم درست و بجا نبوده. ازجمله اينكه با بعضي از هنرمندان و هنرپيشه هاي سينمائي و تلويزيوني برخوردهاي دو گانه اي شده است. طاهراً بسته به اشتهار و به عبارتي اگر هنرمندي سوپر استار بوده است از جمله زنده ياد ملك مطيعي، براي باز گشت به عرصه بازيگري و يا حتي حضور در عرصه عمومي، سختگيري بيشتر شده تا جايي كه به نوعي ممنوع التصوير يا ممنوع الحضور بوده اند. اينگونه برخوردها كه علي اظاهر ادامه هم دارد به نظر غلط و جاي انتقاد دارد چرا كه اثار بجا مانده از دست هنرمندان بقدري زياد بوده و هست كه امكان حذف ياد و خاطره و يا ممنوعيت حضورشان منتفي است. بخصوص انكه ياد و خاطره و احتمالاً بزرگداشت انها در دل و ذهن مردم علاقمند به سينما و بطور كلي هنر جاي دارد كه ردودن ان امري محال مينمايد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
مرحوم خوب عمر کرد. بیچاره حامد محمدی در سن نوجوانی در راه وطن به دست اشرار پژاک شهید شد و شما هیچ یادی از این جوانان شهید نمی کنید.
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
ناصر خان روحت شد! یادت گرامی باد!
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
ناصر خان روحت شد! یادت گرامی باد!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
ناصر خان روحت شاد
تمام هر آنچه که رادر دلت مانده بود تو تمام این چهل سال در شعری که از معینی کرمانشاهی
زمزمه کردی
فهمیدیم
این سلبریتی های امروزه انگشت کوچیک تو امثال تو نمیشن
علی
|
Denmark
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
خدا رحمت کنه ،،فرمان فرمان که میگفتن این بود،،پر کشیدن روح آن بزرگوار غم و اندوه دیگر به غصه های دلم اضافه کرد. ناراحتی از درگذشت ناصر ملک مطیعی به اندازه غم از دست رفتن پدرم برام سنگین تمام شد. در حالی که مدتها بود انتظار اکران فیلمی و یا سریالی که در خور ایشان باشد کشیدیم و امید از نو سازی عقاید نوسازی و آشتی بین هنرمندان قبل و بعد انقلاب و این نوع آوری و عادی سازی جامعه اما حیف که نشد . باید افتخار کنیم به صدا و سیما و وزارت ارشاد و همه تندروهایی که آشتی با ملت رو نمیدونن چطور باید بسازند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
ناصر چشم آذر را به صدا و سيما راه ندادند. ملك مطيعي را هم راه ندادند. حبيب هم بدون قدرداني و قدرشناسي رفت. اين هنرمندان رفتند. مانده ام رأفت اسلامي پس كجاست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
فرهاد را هم اضافه گن
نیما
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
بعضی ها فقط پشت اسم اسلام پنهان شدن.

تنها کاری که نمیکنن عمل به اسلامه

مردم ما هم که مطالعه نمیکنن نمیدونن چه خبره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
تابناک چرا یکبار راجع به این هنرمند فقید در زمان حیاتش چیزی ننوشت؟ حالا منتقد شدید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
در گذشته است خدا رحمتش کند و از گناهانش بگذرد به حق این ماه عزیز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
کسی میدونه مراسم تشیع جنازه کی هست؟
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
ای آقایی که نوشتی خدا از تقصریاتش بگذره اگر بزرگمرد ناصر خان میخواست در خارج میماند در ضمن خود شما اگر آن دوران فرصتی داشتی یا به یاد بیاوری ببین چکارها که نکرده ای.اعمال و رفتار همه مانند این است که در سی دی ضبط شده باشند.بهتر است آدم یک رو داشته باشد و تا آخر بخاطر دو روز زندگی یا طعام بیشتر در حق دیگری اجحاف نکند.روحت شاد ای مرد بزرگ و اسطوره.
صادقی ازمشهد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
خداحافظ داش فرمون ، خداحافظ اخرین نسل مردونگی ،مرام ،بامعرفت ، تسلیت به خانواده ملک مطیعی
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
ناصر ملک مطیعی در قلب و روح ما مردم ایران جا داره.چقدر تلاش کردند که مردم دوسش نداشته باشند و چقدر هزینه کردند ولی غافل از اینکه ما مردم روز به روز بیشتر عاشق این بزرگواران هستیم .ناصر ملک مطیعی حافظه و هویت سینمای ماست اسطوره اسطوره است جه زنده باشه چه در خاک خفته باشد .
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
براستی ارزشهای جامعه ایران چگونه رنگ باخته اند؟چه کسانی اسطوره تلقی می شوند ؟آقای پرستویی ازآیه انالله واناالیه راجعون بهره گرفته است !این آیه بازگشت بسوی خدارابه ذهن تداعی می دهد،خدایی که ارزش انسانها رابه میزان تقوای آنها عیارمی زند. تقوا یعنی گناه نکردن ... شمابفرمایید این آقایی که ازدنیارفته باآن اثارهنری اش چقدرتولید گناه کرد؟انشاالله توبه کرده باشد ولی توبه بخش فردی وحق الهی راپوشش می دهد بخش حق الناسی وافساد وفسادزایی قضیه چه... بدابه حال سلبریتی های فرصت طلب که روزی بابیداری جامعه به قهقراخواهندرفت کسانی که باپول بیت المال ورسانه ملی چهره می شوندوچه زود برای کاسبی منفورخودکاسه داغ ترازآش می شوند .تاریخ شهادت خواهد دادچه کسانی گمنام وبی ادعابرای امنیت وحیثیت وسربلندی این کشورتمام وجودشان راارزانی داشته اند.عجباهرکه شهره گناه باشد رخت عزت می پوشد واسطوره می شود...
محمدر ضا از اصفهون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
ایران بی فرمان شد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه رابرت مک ایر سردار حاجی زاده زینب ابوطالبی شهاب حسینی سیلاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر لیگ قهرمانان آسیا خانه سینما