بازدید ۳۷۶۳
کد خبر: ۷۰۱۸۰۹
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۴ 09 June 2017
نخست وزیر ایتالیا در پیامی به دکتر روحانی: حوادث تروریستی در تهران عزم ما را در مبارزه با تروریسم راسخ تر می کند
 
نخست وزیر ایتالیا در پیامی به دکتر «حسن روحانی» رئیس جمهوری، از حادثه تروریستی در تهران ابراز تاسف و تاکید کرد این وقایع عزم ما را برای مبارزه با تروریسم راسخ‌تر می‌کند.

به گزارش ایرنا، پائولو جنتیلونی در پیام خود نوشته است: جناب رئیس جمهوری، با انزجار اخبار حملات تروریستی دردناک در کشور شما را دریافت کردم.
 
وی افزود: به نام دولت ایتالیا و شخص خود، خدمت شما، خانواده جانباختگان و تمامی مردم ایران پیام همبستگی و تاثر عمیق خود را ابراز می‌دارم.
 
نخست وزیر ایتالیا تاکید کرد: وقایع دردناک تهران عزم ما را برای مبارزه با تروریسم و خدمت به صلح و رفاه مردم کشورهایمان راسخ تر می‌کند.
 
آفریقای جنوبی حوادث تروریستی تهران را محکوم کرد

ﺩﻭﻟﺖ ﺁﻓﺮﻳﻘﺎی ﺟﻨﻮبی با انتشار پیامی حوادث تروریستی تهران را ﻣﺤﻜﻮﻡ کرد.

به گزارش ایسنا، ﺩﺭ اﻳﻦ ﺑﻴﺎﻧﻴﻪ ﺁﻣﺪﻩ اﺳﺖ: ﺩﻭﻟﺖ آفریقای جنوبی اﺯ ﺩﺭﻳﺎﻓﺖ ﺧﺒﺮ ﺣﻤﻼﺕ تروریستی در تهران ﺩﭼﺎﺭ ﺷﻮﻙ و ﻧﺎﺭاحتی ﺷﺪه و ﻛﺸﺘﻪ و زخمی ﺷﺪن تعدادی از شهروندان ایرانی در اﻳﻦ ﺣﻤﻼﺕ را ﻣﺤﻜﻮﻡ می‌کند. از نظر ما ﺗﺮﻭﺭﻳﺴﻢ ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻡ اﺷﻜﺎﻝ ﺧﻮﺩ ﻣﺤﻜﻮﻡ است. ﻣﺮﺩﻡ ﺁﻓﺮﻳﻘﺎی ﺟﻨﻮبی ﻫﻤﺪﺭﺩی ﺧﻮد را ﺑﺎ ﺑﺮاﺩﺭاﻥ و ﺧﻮاﻫﺮاﻥ اﻳﺮانی ﻛﻪ ﺩﺭ اﻳﻦ ﺣﺎﺩﺛﻪ غم‌اﻧﮕﻴﺰ و اﺳﻔ‌ﺒﺎﺭ ﻋﺰاﺩاﺭ ﺷﺪﻧﺪ، اﺑﺮاﺯ می‌دارند و اﺯ ﻭﻗﻮﻉ ﺁﻥ دﺭ ﻣﺎﻩ ﺭﻣﻀﺎﻥ، اﺑﺮاﺯ ﺗأﺳﻒ ﺷﺪﻳﺪ می‌کنند.

ﺩﻭﻟﺖ ﺁﻓﺮﻳﻘﺎی ﺟﻨﻮبی همچنین در بیانیه‌ دیگری اﺯ ﺑﺮﻭﺯ ﻭﺿﻌﻴﺖ ﺑﺤﺮانی در ﻣﻨﻂﻘﻪ خاورمیانه ابراز ﻧﮕﺮانی کرده است.

در این بیانیه، ﺩﻭﻟﺖ اﻳﻦ ﻛﺸﻮﺭ ﺿﻤﻦ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺗﺼﻤﻴﻢ ﻋﺮﺑﺴﺘﺎﻥ و اﻣﺎﺭاﺕ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ قطر و ﺗﺤﻮﻻﺕ ﺩﺭ اﻳﻦ ﻣﻨﻂﻘﻪ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﺑﺎ اﻫﻤﻴﺖ ﺑﻪ ﻟﺤﺎﻅ ﻭﺟﻮﺩ ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺮﮊی، ﺧﻮاﺳﺘﺎﺭ میانجی‌گری ﺟﻬﺖ ﻳﺎﻓﺘﻦ ﺭاﻩ ﺣﻞ ﺻﻠﺢ‌ﺁﻣﻴﺰ ﺷﺪﻩ و اﺯ ﻣﺴﺎعی ﺩﻭﻟﺖ ﻛﻮﻳﺖ و ﻛﺸﻮﺭﻫﺎی ﺩﻳﮕﺮ ﺩﺭ اﻳﻦ ﺯﻣﻴﻨﻪ اعلام ﺣﻤﺎﻳﺖ کرده اﺳﺖ.

ﺩﻭﻟﺖ ﺁﻓﺮﻳﻘﺎﻱ ﺟﻨﻮبی ﺩﺭ ﺧﺎﺗﻤﻪ ابراز اﻃﻤﻴﻨﺎﻥ کرده است ﻛﻪ ﻃﺮﻓﻴﻦ ﺩﺭﮔﻴﺮ ﻋﻼﻗه‌ﻤﻨﺪ ﺑﻪ ﺑﺎﺯﮔﺸﺖ ﺻﻠﺢ و ﺛﺒﺎﺕ ﺑﻪ ﻣﻨﻂﻘﻪ هستند.

بیانیه موریتانی در واکنش به عملیات تروریستی در تهران

دولت موریتانی با صدور بیانیه‌ای حوادث تروریستی تهران را که منجر به شهادت و زخمی شدن جمعی از مردم بی‌گناه شد، به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، در این بیانیه، دولت موریتانی ضمن عرض تسلیت به دولت جمهوری اسلامی ایران و مردم شریف کشورمان، با خانواده شهدا ابراز همدردی کرده است.
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سند همکاری 25 ساله ایران و چین غلامرضا تاجگردون هوشنگ صدیق سوال از رئیس جمهور