بازدید 2653
قاسمی در دیدار جمعی از نخبگان استان بوشهر:

همدیگر را مقصر دانستن مشکل مردم را حل نمی‌کند

کد خبر: ۶۷۸۹۶۴
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸ 22 March 2017
وزیر نفت دولت دهم گفت: در شرایط کنونی برای عبور از این تنگنا باید نگاه‌های سیاسی مختلف کنار گذاشته شود و یکدیگر را مقصر دانستن، مشکلی از مردم را حل نمی‌کند.

 به گزارش «تابناک»، رستم قاسمی وزیر نفت دولت دهم در دیدار جمعی از نخبگان استان بوشهر، اظهار داشت: کشور نیازمند یک تحول بزرگ اقتصادی است و همه مؤلفه‌های لازم برای این تحول وجود دارد.

وی مهمترین و مؤثرترین منشأ تحول بزرگ اقتصادی را نیروی انسانی عنوان و تأکید کرد: نیروی انسانی سرشار از استعداد در کشور به اندازه کافی وجود دارد و این نیازمند عزم راسخ و اراده ملی است.

وزیر نفت دولت دهم، تأکید کرد: در شرایط کنونی برای عبور از این تنگنا باید نگاه‌های سیاسی مختلف کنار گذاشته شود و همدیگر و دیگران را مقصر دانستن مشکلی از مردم را حل نمی‌کند.

قاسمی اضافه کرد: کشور بیش از 3 هزار کیلومتر مرز آبی دارد و این بزرگترین مزیت ایران است و از شاخص‌های توسعه محسوب می‌شود.

وی به وضعیت مناطق ساحلی‌نشین کشورمان اشاره و خاطرنشان کرد: متأسفانه در حالی که در دنیا روستاها و شهرهای ساحلی‌نشین جزو آبادترین مناطق کشور محسوب می‌شود در کشور ما محروم‌ترین مناطق هستند.

به اعتقاد قاسمی، وجود دهها جزیره در خلیج‌فارس همچون دُرّ درخشانی می‌تواند در اقتصاد کشور مؤثر باشد.

وزیر نفت دولت دهم با بیان اینکه گرما و رطوبت در بعضی از فصول در طول سواحل کشور طاقت‌فرسا است، گفت: سختی‌ها سهم ساحل‌نشین‌ها است اما با بکارگیری روش‌های نوین در صیادی، احداث کارخانجات دریایی و سوپرمارکت دریایی در ابعاد کوچک و متوسط و همچنین صنایع فرآورشی دریایی می‌تواند تحول عظیمی در مناطق دریایی کشور به وجود آورد.

وی تجارت منطقه‌ای با کشور همسایه را یکی دیگر از راه‌های توسعه عنوان و تصریح کرد: احداث ده‌ها کارخانه پایین‌دستی انرژی و صنعتی، ترانزیت و توسعه حمل‌ونقل دریایی از مزیت‌های دریا است.

قاسمی، افزود: بنده مدتی ساحل‌نشین بودم و با اخلاق و رفتار، مهربانی و خوش‌مرامی مردمان ساحلی آشنا هستم و دلیرمردانی چون رئیسعلی دلواری با ایستادگی در مقابل تیر استعمار عزت و شرافت به ایران و ایرانی هدیه کرد و سردار شجاعت و دریادلی چون نادر مهدوی در مقابل استکبار درس مبارزه را به همه آموخت.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022