بازدید ۵۱۶۶
عصرانه اقتصادی
در عصرانه امروز پیش بینی قیمت طلا در روزهای آینده را در گفت و گوی کشتی آرای می خوانیم. سپس قیمت های نجومی تور ترکیه همراه با آخرین قیمت اونس طلا را مرور می کنیم. در ادامه از کارت های اعتباری 50 میلیونی و افزایش نرخ اوراق وام مسکن می گوییم. همچنین از افزایش پروازهای هواپیمایی اتریش به ایران و کمبود خلبان در چین سخن گفته ایم. در پایان فیلمی از وضعیت خودروهای تاناکورا در بازار نشان می دهیم.
کد خبر: ۶۱۵۸۹۰
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۲ 19 August 2016
در عصرانه اقتصادی، هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم روز، همچون تغییرات در بازار سرمایه، سکه، اونس طلا، مسکن، نفت  و ... تا خبرها و اتفاقات جذاب اقتصادی را گردآوری می کنیم.

به گزارش تابناک اقتصادی، در عصرانه امروز پیش بینی قیمت طلا در روزهای آینده را در گفت و گوی کشتی آرای می خوانیم. سپس قیمت های نجومی تور ترکیه همراه با آخرین قیمت اونس طلا را مرور می کنیم. در ادامه از کارت های اعتباری 50 میلیونی و افزایش نرخ اوراق وام مسکن می گوییم. همچنین از افزایش پروازهای هواپیمایی اتریش به ایران و کمبود خلبان در چین سخن گفته ایم. در پایان فیلمی از وضعیت خودروهای تاناکورا در بازار نشان می دهیم.


پیش‌بینی قیمت‌ طلا در روزهای آینده

محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه قیمت هر انس طلای جهانی ابتدای هفته گذشته ۱۳۵۰ دلار بود، اظهار کرد: این قیمت در مورد طلای جهانی تا ۱۳۳۹ در هفته گذشته کاهش داشت تا شاهد نوسان ۱۱ دلاری قیمت هر انس طلای جهانی باشیم.

وی ادامه داد: همین نوسان ۱۱ دلاری در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم باعث شد که قیمت سکه نیز در داخل از یک میلیون و ۱۱۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۱۲۰ هزار تومان متغیر بود.

رییس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر در مورد نوسان قیمت طلا در بازارهای جهانی و داخلی عنوان کرد: در هفته‌ای که گذشت شاهد نوسان عادی قیمت طلای جهانی بودیم و همین عامل باعث شد که در مدت یک هفته‌ گذشته شاهد تغییرات زیادی در بازار سکه و طلا در ایران نباشیم.

وی در مورد پیش‌بینی‌های مربوط به میزان قیمت طلا و سکه در هفته آینده خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد که هفته آینده نیز روند ثبات قیمت‌ها ادامه داشته باشد و شاهد تغییرات زیادی در قیمت‌های مربوط به طلا و سکه نباشیم.


قیمت‌های نجومی تور ترکیه پس از لغو ممنوعیت

به گزارش اقتصادآنلاین، آژانس‌های فروشنده مدعی‌اند قیمت این تورها مخصوصا به مقصد سواحل جنوبی ترکیه افزایشی نداشته و تورهای ترکیه قبلا هم با همین نرخ‌ها اجرا می‌شده، این درحالی است که نرخ این تورها بویژه پس از حملات انتحاری در فرودگاه آتاتورک استانبول، بشدت کاهش یافته بود؛ به طوری که قیمت تور آنتالیا حتی به کمتر از یک میلیون تومان و هزینه سفر به استانبول تا ۷۵۰ هزار تومان هم رسید. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، اما حالا با وجود انکار افزایش قیمت این تورها از سوی آژانس‌های ایرانی، بررسی جدول فروش تورهای این مقصد بویژه در سواحل جنوبی این کشور، فاصله‌ی قیمتی محسوسی را به نسبت یک ماه پیش نشان می‌دهد.

در حال حاضر کمترین نرخ تور استانبول با هواپیمای ایرانی و دو شب اقامت در هتل ۳ ستاره، ۷۷۰ هزار تومان است. تورهای همین مقصد که با ایرلاین‌های تُرک انجام می‌شود، با اقامت در هتل ۵ ستاره برای سه روز، حدود دو میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

اما ارزان‌ترین قیمتی که برای تورهای سواحل آنتالیا گذاشته شده، با ایرلاین ایرانی و اقامت در هتلی سه ستاره، یک و نیم میلیون تومان است که اگر مسافران همین تور در هتلی ۵ ستاره بخواهند اقامت داشته باشند، باید سه و نیم میلیون تومان بپردازند، اما نرخ همین تورها با پروازهای تُرک تا هشت میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هم می‌رسد.

قیمت طلا کاهش یافت

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که اظهارات مقامات فدرال رزرو آمریکا احتمال افزایش نرخ بهره در سال جاری میلادی را افزایش داده، قیمت طلا برای اولین بار در هفته جاری کاهش یافت، اما همچنان در مسیر ثبت افزایش قیمت هفتگی باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا با 0.3 درصد کاهش به 1348 دلار و 31 سنت رسید، اما در مجموع یک هفته افزایش 0.1 درصدی داشت. قیمت طلای آمریکا نیز با 0.3 درصد کاهش به 1351 دلار و 10 سنت رسید.


کارت‌های اعتباری ۵۰ میلیونی شد

به گزارش ایسنا، ظاهرا بعد از شرایط نامطلوب ارائه تسهیلات خرد از جمله وام خودرو، کالا و جعاله که شاید هیچ گاه نتوانست به طور ساماندهی و یکدست در شبکه بانکی ارائه و رضایت مشتری را جلب کند، قرار است کارت های اعتباری به تدریج جایگزین این تسهیلات شود.

بر اساس آنچه که فرشاد حیدری - معاون نظارتی بانک مرکزی- اعلام کرده است این کارت ها برای تامین تسهیلات خرد و برای هر متقاضی واجد شرایط، بر اساس اعتبار سنجی و بررسی توان پرداخت شهروندان اعطا می شود.

کارت‌های جدید اعتباری براساس میزان تسهیلاتی که پوشش می دهد در سه سقف صادر خواهد شد؛ برنزی تا ۱۰ میلیون تومان، نقره‌ای تا ۳۰ میلیون و طلایی تا ۵۰ میلیون تومان که برحسب توان بازپرداخت اقساط متقاضیان صادر خواهد شد.

این کارت‌ها استفاده متفاوتی نسبت به قبل نیز دارند؛ به طوری که علاوه بر امکان خرید کالا، امکان خرید و تامین انواع خدمات از جمله خدمات آموزشی، درمانی، بیمه ای، حمل و نقل و ... را برای متقاضی فراهم می کند.


افزایش نرخ اوراق وام مسکن

به گزارش مهر، نرخ اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن به هر برگ بیش از ۱۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد که یک رکود در چندماهه اخیر به شمار می رود. در واقع متقاضیانی که سپرده گذاری را برای دریافت وام در بانک مسکن انجام نداده اند باید با مراجعه به فرابورس این اوراق را خریداری کنند.

براین اساس، قیمت اوراق وام مسکن به بیش از ۱۰۰ هزار تومان رسیده یعنی به عبارتی برای دریافت وام ۶۰ میلیون تومانی خرید مسکن، متقاضیان باید بیش از ۱۰ میلیون تومان اوراق خریداری کنند که رقم بسیار بالایی است و سهم زیادی از نقدینگی آنها را می بلعد.


رشد هفتگی حجم و ارزش معاملات در فرابورس ایران

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم ارزش معاملات به رقم 6 هزار و 521 میلیارد ریال رسید که در مقایسه با هفته ماقبل رشد 7 درصدی را نشان می‌داد. در عین حال حجم معاملات نیز بالغ بر داد و ستد یک هزار و 459 میلیون ورقه بهادار بود که حاکی از رشد 2 درصدی در مقیاس هفتگی است.

رشد حجم و ارزش معاملات بازار فرابورس ایران نسبت به هفته ماقبل و همچنین مدت مشابه سال گذشته در حالی است که شاخص کل با افت 13.4 واحدی معادل 1.6 درصد به ارتفاع 803.7 واحدی کاهش یافت و ارزش بازار نیز با تنزل 1.3 درصدی به رقم 943 هزار و 630 میلیارد ریال در آخرین روز معاملاتی هفته رسید.

بررسی روند معاملات در بازارهای فرابورس ایران نیز نشان می‌دهد، هفته گذشته بازار اول با رشد 15 و 2 درصدی حجم و ارزش معاملات شاهد دادوستد 318 میلیون ورقه سهام به ارزش 583 میلیارد ریال بود. همچنین بازار دوم در حالی که افت 24 درصدی حجم معاملات را تجربه کرد، با افزایش 29 درصدی ارزش دادوستدها روبه‌رو شد.

به این ترتیب در این بازار تعداد 505 میلیون ورقه سهام خرید و فروش شد که ارزش آن بالغ بر 2 هزار و 406 میلیارد ریال بود. در هفته‌ای که گذشت بازار پایه نیز به ترتیب رشد 38 و 15 درصدی حجم و ارزش معاملات را تجربه کرد.

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

به گزارش مهر به نقل از رویترز، قیمت جهانی نفت در ساعات اولیه بازار معاملات آتی روز جمعه در منطقه آسیا با کاهش روبرو شد اما تقریبا نزدیک به بیشترین رقم در دو ماه اخیر باقی ماند.

این در حالی است که بهای طلای سیاه از ابتدای ماه جاری میلادی از رشد ۲۰ درصدی برخوردار شده است.

در همین حال قیمت نفت دریای برنت با ۹ کاهش به ۵۰ دلار و ۸۰ سنت در هر بشکه رسید ضمن اینکه قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا هم با ۶ سنت کاهش در برابر ۴۸ دلار و ۲۸ سنت به ازای هر بشکه معامله شد.

خودروهای تاناکورا در بازار

بعد از لباس های تاناکورا که در ویترین بعضی لباس فروشی ها خودنمایی می کنند حالا خودروهای تاناکورا هم با اسناد دست کاری شده به بازار آمده است.پروازهای هواپیمایی اتریش به ایران افزایش می یابد

پایگاه خبری فورآرلبرگ امروز جمعه اعلام کرد که پروازهای هواپیمایی اتریش (Austrian Airlines) به ایران افزایش می یابد. به گزارش ایرنا، این پایگاه خبری به نقل از هواپیمایی اتریش, افزود: قرار است از چهارم سپتامبر امسال، یک پرواز در هفته به سمت اصفهان انجام شود و در سال 2017 تعداد پروازها به سه بار و مدتی بعد نیز به چهار بار در هفته افزایش یابد.

این هواپیمایی اضافه کرد که از ماه مارس نیز تعداد پروازها به تهران که یک بار در روز انجام می شد، به 2 بار افزایش یافته است.
وبسایت خبری فورآرلبرگ در ادامه می نویسد: مذاکرات افزایش تعداد پروازها به ایران بویژه به مقصد اصفهان، یک سابقه 30 ساله دارد که دو طرف سرانجام در آوریل سال 2016 توانستند برنامه ریزی های خود را در این زمینه نهایی کنند.

چین با کمبود خلبان روبروست

به گزارش ایرنا، در پرازدحام ترین بازار هواپیمایی جهان شمار خلبانان کافی نیستند در صورتی که چین برای پاسخ دادن به نیازهای موجود باید تا دو دهه دیگر دستکم هر هفته 100 خلبان استخدام کند.

برآوردها نشان می دهد که به برخی از خلبانان خارجی حقوق بالایی در چین پرداخت می شود تا جایی که خلبانان هواپیماهای ایرباس 320 در این کشور ماهانه بیش از 30 هزار دلار دریافت می کنند.

شماری از خلبانان آمریکایی می گویند که برخی از خطوط هواپیمایی چین به آنان پیشنهاد داده اند که در ازای دریافت 320 هزار دلار حقوق در سال برای این شرکت ها کار کنند.

بررسی های صورت گرفته توسط روزنامه «ساوت چاینا» از هنگ کنگ نشان می دهد که خطوط هواپیمایی چین خود را برای پرداخت حقوق های کلان ماهانه 26 تا 30 هزار دلار برای خلبانان خارجی آماده می کنند.


چین ۶۵۳ هزار تن آهن و فولاد به ایران صادر کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی گمرک چین نشان می دهد این کشور در نیمه نخست سال جاری میلادی 653 هزار تن آهن و فولاد به ایران صادر کرده است.

صادرات آهن و فولاد چین به ایران در این دوره نسبت به مدت مشابه سال قبل 1 درصد رشد داشته است. چین در ماه های ژانویه تا ژوئن سال قبل 644 هزار تن آهن و فولاد به ایران صادر کرده بود.

بر اساس این گزارش ارزش آهن و فولاد صادراتی چین به ایران در نیمه نخست 2016 بالغ بر 286 میلیون دلار بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 28 درصدی داشته است. ارزش آهن و فولاد صادراتی چین به ایران در نیمه نخست سال 2015 بالغ بر 401 میلیون دلار اعلام شده بود.اشتراک گذاری
خبرهای مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار پنومونی ایرج حریرچی محسن طاهری حسنی مبارک نمازهای ماه رجب انواع ماسک و روش استفاده