بازدید ۷۷۷۱
عصرانه اقتصادی
در عصرانه اقتصادی امروز، آخرین تغییرات امروز بازار سرمایه همراه با تحلیل آن، آخرین قیمت سکه و اوس طلا، وضعیت بنزین دو نرخی، آخرین تغییرات بازار مسکن و جدیدترین قیمت خودروهای داخلی را بیان کرده ایم. در ادامه از نوسان اقتصاد ژاپن و شرایط مالی عربستان سخن گفته ایم. همچنین تصاویر خودروهای لوکس میلیاردی در پارکینگ سازمان اموال تملیکی را نشان داده ایم. و در ادامه از آخرین تحولات بازار میوه و سبزی و قیمت جهانی نفت نوشته ایم. در پایان نمودار تغییرات امروز دلار، یورو و درهم و همچنین کم کیفیت ترین و با کیفیت ترین خودروها در تیرماه را نشان داداه ایم
کد خبر: ۶۱۴۸۱۹
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۷ 15 August 2016
در عصرانه اقتصادی، هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم روز، همچون تغییرات در بازار سرمایه، ارز، سکه، گوشت، مرغ، لبنیات، خودرو  و ... تا خبرها و اتفاقات جذاب اقتصادی را گردآوری می کنیم.

به گزارش تابناک اقتصادی، در عصرانه اقتصادی امروز،  آخرین تغییرات امروز بازار سرمایه همراه با تحلیل آن، آخرین قیمت سکه و اوس طلا، وضعیت بنزین دو نرخی، آخرین تغییرات بازار مسکن و جدیدترین قیمت خودروهای داخلی را بیان کرده ایم. در ادامه از نوسان اقتصاد ژاپن و شرایط مالی عربستان سخن گفته ایم. همچنین تصاویر خودروهای لوکس میلیاردی در پارکینگ سازمان اموال تملیکی را نشان داده ایم. و در ادامه از آخرین تحولات بازار میوه و سبزی و قیمت جهانی نفت نوشته ایم. در پایان نمودار تغییرات امروز دلار، یورو و درهم و همچنین کم کیفیت ترین و با کیفیت ترین خودروها در تیرماه را نشان داداه ایم 


برگشت شاخص به کانال 77 هزار تایی

به گزارش تابناک اقتصادی، با اتمام ساعات معاملات روز دوشنبه 95.05.25 شاخص بازار اول با 330.71واحد کاهش به رقم 55054.80 واحد و شاخص بازار دوم همانند شاخص بازار اول، با کاهش427.73واحد به رقم 166720.20 واحد رسیدند. شاخص قیمت بورس(وزنی- ارزشی) نيز در روز جاري با 134.01 واحد کاهش به رقم 27725.80واحد رسيد. شاخص کل بورس در سومین روز کاری بورس  در هفته آخر ماه دوم تابستان با کاهش 376.32واحدی به رقم 77828.80 واحد رسید و شاخص کل فرابورس با کاهش2.80 واحد به رقم 813.50واحد رسید.گفتني است ارزش كل معاملات در بازار بورس به رقم 1909 میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم 1513 میلیارد ریال رسید.

عصرانه اقتصادی
امروز شاخص بورس در ابتدا با افزایش عرضه مواجه شد و هر چه از زمان بازار گذشت بر تقویت عرضه ها افزوده می شد و در نهایت شاخص بورس با  کاهش 376.32 واحدی رقم 77828.80 واحد را به ثبت رساند.تعداد معاملات در روز جاری 57541 و 1016 میلیون برگه سهم مورد معامله قرار گرفت.ارزش بازار بر روی رقم 3218706 میلیارد ریال ایستاد.

عصرانه اقتصادی
تحلیلی از بازار سرمایه 25 مرداد

در گروه بانکها و موسسات اعتباری، امروز معاملات نسبتا کم حجم و اکثرا متمایل به منفی در این گروه شاهد بودیم. از سهام 10 شرکت قابل دادوستد در این گروه، سهام 3 شرکت با افزایش قیمت و سهام 7 شرکت با کاهش قیمت مواجه شد. در گروه کاشی و سرامیک، اکثرا معاملات منفی را در این گروه شاهد بودیم . پنج شرکت در این گروه در درصدهای منفی و دو شرکت در درصد مثبت به کار خود پایان دادند. در گروه خودرو و قطعات ساخت،اکثرا شاهد معاملات منفی در این گروه بودیم به طوری که این گروه یکی از گروه هایی بود که جو فروش بازار در آن قابل مشاهده بود. در گروه مواد و محصولات دارویی، شاهد معاملات اکثرا مثبت در این گروه بودیم که نسبتا جو تقاضای خوبی در این گروه مشاهده شد. در گروه فلزات اساسی،  اکثر معاملات این گروه متعادل و بیشتر رو به منفی بود.از26 سهام شرکت های فعال در این گروه،سهام9 شرکت با افزایش قیمت و سهام 17 شرکت با کاهش قیمت امروز را به پایان رساندند. گروه فرآورده های نفتی،کک و سوخت هسته ای، امروز شاهد افزایش عرضه و اقبال بسیار کم سهامداران بودیم به طوری که  از 12شرکت فعال و قابل معامله این گروه، 1 شرکت با درصدهای مثبت و 11 شرکت با درصد منفی امروز را به پایان بردند. از حاشیه های امروز  می توان به شفاف سازی شرکت ذوب آهن اصفهان  اشاره کرد که طی نامه ای از کاهش زیان پیش بینی درآمد هر سهم شرکت و نیز فروش بخشی از داراییهای غیرمولد خود خبر داد.

سکه ۱۸۰۰ تومان گران شد

در بازار آزاد امروز دوشنبه 25 مردادماه، قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی با  1800 تومان رشد ، یک میلیون و ۱۰4هزار تومان معامله شد.

عصرانه اقتصادی

قیمت اونس طلا به 1338 دلار رسیده است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از بورس کالای ایران ، آمارهای روز جمعه نشان می دهد که وضع خرده فروشی در آمریکا طی ماه گذشته کمتر از حد انتظارات کارشناسان اقتصادی بوده است. این مساله موجب شده است تا گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا کاهش یابد.

قیمت هر اونس طلا امروز دوشنبه با افزایش نسبت به روز جمعه به بیش از 1338 دلار رسیده است. قیمت طلا روز جمعه نیز با 1.4 درصد افزایش به بیش از 1335 دلار رسیده بود.

بنزین دو نرخی می‌‌ماند

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس، از دونرخی ماندن بنزین بر اساس مصوبه امروز کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: دولت مکلف به اجرای قانون دونرخی شدن بنزین و حفظ کارت سوخت است.

آخرین تغییرات در بازار مسکن
واردات برنج 92 درصد افزایش یافت

به گزارش میزان، در چهارماهه نخست سال جاری بیش از 56 هزار تن برنج به کشور وارد شده که ارزش دلاری این میزان واردات بیش از 475 میلیون دلار است.

این درحالی است که واردات برنج در چهار ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 92 درصد رشد داشته و کشور پاکستان در صادرات برنج به ایران سهم عمده‌ای دارد.

جدیدترین قیمت انواع خودروی داخلی

به گزارش تابناک اقتصادی، جدول زیر قیمت انواع خودروهای تولید شده توسط ایران خودرو، ساپیا، پارس خودرو، کرمان خودرو و گروه بهمن را نشان می دهد. برای مشاهده جدول کاملتر به اینجا مراجعه کنید.

 ردیفنام خودرو قیمت نمایندگی قیمت کارخانه 
 1 سمند EF7 دوگانه سوز  32,900,000  32,080,000 
 2 دنا با موتور EF7 42,549,000 44,500,000 
 3 پژو پارس سال  36,500,000  35,764,000
 4 رانا LX 33,389,000 32,700,000 
 5 تندر اتوماتیک E2 47,352,000 48,300,000
 6 SE 132 سفید 20,900,000 20,570,000
 7 تیبا EX یورو4 24,700,000 24,610,000
 8 ساندرو اتوماتیک 52,200,000 49,050,000
 9 مزدا3 . تیپ 4 صندوق دار 113,000,000 112,540,000


افزایش سرخوردگی مردم نسبت به وعده‌های روحانی

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از بلومبرگ، سرخوردگی  در ایران در حال افزایش است چرا که تاکنون از شغل و پرداخت بهتر که به گفته دولت روحانی با اجرای برجام برای مردم فراهم خواهد شد، اثری دیده نشده است. این مشکل در شرایطی برای روحانی ایجاد شده است که وی خود را برای رقابت در دور بعدی انتخابات ریاست‌جمهوری ایران آماده می‌کند و یک نگرانی برای جامعه بین‌المللی غرب به وجود آمده است.
 


نتایج یک نظرسنجی که از سوی وب‌سایت نظرسنجی ایران پول در تورنتو کانادا در مرکز دانشگاه مریلند انجام شده نشان می‌دهد 74 درصد از کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند شاهد بهبود وضعیت زندگی خود نیستند.فقط 42 درصد معتقد بودند وضعیت اقتصادی ایران بهتر شده که این درصد در نظرسنجی سال گذشته 57 درصد بوده است. نزدیک به سه چهارم از کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند نیز معتقدند روحانی در کاهش نرخ بیکاری در این کشور موفق نبوده است. این در حالی است که پس از امضای توافق هسته‌ای 61 درصد دیدگاه‌های رئیس‌جمهور پس از توافق‌ هسته‌ای را مطلوب عنوان کرده بودند این آمار اکنون به 38 درصد رسیده است.

نوسان‌ اقتصاد ژاپن در مرزهای مثبت و منفی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، تولید ناخالص داخلی ژاپن در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی 0.2 درصد رشد داشته که کمتر از برآورد رشد سالانه 0.7 درصدی اقتصاددانان بوده است. بر اساس آمار منتشر شده توسط دفتر کابینه ژاپن در روز دوشنبه، هزینه‌های کسب‌وکار نسبت به سه‌ماهه گذشته 0.4 درصد کاهش داشته است در حالی که برآوردهای اقتصاددانان از رشد 0.2 درصدی خبر داده بودند.

عصرانه اقتصادی

آتسوشی تاکدا، اقتصاددان گروه ایتوچو اعلام کرد: «با رشد ین و افت بازار سهام، شرکت‌ها هزینه‌های خود را ثابت باقی نگاه داشته‌اند. رشد ین به صادرات ضربه زده و موجب شده تا تقاضای خارجی همچنان ضعیف باقی بماند.»

شرایط مالی عربستان رو به وخامت است

به گزاش مهر به نقل از پایگاه خبری «نیوونو»، عربستان در حال حاضر به دلیل رشد تولید ناخالص داخلی ضعیف خود، با شرایط اقتصادی نابسامانی نسبت به گذشته روبرو شده است.

روند فعلی اقتصاد این کشور باعث شده که دولت مردان سعودی  به افزایش مالیات ها رو بیاورند. این در حالی است که شرایط مالی عربستان موجب ناتوانی این کشور در پرداخت تعهدات خود به کارگران شده است ضمن اینکه آینده هزاران کارگری که  از کشورهای جنوب آسیا در این کشور مشغول کار هستند، در هاله ای  از ابهام قرار گرفته است.


خاک‌خوری خودروهای لوکس میلیاردی در پارکینگ سازمان اموال تملیکی

به گزارش خبرگزاری میزان، ده روز پیش بود که تعدای عکس از سوی یکی از افرادی که به ساختمان سازمان اموال تملیکی رفت و آمد دارد برای خبرگزاری میزان ارسال شد. تصاویر ثبت شده از وجود خودروهای لوکس قاچاق در پارکینگ سازمان اموال تملیکی حکایت دارند که ظاهرا چند وقتی هست که در پارکینگ مهمان این سازمان هستند. حال باید دید خودروهای لوکس قاچاق پارک شده در پارکینگ سازمان اموال تملیکی به همان سرنوشتی دچار می‌شوند که قرار است برای 13 خودروی لوکس قاچاق در شیراز اتفاق بیفتد یا اینکه نه اتفاق دیگری انتظار آن‌ها را می‌کشد.تحولات بازار میوه و سبزی/ گیلاس ۲هزارتومان گران شد

سید حسین مهاجران در گفتگو با مهر از افزایش قیمت گیلاس، هویج و خیار در بازار خبر داد و اظهارداشت: نسبت به هفته گذشته قیمت گیلاس ۲ هزارتومان، هویج بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان و خیار حدود ۵۰۰ تومان گران شده است.

عصرانه اقتصادی

وی اضافه کرد: وقتی تولید منطقه‌ای تمام و عرضه آن به بازار متوقف می‌شود تا آمدن محصول سایر مناطق،  مدتی زمان  لازم است و در این فاصله معمولا قیمت‌ها مقداری نوسان دارد. رئیس اتحادیه میوه و سبزی با بیان اینکه در یک هفته اخیر کاهش قیمت چندانی در حوزه میوه و سبزی رخ نداده است، اضافه کرد: درحال حاضر قیمت هرکیلوگرم گیلاس ۱۲ هزارتومان، هویج بین ۱۸۰۰ تا ۲۲۰۰ تومان، خیار گلخانه‌ای باکیفیت بین ۲۷۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان، گوجه فرنگی گلخانه ۲۲۰۰ تومان، گوجه فرنگی بوته‌ای ۷۰۰ تا ۱۳۰۰ تومان و سیب زمینی بین ۷۰۰ تا ۱۳۰۰ تومان است. مهاجران قیمت هرکیلوگرم پیاز را نیز بین  ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هندوانه از ۴۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان، خربزه ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، شلیل و هلو حداکثر ۷۰۰۰ تومان، انگور از ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان، سیب درختی از ۳۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان، موز از ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان، انجیر زرد ۶۰۰۰ تومان، انجیر سیاه ۵۰۰۰ تومان، لیموترش از ۶۰۰۰ تا ۹۰۰۰ هزارتومان، سبزی جور(پلو، کوکو، آش و قورمه) از ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان و سبزی خوردن از ۹۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان است.  

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

به گزارش مهر به نقل از رویترز، قیمت جهانی نفت در ساعات اولیه بازار معاملات آتی روز دوشنبه به دلیل گمانه زنی بر سر اقدامات احتمالی تولید کنندگان برای حمایت از قیمت نفت در شرایط فعلی بازار اشباع شده با روند صعودی آغاز به کار کرد و از رشد بیش از ۱۰ درصدی نسبت به بهای خود در نخستین روز ماه جاری میلادی برخوردار شد.

در همین حال قیمت نفت دریای برنت با ۱۶ سنت افزایش به ۴۷ دلار و ۱۳ سنت در هر بشکه رسید ضمن اینکه قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا هم با ۱۸ سنت افزایش در برابر ۴۴ دلار و ۶۷ سنت به ازای هر بشکه معامله شد.

آخرین تغییرات بازار آزاد ارز کشور از 8 صبح تا 18 عصر

امروز در بازار آزاد ارز، نرخ فروش دلار به طور میانگین 3534، یورو 3973 و درهم امارات 9662 تومان رقم خورد. همچنین نرخ خرید این سه ارز، به ترتیب 3516، 3962 و 9652 تومان خریداری شد. در جداول زیر روند تغییرات نرخ فروش این سه ارز تا پایات ساعت 18 نشان داده می شود.

عصرانه اقتصادی

عصرانه اقتصادی

عصرانه اقتصادی


کم‌کیفیت‌ترین و با کیفیت ترین خودروها در تیرماه

به گزارش مهر، وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارش ارزیابی کیفی خودروها در تیرماه سال جاری را منتشر کرد. بر این اساس در این ماه، ۷۰ هزار و ۷۷۲ دستگاه خودرو سبک تولید شده است که بر اساس آن، ۹۳ درصد از حجم تولیدات مربوط به خودروهای سواری و ۷درصد مربوط به خودروهای وانت بوده است. خودروهای سبک تولیدی کشور در این ماه، ۳۳ مدل خودرو سواری و ۹ مدل وانت بوده است.

در بخش سواری، خودروهای پژو ۲۰۶ و برلیانس به ترتیب بیشترین و کمترین میزان تولید خودرو را در این ماه به خود اختصاص داده‌اند. همچنین ۷ مدل خودرو با حجم تولید ۵ هزار و ۵۹۷ دستگاه در رده کیفی ۳ ستاره، ۹ مدل خودرو با تعداد ۱۴ هزار و ۳۷۴ دستگاه در رده کیفی ۲ ستاره و ۱۷ مدل خودرو با تعداد ۴۵ هزار و ۶۱۱ دستگاه در رده کیفی یک ستاره قرار دارند. در عین حال در ایران هیچ مدل خودرویی در رده کیفی ۴ ستاره و ۵ ستاره قرار نمی‌گیرند.این گزارش نشانگر آن است که در کلاس قیمتی بالای ۱۰۰ میلیون تومان، خودروی نیومزدا ۳ در کنار کیا سراتو در بالاترین رده کیفی قرار دارند؛ همچنین در کلاس قیمتی ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان خودروی جک در کنار برلیانس و آریو در سه رتبه کیفی برتر قرار گرفته است. بر این اساس در کلاس قیمتی ۲۵ میلیون تا ۵۰ میلیون تومان، تندر ۹۰ اتوماتیک در بالاترین رتبه کیفی و تیبا ۲ در پایین ترین رده کیفی قرار گرفته اند. در کلاس قیمتی زیر ۲۵ میلیون تومان نیز، خودروی سایپا ۱۳۲ در بالاترین رده کیفی با یک ستاره و سایپا ۱۳۱ در پایین ترین رده کیفی با یک ستاره قرار دارند. همچنین محموله سواری سمند در ایران خودرو تبریز نیز، به دلیل روشن نشدن چراغ‌های ترمز با ۱۹۰ دستگاه تولید، متوقف و رد شده است. همچنین در میان تولیدات خودرو، تنها خودروهای کیا سراتو و پژو ۲۰۶ اس دی توانسته‌اند رده کیفی خود را افزایش دهند.

نرخ جدید ارزهای دولتی اعلام شد

 بانک مرکزی امروزدوشنبه 25 مردادماه، قیمت 39 ارز عمده دولتی را اعلام کرد و بر این اساس قیمت 22 ارز نسبت به روز قبل افزایش پیدا کرد و  ارزش 13 ارز دیگر هم کاهش پیدا کرد و ارزش 4 ارز بدون تغییر ثابت ماند.

عصرانه اقتصادیاشتراک گذاری
خبرهای مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار انتخابات شورای ائتلاف نیروهای انقلاب سوابق کاندیداهای اصولگرایان تهران احمد امیرآبادی فراهانی