بازدید ۴۷۰۰
عصرانه اقتصادی
در عصرانه اقتصادی امروز، ابتدا به سراغ آخرین تغییرات بازار سرمایه می رویم و در ادامه از روند صعودی قیمت کالاهای اساسی سخن گفته ایم. همچنین گفت و گوی رئیس انجمن واردات خودرو در مورد امحای خودروی قاچاق را نشان می دهیم ، عصرانه بازار با دلار 3537 تومانی و در ادامه از زمان واریز یارانه مرداد، شرکای تجاری ایران در هفته گذشته و از قیمت سکه و انواع خودرو دست دوم نوشته ایم. در پایان از رشد اقتصادیی گفته ایم که به یکباره 4.4 درصد شد و از حرکت چین در مسیر رشد اقتصادی 6.6 درصد سخن گفته ایم.
کد خبر: ۶۱۴۵۱۴
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۲ 14 August 2016
در عصرانه اقتصادی، هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم روز، همچون تغییرات در بازار سرمایه، ارز، سکه، گوشت، مرغ، لبنیات، خودرو  و ... تا خبرها و اتفاقات جذاب اقتصادی را گردآوری می کنیم.

به گزارش تابناک اقتصادی، در عصرانه اقتصادی امروز، ابتدا به سراغ آخرین تغییرات بازار سرمایه می رویم و در ادامه از روند صعودی قیمت کالاهای اساسی سخن گفته ایم. همچنین گفت و گوی رئیس انجمن واردات خودرو در مورد امحای خودروی قاچاق را نشان می دهیم و در ادامه از زمان واریز یارانه مرداد، شرکای تجاری ایران در هفته گذشته و از قیمت سکه و انواع خودرو دست دوم نوشته ایم. در پایان از رشد اقتصادی گفته ایم که به یکباره 4.4 درصد شد و از حرکت چین در مسیر رشد اقتصادی 6.6 درصد سخن گفته ایم.


عقب نشینی دماسنج بازار سرمایه

امروز شاخص بورس در ابتدا با افزایش تقاضا مواجه شد به طوری که بعد از گذشت 25 دقیقه از بازار شاهد رشد 200 واحدی شاخص بودیم ولی از این زمان به بعد عرضه ها شدت گرفت و باعث عقب نشینی و در نهایت منفی شدن شاخص شد.

عصرانه اقتصادی

به گزارش تابناک اقتصادی، با اتمام ساعات معاملات روز یکشنبه 95.05.24 شاخص بازار اول با 1.27 واحد افزایش به رقم 55385.50 واحد و شاخص بازار دوم برخلاف شاخص بازار اول، با کاهش92.99واحد به رقم 167148 واحد رسیدند. شاخص قیمت بورس(وزنی- ارزشی) نيز در روز جاري با 4.90 واحد کاهش به رقم 27859.80واحد رسيد. شاخص کل بورس در دومین روز کاری بورس  در هفته آخر ماه دوم تابستان با کاهش 13.77واحدی به رقم 78205 واحد رسید و شاخص کل فرابورس با کاهش0.30واحد به رقم 816.30واحد رسید.گفتني است ارزش كل معاملات در بازار بورس به رقم 2472میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم 930 میلیارد ریال رسید.

قیمت کالاهای اساسی باز هم بالا رفت

به گزارش مهر، تنظیم بازار ماهها است که توپ سرگردانی میان دو وزارتخانه صنعت و کشاورزی است. هر جا که موضوع تنظیم بازار پیش می‌آید، تقریبا متولی مشخصی در مقابل مردم پاسخگو نیست و گرانی‌ها بدون نظارت و یا حتی گزارش مشخصی از سوی دولت به مردم، می‌آید و در بازار ماندگار می‌شود. هنوز معلوم نیست که بالاخره نظارت بازار با چه مقامی است و تامین و توزیع کالاها با چه وزارتخانه‌ای؟

هم اکنون هر کیلوگرم گوشت چرخکرده ممتاز گوساله ۲۷ هزار و ۲۲۰ تومان، ران گوساله ممتاز ۳۵ هزار و ۲۳۰ تومان، خورشتی گوساله ۳۰ هزار و ۹۲۰ تومان، راسته گوساله ممتاز ۳۶ هزار و ۶۰۰ تومان، ران گوسفندی ۸۰۰ گرمی ۴۶ هزار و ۷۰۰ تومان است. هر بسته ۱۸۰۰ گرمی سینه مرغ بدون پوست ۲۲ هزار و ۸۱۰ تومان، مغز ران ۱۸۰۰ گرمی ۲۴ هزار و ۲۵۰ تومان، فیله ساده ۹۰۰ گرمی ۱۸ هزار و ۲۴۰ تومان، چرخکرده سینه و ران بدون پوست و استخوان نیم کیلویی ۸۱۰۰ تومان، ران و سینه ۱۸۰۰ گرمی ۲۱ هزار و ۷۱۰ تومان، جوجه کباب بی استخوان ۹۰۰ گرمی ۱۶ هزار و ۹۲۰ تومان، بازوی مرغ ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان و بال مرغ ۹۶۱۰ تومان است. قیمت کره ۱۰۰ گرمی ۲۳۰۰ تومان، شیر استریل ۱.۵لیتر ۲.۵درصد چربی ۴۶۰۰ تومان، شیر نایلونی ۱.۵درصد چربی ۱۵۰۰ تومان، ماست سون ۱۵۰۰ گرمی ۵ درصد چربی ۷۵۰۰ تومان، پنیر یواف ۱۰۰ گرمی ۱۱۰۰ تومان، پنیر خامه‌ای ۴۰۰ گرمی ۷۲۰۰ تومان، پنیر پاستوریزه فتا ۱۵درصد چربی ۳۶۰۰ تومان، پنیر پروبیوتیک ۴۰۰ گرمی ۴۶۰۰ تومان، پنیر پاستوریزه یواف ۴۰۰ گرمی ۴۲۰۰ تومان، پنیر کم نمک ۴۰۰ گرمی ۴۳۰۰ تومان، پنیر تازه محلی هر نیم کیلوگرم ۱۴هزار و ۷۰۰ تومان است. هر کیسه ده کیلویی برنج پرمحصول ۷۲هزار تومان، طارم دمسیاه ۵ کیلویی ۴۷هزار و ۵۰۰ تومان، طارم معطر ۱۰ کیلویی  ممتاز ۱۳۹ هزار تومان، هاشمی درجه یک ۵ کیلویی ۶۲ هزار و ۵۰۰ تومان، شیرودی ۱۰ کیلویی ۱۰۳ هزار و ۵۰۰ تومان، هندی سوپرباسماتی ۹ کیلویی ۴۸ هزار و ۵۰۰ تومان و رمضانی ۵ کیلویی ۵۴ هزار تومان است.

امحای خودروی قاچاق، آری یا خیر؟

در این بخش خبری با میثم رضایی رئیس انجمن واردات خودرو گفتگو شد.بیکاری جوانان در ایران بیشتر از ۱۴۲ کشور

بانک جهانی از نرخ بیکاری ۲۹.۴ درصدی جوانان در ایران خبر داد و اعلام کرد نرخ بیکاری جوانان در ایران بیشتر از ۱۴۲ کشور جهان است.

به گزارش تسنیم، بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد جمعیت جوانان 15 تا 24 ساله در جهان به 1.8 میلیارد نفر رسیده که یک سوم از این تعداد نه کار دارند، نه آموزش دیده اند و نه از تخصص حرفه ای و فنی برخوردارند.


عصرانه بازار با دلار 3537 تومانی 

نبض قیمت دلار، یورو و درهم امارات به عنوان پرطرفدارترین ارزهای مورد معامله در بازار آزاد ارز کشور از 8 صبح تا 18 عصر چگونه می زند؟ شما می توانید راس هر ساعت از میانگین قیمت خرید و فروش دلار آمریکا، یورو و درهم امارات در صرافی های مجاز اطلاع کسب کنید.
به گزارش تابناک اقتصادی، جدول زیر میانگین قیمت خرید و فروش دلار آمریکا، یورو و درهم امارات راس هر ساعت نشان می دهد. توضیح اینکه این جدول ساعت به ساعت به روز رسانی می شود.


از از از
یارانه مرداد «سه‌شنبه» واریز می‌شود

به گزارش تسنیم، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرد شصت و ششمین مرحله یارانه نقدی مربوط به مردادماه جاری ساعت 24 روز سه‌شنبه (26 مردادماه) به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

رقابت چین و امارات بر سر بازارهای ایران/اولین شرکای تجاری ایران در هفته گذشته

به گزارش اقتصادنیوز، اولین کشور مقصد کالاهای صادراتی ایران در روز شنبه 16 مرداد و دوشنبه 18 مرداد امارات متحده عربی، یکشنبه 17 مرداد هند، سه‌شنبه 19 مرداد و چهارشنبه 20 مرداد عراق و همچنین در روز پنجشنبه 21 مرداد کره است.

عصرانه اقتصادی

رویای وابسته کردن اروپا به گاز ایران دست‌نیافتنی‌تر شد

به گزارش فارس، وابسته کردن اروپا از طریق صادرات گاز به این قاره، همواره به عنوان یکی از دلایل مهم صادرات گاز کشور به اروپا مطرح بوده است. در همین راستا مسیرهای مختلف خط لوله صادرات گاز ایران به اروپا و همچنین صادرات LNG به این قاره ارائه شده است. تا کنون چالش اصلی وابسته کردن اروپا با صادرات گاز، حضور پررنگ روسیه در این بازار بود که باعث می‌شد که گاز ایران نتواند سهم بالایی از سبد وارداتی این قاره را به خود اختصاص دهد. در حال حاضر اضافه شدن آمریکا به عنوان یک رقیب به بازار اروپا نیز به این موضوع دامن زده است. رقیبی که حتی حاضر است برای پیروزی در این رقابت، LNG خود را به قیمت پایین‌تری نیز صادر کند،بنابراین امکان وابسته کردن اروپا به وسیله صادرات گاز به این قاره، بیش از پیش با چالش مواجه شده است. در این میان، صادرات گاز از طریق تبدیل به LNG به اروپا بیش از خط لوله در معرض این چالش قرار دارد،چرا که با منعطف شدن بازار اروپا، امکان جابجایی LNG ایران با LNG وارداتی از دیگر کشورها بیش‌تر می‌شود.


قیمت انواع خودرو دست دوم

به گزارش باشگاه خبرنگاران، قیمت انواع خودرو دست دوم در جدول زیر قابل مشاهده است.

عصرانه اقتصادی

رشد اقتصادی به یکباره ۴.۴ درصد شد

به گزارش فارس، براساس نتایج حساب‌های ملی فصلی مرکز آمار ایران، نرخ رشد محصول ناخالص داخلی در 3 ماهه نخست سال جاری 4.4 درصد اعلام شد. نتایج مذکور حاکی است رشته فعالیتهای گروه کشاورزی 4 ، گروه صنعت 8.8 و فعالیت‌های گروه خدمات 2.9 درصد رشد داشته است. بر این اساس محصول ناخالص داخلی (به قیمت بازار) 4.4 درصد و محصول ناخالص داخلی بدون نفت (به قیمت بازار) 2.9 درصد بوده است. 

در حالیکه رئیس کل بانک مرکزی به تازگی مطرح کرد که نرخ رشد اقتصادی پایان سال جاری ۴ تا ۵ درصد پیش‌بینی می‌شود، رئیس جمهور این نرخ را برای سه ماهه ابتدای امسال ۴.۴ درصد اعلام کرد.

به گزارش مهر، رشد اقتصادی در دولت روحانی به یکی از بحث برانگیزترین موضوعات اقتصادی تبدیل شده است، زمانی که نرخ رشد اقتصادی مثبت و روندی صعودی دارد، دولتمردان نرخ رشد اقتصادی را اعلام و زمانی که روندی منفی و کند دارد از اعلام آمارها امتناع می کنند و نرخ ها را محرمانه نگه می دارند. محرمانه نگه داشتن آمارها در دولت یازدهم موضوع تازه ای نیست و هر بار دولت به بهانه ای آمارها را اعلام نمی کند.

این آمارها در حالی از سوی رئیس کابینه دولت یازدهم اعلام می شود که بر اساس نرخ اعلامی مرکز آمار مربوط به پایان سال گذشته نرخ رشد اقتصادی با احتساب نفت یک درصد است و تنها در سه ماه این نرخ به یکبار بیش از ۳ درصد رشد کرده است! این در حالی است که اتفاق خاصی در اقتصاد ایران رخ نداده و بنگاه های اقتصادی همچنان در رکود به سر می برند، وضعیت نقدینگی تغییری نکرده و بازارها همچنان کساد است.

آخرین قیمت سکه و طلا در بازار تهران

در بازار آزاد امروز یک شنبه 24 مردادماه، هر قطعه سکه بهار آزادی با 3 هزار و ۲۰۰تومان افت قیمت ، یک میلیون و ۱08هزار و 6۰۰ تومان معامله شد.

از

چین در مسیر رشد اقتصادی حرکت می کند

به گزارش مهر به نقل از پایگاه خبری «شینوا»، رئیس صندوق بین المللی پول گفت: چشم انداز کوتاه مدت اقتصادی چین به دلیل اعمال سیاست های حمایتی از سوی دولت این کشور امیدوار کننده است اما چین نیازمند به دست آوردن رشد سریع تر اقتصادی برای کسب وضعیت پایدار در روند حرکت روبه جلو اقتصادی خود است. در همین حال انتظار می رود رشد اقتصادی چین در سال جاری میلادی به ۶.۶ درصد و نرخ تورم آن به ۲ درصد برسد.

همچنین رئیس صندوق بین المللی پول تصریح کرد، نگاه مثبتی به آینده رشد اقتصادی چین داریم و امیدواریم که این کشور از ظرفیت های قابل توجه خود استفاده کند و پا به پای کشورهای اقتصادی پردرآمد حرکت کند. بر همین اساس پیش بینی می شود درآمد خالص چینی ها افزایش پیدا کند و به دنبال آن قدرت خرید خانوارهای این کشور با رشد روبرو شود. رئیس صندوق بین المللی پول در ادامه تصریح کرد، در حال حاضر «یوآن» در میان سایر ارزهای خارجی در مسیر مناسبی قرار دارد.

به گفته مقامات چینی در حال حاضر بدهی بنگاه های اقتصادی این کشور به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است که با اعمال سیاست بانکداری کارآمد و همچنین بهره بردن از ظرفیت بالا سپرده گذاری می توان این مشکل را هموار کرد. البته مقامات چینی پیش بینی رشد پایدار اقتصادی ۶ تا ۷ درصدی را برای کشور خود دارند.

اشتراک گذاری
خبرهای مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار پنومونی ایرج حریرچی محسن طاهری حسنی مبارک نمازهای ماه رجب انواع ماسک و روش استفاده