بازدید ۳۹۷۲
عصرانه اقتصادی
در عصرانه اقتصادی امروز، تحلیلی از بورس در ابتدای هفته در کنار تغییرات در تالار شیشه ای حافظ همراه با تغییرات نرخ انواع ارز را پوشش داده ایم. در ادامه آخرین قیمت ها از بازار انواع سکه، نفت ، خوردو و طلای سرخ را آورده ایم. در ادامه از تاثیر افزایش صادرات نفت بر قیمت مسکن و عرضه دولتی مرغ همچنین در پایان نیز از حال و روز کاسبی در سکوت بازار تهران گفته ایم.
کد خبر: ۶۱۲۳۲۸
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۳ 06 August 2016
در عصرانه اقتصادی، هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم روز، همچون تغییرات در بازار سرمایه، ارز، طلا، انرژی تا قیمت خودرو و اتفاقات جذاب اقتصادی را گردآوری می کنیم.

به گزارش تابناک اقتصادی، در عصرانه اقتصادی امروز، تحلیلی از بورس در ابتدای هفته در کنار تغییرات در تالار شیشه ای حافظ همراه با تغییرات نرخ انواع ارز از ابتدا تا انتهای معاملات را پوشش داده ایم. در ادامه آخرین قیمت ها از بازار انواع سکه، نفت و زعفران را آورده ایم. در پایان از حال و روز کاسبی در سکوت بازار تهران گفته ایم.

تداوم رشد بازار سرمایه بوسیله شرکت‌های بزرگ

امروز شاخص بورس از همان ابتدا با افزایش تقاضا مواجه شد به طوری که تنها بعد از گذشت 40 دقیقه از بازار شاهد رشد حدود 500 واحدی شاخص بورس بودیم اما در عرض کمتر از پنج دقیقه 320 واحد از رشد 500 واحدی عقب نشینی کرد.

به گزارش تابناک اقتصادی، با اتمام ساعات معاملات روز شنبه 95.05.16 شاخص بازار اول با 403.26 واحد افزایش به رقم 55652.05 واحد و شاخص بازار دوم با افزایش590.76واحد به رقم 166348.12 واحد رسیدند. شاخص قیمت بورس(وزنی- ارزشی) نيز در روز جاري با 301 واحدافزایش به رقم 28037.5واحد رسيد. شاخص کل بورس در اولین روز کاری بورس  در سومین هفته ماه دوم تابستان با افزایش 469.79واحدی به رقم 78326.32 واحد رسید و شاخص کل فرابورس با افزایش 1.69واحد به رقم 815.09واحد رسید.گفتني است ارزش كل معاملات در بازار بورس به رقم 3223 میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم 1025 میلیارد ریال رسید.

عصرانه اقتصادی


خبری اثرگذار بر یک شرکت سنگ‌آهنی

شاخص بورس امروز از همان آغاز بازار با افزایش تقاضا مواجه شد به طوری که بعد از گذشت 40 دقیقه از بازار شاهد رشد حدود500 واحدی شاخص بودیم اما پس از گذشت 5 دقیقه یعنی در 9:45 دقیقه ، شاهد تشدی عرضه ها بودیم به طوری که باعث عقب نشینی 320 واحدی شاخص از 500 واحد رشد ابتدای بازار بودیم اما در ادامه مجددا شاهد افزایش تقاضا و غلبه آن بر عرضه ها بودیم که با رشد شاخص همراه بود و در نهایت شاخص با رشد469.79 واحدی امروز را به پایان رساند. 

به گزارش تابناک اقتصادی، در بازارهای جهانی شاهد کاهش نرخ بهره انگلیس به 0.25 درصد و کاهش قیمت نفت براساس آمارها مناسب اقتصادی آمریکا و تقویت دلار بودیم. شاخص بورس همچنان در کانل صعودی خود به مسیر خود ادامه می دهد و به احتمال فراوان با توجه به اخبار خوبی که در بازار است تاسقف قبلی خودش یعنی 89000 واحد می تواند رشد کند.بیشترین حجم معاملات بورس متعلق به شرکت سایپا با بیش از 105 میلیون سهم و بیشترین ارزش معاملات امروز هم متعلق به معامله بلوکی شرکت پتروشیمی جم با بیش از 296 میلیارد ریال بود. 

دلار و 22 ارز دیگر گران شدند

بانک مرکزی امروز شنبه 16 مردادماه، نرخ ۳۹ ارز عمده کشور را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 23 ارز نسبت به پنج شنبه گذشته افزایش و ارزش ۱۵ ارز دیگر کاهش پیدا کرد و ارزش لير سوريه بدون تغییر ثابت ماند. 

عصرانه اقتصادی


انجام ۱۰۰ میلیون تراکنش بانکی در روز

رییس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی با اشاره به اینکه روزانه نزدیک به ۱۰۰ میلیون تراکنش فیزیکی انجام می شود که بیش از جمعیت کشور است اظهارداشت: این اتفاق بزرگی است و نشان می دهد مردم با این صنعت سر و کار دارند.

حداکثر قیمت طلای‌سرخ؛ ۶ میلیون تومان

غلامرضا میری در گفتگو با مهر از کاهش ۱۰ درصدی قیمت زعفران در بازار خبر داد و اظهارداشت: در حدود ۲۰ روز اخیر نرخ طلای سرخ نزدیک به ۱۰ درصد کاهش یافته است. وی قیمت هرکیلوگرم زعفران را در حال حاضر بین ۴ میلیون و ۹۰۰ تا ۶ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: دلیل این کاهش قیمت کاهش تقاضا و افزایش عرضه طلای سرخ در بازار است.

عصرانه اقتصادی

نایب رئیس شورای ملی زعفران با بیان اینکه میزان صادرات زعفران در ۳ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، هیچ تغییری نداشته است، اضافه کرد: نکته مهم در این زمینه آن است که برای صادرکنندگان زعفران، کاهش قیمت این محصول مهم نیست بلکه ثبات قیمت‌ها مهم است. میری ادامه داد: باید قیمت‌ها ثبات داشته باشند که بتوان صادرات کرد.


نفت برنت ۴۴ دلار و ۲۷ سنت شد

قیمت هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدییت در پایان معاملات دیروز با 13 سنت، معادل 0.3 درصد کاهش به 41 دلار و 80 سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز در پایان معاملات دیروز با تنها 2 سنت کاهش به 44 دلار و 27 سنت رسید. در این هفته، قیمت نفت برنت بیش از 4 درصد افزایش یافت، در حالی که نفت خام آمریکا پس از افزایش تقریبا 6 درصدی در طی 2 هفته گذشته، اندکی افت قیمت داشت.

فراز و فرود امروز بازار آزاد ارز

قیمت دلار، یورو و درهم امارات امروز در بازار آزاد ارز با تغییرات مختلفی همراه بود. فروش دلار با 3531 شروع شد و با 3526 پایان یافت. همچنین یورو نیز با 3911 شروع کرد و با 3930 تمام کرد. همچنین میانگین قیمت فروش درهم امارات 9644 رقم خورد. نمودارهای زیر، تغییرات نرخ فروش این سه ارز را نشان می دهد.


عصرانه اقتصادی

عصرانه اقتصادی

عصرانه اقتصادی

تعطیلی یاهو مسنجر بازار نفت را به هم ریخت

بسته شدن یاهو مسنجر که در اواخر دهه 1990 با سرعت بالای پیام‌رسانی انقلابی در صنعت نفت ایجاد کرد، اکنون تاجران نفتی را در فراق خود نشانده و برخی می‌گویند دوباره معاملات تلفنی در بازار رونق می‌گیرد. ازآنجایی که تاجران برای استفاده از یاهو تنها به یک رایانه و ارتباط اینترنتی نیاز داشتند و این شبکه ارتباطی رایگان بود، در میان بازیگران بازار مورد استفاده قرار می‌گرفته است. نسخه جدید این نرم‌افزار با استاندارهای این صنعت (بازار نفت) هماهنگی ندارد.

یک تاجر ارشد نفتی در سنگاپور که 20 سال است در این تجارت فعالیت دارد، گفت: «شما نمی‌دانید که چقدر برای یاهو مسنجر دلم تنگ می‌شود... من طی بیش از یک دهه صدها تماس در این نرم‌افزار دارم... من در یاهو دوستانی دارم که تاکنون با آنها ملاقات نکرده‌ام اما ساعت‌ها با آنها صحبت کرده‌ام. همچنین من از طریق یاهو پولی زیادی درآورده‌ام. حال، بسته شده است، من می‌توانم گریه کنم.»

سکه یک میلیون و 104 هزار تومان معامله شد

در بازار آزاد امروزشنبه 16 مردادماه، هر قطعه سکه بهارآزادی با 11هزار و 600تومان کاهش یک میلیون و 104هزار تومان معامله شد.

از طلای‌سرخ ۶ میلیون تومانی تا خزان کسب و کار در هزارتوی بازار بزرگ

شاخص کسر تجارت آمریکا رکورد زد

به گزارش مهر به نقل از پایگاه خبری «نیوزنو»، شاخص کسر تجارت آمریکا (میزان صادرات به واردات) در ماه ژوئن به بیشترین رقم در ۱۰ ماه اخیر رسید. این در حالی است که کاهش ارزش دلار آمریکا، افزایش تقاضا داخلی این کشور و بالا رفتن بهای نفت در ماه ژوئن موجب کاهش رشد صادرات آمریکا شده است. اداره بازرگانی آمریکا اعلام کرد، شاخص کسر تجارت در ماه ژوئن ۸.۷ درصد افزایش یافت و به ۴۴.۵ میلیارد دلار رسید که از ماه آگوست سال ۲۰۱۵ میلادی به بعد بی سابقه گزارش می شود.

قیمت خودروهای ایرانی

جدیدترین خودروهای تولید داخل منتشر گردید. برای مشاهده جدول کاملتر به اینجا مراجعه کنید.

عصرانه اقتصادی


تاثیر افزایش صادرات نفت بر قیمت مسکن

به گزارش ایسنا، تجربه نشان داده قیمت مسکن در ایران با افزایش درآمدهای نفتی رابطه ای همسو داشته است. در دورانی که قیمت و صادرات نفت بالا رفته، تقاضا برای کالاهای بادوام و سرمایه ای همچون مسکن افزایش داشته است. این مساله در دولتهای نهم و دهم مشهود بود که بالا بودن درآمدهای نفتی از یک سو و اتخاذ سیاستهای انبساطی پولی از سوی دیگر نهایتا در پایان دولت دهم با جهش سه برابری قیمت مسکن همراه شد.

عرضه دولتی هم مرغ را ارزان نکرد

درحالی که گوشت مرغ منجمد دولتی با هدف تنظیم بازار طی دو هفته‌ اخیر عرضه شده نتوانسته قیمت گوشت مرغ را کاهش دهد و همچنان نرخ این محصول پروتئینی پر مصرف بالاست که به گفته مرغداران، دلالی عده‌ای سودجو در بازار باعث گرانی این محصول شده وگرنه هیچ کمبودی وجود ندارد.

عصرانه اقتصادی

به گزارش ایسنا، طی ماه اخیر قیمت گوشت مرغ در بازار به بیش از ۸۰۰۰ تومان رسید و در این راستا وزارت جهاد کشاورزی تصمیم گرفت گوشت منجمد ذخیره سازی انبارهای خود را برای متعادل کردن قیمت روانه بازار کند اما نه تنها قیمت این محصول کاهش نیافت بلکه همچنان بازار شاهد قیمت‌های غیر منطقی کیلویی ۸۰۰۰ و ۹۰۰۰ تومان است.

خزان کسب و کار در هزارتوی بازار بزرگ

بازار بزرگ تهران ماههاست آرام است،خبری از رونق و جنب و جوش قدیمی‌اش نیست.کاسبان فقط برای دلخوشی کرکره حجره‌ها را بالا می‌برند و سکوتی عمیق،اوج ساعات کاری را در هزارتوی بازار در بر گرفته است. یکی از حجره‌داران بازار در گفتگو با مهر می‌گوید که بسیاری از هم‌صنفانش فقط برای دلخوشی هم که شده، کرکره‌ها را بالا می‌دهند و هر روز منتظرند که شاید، اتفاقی نو بیفتد و کسب و کار از وضعیت کنونی نجات یابد، آنها می‌گویند دیگر حتی مردم، برای تفریح و تماشا هم کمتر به بازار بزرگ تهران می‌آیند، آنجا که باید قلب تپنده اقتصاد ایران باشد، روزها را به سختی طی می‌کند و شاید به این زودی‌ها هم، سکته زند.

عصرانه اقتصادی

وی می‌افزاید: سالها قبل که رونق بر بازار حاکم بود، همه کسبه صبح زود کرکره مغازه خود را بالا می‌دادند و پیشخوان مغازه‌هایشان را مرتب می‌کردند و آماده یک روز پر جنب و جوش می‌شدند، اعتبار آنقدر در بازار بزرگ تهران فراگیر بود که با یک حرف، شاید میلیون‌ها تومان پول جابجا می‌شد. آن روزها کسبه هر یک برای خود اعتباری داشتند، اما فضای بد کسب و کار سبب شده تا اعتماد هم از بازار رخت ببندد و چک‌های برگشتی، جای اعتبار را بگیرد.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید مناجات شعبانیه تفاوت متانول با اتانول