بازدید ۹۳۴۱۲
روایت فضای سیاسی کشور در هفتمین روز سی و پنج سالگی انقلاب
مسئولانی که شنیدند دعوت رهبری را با فرستادن نامه‌هایی لبیک گفتند و دیگران هم احتمالا به زودی لبیک خواهند گفت! از روز گذشته هم موج دعوت‌ها از رئیس جمهور برای توبه و معذرت‌خواهی آغاز شده است؛ دعوت‌هایی که به نظر نمی‌رسد برای کمک به آرامش باشد!
کد خبر: ۳۰۳۲۰۸
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۷:۰۰ 17 February 2013
بدون هیچ تردیدی تحولات سیاسی هفتمین روز سی و پنج سالگی انقلاب، تحت‌الشعاع سخنان رهبر انقلاب در جمع مردم تبریز بود و اهمیت این سخنان به میزانی بود که دیگر تحولات سیاسی این روز در حاشیه قرار گرفتند.

سخنان رهبر انقلاب به ویژه آنجا که اظهار داشتند، من فعلا نصیحت می‌کنم که اقدامات برخی از مسئولان در شأن جمهوری اسلامی نبود و اینکه از عدم برخورد واقعی با مفاسد اقتصادی گله کردند را همه ایرانیان و البته مسئولان شنیدند. دیگر بهانه‌ای نیست. مسئولانی که شنیدند دعوت رهبری را با فرستادن نامه‌هایی لبیک گفتند و دیگران هم احتمالا به زودی لبیک خواهند گفت!

از روز گذشته هم موج دعوت‌ها از رئیس جمهور برای توبه و معذرت خواهی آغاز شده است؛ دعوت‌هایی که به نظر نمی‌رسد برای کمک به آرامش باشد و صرفا باعث بسته شدن گارد‌ها و واکنش‌های متقابل می‌شود!

اما این توقع همچنان باقی است که نمایندگانی مجلسی هم که روز سخنرانی رئیس جمهور در مجلس نعره می‌زدند و تصاویر آنان نیز منتشر شده است، نیز توبه کرده و از مردم عذر خواهی کنند! نمایندگانی که می‌کوشیدند سخنرانی رئیس جمهور در مجلس را بر هم زنند تفاوت چندانی با آنانی که سخنرانی رئیس مجلس را در قم بر هم زدند، ندارند! اگر آنان توبه لازم دارند، آن نماینده‌ها هم توبه کنند، احتمالا رستگار خواهند شد.

به هر حال اکنون زمانه‌ای است که کشور به شدت به آرامش بیش از هر چیز دیگری نیاز دارد. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در حاشیه جلسه شنبه مجلس بر این مسأله تأکید کرد و گفت: بهتر است مجلس، دست از استیضاح دولت و دولت هم دست از تخریب و اتهام‌زنی بردارد و مجلس و دولت در کنار هم بنشینند و فشاری را که امروز بر زندگی مردم وارد می‌شود، کاهش دهند.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه در دو، سه ماه اخیر با وجود تأکید مقام معظم رهبری بر ضرورت آرامش جامعه، از سوی مسئولان بالای کشور رفتار و گفتمانی می‌بینیم که آرامش جامعه را بر هم می‌زند، اظهار کرد: رییس دولت و رؤسای دیگر باید به رهنمودهای رهبر انقلاب پایبند باشند و همه دغدغه‌شان را بگذارند تا فشارهای گرانی‌های شدید وارد آمده بر مردم را کاهش دهند.

اما باز هم مدرسه‌مان گویی دیر شده است! رئیس‌جمهور در آخرین ماه‌های دولتش به آسیب‌شناسی اقتصاد ایران پرداخته است و مشکل اساسی کشور را مربوط به سه مسأله دانست و گفت: اشکال نخست، به جریان ثروت در کشور برمی‌گردد که «چرخش ثروت در کشور ما به گونه‌ای است که ثروت از مناطق محروم‌تر به مناطق برخوردار‌تر منتقل می‌شود و از افراد محروم‌تر به افراد برخوردار‌تر می‌رسد و این سیر دائم ادامه دارد. اشکال دوم آن که حرکت ثروت و سرمایه و حتی نیروی انسانی به سمت مراکز کشور است و اشکال سوم این که حرکت از کار زاینده و سازنده مبتنی بر طبیعت، زمین و امکانات طبیعی به سمت کارهای کاذب است. سخنان رئیس جمهور درست و منطقی است، اما در هشت سال گذشته این جریانات اصلاح نشده‌اند، بلکه این فرایندهای معیوب شدت هم گرفته است.

راستی چرا برخی مسئولین که قدرت اصلاح و تغییر هم دارند، مانند مردم تنها انتقاد می‌کنند؟ مردم که چاره‌ای جز انتقاد ندارند، اما آیا مسئولین هم فقط باید انتقاد کنند؟ پس چه کسی قرار است کار کند؟

در اینجا باید گفت، جناب رئیس جمهور پس از گذشت هشت سال از دولت، تازه به مشکلات اساسی کشور رسیدند؛ قدری که نه، خیلی دیر است؛ البته این سنت ما ایرانیان است که تا مشکلی را خود لمس نکنیم، به حلش همت نمی‌گماریم و وقتی همت می‌گماریم، دیگر زمانی نمانده و رئیس‌جمهور بعدی و... این چرخه همچنان ادامه دارد.

سخنان انتخاباتی در ساعات گذشته را عمدتا محمدرضا باهنر بر زبان راند؛ جایی که وی گفت، بیش از پنجاه نفر را به عنوان فتنه و یا سران فتنه نمی‌شناسد. او همچنین به تلاش‌های رؤسای جمهور گذشته از هاشمی و خاتمی گرفته تا رئیس جمهور کنونی که تلاش دارند دوره ریاستشان را افزایش دهند، اشاره کرد. او گفته که احمدی‌نژاد هم به دنبال مدل پوتین ـ مدودف است. باهنر بر این باور است که دولتی‌ها به دنبال دو قطبی کردن انتخابات سال آینده با قطب سازی از لاریجانی یا عده‌ای از علما هستند. به نظر می‌رسد، مصاحبه باهنر پیش از سخنان رهبر انقلاب انجام شده است!
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۳۶۵
انتشار یافته: ۱۴
overactive
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
هر روز که از خواب بلند میشیم تن و بدنمون میلرزه که امروز باز چه خبره؟! چی میخواد بشه؟!

اما سخنان رهبری حرف دل مردم بود و الحق که آرامش رو به دلها میداد و این امید رو مثل همیشه زنده نگه میداشت که کسی هست در آخر همه ی این جریانات برای این خانواده ی مشوش پدری کنه! کاش مسئولین از مردم یا بگیرند و فرزندان خوبی باشند..

باید دید امروز این فرزندان چه می کنند..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۸ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
یادتان باشد که مردم قبل از انقلاب به خاطر اب ونان ومشکل معیشتی انقلاب نکردند فقط بخاط اسلام ورفع تبعیض بین مردم وسران کشوری واجرای حکومت عدل علی انقلاب کردند
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
آیا فکر نمی کنید بروز رفتار غیر منطقی از بعضی مسولین رده بالا به خاطر فشار کار زیاد و عدم برنامه ریزی و مدیریت صحیح زمان خصوصا در زمان بحران باشد ؟ هر شخص متناسب با حجم و فشار کارش نیاز به استراحت و تفریح دارد تا دوباره تجدید قوا کند و بهنر بتواند به کارش ادامه دهد ، اگر دقت کنیم خیلی از روسای جمهوری کشورهای پیشرفته بعد از یک دوره کاری مدت کوتاهی را برای استراحت و تجدید قوا اختصاص می دهند.
طاهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
بیانات رهبر معظم انقلاب حرف آخر است انشااله درس بگیریم و تکرار نکنیم که بهای سنگینی هم برای ما و هم برای مردم دارد
مرتضی رحیمی یگانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
رهبر بزرگوارمان دیروز پس از نهیبی که به دو طرف زدند اعلام فرمودند که نتیجه ی حرف من باید وحدت و افزایش دوستی ها باشد در مقابل دشمن که دشمنی اش را افزایش داده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
سلام
خوب گفتید
اگر کسانی که در قم نظم جلسه رئیس قوه مقننه را برهم زدند قانون شکنی و حرمت شکنی کرده اند پس نمایندگانی هم که جلسه رئیس قوه مجریه را برهم زدند حرمت شکنی و قانون شکنی کرده اند و باید همانند افراد قم با آنها برخورد شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
کسانی که سالهای گذشته هم نظم جلسات بعضی آقایون رو دز حرم امام به هم می زدند هم همیننطور.
چه شده که ناصحان حالا به فکر نصیحت افتادند و سالهای گذشته حرفی نبود؟
شكرخند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
عجب آشفته بازاري است اين عالم سياست ما.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
مردم هم باید بسورند و بسازند با سوختن خود مشعلی باشند برای مسئولین تا انشا ال... انان هم کمی به فکر مردم وگرانیهای کمر شکن باشند
مهدی صالحی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
با سلام
پای تلویزیون نشسته بودم و داشتم به صحبتهای رهبر معظم انقلاب در رابطه با حوادث اخیر گوش می دادم . تا اینکه ایشان به این قسمت از گفته های خود رسیدند که اعلام نمودند که حوادث مجلس ایشان را متاثر کرد. به ناگاه و کمتر از یک ثانیه تعدادی از مردم حاضر در جلسه شروع به گریه کردند. برای من که همیشه تصور می کنم به رهبری ارادت زیادی دارم تامل برانگیز بود و احساس کردم که از خیلی ها خیلی کمترم. فکر کردم توی این مملکت مردمان شریف و نجیب زیادی هستند که عشقشان به رهبری و انقلاب آنقدر زیاد است که حاضرند همه چیز خود را بی هیچ منتی برای حفظ آن فدا کنند. اینان مردمانی هستند که در سنگرهای جنگ می جنگند و شهید می شوند، در بازسازی کشور در گرما و سرما تلاش بی شائبه دارند و تنها دلخوش به این هستند که رهبرشان شاد باشد و خدا از آنان راضی. مردمانی که تنها می توانند با گریه عشقشان را به رهبری تقدیم کنند و به وبسایت و خبرگزاریها هم دسترسی ندارند تا در پاسخ به منویات رهبر انقلاب اطلاعیه منتشر نمایند. نمی دانم دیگر چه باید گفت. ما ایرانی هستیم و راضی به یک عذر خواهی کوچک.

مهدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
به نظرم نباید به سمتی حرکت کنیم که حرمت در کشور اسلامیان از هرچیزی بی ارزش تر شود نامه دادن یاندادن مهم نیست مهم تداوم پایبندی وحرمت داریست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
امام خميني ره كلا علت اين قضايا رادرخود بيني ومنيت هااعلام كرده اند.لذاگويا همه فراموش كرده ايم كه المومن مرات المومن (مومن آينه مومن است)يعني وقتي آينه را مينگريم آينه بي هيچ هياهويي وبدون اينكه كسي بداندعيب مارابه مانشان ميدهدو مابراساس گزارش محرمانه آينه نسبت به رفع عيب خوداقدام ميكنيم دراينجاملت مسلمان وبافرهنگ نيز بانجابت آينه زيباي مسئولين است ودراكثر اوقات گوي سبقت رانيزازمسئولين مي ربايدپس بياييم بانزديكي وكم كردن فاصله هاباملت ومردم وگوش فرادادن به دردهاونيازهاي مشروع آنها جامعه رابه سوي فلاح ورستگاري وخوشبختي واميدواري به آينده پيش ببريم ونگذاريم عده اي به عمدوآگاهانه ازاين اختلافات براي خودكاسبي كنندزمان ديگربه عقب بازنخواهدگشت جمعيت درحال افزايش است آنهاآموزش وسلامتي واشتغال خواهندخواست به فكربرنامه ريزي جهت شركت فعال درسطح جهاني باشيم كه اگرغفلت كنيم ازديگران عقب خواهيم ماندوديگرعذري به آيندگان وآفريدگار خود نخواهيم داشت امابنده اميدوارم انشالله ايران اسلامي باداشتن مردمي بزرگوارو دانشمنددرسطح جهاني مانندآفتاب خواهد درخشيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
با نوشته فوق موافقم بسیار عالی و بی طرفانه بود از نویسنده متشکرم . من به عنوان یک ایرانی و شهروند تهرانی از ملت عزیز و رهبر مدبر صبور و حکیمم عذرخواهی می کنم و امیدوارم که دیگر از این موارد در کشورمان تکرار نگردد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
طبق گفته ي آقا( تقوا تقوا تقوا).اي كاش كه اين تقوا بين مسئولين رنگي به خودش مي گرفت اگه هممون وقتي ميخواستيم كاري بكنيم يا حزفي بزنيم و از همه مهم تر يه مسئوليت رو به عهده بگيريم از خدا و از آخرتمون ميترسيديم اين اتفاق ها نمی افتاد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید ناو روزولت مناجات شعبانیه حسن نوروزی کریم همتی