بازدید 1966

رکود اقتصادی پرتغال تا 2012 ادامه خواهد یافت

دولت قبلی پیش بینی کرده بود تولید ناخالص داخلی پرتغال، امسال و سال آینده دو درصد رشد منفی داشته باشد.
کد خبر: ۱۷۴۱۲۳
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۰ - ۱۲:۰۲ 01 July 2011

ویکتور گاسپار وزیر دارایی پرتغال روز پنجشنبه گفت: به رغم اتخاذ تدابیر ریاضتی به منظور برآورده کردن شروط مورد نیاز برای دریافت هفتاد و هشت میلیارد یورو کمک مالی، رکود اقتصادی در این کشور تا سال 2012 ادامه خواهد یافت.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری رویترز از لیسبون، گاسپار که برای نخستین بار از زمان تشکیل دولت جدید راستگرای پرتغال در پارلمان این کشور صحبت می کرد گفت: اقتصاد پرتغال از سه ماهه چهارم سال 2010 در رکود به سر می برد و شواهد نشان می دهد رکود اقتصادی تا سال 2012 ادامه خواهد یافت.

دولت قبلی پیش بینی کرده بود تولید ناخالص داخلی پرتغال، امسال و سال آینده دو درصد رشد منفی داشته باشد.

از سوی دیگر پدرو باسوس کویلو نخست وزیر پرتغال با اعلام دریافت مالیات استثنایی از پاداش های پایان سال، نشان داد دولت پرتغال مصمم است اصلاحات مالی را فراتر از آنچه در طرح نجات اقتصاد پرتغال آمده است، اجرا کند.

کویلو گفت: دولت قصد دارد از پاداش پایان سال که همه شاغلان در پرتغال دریافت می کنند پنجاه درصد مالیات بگیرد. کویلو دریافت این مالیات استثنایی را ضروری دانست زیرا به گفته وی گزارش عملکرد بودجه در سه ماهه نخست امسال نشان داد تحقق بخشیدن به اهداف ذکر شده در قانون بودجه کار آسانی نخواهد بود.
 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری