بازدید 7280

اینجا پاتوق ناصرالدین شاه بود

«اسلامیه» از مراکز قدیمی توزیع و نشر کتب شیعی ازجمله «بحارالانوار»، «وسائل‌الشیعه» و «جواهر الکلام فی شرح شرایع‌الاسلام» تهران است و با ۱۲۰ سال قدمت قدیمی‌ترین کتابفروشی پایتخت به شمار می‌رود.
کد خبر: ۱۲۳۷۲۹۸
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۹ 14 May 2024

 به گزارش تابناک به نقل از همشهری: قفسه‌های این کتابفروشی پر از کتاب‌های نفیس و قدیمی است. یکی از کتاب‌های ارزشمند این کتابفروشی «نفایس‌الفنون» است که در ۳جلد نوشته شده و به چاپ رسیده است. یکی دیگر از آثار ارزشمند کتابفروشی اسلامیه کتاب «ناسخ‌التواریخ» بوده که به کوشش لسان‌الملک سپهر و پسرش نوشته شده و حدود ۹۷ جلد دارد.

چاپ کتاب‌های کمیاب
کتابفروشی اسلامیه علاوه بر فروش، در زمینه چاپ کتاب نیز فعال است. در این کتابفروشی بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ عنوان کتاب به چاپ رسیده که بسیاری از آنها کمیاب و نایاب هستند. از میان آنها ۶۵ رقم قرآن در ابعاد مختلف جیبی تا رحلی است. یکی از زیباترین این کتاب‌ها قرآنی است که کار مینیاتور آن را استاد تجویدی انجام داده و با ظرافت بسیاری به چاپ رسیده است. در زمینه شعر و حقوق، چاپ و خطوط قدیمی هم کتاب‌هایی در این کتابفروشی به چاپ می‌رسد.

اینجا پاتوق ناصرالدین شاه بود

پاتوق افراد مشهور
این کتابفروشی روزگاری پاتوق افراد مشهوری چون ناصرالدین‌شاه، علامه شهرامی، دکتر امامی(امام‌جمعه تهران) و محمدجواد نجفی (از مؤلفان سرشناس) بوده است. مؤسس کتابفروشی اسلامیه سیدمحمدعلی کتابچی بود و حالا این مرکز را نوادگان آقای کتابچی اداره می‌کنند. مسئولان این کتابفروشی راز ماندگاری را از یک سو خانوادگی ‌بودن این شغل و مغازه و از سوی دیگر، افراد کتابخوانی می‌دانند که هنوز تعدادشان کم نیست و چراغ این کتابفروشی هم به عشق آنها روشن است.

 

اطلاعات فوری
نشانی: خیابان ۱۵ خرداد، نبش بازار آهنگران

- نزدیک‌ترین ایستگاه اتوبوس: بازار

- نزدیک‌ترین ایستگاه مترو: ۱۵ خرداد

- روزها و ساعت‌ فعالیت: هر روز غیر از جمعه‌ها از ساعت ۹ تا ۲۱

- گروه سنی: ویژه همه گروه‌های سنی

- امکانات رفاهی: دارد

- امکان عکاسی: دارد

- امکان مطالعه کتاب: ندارد

- پارکینگ: ندارد

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# نمایشگاه کتاب # خداداد افشاریان # سد قیز قلعه سی # جلفا # ورزقان
وب گردی