بازدید 1326
۹

قالیباف: مجلس موافق قطع یارانه نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قطعا نظر مجلس شورای اسلامی این نیست که یارانه نقدی قطع شود، گفت: در طول اجرای برنامه هفتم توسعه مبنای سیاست‌های کمک معیشتی به اقشار آسیب پذیر باید توزیع کالابرگ الکترونیکی باشد.
کد خبر: ۱۲۰۵۴۵۶
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۸ 19 November 2023

 به گزارش تابناک، ​محمدباقر قالیباف در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و بررسی بندی از لایحه برنامه هفتم توسعه که به تکلیف مجلس به دولت برای ارائه بسته معیشتی در قالب کالابرگ الکترونیکی به اقشار کم درآمد جامعه باز می‌گشت بیان کرد: اولا باید بگویم منظور مجلس شورای اسلامی از این بند این نیست که یارانه های نقدی حذف شود. مجلس به هیچ عنوان این نظر را ندارد؛ ما در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ با پیشنهاد دولت و موافقت مجلس شورای اسلامی، دولت را مجاز دانستیم که ارز ترجیحی را حذف کند اما مجلس، دولت را مکلف کرد که اگر ارز ترجیحی حذف شد حتما کالابرگ الکترونیکی جایگزین شود اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد و اشکالاتی را به وجود آورد.

وی در ادامه اظهار کرد: اکنون در ادامه این سیاست برای حل خلأ موجود ما مصوب کردیم اگر دولت قصد دارد به خانواده‌های کم درآمد در این شرایط تورمی که نزدیک به دو دهه تورم بین ۳۰ تا ۴۰ درصد است قصد دارد کمک کند از طریق یارانه نقدی نباشد چرا که یارانه ۳۰۰ یا ۴۰۰ تومانی مشکل مردم را حل نمی‌کند؛ بلکه در قالب کالابرگ به معیشت مردم کمک شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: اکنون به حدود ۸۰ میلیون نفر یارانه نقدی می‌دهیم در حالی که قانون فقط هفت دهک را مکلف کرده است اما براساس آمار فقط نیم دهک است که یارانه نمی‌گیرند. حرف مجلس شورای اسلامی این است که دولت در طول برنامه سیاست کمک معیشتی به مردم را بر مبنای کالابرگ قرار دهد. براساس آزمون وسع افراد کم درآمد کالابرگ الکترونیکی دریافت کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: به هیچ عنوان مدنظر مجلس شورای اسلامی نیست که یارانه نقدی قطع شود بلکه اگر قرار است کمک معیشتی به افراد شود باید در قالب کالابرگ باشد نه این‌که دوباره یارانه اضافه شود؛ در قالب کالابرگ باید کمک انجام شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۹
وقتی مردم توی این چند ماه روی خوشی به کالا برگ نشون ندادن چرا میخواید این طرح را اجرا کنید
روز اول قرار بود چهار کالا گرون بشه ولی الان همه اجناس چند برابر شده
این چه مجلس مردمیه که همیشه دم از مردم میزنید ولی در عمل بر ضد کردم عمل می کنید
جمع کنید این بساط به سخره گرفتن مردم !! با این تورم موجود در مملکت! یارانه فعلی کدوم از دردهای مردم را درمان میکنه!!؟
بهتر بود این تیتر را میزدید
قالیباف: مجلس موافق قطع یارانه نیست ولی بدشم نمیاد
مارو با این همه خوشبختی محاله محاله
قطع شدن از همین قصد نداریم ها شروع میشه. همیشه همینطور بوده
چرا نیست؟

مرگ یه بار شیون یه بار!
واقعا باور کردید این حضرات که ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار از بیت المال به مردم میدن نه پول خودشون والان دارن تلاش برای قطع آن میکنند مردم رو در بهشت خودشان راه میدن
احسنت سردار دلاور پاکدست
نظرشون راجع به سیسمونی خریدن از ترکیه و گرفتن خارج از نوبت دناپلاس و شاسی بلند چی هست؟؟؟؟؟؟
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی