بازدید 1600

ترامپ برای پرونده کلاهبرداری‌اش به دادگاه می‌رود

دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا که با اتهام‌های مالی و امنیتی روبرو است، اعلام کرد که امروز دوشنبه برای رسیدگی به پرونده کلاهبرداری‌اش در دادگاه حاضر می‌شود.
کد خبر: ۱۱۹۶۱۳۵
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۲ 02 October 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از شبکه خبری سی‌ان‌ان، ترامپ امروز دوشنبه (یکشنبه به وقت محلی) در شبکه اجتماعی تروث نوشت: فردا (دوشنبه) بمنظور جنگیدن برای نام و پیشینه‌ام به دادگاه می‌روم.

انتظار می رفت ترامپ در این دادگاه حضور پیدا کند و مجریان قانون و دادگاه از قبل آماده سازی امنیتی برای حضور احتمالی او در دادگاه در منهتن جنوبی در روز دوشنبه و احتمالاً سه شنبه را انجام داده بودند.

به گفته سه منبع آگاه، رئیس جمهور سابق آمریکا عصر یکشنبه پس از یک رویداد کارزار انتخاباتی در آیووا، به نیویورک خواهد رفت و شب را در برج ترامپ در منهتن خواهد گذراند.

پرونده کلاهبرداری ترامپ که در سپتامبر ۲۰۲۲ توسط لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک علیه ترامپ، پسران ارشد او، شرکت های آنها و چندین مدیر اجرایی مطرح شد، از ساعت ۱۰ صبح دوشنبه به وقت محلی آغاز می شود.

دادستان نیویورک آنها را متهم کرده است که به صورت غیرواقعی ارزش دارایی‌های شرکت خانوادگی خود را برای دریافت وام‌های بانکی با شرایط بهتر، بین ۲.۲۳ تا ۳.۶ میلیارد دلار بیشتر از ارزش واقعی آنها اعلام کرده‌اند.

قاضی آرتور انگورون از ایالت نیویورک بر اساس مستندات ارائه شده در دادخواست دادستان این پرونده، به این نتیجه رسیده است که دونالد ترامپ و کسب و کار خانوادگی او به طور متقلبانه ارزش دارایی‌های این شرکت خانوادگی‌شان را بیشتر از واقعیت اعلام کرده‌اند که اثبات این موضوع می‌تواند به شدت توانایی رئیس جمهور پیشین ایالات متحده برای انجام تجارت در این ایالت را مختل کند.

رئیس جمهور پیشین آمریکا این روزها با سه پرونده قضایی و مجموعه‌ای از اتهامات کیفری پیش از آغاز رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ ایالات متحده روبرو است که تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند وی برای عبور از این روزهای دشوار، دست به اقداماتی جنجالی و بی‌سابقه بزند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی