همکاری تاصیکو با آرامکو عربستان دوباره کلید می خورد؟

اوایل شهریور ماه سال جاری بود که مجمع تاصیکو برگزار شد و یک خبری که به آن کمتر پرداخته شد مربوط به یک شرکتی بود که متعلق به تاصیکو است و در دوبی مستقر است. آیا همکاری تاصیکو و آرامکو عربستان دوباره آغاز خواهد شد؟
کد خبر: ۱۱۹۵۳۵۳
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۹ 27 September 2023

به گزارش نبض بورس، اوایل شهریور ماه سال جاری مجمع تاصیکو برگزار شد (فیلم کامل این مجمع را از اینجا ببینید) در این مجمع درباره مسائل مختلفی از جمله معادن طلای تاصیکو و آخرین شرایط این معادن صحبت شد. شاید یک مطلبی که کمتر در رسانه ها به آن پرداخته شد موضوع شرکت اپیکو از زیرمجموعه های تاصیکو و مستقر در شهر دوبی بود.

در این مطلب قصد داریم به آخرین وضعیت این شرکت بپردازیم.

آنچه باید درباره اپیکو بدانید

شرکت اپیکو همان گونه که گفته شد در کشور امارات و در شهر دوبی مستقر است. سهامداران این شرکت تاصیکو و ایفیک (سرمایه گذاری های خارجی در ایران) است.

میزان سهام تاصیکو در این شرکت ۲۰ هزار و ۶۱۸ سهم معادل ۶۸.۰۵ درصد می‌باشد. باقی سهام هم در اختیار ایفیک است.

سابقا این شرکت گل حفاری برای شرکت آرامکو غول نفتی عربستان تولید می کرده است و متاسفانه با توجه به شرایط سیاسی ایران با عربستان این شرکت نیز تعطیل شد و تنها پوسته آن در دوبی باقی ماند.

با توجه به بهتر شدن شرایط سیاسی دو کشور به نظر می رسد که تاصیکو می تواند برای راه اندازی مجدد آن اقدام کند و آنچه در مجمع عنوان شد بعد از چند سالی که این شرکت مدیرعامل نداشت، به تازگی مدیرعاملی برای آن منصوب شده است و قرار است به زودی صورت های مالی آن دوباره روانه کدال گردد.

حالا باید سهامداران تاصیکو منتظر نشستن صورت های مالی آن بر روی کدال باشند و سپس ببینند آیا این شرکت می تواند دوباره همکاری با شرکت آرامکو را آغاز کند یا خیر؟

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی