آشنایی با سهامداران عمده حقیقی چفیبر

سی امین قسمت از معرفی سهامداران عمده حقیقی به مرد ۱۴ میلیارد تومانی چفیبر اختصاص دارد. او از خرداد ماه چقدر از سهام چفیبر را فروخت؟
کد خبر: ۱۱۹۵۳۵۲
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۶ 27 September 2023

به گزارش بورس تابناک به نقل از نبض بورس، سهامداران هر شرکت در یک دسته بندی به سهامداران عمده و خرد تقسیم بندی می شوند. سهامداران عمده سهامدارانی هستند که دارای بیش از یک درصد از سهام شرکت می باشند و در سایت TseTmc در بخش سهامداران هر سهم نام آن ها نمایش داده می شود.

در یک تقسیم بندی دیگر سهامداران عمده به دو دسته حقیقی و حقوقی تقسیم بندی می شوند. سایت TseTmc در قسمت مربوط به سهامداران حقوقی نام شرکت ها را اعلام می کند اما در رابطه با سهامداران حقیقی عمده از آن ها با عنوان شخص حقیقی یاد می کند و اسامی این سهامداران عمده حقیقی نامشخص است. 

سهامداران عمده حقوقی دلایل مختلفی برای حضور در یک سهم دارند ولی بیشتر سهامداران عمده حقیقی به منظور کسب سود بعضا اقدام به خرید سنگین یک سهم می کنند و بعضا نام آن ها در لیست سهامداران عمده مشاهده می شود.

نبض بورس قصد دارد تا با توجه به اسناد و مدارک موجود، به معرفی سهامداران عمده حقیقی هر نماد بپردازد. این سی امین قسمت از معرفی سهامداران عمده حقیقی می باشد. با ما همراه باشید.

سهامداران عمده حقیقی چفیبر چه کسانی هستند؟

هنگامی که در سایت TSETMC نماد چفیبر که مربوط به شرکت فیبر ایران می‌باشد را جستجو کنید و به بخش سهامداران آن مراجعه کنید با تصویر زیر مواجه می‌شوید:

مرد 14 میلیارد تومانی چفیبر | او چقدر از سهام چفیبر را فروخت؟

 

همان گونه که ملاحظه می‌گردد یک شخص حقیقی حدود ۱۹ میلیون (دقیقا ۱۸ میلیون و ۶۲۱ هزار و ۳۹۷ سهم) از سهام چفیبر معدل ۱.۰۳ درصد از کل سهام این شرکت را در اختیار دارد.

طبق تصویر زیر این شخص حقیقی مجتبی امجدیان است. نکته جالب این است که او از ۲۹ خرداد ماه سال جاری در حال فروش سهام چفیبر است. در حالی که در پایان سال گذشته او ۲۹ میلیون و ۴۳۶ هزار و ۲۶۴ سهم معادل ۱.۶۴ درصد از کل سهام چفیبر را در مالکیت خود داشته است درست از تاریخ مذکور شروع به فروش سهام چفیبر در چند مرحله کرده است و هم اکنون سهم خود را به ۱.۰۳ درصد کاهش داده است. او در این مدت ۱۰.۸ میلیون سهام چفیبر را فروخته است.

مرد 14 میلیارد تومانی چفیبر | او چقدر از سهام چفیبر را فروخت؟

هم اکنون میزان دارایی او در چفیبر حدود 14 میلیارد تومان می باشد.

  • آشنایی با سهامداران عمده حقیقی هر روز ساعت ۱۰ صبح از سایت نبض بورس. باقی مطالب را از اینجا بخوانید.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی