بازدید 1877
۱
عضو شورای شهر:

مرگ ناشی از آلودگی هوای تهران برابر با تصادف جاده‌ای

عضو هیئت رئیسه شورای شهر در رابطه با آلودگی هوای تهران گفت: آمار مرگ ومیر به دلیل آلودگی هوا در تهران برابر با تصادف‌های جاده‌ای است.
کد خبر: ۱۱۹۵۲۶۸
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۹ 27 September 2023


به گزارش تابناک به نقل از همشهری آنلاین، سوده نجفی در این باره گفت: آلودگی هوا در تهران بیداد می‌کند، ۷۰درصد دلیل آلودگی به دلیل خودروهای فرسوده است. آمار مرگ ومیر به دلیل آلودگی هوا در تهران برابر با تصادف‌های جاده‌ای است.

او افزود: خودروهایی که پلاک تهران دارند به دلیل آنکه معاینه فنی در تهران سخت تر است به شهرستان‌ها برای این کار مراجعه می‌کنند، چون آنها سهل‌تر کار را انجام می‌دهند، این یک مشکل است که باید پیگیری شود. 

به گفته سوده نجفی،معاینه فنی باید به صورت دوره‌ای و کمتر از یکسال باشد تا از این طریق بر موضوعات سلامت تأثیر بهتری داشته باشد.

این عضو شورای شهر گفت: وزارت صمت نیز باید راهکاری برای نوسازی خودرو بیندیشد. زمانی که فردی می‌خواهد خودروی خود را نوسازی کند دیگر امکان ثبت نام در سامانه خرید خودرو ایران خودرو و سایپا ندارد. این یک نقص است. از نظر من باید یک بازه زمانی برای این کار مشخص شود و پیشنهاد می‌دهم که افراد برای نوسازی به شرط اینکه ماشین قبلی خود را بعد از تحویل ماشین جدید از رده خارج کنند، امکان استفاده از این امکانات را داشته باشند. لازم است که وزارت صمت به سمت خروج خودروهای فرسوده برود.

نجفی با اشاره به موضوع فرهنگ سازی توضیح داد:وزارت آموزش و پرورش باید به این موضوع وارد شود تا شاید از این طریق دسترسی به اهداف مورد نظر میسر شود.

 

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
چه میکنن این خودروهای داخلی . همون اندازه که تو جاده مردمو میکشن الودگیشون هم همونقد تلفات میده.
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # یارانه تشویقی
وب گردی