بازدید 2861
۲

صرفه جویی در مصرف برق در آلمان اجباری می‌شود

فراکسیون های احزاب در پارلمان آلمان به لایحه کاهش اجباری مصرف برق و انرژی در بسیاری بخش‌ها رای مثبت دادند.
کد خبر: ۱۱۹۴۴۳۹
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۳ 22 September 2023


به گزارش تابناک به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل" آلمان، فراکسیون‌های احزاب دولت ائتلافی آلمان موسوم به چراغ راهنمایی به لایحه کاهش اجباری مصرف انرژی رای مثبت دادند. در این لایحه الزامات مربوط به ساختمان‌های عمومی، صنعت و مراکز ارائه شده است.

به این ترتیب پارلمان آلمان در مورد صرفه جویی قابل توجه در بخش انرژی تصمیم گرفته است. فراکسیون‌های احزاب دولت ائتلافی آلمان روز پنجشنبه به لایحه مربوطه رای دادند. احزاب مخالف اتحادیه احزاب متحد مسیحی و حزب افراطی جایگزینی برای آلمان البته به آن رای منفی دادند.

در این قانون تعهد صرفه جویی در انرژی در تمام بخش‌ها - از صنعت گرفته تا ساختمان ها - تثبیت می‌شود. بر این اساس تا سال 2030، مصرف نهایی انرژی باید 26.5 درصد نسبت به سال 2008 کاهش یابد. برای مقایسه: بین سال 2008 و سال 2020 کرونا، صرفه جویی در این زمینه کمتر از شش درصد بود.

این پیش نویس قانونی شامل مقرراتی برای صرفه جویی در ساختمان‌های عمومی فدرال و ایالتی، بخش صنعت و مراکز داده است با این حال، هیچ الزامی برای شرکت های صنعتی، خانوارها یا ساختمان‌ها وجود ندارد.

رای اولیه برنامه ریزی شده در مورد این قانون در ماه ژوئیه و کمی قبل از تعطیلات تابستانی پارلمان شکست خورد. در آن زمان، تعداد بسیار کمی از نمایندگان ائتلاف موسوم به چراغ راهنمایی در نشست مربوطه حضور داشتند و بنابراین مجلس به حد نصاب نرسید.

انتقادهایی از صنعت به این قانون وارد شده است. آخیم درکس از اتاق بازرگانی و صنعت آلمان گفت که این قانون منجر به عدم اطمینان قانونی قابل توجهی می شود. « این پرسش مطرح است که آیا دادگاه‌های دولت فدرال به سادگی اجازه می‌دهند که هر گونه شکست در دستیابی به اهداف این قانون تصویب شود؟ و اگر نه، آیا مصرف‌کنندگان انرژی از درب پشتی تهدید می‌شوند؟

توماس گبهارت، سیاستمدار حزب دموکرات مسیحی از یک آشفتگی بوروکراتیک صحبت کرده و گفت: شرکت ها باید برنامه‌های صرفه جویی ایجاد کنند، آنها را تأیید کنند، آنها را منتشر کنند و بعداً آنها را به مقامات دولتی گزارش کنند. این برخلاف ادعای دولت برای کاهش بوروکراسی است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
در مورد کشورهای خارجی می نویسید صرف جویی در مصرف برق
ولی اگر در مورد کشور خودمان باشد می نویسید . این تابستان قطعی برق در کجاها خواهد بود!
تو كشور ما هم حجاب اجباري است...
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی