بازدید 6589
۴
بسته ویدیویی «تابناک»

سرکشی تزار روسیه به کازاک‌ها / عماد مغنیه که بود و چگونه ترور شد؟ / خاندان حاکم بر سیاست آمریکا / چالش بالا رفتن از ۹۹۹ پله با رنج‌رور / چگونه در هر بحثی پیروز شویم؟

بسته ویدیویی «تابناک»؛ مجموعه‌ای از ویدیو‌ها پیرامون رویداد‌های سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.
کد خبر: ۱۱۹۲۰۳۱
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۴ 08 September 2023

بسته ویدیویی «تابناک»؛ مجموعه‌ای از ویدیوها پیرامون رویدادهای سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.

 


سرکشی تزار روسیه به کازاک‌ها

ویدیویی از تزار نیکلای دوم، آخرین وارث دودمان رومانوف و آخرین تزار روسیه که به نیروهای کازاک ارتش خود سرکشی می‌کند. کازاک‌ها جنگجویان ماهر و خبره‌ای بودند که در مهارت سوارکاری شهرت داشتند. آنان در دوران تزار سازمان یافته و وارد ارتش روسیه شده بودند و تا حدودی وظیفه دفاع از مرز‌های روسیه را داشتند. تخصص این نیروها، جنگ‌های چریکی و نامنظم بود و به همین شکل در برابر پیشروی فرانسوی‌ها در زمان حمله ناپلئون به روسیه مقاومت کردند.

 


عماد مغنیه که بود و چگونه ترور شد؟

عماد فایز مغنیه که به اختصار عماد مغنیه خوانده می‌شد و به حاج رضوان شهرت داشت، از فرماندهان نظامی حزب‌الله لبنان بود که در ۱۲ فوریه ۲۰۰۸ در انفجاری در دمشق طی عملیات مشترک سی آی‌ای و موساد ترور شد. واشنگتن پست مدت‌ها بعد از وقوع این ترور، انجام این عملیات مشترک را تایید کرد. بر اساس گزارش این روزنامه آمریکایی، بمبی که باعث کشته شدن فرمانده پرسابقه حزب‌الله شده، مدت‌ها پیش در میدان مشق سیا در کارولینای شمالی آزمایش شده بود. مغنیه جزو اهداف اصلی سی آی‌ای بود و سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا برای خبری که منتهی به دستگیری مغنیه شود، ۲۵ میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود. در گزارش واشنگتن پست تاکید شده بود که دستور کتبی این عملیات را جورج بوش، رئیس جمهور وقت آمریکا صادر کرد و دادستان کل، مدیر اطلاعات ملی و مشاور امنیت ملی آمریکا آن را تأیید کردند، اما عماد مغنیه که بود و چگونه ترور شد؟ در این موشن گرافی به این پرسش‌ها پاسخ داده می‌شود.

 


خاندان حاکم بر سیاست آمریکا

فرانکلین دلانو روزولت که به اختصار «اف‌دی‌آر / FDR» نیز خطاب می‌شود، سی و دومین رئیس‌جمهور ایالات متحده بود. دوران ریاست‌جمهوری او مصادف بود با جنگ جهانی دوم و بیشتر دوران رکود بزرگ اقتصادی و به عقیده بسیاری از تاریخ‌دانان او در کنار جرج واشنگتن و آبراهام لینکلن یکی از سه رئیس‌جمهور برتر تاریخ آمریکاست؛ اما آنچه در این ویدیو به آن پرداخته می‌شود، بررسی این موضوع است که این شخصیت تاثیرگذار با ۱۲ تن از سایر روسای جمهور‌ ایالات متحده نسبت خویشاوندی دارد. از آنجا که آمریکا از زمان استقلال از بریتانیا تا کنون در کل ۴۵ رئیس‌جمهور داشته است، این تقریبا معادل ۲۵ درصد از کل روسای جمهور‌های آمریکا می‌شود. جالب است بدانید که روزولت با چرچیل نیز نسبت فامیلی دوری داشته است.

 


چالش بالا رفتن از ۹۹۹ پله‌ با رنج‌رور هیبریدی

در سال ۲۰۱۸، لندرور چالشی را برای خودرو K رنج‌رور اسپورت شارژی هیبریدی / Range Rover Sport plug-in hybrid» در نظر گرفت، به نام «چالش دراگون / Dragon Challenge» و آن هم بالا رفتن از ۹۹ پیچ و ۹۹۹ پله تا دروازه بهشت در کوهستان تیان‌من در شهر ژانگجیاجی در چین بود. در بالای این پله‌ها معبدی قرار دارد که دروازه آن را دروازه بهشت می‌نامند. این ویدیو این چالش فوق‌العاده را از زوایای گوناگون بررسی می‌کند، دیدگاه‌های راننده، مهندسان و مسئولان لندرور، خودرو و اهالی آن منطقه، بخشی از این بررسی هستند.

 


چگونه در هر بحثی پیروز شویم؟

در این ویدیو شما یاد می‌گیرید، چطور در هر بحثی پیروز شوید. در هر بحث شما باید بعد روانشناختی هر فرد را در نظر بگیرید و با آن‌ها به گونه‌ای بحث کنید که هر دو طرف به خواسته خود برسید و جنبه مثبت خواسته آن‌ها را هم ببینید. این ویدیو و این تکنیک را که در پنج مرحله آموزش می‌دهد در تابناک ببینید.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۴
چگونه در هر بحثی پیروز شویم؟

باید تلاش شود تا در هر گفتگویی به واقعیت نزدیکتر شویم.
هر طرف از گفتگو، اگر متوجه اشتباه بودن موضع خود شد؛ باید اشتباه خود را بپذیرد و سپاسگذار باشد که آگاهتر شده است.
شما هم وقتی خبر جدیدی ندارید چسبیدید به این عماد مغنیه.
روح شهیدعزیز سرداردلها حاج قاسم سلیمانی وشهیدعمادمغنیه وتمام شهدای عزیزشادباد.
خیلی ممنون از ویدیوهایی که آپلود نکردید...
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022