بازدید 14763
۸
نبض خبر

مکانیزم، دقت و قدرت وحشتناک کروزهای روس

کد خبر: ۱۱۹۲۰۰۵
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۴ 08 September 2023
تعداد بازدید : 10511
موشک کروز کالیبر | Kalibr Cruise missile یکی از کارآمدترین و پرتعدادترین موشک‌های کروز عملیاتی ارتش روسیه است که نقش کلیدی در جنگ اوکراین ایفا کرد. این موشک که از زیردریایی، ناو جنگی و سکوهای زمینی قابل پرتاب است، با هدایت پذیری بالا و امکان تغییر ارتفاع و مختصات در طول مسیر، دقت بالایی در برخورد با هدف دارد و با کلاهک 400 تا 500 کیلویی می‌تواند علاوه بر مواد منفجر، کلاهک اتمی را نیز حمل کند. نسخه‌های عملیاتی این موشک سوخت جامد چند مرحله‌ای با موتور توربوجت تا 2500 کیلومتر برد دارند که قدرت عمل روسیه را در هدف قرار دادن اهداف دور دست نیز ممکن کرده است. این موشک برای رادارگریزی در ارتفاع 50 تا 150 متر پرواز می‌کند که به همین دلیل چندین بار در جریان جنگ اوکراین با موشک‌های دوش پرتاب ضدهوایی هدف قرار گرفتند. با این حال بخش عمده این موشک‌ها به هدف خوردند. «تابناک» ویدیویی با تکیه بر مجموعه تصاویر ثبت شده در جنگ اوکراین، ویدیویی از مکانیزم و قدرت وحشتناک کروزهای روس و همچنین مواردی که این موشک هدف قرار گرفته را گردآورده و در کنار هم چیده که اکنون تماشا می‌کنید.
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۸
بنظر من پوتین ادم انگلیسیهاست و اوردنش که روسیه رو به نابودی بکشه چون انگلیس و امریکا فهمیدن که ملت روسیه خاصیت دیکتاتور سازی و کشور گشایی تو خونشان است وجز تجزیه روسیه هیچ راهی وجودنداره که این کشور رو اروم کرد.والا هر ادمی میدونه درافتادن با امریکا و متحدانش که 60 درصد اقتصاد دنیا دستشونه نابودی اقتصادی و نارضایتی مردم اون کشور رو در دراز مدت به وجود میاره.و پوتین از همه کس اینو بهتر میدونه که با یه اقتصاد 1.5 درصدی و اسلحه های تکنولوژی گذشته حریف امریکا ومتحدانش نمیشی.در کوتاه مدت ممکنه ببری ولی در دراز مدت میبازی.مثل افغانستان وویتنام که شوروی اول برد ولی بعد نابود شد.
اوکرایبنی‌ها موشک‌هایی با این قدرت و دقت و وحشتناکی ندارند؟
درود بر روسیه مرگ بر امپریالیسم غربی
انسان عجب موجودی است!!!
اینا که بیشترشون ردگیری شدن؟
قدرت تخریب زیادی نداشت
چرا تحریم مردم از داخل کشور یا پیوستن صاحبان املاک به تحریمها رو نمی نویسی ایرانی نداریم نه
فعلا که جناب پوتین با این موشکهای قدرتمند و وعده فتح یک هفته ای ولی عملا پانصد روز شده که .. تو گل و لای اوکراین گیر کرده و هیچ چشم انداز روشنی هم نیست برای ایشان جز تجزیه روسیه همانند تجزیه شوروی در جنگ افغانستان !!