بازدید 2610

تمجید فرمانده نیروی‌دریایی‌روسیه ازمأموریت ناوگروه ۸۶

دریابد نیکلای یومنوف فرمانده نیروی دریایی روسیه در دیدار با فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به مأموریت ناوگروه ۸۶ جمهوری اسلامی ایران به دور دنیا، گفت: تنها یک کشور ابرقدرت از عهده چنین مأموریت مهمی برمی‌آید.
کد خبر: ۱۱۸۵۹۲۷
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۵ 01 August 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، این سخنان را دریابد نیکلای یومنوف فرمانده نیروی دریایی روسیه در دیدار با دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در سن پترزبورگ بیان کرد.

فرمانده نیروی دریایی روسیه از این ماموریت راهبردی ناوگروه ایرانی تمجید کرد و گفت: همچنان تحت تاثیر این حرکت شجاعانه و مبتنی بر توانمندی داخلی ایران هستم.

در این دیدار که شامگاه دوشنبه با حضور کاظم جلالی سفیر و ناخدا رضا خسروی‌مقدم وابسته نظامی سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه و دیگر اعضای هیات ایرانی انجام شد،‌ طرفین در خصوص مباحث مورد نظر گفت‌و‌گوی مفصلی داشتند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش که بنا به دعوت رسمی روسیه و برای شرکت در آیین رژه سالانه نیروی دریایی این کشور به سن‌پترزبورگ سفر کرده است،‌ دوشنبه در آخرین روز این سفر با شمار دیگری از مقام‌های شرکت‌کننده در این آیین به ویژه کشورهایی که در مأموریت دور دنیای ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش‌، میزبان ناوهای کشورمان بودند، دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

دریادار شهرام ایرانی در دیدار با دریاسالار «پترونیو آگوستو» معاون فرمانده نیروی دریایی برزیل، دریاسالار «جایانتا کولارانته» رئیس ستاد نیروی دریایی سریلانکا و فرمانده نیروی دریایی کراچی پاکستان، درباره راه‌های تحکیم و توسعه همکاری‌های دریایی به گفت‌وگو نشست.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی