بازدید 1285

شلیک چندین موشک کره شمالی به سوی دریای زرد

ارتش کره شمالی در واکنش به تحرکات نظامی تنش‌زای میان کره جنوبی و آمریکا، بامداد شنبه چندین موشک کروز به سمت دریای زرد شلیک کرد.
کد خبر: ۱۱۸۴۲۹۳
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۱ 22 July 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، کره جنوبی به نقل از ارتش این کشور اعلام کرد که ارتش کره شمالی چندین موشک کروز به سمت دریای زرد نزدیک به کره جنوبی شلیک کرده است.

خبرگزاری اسپوتنیک بامداد شنبه به نقل از خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی اعلام کرد که ارتش این کشور از شناسایی شلیک چندین موشک کروز توسط کره شمالی حوالی ساعت ۴ صبح روز شنبه به وقت محلی به سمت آب‌های نزدیک شبه جزیره کره جنوبی خبر داد.

این جدیدترین اقدام موشک کره شمالی بعد از آزمایش موشکی روز چهارشنبه کره شمالی به شمار می‌رود که از شدت گرفتن تنش‌ها در رابطه پیونگ‌یانگ با آمریکا و کره جنوبی حکایت دارد.

در همین راستا، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی بر رصد فعالیت‌های نظامی کره شمالی و آمادگی کامل برای پاسخ گویی، در همکاری با آمریکا تاکید کرد.

پیونگ یانگ پیش از این، به سئول و واشنگتن درباره تحرکات تنش‌زای مشترک کره جنوبی با آمریکا و استقرار زیردریایی هسته‌ای آمریکا در سواحل این کشور هشدار داده بود.

روابط میان دوکره همزمان با رزمایش‌های نظامی هسته‌ای تحریک آمیز کره جنوبی با آمریکا به پایین‌ترین سطح مناسبات دیپلماتیک رسیده است.

گفتنی است وزیر دفاع کره شمالی روز پنجشنبه به آمریکا هشدار داده بود حضور زیردریایی هسته‌ای این کشور در کره جنوبی ممکن است زمینه‌های لازم را بررسی استفاده پیونگ‌یانگ از سلاح هسته‌ای را فراهم بیاورد.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی