بازدید 2654

تکذیب ادعای آمریکا جهت توقیف نفتکش در تنگه هرمز

در پی ادعای نیروی دریایی آمریکا مبنی بر تلاش ایران جهت توقیف دو نفتکش در نزدیکی تنگه هرمز، یک منبع آگاه دفاعی این موضوع را تکذیب کرد.
کد خبر: ۱۱۸۱۹۴۶
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۶ 05 July 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، نیروی دریایی آمریکا با انتشار بیانیه‌ای مدعی شد که ایران بامداد چهارشنبه تلاش کرد دو نفتکش را در نزدیکی تنگه هرمز توقیف کند و به سمت یکی از آن‌ها شلیک کرد.

در پی ادعای نیروی دریایی آمریکا مبنی بر تلاش ایران جهت توقیف دو نفتکش در نزدیکی تنگه هرمز، یک منبع آگاه دفاعی این موضوع را تکذیب کرد.

در بیانیه نیروی دریایی آمریکا ادعا شده است ایران بامداد چهارشنبه تلاش کرد دو نفتکش را در نزدیکی تنگه هرمز توقیف کند و به سمت یکی از آن‌ها شلیک کرد که در هر دو مورد، شناورهای نیروی دریایی ایران پس از واکنش نیروی دریایی آمریکا عقب نشینی کردند و هر دو کشتی تجاری به سفرهای خود ادامه دادند.

تیم هاوکینز سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مدعی شد: نیروی دریایی ایران تلاش هایی برای توقیف نفتکش های تجاری که به طور قانونی درحال عبور از آب های بین المللی بودند، انجام داد.

به گفته وی، نیروی دریایی آمریکا بی درنگ واکنش نشان داد و از توقیف این کشتی ها جلوگیری کرد. تیراندازی به سمت کشتی دوم تلفات جانی یا خسارت عمده ای در پی نداشته است.

شرکت آمبری که خدمات اطلاعاتی دریایی ارائه می کند نیز مدعی شده است: نفتکشی که به آن شلیک شد، پرچم باهاما داشت و متعلق به یونان بود و آمریکا آن را مدیریت می کرد. این نفتکش از امارات به سمت سنگاپور درحال حرکت بود.

این شرکت افزود که تیراندازی در ۲۸ مایلی شمال شرقی مسقط، پایتخت عمان رخ داده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی