بازدید 3806

نماینده سابق: هیات دولت را در سبزه‌ میدان برگزار کنید!

نماینده پیشین مجلس می‌گوید: به رئیسی پیشنهاد می‌کنم اگر می‌خواهد وضعیت اقتصادی و معیشت مردم را برآورد کند، یک روز هیات دولت را در سبزه‌میدان تهران برگزار کند تا با قیمت‌های واقعی آشنا شود. اگر راست می‌گویند هیات دولت برود آنجا و صدای مردم را بشنوند.
کد خبر: ۱۱۸۱۱۹۱
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۷ 30 June 2023

به گزارش «تابناک»، منصور حقیقت‌پور نماینده سابق مجلس در نقد عملکرد دولت رئیسی به رویداد۲۴ می‌گوید: در یک کلمه باید بگویم ضعیف. مهم واقعیت است نه ادعا‌هایی که افراد دارند. واقعیت‌ها حاکی از ناکارآمدی است. در بخش بین‌الملل، اقتصاد، امنیت داخلی، فرهنگی، مسکن، اشتغال و ... عملکرد مثبتی وجود نداشته است. ما که آن‌ها را زور نکردیم، خودشان گفتند چند میلیون شغل ایجاد می‌کنیم و سالی یک میلیون مسکن می‌سازیم! 

نماینده پیشین مجلس می‌گوید: ناکارآمدی دولت همین بس که در یک ماه ۲ بار ساعت کار را تغییر دادند! ناکارآمدی این است که هنوز نتوانسته تورم و افزایش نرخ ارز را مهار کند! نتوانسته مرغ و تخم مرغ و سیب‌زمینی مردم را با قیمت مناسب عرضه کند. شما بودجه‌ریزی آنها را نگاه کنید، دیدید شب عید سر فرهنگیان شریف چه بلایی آوردند. ناکارآمدی یعنی معاون وزیر یک حرفی بزند و وزیر توی دهن او بزند و حرفش را باطل کند. 

حقیقت‌پور می‌گوید: وزنه‌ای که دولت‌ساز‌ها و خالص‌ساز‌ها بر پای دولت بسته‌اند، بسیار سنگین است؛ به طور مثال وزیر آموزش و پرورش را تغییر دادند، خب این چه ویژگی بهتری نسبت به قبلی دارد؟ مگر نیروی فاخر در میان فرهنگیان کم داریم که افرادی را وزیر می‌کنند که نه گچ را می‌شناسند نه تخته را! حالا در شرایطی که این وزارتخانه چند ماه بدون وزیر بوده، خود وزیر به حج رفته است! زیارت وزیر بازدید از مدارس آلونکی و کپری باشد. هر زمان آن‌ها را درست کرد، به حج برود. دولت بگوید چه دستاوردی داشته است؟ آنها باید تورم و قیمت ارز را به جای قبلی برگردانند، نه اینکه به جای حل مشکل، بگویند مردم دو وعده غذا بخورند. 

او می‌گوید: به رئیسی پیشنهاد می‌کنم اگر می‌خواهد وضعیت اقتصادی و معیشت مردم را برآورد کند، یک روز هیات دولت را در سبزه‌میدان تهران برگزار کند تا با قیمت‌های واقعی آشنا شود. اگر راست می‌گویند هیات دولت برود آنجا و صدای مردم را بشنوند. دولت باید نیاز‌های مردم را بشنود. چرا وعده‌های دروغ ساخت یک میلیون مسکن در سال را به مردم دادید و بعد هم گفتید مگر گفتیم دولت قرار است بسازد؟ از مردم عذرخواهی می‌کردید و می‌گفتید مثلا ۲۰۰ هزار خانه ساختیم و قول می‌دهیم برایتان جبران کنیم، اینگونه بهتر نبود؟ 

نماینده سابق مجلس می‌گوید: اگر این ناکارآمدی ادامه داشته باشد، خسارت‌های جبران ناپذیری وارد می‌شود، لذا امیدوارم در دو انتخابات پیش‌رو، مردم شرایط را تغییر دهند. انتخابات مجلس و ریاست جمهوری مردم باید بیایند و تغییراتی به نفع خودشان را رقم بزنند و افراد عاقل روی کار بیایند. مردم باید امیدوار به تغییر باشند. از سوی دیگر امیدوارم شورای نگهبان هم متنبه شده باشد و شرایط را بسنجند و اجازه دهند کشور از مسیر پارلمانی و انتخاباتی تغییرات داشته باشد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی