بازدید 6455
۴

واکنش آموزش و پرورش به لو رفتن سوالات فیزیک

وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه‌ای روند جلوگیری از تخلف در آزمون‌های نهایی را تشریح کرد.
کد خبر: ۱۱۷۶۳۵۴
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۱ 23 May 2023


به گزارش تابناک، وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای درخصوص جلوگیری از تخلف در آزمون‌های نهایی مدارس اعلام کرد: امتحانات نهایی سال جاری به دلیل تاثیر آن در سوابق کنکور دارای اهمیت زیادی برای دانش آموزان و خانواده‌های آنان است.

لذا آموزش و پرورش برای انجام دقیق و بدون خطای این آزمون‌ها برنامه‌ریزی کرده است. یکی از کارهای مهمی که در آزمون‌های امتحان نهایی باید صورت گیرد، جلوگیری از تخلف در آزمون‌های امتحان نهایی است. روند جلوگیری از تخلف در آزمونهای نهایی شرح داده شده است:

۱. کنترل و بررسی فیزیکی شرکت کنندگان به منظور ممانعت از حمل اشیاء ممنوعه به محل آزمون

۲. احراز هویت شرکت کنندگان (کارت ورود به جلسه و شناسنامه یا کارت ملی) در آزمون پیش از ورود به محل آزمون

۳. با کمک ابزار موبایل‌ یاب، سیگنال یاب در طول آزمون به صورت مداوم سیگنال‌های آزمون برای یافتن ابزارهای رادیویی چک می‌شود.

۴. با رصد مدارم و به موقع از سوی گروه سایبری تمامی فضای مجازی برای پخش کننده‌گان سوالات جعلی بررسی و متخلفین تا محل انتشار سوال در حوزه شناسایی می‌شوند.

۵. در صورت انجام تخلف توسط دانش آموزان با استفاده از روش‌های هوشمند حین فرایند تصحیح، این تخلف شناسایی می‌شود.

۶. عوامل اجرایی به طور مداوم با ابزارهای الکترونیکی و غیرالکترونیکی برای شناسایی تخلف آموزش داده می‌شوند.

۷. تجهیز حوزه‌های امتحانی به سیستم‌های دوربین مدار بسته و نظارت از راه دور برای کنترل آزمون و بررسی مجدد تصاویر ضبط شده توسط کارشناسان مجرب

۸. شناسایی سیگنال‌های مشکوک در اطراف حوزه  امتحانی برای تشخیص افراد متخلف

۹. نظارت بیرون از حوزه امتحانی توسط دوربین‌های مداربسته

به گزارش همشهری آنلاین، در روزهای گذشته تنها چند دقیقه پس از شروع ازمون نهایی درس دینی در مدارس، سوالات آن در فضای مجازی منتشر شد. امروز نیز این اتفاق درخصوص درس فیزیک رخ داد. 

با اینکه تاکنون سوالات پیش از آزمون منتشر نشده، این نگرانی وجود دارد که انتشار سوالات همزمان با برگزاری امتحان به متقلبان این فرصت را بدهد که پاسخ سوالات را از بیرون حوزه امتحانی دریافت کنند.


منبع: ایسنا

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۴
آخر نفهمیدیم سوالات لو رفته یا نه ؟؟
چه شد ؟ چه نوشتند ؟
متاسفانه در آزمون های نهایی شیراز کنترل مناسبی وجود ندارد
نه تعداد مراقبین مناسب است و نه خبری از تجهیزات هوشمند و.... است
متاسفانه در دو آزمون اخیر خصوصا حوزه دبیرستان توحید دانش آموزان به راحتی در حین امتحان سرگرم تبادل نظر هستند
در امتحان فیزیک امروز هم سوالات فیزیک ریاضی اشتباها به جای تجربی داده شد و نزدیک یک ساعت امتحان مثل هماهنگ با تاخیر شروع شد. یعنی زمانی که سوالات فیزیک در جامعه پخش شده است واقعا در آموزش و پرورش چه خبراست
دو حالت دارد یا کار دانش آموزان ی است که به علت سهل انگاری مسئولان حوزه امتحان نهایی گوشی سر جلسه بردند و از سوالات عکس می گیرند یا کار تعدادی از عوامل حوزه های آزمون نهایی است می بینی از بین ده‌ها هزار معلم یک انگل فاسد پیدا می شود که بخاطر پول از سوالات عکس گرفته و منتشر می کنند لازم دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی با این افراد برخورد کرده تا بقیه حساب کار دستشان بیاید
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری