بازدید 3334
۱

تاکید وزیر امور خارجه بر پیگیری حق آبه هیرمند

نماینده زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون در مجلس شورای اسلامی‌ و نمایندگان نخبگان استان سیستان و بلوچستان شب گذشته در دیدار با حسین امیر عبداللهیان و معاونین و مدیران ارشد وزارت امور خارجه با اشاره به بحران آب در این استان بر پیگیری موثرتر حق آبه هیرمند از سوی دستگاه دیپلماسی تاکید کردند.
کد خبر: ۱۱۷۴۲۰۷
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۴ 07 May 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، پیشنهاد تشکیل کمیته ای متشکل از نخبگان استان برای ارائه پیشنهادات و راهکارهای عملی برای حل معضلات استان سیستان و بلوچستان،درخواست از وزیر امور خارجه برای طرح مسائل و مشکلات مطرح شده در مورد استان در هیات دولت و پیگیری تشکیل نشست‌های کمیساران آب بین ایران و افغانستان از دیگر محورهای مطرح شده از سوی نمایندگان نخبگان استان سیستان و بلوچستان بوده است.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در این نشست با اشاره بر پیگیری های مستمر نمایندگان استان در مجلس ، پیگیری موضوع حقابه هیرمند را از وظایف ذاتی وزارت امور خارجه برشمرد و تاکید کرد همه گزینه ها و اقدامات برای آبادانی و زندگی بهتر ساکنان استان سیستان و بلوچستان در دولت با جدیت در دولت دنبال شود.

وزیر امور خارجه تاکید کرد، رئیس جمهوری و دولت اهتمام ویژه ای به مسائل و مشکلات استان سیستان و بلوچستان دارد.

امیرعبداللهیان همچنین تاکید کرد، وزارت امور خارجه از ایجاد بازارچه های مرزی در مرز بین ایران و افغانستان و افزایش مراودات اقتصادی و دادوستد میان مردم دوطرف مرز حمایت می کند و اجرائی شدن مصوبات نهادهای های بالادستی در این رابطه را پیگیری می نماید.

در این جلسه همچنین مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ، رضا نجفی معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه ، حسن کاظمی قمی نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان و سرپرست سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل طی سخنانی اقدامات و پیگیری‌های وزارت امور خارجه در خصوص توسعه استان سیستان و بلوچستان و منطقه چابهار، گسترش ترانزیت از استان سیستان و بلوچستان به کشورهای همسایه به عنوان یکی از محورهای پیشرفت در این استان ،مذاکرات با مقامات حکومت سرپرستی موقت افغانستان در مورد حقابه هیرمند و افزایش تبادلات اقتصادی مرزی را تشریح کردند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱
از این تاکید ها شما همیشه می کنید


ولی در رسانه های طالبان مورد تمسخر قرار می گیرید
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری