بازدید 62875

ماجرای «تنش» در دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب چه بود؟

به تازگی  بی بی سی فارسی، رسانه انگلیسی پس از دیدار دانشجویان با آیت الله خامنه‌ای، فیلم دو بخش از سخنان ایشان را با هم تدوین کرد تا القا کند در این دیدار تنش ایجاد شده است؛ اما در مورد این فیلم، سیاوش اردلان، خبرنگار بی بی سی در پاسخ به یکی از کاربران توییتر اذعان کرده بود این ویدیو تقطیع شده است.
کد خبر: ۱۱۷۲۵۵۸
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۳ 25 April 2023

تابناک _  رهبر انقلاب اسلامی در بیست و هفتمین روز از ماه مبارک رمضان، سه‌شنبه ۲۹ فروردین در جلسه‌ای دو و نیم ساعته با بیش از هزار تن از اعضای تشکل‌ها و فعالان مختلف دانشجویی دیدار کردند؛ دیداری صمیمانه همراه با پرسش و پاسخ‌های مرسوم در این گونه دیدارها که به سوژه برخی شبکه‌های خارج نشین برای فضاسازی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران تبدیل شد. این شبکه‌ها با تمرکز بر بخش‌هایی کوتاه از این دیدار تلاش کردند تا فضای حاکم بر جلسه را فضایی پر تنش همراه با درگیری ترسیم کنند و از پرسش و پاسخ میان رهبر انقلاب و دانشجویان به نتیجه مورد پسند خود برسند.

در یک نمونه بی بی سی فارسی با انتشار فیلمی تقطیع شده از دو بخش میانی و پایانی این دیدار و پشت سر هم قرار دادن این دو قسمت از عبارت «تنش» برای پرسش و پاسخ میان رهبر انقلاب و دانشجویان استفاده کرد.

بی بی سی فارسی با قرار دادن بخش میانی این دیدار در کنار بخش پایانی خواست تا اینطور وانمود کند که پس از صحبت یکی از دانشجویان رهبر انقلاب بدون پاسخ به این دانشجو سخنرانی خود را به پایان رساندند؛ اما همانطور که در فیلم اصلی و کامل این دیدار مشخص و در متن بیانات رهبر انقلاب نیز قابل مشاهده است، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از پاسخ به این دانشجو تا ساعتی بعد در فضایی آرام و صمیمی به بیان مسائل گوناگونی پرداختند.

بیشتر خوانید

این تقطیع غیرحرفه‌ای و مغرضانه بی بی سی فارسی حتی صدای خبرنگار این شبکه را هم درآورد؛ سیاوش اردلان در پاسخ به توییت یکی از کاربران که از فیلم بی بی سی فارسی استفاده کرده بود نوشت: فضای جلسه تقابلی نبود، این ویدیو تقطیع شده، بین ثانیه ۱۹ این کلیپ تا بخش دوم یک ساعت فاصله زمانی وجود دارد.

 

تعداد بازدید : 16213
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی